Sú tehotenské testy z krvi 100%-né?

nikusaaaaa
3. apr 2009

Chcem sa spýtať či sa už našiel taký prípad,že boli testy z krvi falošne pozitívne! Bola som na testoch a mala som 190 HCG - čiže by som mala byť tehotná približne v 3.týždni mi sestrička povedala! ale medzitým ma akčná kolegyna objednala na ultrazvuk k známemu /nie na vnútrovaginálne/ a okrem cysty 4cm mi tam nenašli nič,dokonca ani len zväčšenú maternicu! k tomu ešte zavolali známu vešticu a tá mi tiež hovorila že to bol len hormonálny výkyv a niesom na milión % tehotná! tak som volala späť sestričke a tá ma uisťuje že tehotenské testy z krvi sú 100% tné a že v 3. týždni by nebolo ani vnútorným ultrazvukom ešte nič vidieť, nech nestresujem a pridem až koncom apríla, kedy by už mohlo byť niečo vidieť! tak neviem čomu mám veriť ☹ ☹ ☹ môžu sa mýliť testy z krvi????? ja chcem bábo ☹ a zbláznim sa dovtedy!! nepoznáte taký prípad kedy by takéto testy zkrvi na HCG oklamal???i

mima3
3. apr 2009

nikuskaaaa, chapem ta, viem si predstaviť aká si netrpezlivá.. neviem ti žiaľ v tomto poradiť.. držkaj sa.

zukrik
3. apr 2009

Ahoj Nikusaaaaa,ja si myslím,že ti nemôžu v 3 týždni utz. lebo by aj tak nič nevbideli.
Musíš byť trpezlivá a počkať ešte pár týždnov.Obvykle posielajú na utz. 7-8 týžden.
Môj názor je,že HCG,nemôže oklamať,pokieľ nemáš neakú hormonálnu liečbu.
Držkaj sa papa.

nikusaaaaa
autor
3. apr 2009

Nemám žiadnu liečbu...všetko je ok, nedostala som menštruáciu,bolia ma prsia - až pália a sú také pekné pevné teraz, aj žily mi začínajú byť na nich vidno...aj sestrička ma uisťuje že krv neklame! ale tá cysta tam je, ona sa z ničoho nič vytvorila, v októbri som bola na prehliakde a nič tam nebolo! a zrazu keď sa dozviem že som pravdepodobne tehotná je tam cysta! prečo ma takto stresujú, fakt sa zbláznim!!

mami.sk
3. apr 2009

nikusaaaa, podla mna krvne testy sú presné a nemali by klamat 😉
a nemoze byt ta cysta uz plodovy vak???
mne v 6 tt lekarka na UTZ este nevidela ci je to plodovy vak alebo odlupujuca sa sliznica maternice ale krvny test bol pozitivny 😉
drzim palce pri cakani 😉

nikusaaaaa
autor
3. apr 2009

Ja netuším...ale nebolo by to ešte skoro v 3. týždni na plodový vak? a 4cm? Bolo to tam na monitore také čierne a nachádzalo sa to pri pravom vaječníku! ja som ešte tehotná nebola sa v tom moc nevyznám :(

lucrezia
3. apr 2009

Ak si nedostala menštruáciu, tak musíš byť viac ako v 3-ťom tyždni.
V treťom týždni by si bola týždeň pred menštruáciou.
A na začiatku tehot. sa sono robí vaginálnou sondou, lebo brušnou nie je nič vidieť....takže kľudne tehotná možeš byť.....len tie týždne si treba ujasniť.

nikusaaaaa
autor
3. apr 2009

no ale tak mi povedala sestrička že som mala v utorok 190 HCG čo zodpovedá približne 3 týždňu! to by som si nevymyslela...

lucrezia
3. apr 2009

Neviem ako to sestrička myslela....ale v prvom rade by si si ty sama mala vedieť vypočítať týždne podľa poslednej menštruácie.
Ráta sa to podľa prvého dňa poslednej menštruácie. Čiže už keď ti týždeň mešká menzes, tak si v 5-tom týždni.
Na niektorých stránkach pre budúce maminy fungujú aj tehot. kalkulačky a tam ti to vypočítaju ak zadáš prvý deň poslednej menštruácie. Ale takisto si to môžeš vyrátať aj sama, nie je to nič zložité.

nikusaaaaa
autor
3. apr 2009

no tak poslednú som mala 16-teho februára, zvyknem mať cyklus tak 39-42..ach baby, ono je to také popletené že už aj prestávam dúfať! ☹ idem si trošku poplakať!

lucrezia
3. apr 2009

No, ak si mala poslednu menštr. 16. 2. tak by si mala byť v 7-om týždni.
Ovšem to je výpočet pri 28-dňovom cykle. No ani lekár Ti to nebude rátať inak, aj on to ráta len podľa 28-dňového cyklu....no a ak mávaš dlhšie cykly, tak je pravdepodobné, že si otehotnela neskôr a teda si v nižšom týždni ako by si mala byť.....
Ale na to už potom slúžia soná a tam sa porovnáva či týždne podľa menštruácie sedia s veľkosťou bábatka.
Preto maju niektoré ženy podla sona bábatká menšie, niektoré vacsie, lebo nie kazdej sa podarí otehotniet idealne- teda presne v strede 28 dnoveho cyklu.
A plakať nemusíš, ešte nie je nič stratené....ak ti takto hapruje menzes, tak kludne môžeš byť aj v tom treťom týždni !!!

martinka211
6. apr 2009

ahojte,prave som nasla tusto diskuiu tak skusim aj ja napisat moj pripad ☹
pred dvomi mesiacmi som mala mimomaternicove tehotenstvo,operovali ma 2.2 ☹ na 25 den po operacii som dostala ms,dalsi mesiac ms meskala a este stale nepsisla a to mam uz dnes 39dc.robila som si asi 6 tehoteskych testov roznych znaciek vzdy z ranneho mocu a vsetky vysli negativne,co som bola aj rada kedze ma doktro vyplasil ze aj dalsie tehu moze byt mimomaternocove.ale kedze ms stale nechodila rano som si uorbila test s citlivostou 10 rapiclear a vysiel negativne to som bola 35dc a tak som isla k doktorovi,ten ma vysetril vaginalnym sonom a povedal mi ze maternica sa uz pripravuje na ms ale ze pre istotu mi pichne vyvolavacku a este mi zobral krv na hcg,poobede som volala o vysledky krvy a povedal mi ze mam hcg zvysene na 63 😝 a ze mam prist v pondelok na opatovne krvne testy a na vysetrenie.
Inak nechapem ako mohlo vyjst hcg 63 ked test rano bol negativny??? 😝 😝 😝 a na sone nic nevidel tak ma podozrenie na mimomaternicove znovu ale ja sa citim dobre a nemam zatial ziadne bolesti ako pri minulom.
tak dnes som bola znovu na vysetreni,rano som si robila test mamatest komfort a zase bol uplne negativny iba jedna ciarka na sone znovu nic nevidel,maternica bola prazdna,lenze vysledky krvy budem mat az zajtra tak som este stale na ihlach ze co sa to so nou vobec deje?????
inak uz dva krat som bola tehotna a teraz sa vobec necitim zeby som mala byt ziadne priznaky nemam len to zvysene hcg??????preco????
v tomto budem asi unikat 😝 😝 😝

martinka211
6. apr 2009

este som zabudla napisat ze ked som mala v januari to mimomaternicove tak hcg som mala ako pri normalnom tehu tiez zvlastne mi to doktor nevedel nijako vysvetlit vraj aj mesicina nevie vysvetlit vsetko 😝

bejbypd
6. apr 2009

martinka ja vam strasne drzim palce aby sa vam podarilo zdave babo ako tomasko a hlavne aby bolo ak bude tehotenstvo v poriadku 😉 to len na uvod nikusa kazda zena to ma inak v tretom tyzdni nemusi byt este nic...ja som bola uz v siestom tyzdni ked vaginalnym sonom este nic nevidel len zvacsenu maternicu...babatko sa uchyti a vyvinie ako ma prajem ti to vytuzene babatko

martinka211
6. apr 2009

bejbypd dakujem ale nic dobre necakam ani zo zajtrajsich sprav ☹ 😝

bejbypd
6. apr 2009

mati neboj bude to ok...a tomasko raz bude mat urcite krasneho braceka alebo malu princeznicku sestricku...

martinka211
6. apr 2009

😉 keby si tak mala pravdu 😉 ja sa uz bojim ze ked mi byrali lavy vajickovid aby to zase nebolo mimomaternicove a nevybrali mi aj pravu stranu a potom uz bude Tomasko jedinacik a to som chcela aspon 3 deticky ☹ a takto sa mi to komplikuje 😝

bejbypd
6. apr 2009

musi to byt tazke ja sa na druhe este nechystam ale obavam sa za prve kvoli mojej rozdvojenej maternici a za druhe kvoli tomu ze mam nejaku vacsiu cystu na lavom vajickovode...a ta sa mi urobila po porode tiez nic moc...ale musite verit a dufat...

martinka211
6. apr 2009

no este stale mam nade 😉 j tak uvidim zajtra co mi povie ake budu vysledky krvy 😉 snad budem v poriadku

bejbypd
6. apr 2009

😉

martinka211
6. apr 2009

dakujeeeem za pokec 🙂

bejbypd
6. apr 2009

aj ja 😉 ...a ostatnym prepacte za odbocenie malicke 😉

scarlette
6. apr 2009

nikusa v 3tom tyzdni mozes byt podla gestacneho veku drobca, to je jeho skutocny vek, podla medzinarodnych dohod sa vsak tehotenstvo rata od prveho dna poslednej menstruacie, je to kvoli tomu ze nie kazda zena vie presne urcit kedy otehotnela 😉 a drzim palce

javorka12
13. apr 2011

Ahoj Nikusaaaaa, ja sa pridavam do diskusie az teraz lebo hladam maminu, ktorej bolo oznamene, ze babenko/plod je mensie ako by malo byt podla poslednej ms. Ja som na tom podobne ako Ty - ms bola posledna 13.2., tehotenske testy mi vychadzali uz v polovici marca pozitivne a napriek tomu, min tyzden na kontrole mi doktor povedal, ze miesto 8tt, to vyzera len na 5-6. Ja uz mam 1 dcerku - bude mat 3 rocky - tam to bolo vsetko bez problemov, otehotnenie, tehotenstvo, aj ona ako babatko. Nasa snaha o druhe babatko sa skoncila po 11 mesiacoch snazilkovania v 12 tt, lebo babenko bolo na urovni 6tt a nevidel akciu srdca ☹.... takze teraz len drzim palce a modlime sa, aby sme uz vedeli ze to bude vsetko dobre. Drzim palceky aj Tebe a aj vediet ako pokracujes!

danu
16. mar 2012

@nikusaaaaa diskusiu zamykam na ziadost uzivatelky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre