Pozitívny ľudský choriový gonadotropín a na sone nič nevidno

predajca1212
2. feb 2015

Ahojte prosím Vás v sobotu som bola na pohotovosti kvôli bolestiam v podbrušku, v ten deň som si robila tehu test hneď vyšiel pozitívne 31.1.posledny menzes som mala 30.12.2014, robili mi Uzv, endometrium vysoké 17 mm ale doktorka povedala ze zatiaľ na uzv tehotnosť nevidí, následne mi brali HCG vyšlo pozitívne 349,7 odhadovali na cca 5tt. No tak nejak tomu nerozumiem môže byť HCG aj pri mimomaternicovom tehotenstve? Keďže na uzv nič nevidela a ze z dôvodu plného močového mechúra sa jej to môže skreslovat, na WC ma už nepustila a pokračovala vo vyšetrovaní. 9.12.som si musela dat vybrať IUP zo zdravotných dôvodov, s mužom sme mali samozrejme chránený sex a 4.dieta si nemôžeme dovoliť, takže sme rozhodnutý na UPT ale na súkromnú kliniku takže to neriešim cez svojho gynekológa, moja otázka ešte môže ísť o mimo. tehotenstvo a ci mate skúsenosti ci je cena UPT rovnaká. Tam kam som zatiaľ objednaná ma to vide 370€ so všetkým aj s vyšetrením. Ďakujem krásne za odpovede a prajem krásny zvyšok dňa

brrrrrciatko
2. feb 2015

A kebyze date dieta na adopciu?my by sme si radi adoptovali alebo aj veeela inych rodin. Zachranili by ste takto srdiecko aj za cenu bolesti..ale aspon by zilo

trgypadl
2. feb 2015

@predajca1212 ak by sa jednalo o GEU, tak za ten vykon neplatis

velkost na uzv zavisi od toho kedy doslo k oplodneniu, preto to este nemusi byt viditelne na UZV, kazdopadne HCG je pozitivne , cize tehotnost tam je, ci vnutromatermnicova alebo geu, tak na definitivne zhodnotenie treba jedine pockat aspon tyzden

kiki68
2. feb 2015

podla mna sa to beztak nevyvija dobre, ak je to uz 17mm velke a bez plodiku, bez terciku,tak to aj tak nic moc. Ak o tyzden neuvidia uz nieco,tak by mali zacat hladat inde. A ak mas uz 3 deti,tak by som ich poziadala nech to vyberu vsetko. Cize ak to bude mumomaternicove,nech vezmu aj druhy vajecnik. A mas pokoj a nemusis mat strach o nehody. Ja som mala podobnu situaciu a gynekolog to hned nevidel dobre, este je aj moznost,ze mas anembryolu,teda nieco sa zaclo, HCG stupa,ale plod tam nikde nebude. V tom pripade si ale neplatis nic, spravia kyret a vybavena vec. Ale pouvazovala by som u Teba nad moznostou sterilizacie, ved to nema zmysel sa chranit a potom mat este aj tak nervy.

predajca1212
autor
2. feb 2015

@kiki68 no v papieri od fr mam napísané uterus 70x46mm,endometrium to je sliznica maternice 17 mm Dop: prosím vyšetriť HCG, ak HCG negatívne, možno vylúčiť GNU, v prípade pozitivity HCG, sa jedna o gravitidu. Papiere na schválenie sterilizácie už mám na ministerstve zdravotníctva. A co sa týka adopcie určite nie aj keďbviem ze veľa rodín chcú a nemôžu mať ale ak by som babo mala vynosit a opäť rodiť cisárskym tak srdce by mi nedovolilo si ho nenechat, ale rozmýšľam realisticky a 4.dieta nie je len o tom ze o jeden tanier na viac, je to vec do budúcna a mame co robiť s tromi detičkami aby mali všetko čo potrebujú. Prosim vás GEU je mimomaternicove? Vtedy nestupa HCG? Keď mi to tak Dr napísala ze ak negatívne vtedy možno vylúčiť GEU

trgypadl
2. feb 2015

@predajca1212 aj pri GEU stupa HCG

predajca1212
autor
2. feb 2015

@trgypadl no to aby som išla čím skôr k Dr ako tak čítam môže dôjsť aj k rupture a následnému krvácaniu do brucha, len nechápem keď HCG stúpa aj vtedy prečo Dr napísala ze pokiaľ bude negatívne tak môže vylúčiť GEU

adeala
2. feb 2015

@predajca1212 no ak by ti hcg nestúpalo, tak by si nebola tehotná - tzn. ani mimomaternicové. Ak stúpa hcg, tak tehotná si a sú 2 možnosti - buď mimomaternicové alebo normálne, ale ešte to nie je vidieť.

trgypadl
2. feb 2015

@predajca1212 no vsak ak by bolo HCG negativne, tak tehu urcite nie si, lebo by ho nemalo co produkovat, cize tym padom vyluci uplne tehotnost.
co sa tyka GEU, ak by uz bola ta tehotnost vacsia, tak by to videli na uzv a uz by to operacne riesili
podla PM si momentalne 4+6, co je veeeelmi malicko,aby videli nieco v dutine, jedine vyssiu sliznicu

predajca1212
autor
2. feb 2015

@adeala tak HCG mi brali len raz 31.1.vtedy som ho mala tých 349 ale na Sone nič a dlho pozerala ani gestacnyvacok co bby už mal byť vidieť

adeala
2. feb 2015

@predajca1212 tehotenstvo je na UTZ vačšinou vidieť až od hcg 1000

predajca1212
autor
2. feb 2015

@trgypadl každé tehu je asi iné pri poslednom už v 6tt bilo srdiečko :-/

predajca1212
autor
2. feb 2015

Zajtra pôjdem k svojmu gynekológovi a uvidím čo mi povie

trgypadl
2. feb 2015

@predajca1212 vobec nemusi byt vidiet ani vacok, zavisi od toho kedy doslo k oplodneniu a uhnizdeniu

trgypadl
2. feb 2015

@predajca1212
momentalne si 4+6, cize je este cas aby bolo nieco vidiet

magdus999
2. feb 2015

@predajca1212 až pri hodnote okolo 1000 niečo vidieť, to je jedno či prirodzené tehotenstvo, alebo mimomat., už som si ním prešla a dokoca mi bolo niečo vidieť až pri 1500hcg

brrrrrciatko
2. feb 2015

A co ked casom zistite ze 4 dieta by ste vychovali? Neboj sa financii... Uvidis ze casom ta to bude zozierat... ja by som co dala za 4 deti :(

predajca1212
autor
2. feb 2015

Nie nie 3 detičky nám bohate stačia. Možno pre niekoho to vyznie hlúpo ale pre mňa by bolo nezodpovedne mat 4.dieta keď viem ze tým by som ohrozila svoje ďalšie tri. Proste na toľko detí sa necítime, viem ze to je dar ale myslím realisticky a hlavne do budúcna. Otehotnela som keď som bola chránená, nechápem kedy a ako proste sa stalo. ZŽena a muž sa musia cítiť na toľko deti pokiaľ tak nie je a dieťa si aj napriek tomu nechajú je to krásne ale čo z toho keď budú po priateľoch, rodine Facebook pýtať plienky mlieko, stravu, oblečenie to je pre mňa nezodpovednosť.

anickapapu
13. feb 2015

Aj ja som mala vysoke hcg od zaciatku. Ja som tyzden po kyrete. Hcg vysoke ale velkost sa dr. nezdala uz pri prvom sone. Nakoniec to bol len zvacseny vajcovy obal - diagnoza " mola hydatidosa susp." zatial neviem co ma caka dalej. Este nie su vysledky hystologie. Ani neviem ci sa to moze zopakovat a ci este budem mat.dalsie babo ☹

predajca1212
autor
19. feb 2015

@anickapapu držím ti palce a snáď budeš môcť mať ešte detičky. Ja som bola 6.2.na UPT teraz čakám na menzes a po dlhej konzultácií s Dr sme sa zhodli na HA Desirett

anickapapu
19. feb 2015

@predajca1212 aj ja som bola 6.2 zajtra si idem po výsledky a tiež čakám čo bude dalej ☹

predajca1212
autor
19. feb 2015

@anickapapu kde si bola? Ja som bola v Leviciach v Mediclinic. Bude dobre neboj

anickapapu
19. feb 2015

Ja som z lc. Bola som tu. Rano ma " operovali" a na obed som uz bola doma. Najhorsia je neistota. Ale vzdy si poviem ze jedno uz mam a hlavne ze sme zdravi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre