Užila som Escapelle a menzes mi mešká

borra212
23. aug 2012

Chcela by som sa opýtať , či je možné aby som bola tehotná.Zhruba pred dvomi týždňami som mala nechranený pohlavný styk.Bolo to v 13 deň môjho cyklu, kedže môj cyklus trvá 30 dní, nemala by som mať ešte plodné dni. Avšak na druhý deň potom som užila tabletku Escapelle. Zatiaľ sa nedostavili žiadne nežiaduce učinky až do týchto dní ,kedy mi mešká už 4 deň menŠtruácia. Mám to dávať za vinu môjmu požitiu tabletky? alebo by som mala uvažovať aj nad možnosťou otehotnenia?..Ďakujem

ikke
23. aug 2012

ano, mala by si uvazovat aj nad moznosou otehotnenia.
ale moze meskat aj zo stresu
a pri 30-dnovom cykle moze byt 13DC uz plodny!

borra212
autor
23. aug 2012

A aj keď som požila do 8 hodín tabletku Escapelle?

bodka13
23. aug 2012

@borra212 niečo o tabletke,keď ti to ten ujo Google nechce prezradiť 😉
Escapelle pomáha zabrániť neželanému otehotneniu. Nezabráni mu však úplne v každom prípade - je tým účinnejšia, čím skôr po styku sa užije. Escapelle zabráni asi 84% očakávaných tehotenstiev, keď sa tableta užije v priebehu 72 hodín (3 dni) po nechránenom pohlavnom styku
čo by som mala urobiť po užití tabletky? :
Po užití Escapelle sa odporúča asi po troch týždňoch navštíviť gynekológa, aby ste sa uistili, že tabletka Escapelle účinkovala. Poraďte sa s lekárom o dlhodobých metódach antikoncepcie, ktoré sú účinnejšie v zabránení počatia.

borra212
autor
23. aug 2012

Áno, áno tiež som si prečítala pribalený "letáčik". Skôr som chcela vedieť nejaké vlastné skúsenosti,postrehy, názory

bodka13
23. aug 2012

@borra212 tak si sa teda dočítala,že máš navštíviť gynekológa 😉

borra212
autor
23. aug 2012

Až po 5 dňoch.... a neni som si istá či je to tak aj v mojom prípade kedźe som nemla ustálený cyklus ani dovtedy

bodka13
23. aug 2012

@borra212 no tak potom treba čakať,a najneskôr v 20tt to určite zistíš,či si tehotná lebo bábätko sa začne hýbať 😉 ...neviem,či sa robíte niektoré také naivné,alebo naozaj zaháňate prázdninovú nudu 😠 ale keď mám pochybnosti ohľadom zdravotného stavu tak idem k lekárovi a nedoťahujem sa na fóre za slovíčka ...gynekológa máš navštíviť asi 3 týždne po užití tabletky -určite nie sú dva rôzne letáčiky k jednému lieku 😉

pectore
23. aug 2012

aj jedno aj druhe... mozu to byt aj neziaduce ucinky, pretoze je to velky zasah do ogranizmu....ale rovnako nemusela byt tabletka ucinna a mohla si otehotniet. Tym ze tu vsak budes spekulovat nic nevyriesis, a ani nikto z nas.. sprav si tehotensky test ...alebo chod na gyndu.

michaelahorniacekova
29. sep 2015

baby chcem sa opytat, menstruaciu som mala dostat 25.9. v ten den som mala nechraneny sex, za 8 hodin som uzila escapelle tabletku, ale meska mi 3 dni, potrebujem poradit surne mozem byt tehotná???

sintra
29. sep 2015

@michaelahorniacekova este pockaj a ak nie, cez vikend si urob test

sibalka21
29. sep 2015

@michaelahorniacekova urcite nie. Nemusis sa bat

michaelahorniacekova
3. okt 2015

dakujem vam krasne baby za pomoc, dostala som :D

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre