Kvapky lásky a možné tehotenstvo

potkanica
21. máj 2012

Ahojte baby, stalo sa uz niektorej z vas, alebo poznate niekoho, kto otehotnel z kvapiek lasky? zistovala som si tieto veci na nete a docitala som sa, ze to je len vylucok zlazy a neobsahuje spermie, teda pokial nejde o druhe kole, kde mozu spermie ostat v moc. trubici. S frajerom spavame tak, ze zaciname bez kondomu a potom v polce styku si ho nasadime a chcela by som sa spytat, ci to je bezpecne...dakujem

anjelicek26
21. máj 2012

@potkanica - spermie su uz v tej kvapke lasky a nie jedna, v tej kvapocke su miliony. Takze ak nechcete miminko - tak ten kondom od zaciatku. Osobne poznam dve deti, co vznikli z takejto kvapocky ;) Nepodcen to, hlavne ked si este mladucka, je ta plodnost vysoka. Spermia staci 1! jedina na to, aby si ostala tehotna.

potkanica
autor
21. máj 2012

dakujem za odpoved...a preco mi moj gynekolog tvrdil, ze v tej kvapke lasky nie su ziadne spermie? za normalnych okolnosti?

anjelicek26
21. máj 2012

@potkanica - kazdy muz sa dokaze inak ovladat, inak vzrusit, ta pravdepodobnost, ze tie kvapocky vybehnu je u kazdeho ina. Ale kto sa na to spolahne, ako velmi je jeho partner vzruseny? Tato metoda je vhodna pre pary, ktore by nahodne babatko privitali, ale davaju si pozor vo vseobecnosti.

crazygirl22
22. máj 2012

@potkanica ja mam z tej kvapky lásky doma 2 ročne dieťa 😀

katren
22. máj 2012
potkanica
autor
22. máj 2012

kamarat s priatelkou spolu spavaju 4 roky bez kondomu, len prerusovana suloz...dalsi kamarat s babou tak isto, ale len 2 roky....keby boli v tej kvapky lasky spermie, nebolo by na svete uz milion novych deti, ked v podstate kazdy mlady par skoro takto spava? 🙂

tinki
22. máj 2012

@potkanica prečo sa potom pýtaš, keď si presvedčená o svojej pravde? Teoreticky by tam nemalo byť nič, ale sama máš zrejme pochybnosti, keď sa pýtaš tu. Myslíš, že keď nás presvedčíš, takže neotehotnieš? Alebo o čo ti vlastne ide?
Mňa osobne by otravovalo v polovici najlepšieho prestať a nasadzovať kondóm. Buď si ho dáme od začiatku alebo ak ho nechceme, tak beriem lieky. Načo si komplikovať život. Alebo nech ho vyberie pred ejakuláciou a pred ďalším číslom sa umyjete...
Kde je problém...?

masinka
22. máj 2012

@potkanica kamoska takto spavala s frajerom a neskor manzelom 6 rokov a neotehotnela.... potom sa 6 rokov snazili o babo a neotehotnela... teraz po umelom oplodneni konecne cakaju babo...
a neviem, kolkym parom vidis do spalne, ze vies o tom, ze v podstate kazdy mlady par takto spava ? ja ked som bola mlada som brala pilulky a istili sme to este kondomom....

sisaha
22. máj 2012

@potkanica vies preco nie je na svete milion takychto deti? lebo kazdy druhy takyto par, ktory neotehotnie z kvapky lasky moze mat hocijaky zdravotny problem, ktory brani prirodzenemu pocatiu. A bohuzial pocet ludi s poruchou plodnosti je velmi vela.. preto sa ti mozno zda, ze je to bezpecne..

lucianak
22. máj 2012

@potkanica Presne to som chcela napísať ako sisaha. Niekto môže skúšať naplno aj pár rokov a neotehotnie, inému páru stačí jeden pokus a je to tam. U každého je to individuálne.
Ak nechceš otehotnieť, daj si predpísať antikoncepciu alebo to teliesko zaviesť pod kožu, je to asi na 3 či 5 rokov.

potkanica
autor
22. máj 2012

nie, prepacte, nemyslela som to tak, ze vas chcem presvedcit o svojej pravde...len sa snazim samu seba upokojit co hadam chapete...HAK som brala 7mesiacov a robila mi zlobu a to som vyskusala aj ine typy...priatel nema rad kondom, co ja nemam rada na nom, ale co uz....tak cez plodne dni ideme takto a cez neplodne prerusovana suloz...hadam vsetko dopadne v poriadku

sorciera24
22. máj 2012

@potkanica trosku sebecky priatel, nie? 😉 ....a co tak vyskusat pharmatex?

kali23
22. máj 2012

@potkanica haha, tak to dúfam, že je priatel aj na 100% pripravený niesť si zodpovednosť za svoju lahkovaznost... v dnešnej dobe, nemať rád kondom... ehm... 🙂))))

@sorciera24 sebecký a nezodpovedný.. ;)

potkanica
autor
22. máj 2012

@sorciera24 ano mas pravdu, ale tak co mam robit, ked si da na zaciatku kondom a vzrusenie ho prejde...asi to budeme musiet nejako nacvicit....nad pharmatexom sme sa velmi nezamyslali, kedze nam vyhovoval tento sposob, ale zacinam mat obavy, ze dokedy bude vsetko v poariadku, ci sa raz nieco nestane a potom si budem buchat hlavu o stenu

nibiru
22. máj 2012

@potkanica tak ako piše anjeliček ty nedokažes odhadnut kedy vyšli len kvapočky lasky a kedy je muž tak vzrušeny že už vyteka aj ejakulat a mylím že ani chlap to v tom vzrušeni neodhadne možno tak na uplnom začiatku sulože este ako tak ale počas už nie naposledy kamoška takto otehotnela a riešila to interupciou dočkala sa aj takych reakcii partnera že neexistuje on si dava pozor!dalšiemu nepomohli ani dna testy a to sa dušoval aj na sude že vživote do do ženy nedal este pred vyvrcholenim ho vybral a dorabal sa sam velmi dlho mu trvalo kym uveril aj ked mal v rukach dna testy.

lilitela
22. máj 2012

@potkanica Myslim, ze si dobre informovana. Kopirujem ti sem link, kde je napisane cosi o kvapkach. Ale je to naozaj loteria. http://www.zdravie.sk/sz/507/t1034560/p2/kolko-...

sorciera24
22. máj 2012

@potkanica ako prejde?....vsak vsadte trosku na predohru....tej sa venujte (myslim, ze to ho pekne vzrusi) a ked uz prejdete k samotnemu aktu, vtedy si da kondom.....ono je to o cviku, o ohladuplnosti....ale partner si zjavne hlada vyhovorky......dufam, ze poznas jeho nazor aj na to, keby si nahodou ostala tehotna....

anjelicek26
22. máj 2012

@potkanica - stale je tu moznost vlozit si vnutromaternicove teliesko, co funguje mechanicky, nie hormonalne - stalym pohybom v maternici zabrani vytvoreniu stielky, vajicko sa nema kde zahniezdit. Je to riesenie na 3-5 rokou a po par mesiacoch uplne prestanes mat menstruaciu, co je prijemne a plodnost sa tym neznici, po vybrati mozes hned otehotniet, ak si to zelas.

potkanica
autor
22. máj 2012

@lilitela bola to zaujimava diskusia, hlavne ten jeden prispevok....je to malilinka sanca, ale tak zase nikdy nehovor nikdy...

@sorciera24 zaciname s dobrou predohrou, je vzruseny az az a dame kondom, a po 10 sekundach mu vzrusenie odide aj ked sa potom snazime ho naspat vratit...viem, ze je rozmaznany, ale tak snazime sa a hadam ze postupom casu sa to nauci...jeho nazor, keby nahodou sa stalo, poznam 🙂

potkanica
autor
22. máj 2012

@anjelicek26 bude to asi zniet divne, ale na toto by som sa urcite nedala...nieco si voperovat do maternice...bala by som sa, ze o niekolko rokov by som mala problem s tehotenstvom a to nechcem riskovat

sorciera24
22. máj 2012

@potkanica tak skuste ten pharmatex

anjelicek26
22. máj 2012

@potkanica - nie voperovat - vlozit cez krcok. Pre mna je to momentalne po zvazovani pre a proti vsetkych moznych druhov antikoncepcie - najschodnejsia cesta a najzdravsia cesta, termin mam na august si ju vlozit.

sorciera24
22. máj 2012

@anjelicek26 ale to teliesko sa odporuca az zenam, kt. uz rodili....(neviem, ci je potkanica uz po porode...)

potkanica
autor
22. máj 2012

@sorciera24 skusim mu to navrhnut, ale bude to tazke, kedze on si je 100% isty, ze sa nic nemoze stat, ze to nerobi prvykrat a ze nema 20 rokov....ale takych tu uz bolo 😀
@anjelicek26 drzim palce, nech to dobre dopadne

m.i.r.i
22. máj 2012

@anjelicek26 ja nad tymto tiez uvazujem, ale...len uz ako antikoncepciu po tom, co mam deti...ked sa nechces dat sterilizovat, ale mat nejaku antikoncepciu, ale deti uz viacmenej neplanujes, tak by som do tohto sla..tiez som si o tom studovala...ale ani ja by som tak ako @potkanica nieco take nedavala ked este v buducnosti chcem deti...to len taky vnutorny pocit, nic s maternicou a krckom radsej neriesit..

anjelicek26
22. máj 2012

@sorciera24 - to neviem, to lekarka nespominala, aj ked pravda, u mna je to uz pase 😀

kali23
22. máj 2012

mňa až udivuje, ako sú mladí ľudia ľahkovážni a nezodpovední, z okolia mám zopár 14-15 ročných mamičiek, kámoškina 17r. dcéra má v triede 4 mamičky a ďalšiu čo plače, lebo potratila... 18 ročná sesterka s 1,5 ročným synom, čaká ďalšie... moje nervy... na jednej strane OK, zvyšujeme porodnosť, ale tiež vraciame sa do dôb naších starých mám, ktoré takto rodili...

@potkanica koľko máš rokov? ak nemáš so životom žiadne iné plány, tak v poriadku, skôr či neskôr budeš mamička, ale keď chceš ešte niečo zažiť, niekam cestovať, vidieť svet, študovať... tak pekne krásne aspon ten kondom!

anjelicek26
22. máj 2012

@m.i.r.i - my sme mam pocit emociami zmietana dvojica a casto si vieme tretie babo predstavit aj hned, to je to, ja potrebujem mat istotu, ze kym sa do toho dame, ze sa mi to v hlave ulezi -ergo ten cas, kym si to dam vybrat 😀 Potrebujem ist aspon na rok- dva do prace 🙂 A idem uz tento september. Hormony do seba davat nebudem.... a prerusovany styk pri obcasnom napade -- dietatko by bolo fajn - nie je dobre 😀 Potrebujem nieco takehoto 😀

oskvarka
22. máj 2012

@potkanica ja spavam z muzom od svadby tak ze ani pozor si nedavame :-P uz rok a stale nic nic.. a moja kamoska 3 roky a nic.. tak neviem co je to za argument ze "kamarat s priatelkou spolu spavaju 4 roky bez kondomu, len prerusovana suloz...dalsi kamarat s babou tak isto, ale len 2 roky....keby boli v tej kvapky lasky spermie, nebolo by na svete uz milion novych deti, ked v podstate kazdy mlady par skoro takto spava" ... ale inak ako ze tak ti poviem poznam aj nehodu vnutromaternicoveho telieska... urcite je to mensia pravdepodobnost ze otehotnes (mozno o 60 percent alebo o kolko ale urcite nie o vela mensia...)

potkanica
autor
22. máj 2012

ja mam 22 rokov....akoze keby sa stalo, tak by to nebola az taka tragedia, aj ked prve dieta mam v plane az tak za 7 rokov :D kedze momentalne studujem na VS a som karieristka :D...ked budem trvat na kondome, tak to bude naj antikoncepcia, lebo ten sex asi nebude s tym, co moj frajer predvadza po nasadeni gumy....ja si neviem pomoct, ale ja mu verim...uz 25 rokov takto sexuje a nie je otecko a ani to nikdy nehrozilo...

horseshoe
22. máj 2012

No neviem, ci sa da otehotniet, ale ja som s mojim uz teraz manzelom dokopy 6rokov, pricom sme okrem poslednych 3 mesiacov, co sa snazime o dieta, spavali formou prerusovanej suloze. A ja som za celych skoro 6 rokov nezostala tehotna.

Asi je to velmi individualne. Ako sa vravi, okolo niektorej zeny stacia prejst muzske trenky a uz je tehotna a niekto aj ked sa snazi otehotniet, tak sa mu to roky nedari.

Takze podla mna je tam velmi male riziko, ze si otehotnela...Ale predsa je.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre