Žĺtkový/plodový vak. Čo to znamená?

poleva
26. dec 2008

používa sa aj pod názvom plodový ? znamena to, že to bábo je vo vnútri ?
dakujem za vysvetlenie

petruci6
26. dec 2008

poleva gratulujem 😅 😵
mam pocit,ze je to presne tak ako si napisala,najprv sa vytvori ten vak a v nom je neskor babo

poleva
autor
26. dec 2008

ajoj petruci posielam ti ip

lenoc
26. dec 2008

Poleva, jeeej, gratulujem. 🙂 Uvidis, teraz to uz dobre dopadne a babu bude stale krasne bit srdiecko. Zltkovy vak je nieco, co vyzivuje babo do cca 12tt, potom prebera tuto ulohu placenta. Takze si nie som celkom ista, ci je to to iste ako plodovy vak.

junovka
26. dec 2008

suhlas lenoc🙂

lenoc
26. dec 2008

😉

celine
28. dec 2008

mne dr. asi v 9tt na sone ukazal zbytok zltkoveho vaku a povedal mi, ze teraz ho uz babo nepotrebuje, ze funkciu vyzivovania zacina pomaly preberat placenta

poleva
autor
29. dec 2008

a co je to okruhle na foto co mi dala lekarka ? dutinka ? a to vo vnutri malinke ten vak ?
jelen som z toho
poradte

sirinka
29. dec 2008

http://primar.sme.sk/Page.aspx?ID=212
v casti vajecniky je to jednoducho vysvetlene...pojem zltkovy vak ja osobne nepoznam, ale zrejme mate na mysli zlte teliesko. to je na vajecniku v mieste uvolneneho vajicka.
plodovy obal sa vytvara v maternici ak je vajicko oplodnene spermiou a v jeho vnutri rastu babatka.
nazov zltkovy vo mne evokuje slepacie vajcia 😅

sirinka
29. dec 2008

http://www.ehd.org/resources_bpd_illustrated.ph...
toto je celkom zaujimava stranka, skusala som hladat nieco o zltkovom vaku, ale nikde som nenasla nic viac, ako tu uz pisete...

poleva
autor
30. dec 2008
maribell
15. jan 2014

AHOJTE BABY MAM OTAZKU A NECHCEM ZAKLADAT NOVU DISKUSIU .. takze som tehu bola som na prvom ultrazvuku v 7 tt ..lekar mi ukazoval ultrazvuk a videla som maternicu a v nej boli dve fazulky kazda na jedej strane (oproti sebe) ..na jednu ukazal ze je babatko bolo vidno aj srdiecko a to druhe povedal ze je zltkovy vak.. tak teraz nviem vsade citam ze v zltkovom vaku sa vytvori babatko ... uhm myslite ze je to ozaj tak? ze jedno je babo a druhe je vak? .. pri prvom som to tak nemala..mala som iba jednu fazulku..napadlo ma to az teraz ked som si citala co to je zltkovy vak.. zajtra idem na ultrazvuk..nemoze to byt druhe babo?...ale zase na druhu stranu to by mi asi lekar povedal ..ci?

monica_l
23. aug 2014

@maribell Ahoj, prosim ta ako si dopadla? Lebo tiez mam to iste, ze mam fazulku a vedla nej vraj zltkovy vak a tiez som to pri prvom tehotenstve nemala. Dakujem pekne 🙂

maribell
24. aug 2014

@monica_l .. este som neporodila cize nic nieje na 100% pokial to neuvidim 😀 ale zevraj tam je iba jedno 🙂

monica_l
26. aug 2014

@maribell 😀 dakujem krasne, tak uvidim aj ja 🙂 a zelam bezproblemovy porod 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre