17 mesačná dcérka v noci zle spáva. Čo mám robiť?

zuzkanik
7. apr 2011

Ahojte žienky. Chcem sa Vami poradiť. Naša 17-mesačná babuľka začala v noci veľmi zle spávať. Často sa budí - viackrát k nej vstávať a dvakrát jej dokonca chodím po mlieko. Už som skúšala kadečo - obliekla som ju, aby jej bolo teplejšie, nezabralo, neobliekla som ju teplo, nezabralo. Pritom počas dňa je to vzorové dieťa - je strašne dobručká, zlatá, pokojná, usmievavá aj spí dvakrát za deň po cca 1 a pol až dve hodinky. Čo sa týka jedenia, nemám s ňou žiadny problém - každú chvíľu voľačo pýta. 🙂 Len tie noci sú čoraz horšie - neviem, ako jej pomôcť. Môže to byť očnými zubami? Zatiaľ ich ešte nemá, ale možno sa jej začali prerezávať? Alebo som počula, že takéto detičky mávajú nočné mory. Staršia dcérka sa mi tiež takto budievala, ale bolo to už dosť dávno, tak sa nepamätám, ako a kedy to prešlo. Vďaka za akúkoľek radu - vyskúšam, čo sa dá. Zuzana

traktor
7. apr 2011
peepka
7. apr 2011

spi s nou..zarucene sa ti nezobudi 😉

sisaha
7. apr 2011

mozno by jej stacilo spat uz iba 1x pocas obeda

ela2710
7. apr 2011

ahojky, nas ma 6 mesiacov a spinka len na obed - ako pise @peepka skus ju dat spinkat len raz, nas nam potom prepsi celu noc 😉

ivetkab.
7. apr 2011

Mila maminka, veľmi dobre viem o čom hovoríš. Náš Kubík má 14 mesiacov a nespíme celú noc, pretože sa stále budí a plače. Budí sa nie preto, že nechce spať. Už som aj chcela, že sa s ním v noci budem radšej hrať, ako vstávať 3x do hodiny. Ale on plače so zatvorenými očami. Nepomáha ani mliečko ani nič. Tak ho berieme k nám na posteľ a len ho tak hladkáme. Ale aj tak to nič nerieši. Celé to trvá už 4 mesiace. Stále čakám, že to prejde a nič. Bola som už s malým aj pri lekárke, že či ho náhodou niečo nebolí. A výsledok. Dieťa je zdravé, len ... je veľmi aktívne počas dňa. A tak ako je aktívne cez deň, tak je aj v noci. Niektoré maminky to nepochodpia, pretože bežne deti spia celú noc od 4 mesiacov. Ale nie je to pravidlo. Takže sa netráp a čakaj kedy to prejde. Našla som k tejto téme nejaké stránky a poviem Ti... sú deťúrence u ktorých sa to upravuje v 3 alebo aj v 4 rokoch. Ja som sa už s tým naším zlým spávaním zmierila a teším sa z toho, že máme zdravé dieťatko. A zaručene neexistuje žiadna metoda, ktorá by mu zaručila nerušený spánok. Prajem veľa energie.

zuzanocka11
7. apr 2011

V sedemnástich mesiacoch by uz mohla spat iba raz,tak ako tu písali. a inak moj syn spával niekolko mesiacov tak,ze zaspal,o hodinu s placom sa zobudil,budil sa aj 6-7x za noc,alebo plakal zo sna,lozil po posteli,prehadzoval sa...nezaberalo nic,az som zacala riesit také babské rady,ako premiestnit postel inam,obliect na neho nieco naopak,cervená snúrka na ruku...postupne sa to ukludnilo,neviem ci nieco z tých "rád" zabralo,alebo jednoducho z toho vyrástol 😵 kazdopádne ti verím,ze más dost,musís byt poriadne vystavená. ( ked si nato spomeniem,brrrrr)...ked si myslís,ze su to zubky,mozes este skusit Vyburcol cípky.su homeopatické,na volný predaj,nám poradila nasa dr,ked malému isli zuby.Drz sa 😉

jankaxxx
7. apr 2011

a my mame skoro 20 mesiacov a aj tak pijeme min. 2 krat za noc mlieko🙂 aj ked spi sam a aj ked spi so mnou proste som si zvykla 😀

filipkovamama
8. apr 2011

Ahojte, som tu nová. Mám chlapčeka, 21.apríla budeme mať 7 mesiacov ale jeho nočné spanie sa nijak rapídne od narodenia nezmenilo, skôr zhoršilo. Budí sa tak každé dve hodinky, lebo kojím, a to som rada, keď tie dve hodinky prespí. Má taký nepokojný spánok, že sa len prehadzuje a mrční a tak tri či štyri krát musím za tie dve hodinky vstať, zobrať ho na ruky a uspať. Spáva so mnou. Skúšala som už aj večer mu dať riadne napapať sa krupice ale viac ako dve hodinky nespal. Neviete čo by som ešte mohla skúsiť? Ďakujem