Oslabená imunita a zabudnutá antikoncepcia

laauraa
7. feb 2014

Ahojte chcela by som sa opýtať ,,, beriem HAK Softinelle už asi rok a pol... pár krát sa mi stalo , že som ju zabudla zobrat .. načas .. raz s ami stalo dokonca aj to ze som ju zabudla dva dni za sebou zobrať .. tehotná som neostala ... ale velmi ma zaujíma či môžem ostať tehotná napriklad ked mam oslabenu imunitu ako prave teraz ,..a pred par dnami som opäť zabudla zobrať antikoncepciu ,, zobrala som ju až o 3 a pol hodky neskor .. a mali sme s priatelom pohlavný styk ... ja sa len chcem informovať či je možne aby narušená imunita mohla mať nejaky vpliv na antikoncepciu a či je možnosť aby som ostala tehotná 🙂🙂 dakujem velmi pekne 🙂

laauraa
autor
7. feb 2014

* Softine oprava 🙂

sissy27
7. feb 2014

@laauraa oslabená imunita sama o sebe na to vplyv nemá, ale účinok atk môžu ovplyvniť iné lieky, ktoré by si užívala, hlavne antibiotiká, rovnako aj hnačka či vracanie (do 4 hodín od užitia atk)... a možnosť, že ostaneš tehotná, je vždy, ak si sexuálne aktívna, pretože žiadna ochrana nie je 100% (jedine chrbtom k sebe a každý sám 😅 )

laauraa
autor
7. feb 2014

@sissy27 dakujem velmi pekne za radu 🙂 .. no šak samozrejme viem o tej možnosti 🙂 .. a ešte som sa chcela opýtať na jednu vec ,, že keby som nahodou bola tehotná a nevedela by som o tom .. a brala by som atk nadalej mohlo by sa nieco stať plodu ? ak by nastala taka situácia ?

sissy27
7. feb 2014

@laauraa to ti dopredu nikto nepovie 🙂 ale je dosť báb, ktorým sa toto podarilo a majú zdravé dieťa, aj teda podľa toho čo viem od dr. tak plod by to poškodiť nemalo...

laauraa
autor
7. feb 2014

aha no dobre tak dufám že to bude v poriadku ,, mam ešte 3 tab. a v piatok by som mala dostat mrchu ... tak uvidiíme ...
inak dakujem velmi pekne 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre