Prerušovaná súlož. Môžem otehotnieť?

sylwi
26. máj 2013

Zdravim moja otazka je jednoducha. Mam dve deti jedno ma 7.mesiac. Po druhom Th. viem uplne presne kedy mam plodne dni. Napr.teraz. Mavame s muzom velmi casty a dlhy sex prerusujeme ho s inymi vecami a potom znova, vecera mi povedal-podla mna je to ajtak skoro vzdy, ale vcera to citil, ze sa este neurobil, ale pred tym tam mal nieco ako tekutinu ja tomu rozumiem aj viem co to je len stale neviem na sto percent ci tam môzu byt spermie alebo je to uplne nemozne. Viem, ze je velke riziko ako clovek robi druhe kolo alebo ma prilis dlhy sex a prave plodne dni.. Mi sme mali v tomto pipade to druhe. Nemôzem brat Antikonc. a chranime sa jedine prerusovane.A tehotenstvo neplanujeme mozno naozaj neskôr. Poprosila by som nazor alebo skusenost ci sa vam stalo, ze ste otehotnela bez toho, ze by sa vam to priamo dostalo donutra. Mi fungujeme tak ze naozaj tesne pred tym na sekundu von. Diky, Sylwi

kika112
26. máj 2013

Ahoj, ja viem len tolko, ze prerusovana suloz je najmenej bezpecna, ja by som to neriskovala cez plodne dni. Co sa tyka sekretu, ktory vychadza pri vzruseni, v nom by spermie byt nemali.

katkas1
26. máj 2013

my takto fungujeme par rokov a nic sa nestalo a ani sa nebojim, ze by sa nieco stalo 🙂

katren
26. máj 2013

@sylwi kudne mozes byt, nebudes prva ani posledna....vyckaj do ms a potom uvidis...

amouramour
26. máj 2013

super, ze takito ludia maju deti🙂ach jo🙂ak nechcete pocat dalsie dieta odporucam napr.kondom, asi ste o nieco takom nepoculi tak pripajam aj link, staci klik a uvidite co to je za cudo🙂http://sk.wikipedia.org/wiki/Prezervatív...inak da sa to kupit v obchode...alebo skus sa pobavit s gynekologom ochotne vam vsetko vysvetli🙂

katren
26. máj 2013

@amouramour 😀 😀 😀 😀 trefna 😀 😀 😀

sylwi
autor
26. máj 2013

Poculi co by nie ja mam na to alergiu po prve a po druhe pre mna sex s kondomom je nieco strasne mozno keby som mala 15 ale pri stalom partenorovi sex cez gumicku je absolutne hrozne.... Mi sme tuto metodu pouzivali pred druhym dietatom a fungovalo to- tu sme aj dost riskovali nakolko sme chceli neskôr druhe. A ak tretie tak neskôr a dakujem za odpovede podla mna v tom sekrete tiez nic nie je len ma zaujmal vas nazor teda toho kdo mam skusenosti. Istota je istota podla mna nie je nikdy sto percentna viem, ze riziko zvysujem, ale ja zo zdrav. dôvodov aj keby som ziadne nemala odmietam HaK je to svinstvo prveho stupňa. papa

sorciera24
26. máj 2013

@sylwi to je hnus, to je hnus, no na toto by som sa ja nespolahla a isto neabsolvovala, ak dieta este nepalnujem....tak si daj teliesko alebo aj spemicidne gely existuju..... (ja pouzivam kondom aj pri stalom aprtnerovi a hrozne to vobec nie je;))...chyba bude bud v partnerovi alebo v hlave.....)....ale stale je dost moznosti.....

sylwi
autor
26. máj 2013

ziaden hnus ja mam na to alergiu nemam to v hlave je mnozstvo partenerov co poznam a robia to tak cely zivot nechapem ako moze niekdo odsudzovat a sudit takmito slovami niekoho..... Ja tiez nehovorim ze hnus ked mas kondom. Sex je urcite iny bez kondomu a nie taky isty o tom ma nik nepresvedci ... Problem v hlave nemam, krem niekedy pouzivam teliesko si nedam nakolko to z coho je vyrobeny je absolutny hnus a to si do tela nedam, neverim vsetkemu co hovoria lekary a statistiky o tom ako je co neskodne......, treba hladat inde a clovek sa dozvie skutocnu pravdu a co je naozaj hnus. Opytala som sa to skôr parov ktore maju skusenosti a prax. pa

lauricka
26. máj 2013

@sylwi jasne, ze mozes otehotniet. To je otazka zeny s dvomi detmi? 😖 Ak niekto nemoze brat antikoncepciu, tak snad si kupi aspon kondom, ked nechce deti. Ak mas alergiu, existuje teliesko a pod. a ked nic, tak hadam aspon nebudem mat sex cez plodne dni, nie? 😕

misulka22
26. máj 2013

my takto fungujeme už nejaký ten rok a v pohode, tehotná nie som :D O predejakulačnej tekutiny viem len ako to funguje u zvierat a to ti moc nepomôže asi :D Ale inak keď fakt že nechceš otehotnieť tak by si aspoň nemala mať sex cez plodné dni...

sylwi
autor
26. máj 2013

Ok. zoberiem krem a spolieham na svoj cit. Tutotemu uzatvrama vzhladom na to ze som takto tiez dlhsie fungovala tomu verim , jasne , ze je to riziko ja nehovorim ze nie. Skusenosti s tym mam lauricka inak by som sa na to nespoliehala ale zaujmal ma nazor a hlavne skusenosti inych ludi co to tak robia. diky pa

sorciera24
26. máj 2013

@sylwi napisala si, ze je to hrozne....no ako pre koho.....sex je mozno iny bez kondomu, ale urcite nie horsi;) (ale ako vravim, azlezi asi na partnerovi...)...je kopu kondomov, vrubkovane, tenke...a dokonca bezlatexove (pre alergikov...)...ja som tiet proti HAk a teliesku, ale spoliehat sa, ze hadam sa nic netsne.....tak spon by som tuto metodu kombinovala s neplodnymi dnami alebo tym Pharmatexom...keby si si bola ista, nezalozis tuto otazku..... (ja som ta neodsudila, neviem, kde tovidis, ale potom sexuj ako doteraz a nepytaj sa, ci mozes otehotniet.....lebo odpoved znie, mozes....ako pri vsetkom, len mozno s vacsou pravdepodobnostou.....)

krasneleto
26. máj 2013

@sylwi najspolahlivejsia ochrana je mat preruseny sex cez plodne dni a spoliehat sa na to, ci ho muz stihne vytiahnut predtym ako z neho vide predejakulacna tekutina, ktora mimochodom spermie obsahuje... a mimochodom ju muz neciti kedy z neho vide... boze , mas dieta , druhe nechces, gumu nechces, beriem... spermicidne gely pouzivas z casu na cas... co k tomu viac dodat...

krasneleto
26. máj 2013

@sylwi a este jedna vec... aj moji rodicia tomu verili :D

sylwi
autor
26. máj 2013

ok.beriem nazory a moze sa stat vsak preto sem pisem,dik

sylwi
autor
26. máj 2013

ok dik myslela som to ako si napisala to je hnus to je hnus neviem ako to bolo myslene ine je ked sa s clovekom rozpravas, beriem tvoj nazor a mas pravdu, ze riziko je väcsie. skusim to s tym kremom nech man istotu lebo som zacala nad tym premyslat, ze ak tak casto mala by som mozno nieco zabezpecit. 🙂 ten krem mam niekde doma ja len ,ze poznam velmi vela parov a nevedela som ake naozaj je vysoke riziko.... a nazorov je vzdy vela a su rozdielne, ja som sa vzdy riadila citom.Ale zabezüecim to aspon cez plodne dni preto som sen napisala.pa

skorinkas
26. máj 2013

No otehotnieť môžeš. Aj v tom sekréte sa nachádza určité množstvo spermií i keď malé, ale stať sa môže všeličo. Skús ten krém, či gél. A odkazujem tým, čo ťa odsudzujú, že nechceš kondóm, ani antiku...to je každého vec, či to chce a keď to je niekomu nepríjemné, tak je to pochopiteľné. Ona sa nepýtala na váš názor na to, ale konkrétne na to, čo ju trápi.

maruska24
26. máj 2013

otehotnieť nemôžeš iba vtedy, ak nemáš sex 😉 to je jediná 100% ochrana. Alergia na kondom existuje, ale práve preto vymysleli aj nealergické, kúpiš ich v lekárni.

A na ešte jedna na odlahčenie: mala som známu, čo sa vždy pred sexom pol hodku modlila aby neotehotnela, jej to povedal muž že ak to bude robiť, tak riziko nie je žiadne /mávali tiež prerušovanú/. Za tie roky čo sú spolu, takto prišla k 4 ďeťom a muž jej vždy na to len povedal, že sa modlila neúprimne 😀 Doteraz tomu asi aj verí 😀

sissy27
26. máj 2013

@sylwi ja nevychádzam z údivu, že sa dospelá žena, matka dvoch detí, dokáže spýtať, či môže otehotnieť pri nechránenom pohlavnom styku... lebo ako všetci vieme, "dám si pozor" nie je ochrana, to je len o šťastí 😅 alebo teda všetci zjavne nie, ako to tu tak čítam...

lauritka
26. máj 2013

baby tu maju pravdu, bolo kopec pripadov, ze otehotneli s "kvapocky lasky".. cize z tej tekutiny este pred vyvrcholenim..

alebo si skus trosku sledovat plodne dni a vtedy sa sexiku vyhybajte, ked mas plodny hlien,pripadne ovu bolesti. 😉

zuzkat1
26. máj 2013

@sylwi otehotniet mozes,ale my sa tiez tak "chranime" a zatial ok
Kondom ani ja nemam rada 😅

slniecko2
26. máj 2013

@sylwi ahoj, pri prerušovanej súloži môžeš otehotnieť a nemusíš. mám kamarátku, ktorá to takto prevádzkuje a tvrdí, že v predejakuláte síce sú spermie,ale ak sa po milovaní vycikáš a nemáš viacej po sebe stykov, tak by si nemala otehotnieť. najistejšie je nemať sex počas ovulácie-to je 5 dní pred tým a 3 dni po tom- veľmi dobrá metóda na určenie ovu je ovu test. Inak kondóm vôbec nie je taký bezpečný ako sa vraví- pomerne často praská- poznám nejeden pár, ktorémusa to stalo.

k_a_j_k_a
26. máj 2013

@sylwi necitala som to cele, ale ved existuje aj ina antikoncepcia ako tabletky a kondom- spermicidne gely, teliesko alebo pesar. Ja inak, odporucam ten pesar-je to super vecicka 😀

sylwi
autor
26. máj 2013

Viete ja to zhrniem poznam cloveka co uz ma 65 rokov a cely zivot to praktikoval a nikdo neotehotnel. Viem, ze zena musi poznat vyborne svoje telo a viem, ze muz sa musi vyborne poznat a partneri musia byt zohratí. Sissy27 len podotaz k tvojmu "udivu" ja nemema nechraneny styk ja sa chranim prerusovanie je jedna z metod! Rozpravala som sa aj s mojou doktorkou a povedala, ze ked poznam velmi dobre moje telo tak môzem ja som sa s nou o tom, ale nerozpravala do detailu. Priznavam, ze sme v tieto dni riskovali. Inak to s tym modlenim mi dojde asi tak ak sa niecoho bojis je jedno coho tak sa to stane. Ja nad tym nerozmyslam proste som to tak nikdy necitila a robili sme to tak pred druhym dietatom vyse roka a to boli plodne dni a riskovanie.... Viem, ze teraz si to uz nemôzem dovolit pokial nechcem skoncit tehotna co by teraz nebolo vôbec dobre. Vazim si akykolvek nazor a dakujem aj za podporu tych z tejto diskusie, ktorí pochopili co sa pýtam a neurobili zo mna rovno sprostu kravu a nedospelu zenu dvoch deti. Viem, ze sa da chranit este lepsie, ale vela krat to pride spontalne vasnivo a ja nesiahnem po kreme do suflika lebo popravde na to aj zabudnem.A inak vsetky zeny co si myslia ze ant. je to najlepsie poznam kamaratku, ktora prave otehotnela a brala tabletky pravidelne! Ak sa ma nieco stat napriek ochrane tak to ma proste byt. Su ludia, ktorí nemozu mat deti a robia vsetko a su takí , ktorí sa maximalne chrania alebo ako ja a sú v tom. Nechcem to brat na lahku vahu. Ja sa asi spolieham len na môj cit a telo a preto viem, ze sme teraz riskovali lebo som mala urcite plodne dni. Ale verim, ze je to v poriadku a druhý krát si dám ten krém hlavne pri dlhšom sexe ci plod.dnoch.... Tak sa majte a všetkým čo chcú mat Baby držim palce a všetkým co nie hlavu hore ak by to náhodu vyšlo inak. 🙂

krasneleto
26. máj 2013

@sylwi no mozno bol neplodny jeden z tych dvoch co to tak robili x rokov.. to na odlahcenie.... vychadzam z toho co pises... ale ta metoda je jedna z najnespolahlivejsich... a keby si aj ty tak dokonale poznala svoje telo aj tvoj partner... ako pises ze to je zakladom toho aby si mohla tuto metodu praktizovat... tak by si sem nepisala... cize ... ja osobne to za dobru ochranu nepovazujem.

saallen
26. máj 2013

@sylwi no ja s tym zkusenost mam,tiez sme tak roky funhovali,ale raz prisiel krasny den a ja otehotnela,,tehotenstvo sice skoncilo bohuzial spontanym potratom,ale tym chcem povedat,ze sa na to neda spolahnut aj ked "doteraz sa nic nertalo". A to som si nebola vedoma toho ze mam plodne dni a mm si bol isty,ze mu "neuslo",ale tak prajem vela stastia 😉

sylwi
autor
26. máj 2013

Hej chcela som hlavne poznat nazor inych ludi a skusenosti tych co to robia ako ja. Otazka nebola polozena preto, ze by som sa nejako strasne bala ale skô informatývne.Priznavam, ze nieje najspolahlivejsia, ale co je dnes najspolahlivejsie asi to nemat sex. 🙂

sylwi
autor
26. máj 2013

Dik, dobre, ze to viem dam si viac pozor.h

natali.83
26. máj 2013

Jedna moja známa takto otehotnela a to podotýkam, že s tým chlapom bola iba raz. Druhá takto s priateľom fungovala roky a nič. Zavisí to od mnohých okolností.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre