Môžu byť testy pozitívne aj niekoľko dní pred menzesom?

dominika999
19. jún 2015

Ahojte, rada by som sa poradila a opytala...
Vcera vecer a dnes rano som si robila tehotensky test. Urobila som si ich spolu 3 a kazdy inej znacky. Prvy test bol naslabsi, druhy a treti trosku silnejsi, ale stale to nebola rovnocena ciarka tej kontrolnej. Zaroven aj ovulacny test bol takmer pozitivny. Avsak v sucasnosti som mozno 4-5 dni pred MS. Tento mesiac mi vysla ovulacia skor ako inokedy - pozitivny ovulacny test som mala 10. a 11. den cyklu, teda v sucasnosti by som mohla byt 13-14. DPO - aktualne som v 24. dni cyklu. Zvycajne mavam 28. dnove cykly. Zriedkavo 26. a 30. Dnes rano som bola u lekara, ktory ma tak trochu vysmial, ze idem skoro, ze naco si robim tak skoro test, ze kym mi nemeska MS, je to nepodstatne. Vzal mi krv, vysledok bude az v pondelok. Myslite, ze mozem mat pozitivne testy aj pred MS, je tam riziko, ze tie ciarocky zmiznu, aj ked mi ich ukazali 3 rozne testy? Snazime sa asi 7 mesiacov a vzdy testy boli negativne, prvykrat sa ukazala ciarocka a ja sa bojim, ze to nebude pravda...neviem vydrzat do pondelka a som z toho vsetkeho nervozna...

erickatt
19. jún 2015

Jasne moze. Mne urobilo cary jak kolajnice 5 dni pred ms a to som testovala 4x za den ci fakt

dominika999
autor
19. jún 2015

Mna trosku prekvapila doktorova reakcia..akoze no a co, ze mi ukazuje test pozitivne..kym nemeska, nema co riesit...☹..som z toho bola este viac nervozna...

sibalka21
19. jún 2015

@dominika999 Poviem ti to narovinu, ano mozes mat kludne pozitivne testy este pred MS, ved uz si 13DPO... A vobec sa necudujem lekarovi ze ti to povedal, aj ked mas pred MS pozitivne testy, kludne sa moze stat ze budes mat biochemicke tehu a kramy ti pridu.... AJ tak ta lekar neobjedna skor ako za dva tyzdne od meskania bo by aj tak na sone nic nevidel... Takze najlepsie testovat az po meskani inak budes zbytocne sklamana keby si ju nahodou dostala.. Vela stastia

mimka11111
19. jún 2015

@dominika999 zbytočne sa stresuješ.....čo ak čiaročka zmizne? nerob si priskoro testy, predídeš sklamaniu, tiež mám toto za sebou.....vela ženám sa bábätko neuchytí a odíde pár dní meškajúcou mms, a ani o tom nevedia.....

dominika999
autor
19. jún 2015

Ja mam zlomeny malicek...bola som na RTG pred dvoma tyzdnami, vychadza to na 1.-2. DPO. Tento tyzden som mala ist na kontrolny RTG a ked som sa zmienila, ze je sanca zeby som mohla byt tehotna (pricom test bol v tom case negativny), nechceli ma na RTG vziat...doktor mi dal novu dlahu a povedal, ze ked zistim, ci som alebo nie, mam prist a uvidi co s tym. Takze aj preto som testovala, uz tyzden beriem antibiotika, lebo som mala zapal mocovych ciest (nastastie mi predpisal take, ze ak by som bola nahodou tehotna, aby neuskodili)...pre toto vsetko som testovala, lebo chodim po lekaroch...

janickacrazy
19. jún 2015

@dominika999 Tak možeš byť kludne tehotná, ked ti to 3 testy ukázali, ale ozaj je veľmi skoro ešte ísť k lekárovi. Mne ukázal test až ked mi meškala mrcha 10 dní, lebo som mala dosť posunutú ovuláciu, zdalo sa mi, že sa cítim nejako divne a testy boli stále negatívne. K lekárovi som sa objednala až o daľšie 2 týždne neschvál, aby už na sone bolo dačo vidno a aj bolo. Držím ti veľmi palce, aby ti to vyšlo a daj vedieť, ako si dopadla. 😉

uhnakova
19. jún 2015

Aj ja som mala pozitivny test pri oboch detoch uz pred ocakavanym menzesom. Ak ti test ukazal dve ciarky, si tehotna. Ide len o to, ze cast plodov sa neudrzi a zene nabehne menzes, pri ktorom sa zarodok vyplavi. Tazko na to co i len pomysliet, bola som v podobnej situacii dvakrat, nastastie vzdy to dobre dopadlo, narodili sa mi zdrave deticky. Do pondelka sa nestresuj, nema to zmysel, pocas tehotenstva bude este plno testov, vzdy sa caka na vysledky, takze naco sa vzdy nervacit, ci to bude v poriadku. Aj tak to clovek neovplyvni. Drzim palce, nech je s tehotenstvom vsetko v poriadku 🙂

dominika999
autor
1. júl 2015

@uhnakova Dakujem za povzbudenie, prave som sa vratila zo sona, este nevidno plod, len vak a podla lekara som v 4+2tt. Citim sa stastne...dockala som sa potvrdenia, ze to tam je..teraz sa musim ukludnit a vydrzat, kym sa ukaze viac..dufam, ze bude vsetko v poriadku...

janickacrazy
1. júl 2015

@dominika999 Gratulujem! 🙂

dominika999
autor
1. júl 2015

@janickacrazy Dakujem, velmi sa tesim, aj ked stale s takou malou dusickou..dufam, ze vsetko bude ok a ukaze sa tam vsetko co ma...este mam taku malu nejasnost..podla kalkulacky mi vychadza ze som 5+2tt (posledna MS bola 25.5.) a doktor povedal 4+2tt...preco?

bajana
1. júl 2015

@dominika999 plod je veľkosti 4+2tt, takže buď si mala ovuláciu 21DC, čo je teda v rozpore s tým, čo si uviedla v úvodnom prispevku, alebo niečo nie je v poriadku...čo na to lekár?

dominika999
autor
1. júl 2015

@bajana spytala som sa ho, ci je to ok, ci nema byt vidno nieco viac a on na to. Co by som tam chcela vidiet, ze este je skoro. Moju poslednu MS vedel...OVU som mu nespominala...podla OVU testu bola tak ako som spominala v uvodnom prispevku...

bajana
1. júl 2015

@dominika999 ovutesty nie sú úplne spoľahlivé...no neostáva ti iné len počkať na srdiečko...držím palce

dominika999
autor
1. júl 2015

@bajana Docitala som sa vselico, velmi sa bojim, lebo uz som bola zufala, ked sa nam nedarilo. prajem si, aby to bolo v poriadku. Mozno su testy nespolahlive, ale ja som po tom ochorela - zapl mocovych ciest, takze nic nebolo, takze som mohla len vtedy otehotniet...si ma teraz trosku vystrasila...isla som s malou dusickou k doktorovi dnes, ale povedal, ze vsetko ok, tak som sa ukludnila...len nerozumiem jeho vypoctu..pretoze to sa predsa pocita od pprveho dna MS, ci ako? A to by nam malo tak ci tak vychadzat rovnako..

sibalka21
1. júl 2015

@dominika999 ahoj vobec to nemusi vychadzat rovnako, ja som podla MS mala termin 8.8 a podla ultrazvuku lekara mam termin 2.8... No su dve moznosti, bud si otehotnelao tyzden neskor alebo je nieco v neporiadku, nechcem ta strasit ale to by povedal asi kazdy.. Nesmies sa strachovat a vydrzat do dalsej prehliadky, urcite uz bude aj srdiecko 🙂 Vela stastia

hanka_april
1. júl 2015

@dominika999 lekari vacsinou riesia az okolo 7-8.tt, ked je vidiet srdiecko.....ine ti neostava, len cakat 🙂 drzim palce

bajana
1. júl 2015

@dominika999 nechcela som ťa vystrašiť ale bohužiaľ prvý trimester je treba brať s veľkým rešpektom, stať sa môže čokoľvek...sama som v 9tt ale "vydýchnem" si až o mesiac a tak poriadne až po úspešnom pôrode...

janickacrazy
1. júl 2015

@dominika999 Nič sa neboj, mne to tak tiež vychádzalo, podľa poslednej MS som bola už v 8tt a podľa sona iba v 6tt, ale potom neskor bol rozdiel už len týžden, čo je v norme podľa lekárky, teraz mám 2 termíny porodu, jeden podľa MS, druhý podľa sona, rozdiel je stále týžden, ale som v pohode, týžden hore-dole to je normálka, ved máloktorá žena porodí presne na termín. 😉

dominika999
autor
1. júl 2015

@janickacrazy Ja sa len bojim to co sa tu pise dookola, ze ked lekar vidi vyvoj len na 5.tyzden, ci sa nahodou vyvin nezastavil, ovulka bola skor ako v polke cyklu...myslim stale na to najhorsie, pretoze si to babatko tak velmi zelam..

janickacrazy
1. júl 2015

@dominika999 No ja som si tiež myslela, že už budem aspon v 8-9tt, naschvál som išla k doktorke neskor, aby už bolo čosi vidno a prišla som tam a ona, že ste v 5tt, skoro som odpadla, tiež som mala obavy, či bude všetko ok, ale našťastie bábo pekne rastie a všetko je ako má byť. Hlavne sa nestresuj, musíš veriť, že všetko bude dobré.

dominika999
autor
3. júl 2015

@janickacrazy Ja este uvazujem, ci ked som bola na ultrazvuku, tak nepocita doktor realnu dlzku tehotenstva a teda ze tie tyzdne su zhodne s tyzdnami od oplodnenia...a ak zena este nebola na ultrazvuku tak sa rataju od 1. dna poslednej MS a pri USG sa to u kazdej potom upravuje...Bola som unhho vcera a ked som mu povedala svoje pochybnosti, povedal, ze to robi dlho, nech mu verim, ze je to ok...len stale nerozumiem ako to s tymi tyzdnami vlastne je...ale mne by sa presne zhodovali tie tyzdne od oplodnenia...ci je to ok, zistim az zaciatkom augusta, lebo najblizsie mam prist 30.7. a asi az potom ma objedna na dadlsie USG

janickacrazy
4. júl 2015

@dominika999 Chápem tvoje obavy, ak by si sa veľmi bála, možeš sa objednať aj súkromne na ultrazvuk aj skor ako máš termín u doktora, neviem odkiaľ si, ale napr. v Žiline to stojí okolo 30 eur súkromne.

ivanasofi
6. aug 2019

Dobry den neviem ci sem este niekto chodi som v takej situacii ze neviem kde je vlastne pravda robilo som si tt a visiel mi 4 krat pozitivni dnes som sla dokimu a ze nic tam nevidi povedal ze o 2 tyzdne sa mam zastavit a strasne sa bojim ze tam nic neuvidi a menstruaciu by som mala dostat o 5 dni aj mi vravel ze mam tam nieco zvetcene ale nwm presne ako to nazval dakujem za vsetky radi a jedno este dodam mam uz dceru 4rocnu a krami som mala este 2-3 mesiace ale hned mi vedel povedat ze som v Tom dakujem vsetky za rady a este tolko vravel ze to mozr byt aj falosny test

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre