Tehotenské testy po umelom oplodnení. Sú spoľahlivé?

pifpaf8061
20. feb 2008

Ahojte... chcela by som sa opýtať, aké máte skúsenosti s tehotenskými testami po umelom oplodnení, či sú spoľahlivé, a kedy sa odporúča urobiť si test... či je možné aj skôr, ako to určí lekár... Rada by som vedieť Vaše osobné skúsenosti... aj úspešných aj neúspešných... Ďakujem za akúkoľvek odpoveď...

tanitta
20. feb 2008

Pifpaf.. neodporucaju sa robit vobec;).. krv je istota....ale pokial na nejaky 12den po tranfere bude // mozes sa potichucky tesit....doprucujem testy s citlivostou od 10 - do max 25IU....viac uz nie...vela stastia.. 😉

katarinagk
20. feb 2008

vidis, pifpaf a ty si este len 8 den................ 😲 je prilis skoro............

mirinda10
20. feb 2008

pifpaf, aj mna laka si urobit test mala som ET 12.2 ale asi vydrzim aj ked mozno podlahnem a urobim si test cez vikend uvidim nakolko v utorok budem cakat o 2hej aky mam vysledok hcg a to bude ako cakanie na smrt

kedy si mala ET?

asmk
20. feb 2008

ahojte ja mam znamu ta bola na IVF v stredu potom si na dalsiu sobotu robila test cize po 10 dnoch a bol negativny tak bola smutna ale nakoniec jej v utorok (13den) a stvrtok (16den) robili test z krvi a bol pozitivny takze urcite nepodliehajte smutku a radsej s testovanim pockajte 🙂 a to okrem toho stihla byt medzitym aj chora s horuckami a dopadlo to v pohode

katarinagk
20. feb 2008

ahojte-mirinda10 a mas nejake priznaky???????? mala si PK?

mirinda10
20. feb 2008

katarinagk, odber som mala v sobotu 9.2 a ET 12.2 mala som ist 11teho ale doktor neordinuje tak sme sa dohodli, ze urobime ET o den neskor. Mala som jedno 6 bunkove embrio chcela som 2 ale po odbere doktor oznamil ,ze max 1 a mozem byt rada, ze nejake ET bude nakolko mi hned davali infuziu mala som 16 vajicok. Priznaky neviem iba som zbadala, ze mi na prsiach dost vidno zilky to nie je u mna zvykom a stale ma bolia vajecniky aj ked pijem 5lt vody denne. Mala som nabeh na OHSS a stale s tym nejak bojujem. To su vsetky priznaky inak som v pohode. Ale mam strach ako to dopadne.

katarinagk
20. feb 2008

dakujemmmmmm, neboj, hlavne mysliet pozitivne....podla mna tie zilky su priznak......... 😀

lenka20
20. feb 2008

ja tiez odporucam netestovat -ako pisala tanitka, vydrzat do krvi je sice tazke, ale tie testy vazne nie su spolahlive.... a ak uz sa chcete testovat tak najskor 10.den pon ET - len vtedy sa zacne tvorit HCG a castokrat rastie pomaly, takze ho ani testik este nezachyti a pritom mozte byt tehu. a len si zbytocne narobite stresy z jednej /.

jankajs
21. feb 2008

Ja som mala ET 8.8. a na krv som mala ísť 21.8. Testovala som 20.8. po 13.00 - a vyšli //. Na druhý deň mi v CAR brali krv a výsledky boli pozitívne, dokonca aj na ultrazvuku už bolo vidieť minibodku. Neviem ako komu stúpa HCG, ale mňa sa hneď doktor kontrolne spýtal, koľko deťúreniec sme vkladali - či dve. Lebo hoci bolo embryjko jedno, HCG bolo hodne vysoké a to ho asi trošku poplietlo.

katarinagk
21. feb 2008

janka, gratulujeeeeeeeeeemmmmm, bodaj by to tak bolo u nas u vsetkych : )))))))))))))) 😀 😀 😀

jankajs
21. feb 2008

Neboj kati, ja už som to vzdávala, a ten test bol tiež len akousi poistkou, aby som sa pred dokym nezosypala, ak by to nevyšlo. Psychika robí veľa, čím viac som sa upínala, že to musí vyjsť, tým som bola sklamanejšia. A keď som to brala tak, že dosť, toto je môj posledný pokus, tak to vyšlo.

kuspitka
9. nov 2011

ahojte dievcata,tu pisete ,že obvas ani na 9den nieje test pozitiny,,

osky
30. dec 2011

ahoj.mala som 16.12.vlozene 2 embrya.dens som si urobila test,ako sme boli s lekarom dohodnuti.je negativny.
da sa na to spolahnut ci mam este dufat?
kontrolu mam az 9.1.2012 a neviem ci teda mam tie lieky vsetky vysadit a ci este pockat.
aky je vas nazor?

ma77
30. dec 2011

@osky Ahoj lieky v žiadnom pripade nevysadzuj ber až do kontroly krvi 😉 a test čo ja viem ja som si robila na 10den po ET a bol negativny a krv tak isto 😠 ☹ 😢

osky
30. dec 2011

ale toto bol uz 14.den a doktor vravel ze ak bude test negativny.lieky mam vysadit.
mam este dufat?oplati sa to?

diid
30. dec 2011

@osky cakaj na krvny test, pri IVF by sa mali riadit podla krvneho testu a nie domaceho , nechapem lekara. este stale moze byt pozitivny.

brita
30. dec 2011

@osky Ahojky,urcite si daj urobit krvny testik. Je to istota.Dovtedy by som lieky nevysadzovala. Akym testom si testovala, s akou citlivostou? Mala si Pk? Drzim palceky.

osky
30. dec 2011

co je to Pk?
neviem aku mal test citlivost,nemala som skatulku,len vrecko s testom a tam nic nebolo napisne.
dali mi to v nemocnici.
lieky som teda nevysadila,ale uz som dnes vypila trosku puncu a za glg vina.citim uz tri dni ze mi asi pride MS,take tlaky v podbrusku.imak mam priznaky na tehotnost-nechuti mi sladke a chuti mi maso.bolia ma hrozne prsia....ale co uz.

bublex
15. mar 2012

ahojte,mam po embriotransfere,mam vsebe dve embrijka jedno 6 bunkove a druhe 8 bunkove.davali mi ich 12.3. a dnes mame 15.3. a laka ma urobit si tehotensky test.pobolievaju ma prsia,krize a jem vela ale nemoze to byt z utrogestanu,ktory uzivam?ja som bola ok,len manzel mal problem a embrijka sa vyvinuli za 3 dni a mala som len 2 tyzdnovy ciklus.vybrali mi 15 vajicok a 9 sa podarilo opldnit ,tak zbytne sme dali zamrazit.co si myslite mam si urobit test?a ked mi pride menstruacia mam ju brat do uvahy?

pistaciaa
15. mar 2012

@bublex ahoj bublex, ja som to vydrzala az do krvi a stalo to za to, podla mna je zbytocne testovat, lebo ak to vide negativne budes iba zbytocne stresovat, a vsetky priznaky co mas mozu byt z utrogestanu ale aj nieco ine ;), ale kazdopadne ak chces testovat, teraz je to urcite zbytocne, najskor tak 10 den.

paula410
30. máj 2012

ahojte, po umelom oplodnení mi vyšiel na 10 den negatívny test z krvi ☹ velké sklamanie.V piatok idem na další test 13 den.Myslíte,že sa tam može ešte niečo zmenit?

mima2912
4. júl 2012

Ahojte!..Ja som tiez po umelom oplodneni,...A robila som si tehotensky test,,na 8 deñ ..mi vysiel positivne,Na 10 deñ tiez positivne..,ALE MOJE VELKE SKLAMANIE prislo,ked na 12 deñ na hcg krvi,mi OZNAMILI,ze je to sice positivne,ale hodnota hcg je veeeeeeeelmi nizka...Takze asi z toho NIC NEBUDE!!...Nechapem,co sa stalo,preco sa to prestalo reprodukovat?Uz sa to niektorej z vas stalo? ☹

timmka
5. júl 2012

@mima2912 to je bezne po umelom oplodneni, uhniezdi sa a zacne produkovat hcg, ale neskor to odide, mne sa to nestalo , ale kamaratke ano, stale mala pozitivne testy a do krvi to nevydrzalo ☹ , asi slabe embrya ktore sa nedokazu dalej vyvijat, drzim palceky aby ti to vyslo 😉

gelinka75
5. júl 2012

@mima2912 ahoj a kolko si mala hodnotu?

mima2912
13. júl 2012

@timmka No "doki" mi povedal,ze vraj to bolo slabe embrio...Tak ... dufam ze raz to vyjde... ☹

mima2912
13. júl 2012

@gelinka75 Kazda klinika ma ine hodnoty...od 0 do1 je negativne, a ja som mala iba 1,53...Zrejme to uz kleslo...Ja som si vycitala,ze ci to nebola moja chyba,pretoze som lezala iba 8 dni..a potom na 9 deñ som bola na navsteve...tak dufam,ze to nebolo koli tomu...???Pred rokom som mala zamlcany potrat..Tak sme skusili ovodonaciu,a ani tak to nevyslo..Darkyña mala menej kvalitne ovocity nez ja ..Opat mikro potrat...uz som z toho zufala...

markaki
21. dec 2012

@osky Ahoj, prosím Ťa, ako si dopadla??????????? Ja som mala vkladané teraz 13.12 a dnes mi test nevyšiel ☹

bublex
24. jan 2013

Ahojte žienky,ja mam taky problem,1.ivf nevišlo sla som na 1.ket tam sa rozmrazili embrijka a delili sa len na 2 a 3,ale ani to nevislo,potom teraz utorok som bola na 2.ket ale embrijka sa nerozmrazili,tak v den transferu mi volali,ci mozu rozmrazit morulu to je cca50bunkove a blastocistu to je 100 bunkove morulka to zvladla,tak mi len ju dali,tak mam teraz u seba posledne co nam prezilo a zvladlo to,chcem sa opoytat ci mate niektora s morulkou nejake skusenosti a ci sa to niektorej podarilo.A ešte doktorke to neslo do hlavy preco mne sa to nepodarilo na prvu supu,mam 28 rokov,vajicka ukazkove maternica ok priechody ok aj na zrazanlivost krvi sa robili testy su oka, u nas je len problem u manzela,ze ich museli napichovat,lebo ma ich velmi zle,tak neviem a sliznica na 1.ket bola 1 cm a tetaz na 10den od menstruacie bola 8 mm,tak by som bola rada,keby niekto odpisal.dakujem

marekmajka
4. feb 2013

@bublex ahoj ako si dopadla ?

liluska1984
25. júl 2013

Ahojte zienky bohuzial su tu dost stare pryspevki ale tak snat sa niekto pryda ja som ties po transfere mala som ho 19.7 2013 tuzime po dietatku velmy velmy dlho nevydrzala som to a urobyla som si test po 5 dnoch vysiel negatyv som sklamana no este stale verym a preto ani ja beotporucam testovat sa skorej ako lekar povie to sklamanie za to nestoji

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre