Otehotneli ste počas neplodných dni?

frenkiss
1. júl 2015

Ahojte, krámy mi skončili v deň svadby, tak bola aj svadobná noc.
Ale po krámoch bývajú neplodné dni, a mám nutkanie si kúpiť test.
Otehotnela ste niektorá, hneď po krámoch?Či to je nereálne?
Ďakuje baby

sissy27
1. júl 2015

@frenkiss pokiaľ máš nechránený sex tak je vždy možnosť otehotnieť...a dosť často aj keď je chránený...

tomasko27
1. júl 2015

@frenkiss S mojim muzom sme 5dni manzelia a ze ideme naplno bude bude, ked nie tak nie.Ms ma kazdym dnom prist a isto pride,bo by to bolo keby ze dva razy a sa to podari.

abigail88
1. júl 2015

Neviem, či Ťa vystraším alebo poteším, ale je to presne môj prípad. Otehotnela som buď posledný deň menštruácie alebo dva dni po, lebo inak sme si dávali pozor. Tiež som si rátala plodné dni, ale nejak sa to celé posunulo. Takže áno, môžeš byť tehotná. Ja som si ešte myslela, či som neotehotnela počas plodných dní " z tých kvapočiek lásky", ale tak 6 rokov sme tak spávali a nič sa neprihodilo, tak som to pokladala za málo pravdepodobné. A aj doktor na genetickom vyšetrení v 14 tt mi povedal, že bábätko je o týždeň väčšie, že mi nevychádza, že som otehotnela v strede cyklu, takže on ma len utvrdil v tom, že to bolo hneď po menzese. Tehotenský test mi vyšiel pozitívny, až keď mi meškala menštruácia 3 dni, robila som si aj predtým ale bol ešte negatívny.

terka1607
1. júl 2015

Dá sa otehotnieť aj počas menštruácie, takže je to možné, aj keď je to asi málo pravdepodobné 🙂

frenkiss
autor
1. júl 2015

@abigail88 dakujem, vystrasit si ma nevystrasila..skor potesila...s priatelom sme boli spolu 9 rokov a nieco a teraz v sobotu sme mali svadbu. Do teraz sme si davali pozor,ale na svadobnej noci.. Sme si povedali ze je uz na case 🙂 Troska som nedockava, a preto sa pytam, ze ci ma vobec zmysel ist kupit test 🙂
@sissy27 ano, sex bol umyselne nechraneny 🙂

civediamo
1. júl 2015

@frenkiss 🙂 ja som už druhýkrát otehotnela posledny den menštruácie ,,,práve teraz čakam take bábo akože z neplodných dní🙂)aj tie spermie maju pár dní života a niekedy to stačí 😉

frenkiss
autor
1. júl 2015

@civediamo a kedy si mam zrobit test?po tyzdni od sexu mi uz test ukaze? Vcera sme mali znova nechraneny sex, som manzelovi povedala, ze "moze", ze mam neplodne dni...inak to slo vzdy mimo 🙂 Chcem ho prekvapit a preto som nedockava..bo manzel chce uz velmi miminko a ja uz tiez 🙂

abigail88
1. júl 2015

@frenkiss tak to som rada🙂 My sme to mali tiež tak, že do svadby sme si dávali pozor a prvýkrát sme mali nechránený styk počas svadobnej noci. Vyslovene sme ale bábätko neplánovali, preto sme si počas plodných dní dávali pozor. Na jednej strane som aj chcela, ale na druhej strane som si stále hľadala dôvody, prečo ešte teraz nie. Tak som rada, že sa to nakoniec takto samo vyriešilo, lebo na dieťatko sa teraz veľmi tešíme. S tým tehotenským testom, ale počkaj do tej menštruácie, lebo mne ukazoval negatívny, aj keď mi bolo tak čudne aj som raz zvracala, tak som si spravila, ale bola tam len jedna čiarka. Keď mi menštruácia meškala 3 dni, tak som si znovu spravila hneď ako som prišla z práce poobede, ale najskôr bola iba jedna a o chvíľu úplne slabučká druhá, ale viditeľná. Ráno som ho zopakovala a už boli jasné dve čiarky 🙂 Tak Ti to prajem, nech to aj Tebe vyjde 🙂

civediamo
1. júl 2015

@frenkiss ja som si robila až ked som nedostala,tyžden od sexu je velmi krátka doba aby ti ukazal vysledok

frenkiss
autor
1. júl 2015

@civediamo Ďakujem za rady...
@abigail88 Presne aj my sme to tak mali...počas 9 rokov sme mavali chraneny sex, nakolko sme obaja studovali na vysokej skole, ze az dokoncime skolu.
A pocas svadobnej noci bol nechraneny sex.
Tak s testom pockam do menzesu, aj ked neviem ci to vydrzim.🙂 Aj 3 dni po svadbe, teda vcera bol nechraneny sex tak budem dufat ze sa zadari 🙂 Tie ocka, ked som povedala manzelovi ze moze "ostat" mi hovoria za vsetko🙂 Tak dakujem baby

abigail88
1. júl 2015

@frenkiss Tak držím silno palce, nech sa to podarí 🙂 Potom môžeš napísať, ako to dopadlo. Ja som mala tiež problém vydržať, či príde menštruácia, ale neboj to rýchlo ubehne. Keď chcete bábätko, tak sexujte aj počas plodných dní, švagrina zasa otehotnela presne vtedy. U každej je to iné.

esterienka
1. júl 2015

A troska taka mimo otazka,otehotnel niekto z kvapociek lasky?

sashulla
1. júl 2015

Áno!

sibalka21
1. júl 2015

@frenkiss Ja osobne si myslim ze pocas neplodnych dni sa otehotniet neda, ale to ze si mohla mat plodne dni sa nevylucuje, ved vela zien ma plodne dni po MS, ale nemozes sa upnut na to ze ste isli prvy krat naplno a hned sa zadari 🙂 Nestava sa to casto 🙂 Vela stastia 🙂

@esterienka zevraj sa najdu take baby, ale je to velmi vynimocne 🙂 My osobne sme sa nechranili vyse dva roky a ani raz sa nam neprihodilo nieco take, takze tomu moc neverim 🙂

sopkova
1. júl 2015

ach ženy...to vyjadrovanie...ale k veci...plodné dni nemusia byť každý mesiac v rovnaký čas, určite sa netreba riadiť nejakou online kalkulačkou alebo radami starých matiek...plodné dni môžu byť aj počas menštruácie, vtedy sa nedajú sledovať príznaky plodnosti, preto ak sa chcete vyhnúť otehotneniu, odporúča sa nemať vtedy styk...cykly môžu byť aj anovulačné, ovulácia súvisí s miliónom ďalších vecí...bolo by fajn sa najprv naučiť spoznávať svoje telo a vedieť kedy máte ovuláciu (dá sa to aj pri absolútne nepravidelných cykloch určiť)...ale trošku morálky...je to také typické sa najprv hrať na dospelých a potom sa pýtať takéto otázky, ktoré by mali mať partneri v malíčku a vedieť kedy "môžu" a kedy nie....a o zbytočnom strese z otehotnenia ani nehovorím...no ale taká je doba, že?

tinqua
1. júl 2015

@frenkiss z mojej skusenosti - nepocitaj plodne a neplodne dni...poriadne sa do toho oprite a uzivajte si to 🙂 nasa dcera je poctiva dvojmesacna robota ked sme sa s muzom spravali ako kraliky 😀

simsalabim
1. júl 2015

@frenkiss ja ano. Oba razy.

danna85
1. júl 2015

@frenkiss Pocas neplodnych dni otehotniet jednoducho nemozes 🙂 Je ale mozne, ze ovulacia nie je v strede cyklu, alebo ma zena kratky cyklus a ovulacia sa vtedy plus/minus prelina s koncom MS. Do toho treba este zaratat skutocnost, ze zivotnost spermii je 3dni, niektore zdroje uvadzaju az 5dni. Je tu viacero diskusii, kde baby pisu, ze otehotneli "mimo oficialnych tabulkovych plodnych dni", sanca tam je, ale mala. Drzim palce

emilia25
1. júl 2015

U nás presne toto bolo pri druhom synovi si to pametsm ako dnes muz prisiel z blavy na prve narodeniny prvého synčeka len na jednu noc a to som este spinils no ked mi úplne skončili a mňa 3 dni brucho na ďalšiu ms bolelo hned som vedela ze sa to podsrilo.ale doma mi nik neveril ale ja som to proste vedela.a bolo to tak.

mawka
1. júl 2015

den po menzese a este cez HAK.. dnes ma ta "nepravdepodobnost" takmer 6 rokov 😀

martinka13
1. júl 2015

Ja pri oboch deťoch.

kiki68
1. júl 2015

da sa to, pretoze sa moze aj nahle uvolnit vajicko vplyvom toho ako sa rozkolisu hormony pri sexe. Vola sa to myslim violentna ovulacia. Uz sme tu o tom mali nejake diskusie a naslo sa viac zien,co otehotneli mimo tych plodnych dni. Preto sa to asi prezyva vatikanska ruleta 😀 bo viete ako konci kazdy hazard.... 😀
Moje dve kamosky co idu teraz rodit takto otehotneli, jedna sa vsade chvalila ze ona to uz presne vie, tolke roky to fungovalo. A vsetkym davala rady ako na tie plodne a neplodne dni. Druha to skusala a ze mam neplodne dni a bum. Este jej aj menzes prisiel dalsie 2 mesiace, zistila potom nahodne ze je fakt tehu.
a jeden lekar co poznam odporucal kamoske mat sex prave v obdobi menstruacie a tesne po nej, hovoril,ze pozna pary ktorym to ide prave vtedy a konecne sa podari. Priroda je prilis zahadna aby sme my s nou kalkulovali...

julia92
1. júl 2015

Ja ked som ratala plodne a neplodne dni, tak som pocas neplodnych neotehotnela... ale inak, tam je ista iba neplodnost po ovulacii, po menzese to nie je iste, lebo cyklus moze byt kratsi... clovek nikdy nevie...

maria200981
1. júl 2015

Ja som otehotnela den pred kramamy takze verim ze otehotniet sa da vzdy ak je sex nechraneny

lauricka
1. júl 2015

@frenkiss pocas neplodnych dni neotehotnies, akurat, ze nemusis vediet, ze mas plodne, pripadne spermie si vedia na plodne dni par dni aj pockat, nezahynu hned...takze...mozes otehotniet aj cez menzes, aj hned po menzese, lebo zrovna nebudes mat neplodne, ale prave plodne dni. Aj vajicko sa moze uvolnit, verim, ze sa to moze stat napr. pri silnom orgazme alebo tak..telo zeny je nevyspytatelne

shmoulinka1
1. júl 2015

@esterienka ja som otehotnela len z kvapociek po necelych 4 rokoch

evatko
1. júl 2015

Dufam, ze moje dieta bude davat na biologii lepsi pozor ako desiatky zien tu na MK. Ja mam nepravidelne cykly. Tento rok som mala ovulaciu napr. na 11 den, 18 den, 22( to je plus minus moj najcastejsi standard), 30 den. 11 den bol za cely cas, co si ovulaciu sledujem, prvy krat. Bez znalosti mojho tela, cyklu, ovulacie by som kludne v pripade otehotnenia ( cize na 11 den mavam bezne neplodne dni) mohla povedat, ze som otehotnela cez neplodne dni. Namiesto toho viem, ze ovulaciu moze posunut vela faktorov , cize som ju mala len posunutu a otehotnela by som cez plodne dni. Lebo cez neplodne sa otehotniet neda!!!

romisami
1. júl 2015

@frenkiss ja som otehotnela hneď po menzese... 🙂

frenkiss
autor
1. júl 2015

@abigail88 Ďakujem dám vedieť 🙂

@sopkova pardon, že nie všetci sa vyjadrujú tak dokonalo ako ty a nie sú taky mudrý 🙂 nikto tu o strese z otehotnenia nepíše...🙂 ale ty musíš mať všetko v malíčku zo svojim partnerom... 😎

nanka3
1. júl 2015

@frenkiss moj gynekolog zvykne hovorit, ze su dni plodne a menej plodne..... takze ucebnicove plodne dni v strede cyklu - na to sa netreba spoliehat, drzim prsty 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre