19 mesačná sa v noci zobudí a nezaspí aj dve tri hodiny

andrea235
18. dec 2014

Ahojte, chcelab y som sa popýtať, či máte niektorá skúsenosť. Malá sa v noci zobudí o jednej, druhej, tretej, ako kedy a potom nechce zaspať. Nie je to pravidelné. Niekedy prespí celú noc - to je výnimka. Inokedy jej stačí dať cumel, pohladkať a zaspinká sama, no niekedy sú to hodiny "cvičenia". Ľahnúť, chvíľu leží, potom si sadne usmieva sa - no mne moc do smiechu nie je 🙂.... Niekedy sú to tri noci za sebou potom pár kľudnejších, potom znova. Takto to máme od 4 mesiacov, samozrejme s obdobiami, keď bolo spanie ako tak v poriadku. Robila to aj keď spávala s nami vo svojej postieľke. Teraz asi mesiac spáva už sama vo veľkej a tak je to aj pre ma náročnejšie, lebo musím behať a zostávať s ňou. Nemáte nejaké rady čo s tým?

nikuska744
18. dec 2014

Môj má 15 mesiacov a mám doma to isté. Budí sa mi aj každú hodinu. Vypadol mi cumeľ alebo je smädný, horúco je. Sadne si. Usmieva sa. Začne si bľabotať. Niekedy nespí aj dve hodiny. Skúšam ho teraz dávať spať neskôr okolo 21.00. A zdá sa mi to lepšie.

aduliak
18. dec 2014

noc, len vyckat...aj Terezka to robila a od dvoch roko sa sice stale budi, ale zaspi dalej 🙂

sosanna88
18. dec 2014

ako spi cez den?

lili91
18. dec 2014

@andrea235 ahoj, aj nasa robila presne toto, co pises. zial, nepotesim ta nejakou radou ci fintou, ktora pomohla. jedine, co sme robili, ze sme sa stale tvarili, ze spime. nerozsvietili sme, nerozpravali sme na nu, neisli dole z postele atd. a ako rastla, tak sa to zlepsovalo. teraz bude mat uz 8 rokov a este stale sa niekedy v noci budi. ale uz aspon nie je hore potom 2-3 hodiny, ale vie uz hned znova zaspat. inak je dcerka v poriadku, zdrava?

nikusssik
18. dec 2014

u nás to isté....máme aj týžden dobrých nocí, ale ešte stále spí v postieľke v spálni..už má 21 mesiacov...a po dobrých nociach príde pár takýchto...vačšinou stačí cumel, hemží sa, ale akosi zaspí...koľko hodín denne naspí? moja spáva poobede cca. 1,5 hodiny, dakedy 2 hodiny....spať chodíme o 20:15-20:30 a vstávame o 7:30-8:00...dakedy ma tak napadne, či nieje moc naspatá...že preto v noci sa cíti vyspatá aj o tretej, prebere sa, ja ju len troška pomojkám, ale nechám tak, ale počujem, že niekedy aj hodinu sa hemži a nespí..

pribinak
18. dec 2014

Ako pisu baby, robila som sa, ze spim, ak bolo nieco treba podat: dudel ci flasu s vodou, alebo nejaku plysovu blbost, podala som a ani som nenadvazovala ocny kontakt, nic som nehovorila a nezapinala som ani malicke svetielko, mala som len malu baterku

U nas to trvalo do 2,5 roka, nic ti poradit neviem, ja som s krpcom cele dni vonku, poobedny spanok som skratila na max 90min a aj tak strasil po nociach
Treba vydrzat

andrea235
autor
19. dec 2014

Cez deň spáva dobre. Tie dve hodinky v priemere. Večerné uspávanie je katastrofa. Keď spala v postieľke všetko sa dalo. Uložila som ju - o siedmej! ešte si dačo povyprávala a zaspala. Od malička zaspávala sama, niekdy neboli plače, občas si pomrnčala, to som za ňou išla pomojkala a zaspala. Ako sme ju presťahovali tak nehrozí že o siedmej spať 🙂.. Dávam ju o osmej a hodinu hodinu a pol uspávam. Niekedy aj viac, takže priemerný čas zaspávania je 21:00- 21:15. Čo inokedy už mala hlbokú noc ona. A tým že už je v inej izbe tak sa nedá realizovať to čo som robila pred tým aj ja - nevšímať si ju. Ona neplače, len proste nespí 2-3 hodiny. Teraz musím byť s ňou sedím vedľa nej na stoličke - no keby nás dakto videl :D ja driemem po sediačky a ona čuláááá. A už už sa zdá, že fajn už spí ešte pár min a bude to a zrazu kuk a už sedí. Jediná "výhoda" je že to potom dospáva ráno. Takže ak je hore do piatej tak potom ešte do osmej potiahne. Desím sa len jednej predstavy - za 5 mesiacov pribudene súrodenec, a ak to bude takto tak asi skončím v totálnom vyčerpaní.

maslenka47
19. dec 2014

@andrea235 a preco pri nej sedis na stolicke? Mimochodom, ty by si asi tiez nezaspala na prikaz, ked nie si unavena. Bud ju daj spat neskor, alebo nedovol rano vyspavat. Ved tvoje dieta uz nema 6 mesiacov, aby prespalo 15 hodin do dna. Aj ked vela rodicov by to chcelo, o 7mej vecer, aby uz spalo a minimalne do 7mej rana :D a potom este zo 2 hodinky poobede.... holt, tak to nefunguje. Na to nie je ziadna rada, len akceptovat, ze dieta proste nie je unavene a prisposobit tomu jeho denny rezim.

elu46
19. dec 2014

Naša malá má 18 mesiacov a v noci máme to isté. U nás to trvá už asi mesiac. Len s tým rozdielom, že ona spí ešte pri nás v spálni, v postieľke. Teraz máme obdobie, že chodí spávať neskoro, medzi 21-22 hod. Skôr proste nezaspí aj keď ju uložíme o 19:30. A potom sme v noci 2-3 hodiny hore, tiež sa snažíme pokiaľ sa dá nehovoriť na ňu, nerozsvedcovať, nevyberať z postieľky. Častokrát, keď ju vyberieme a zoberieme spať k nám, tak je to ešte horšie. Lozí po nás , capká nás, kváče, škriabe a výborne sa na tom zabáva 😀 . A potom sa pýta späť do postieľky a potom von a takto dookola. Ale do nedávna spávala perfektne. Keď som ju prestala v 13-tom mesiaci kojiť, tak začala pekne sama zaspávať pri mliečku okolo 19:30 - 20:00, v noci sa budila len raz, aj to sa iba napila vodičku a spala ďalej. Tak som aj ja zvedavá, že do kedy to bude trvať. Len dúfam, že sa to čoskoro zmení k lepšiemu. Ja som teraz chorá, tak posledných pár nocí som spala vo vedľajšej izbe, tak aj ona spala lepšie... lebo prišiel jej ku nej oco nie mama...možno to bude pre ňu impulz na zmenu režimu. Uvidíme. Dúfam. 😉

asimama
19. dec 2014

my sme to mali,ked nam isli zubky ..

andrea235
autor
19. dec 2014

@maslenka47 myslim, ze v niecom mas urcite pravdu, avsak takto to fungovalo aj ked zaspavala sama o siedmej a aj teraz ked zaspava s uspavanim o deviatej pol desiatej. A myslim, ze je normalne, ked 19 mesacne dieta spi po obede 2 hodinky.

danielita18
19. dec 2014

viidím že nei sme sami, náš 20 mesiacov a tiež to robí ide ma už vykotit, je málo noci kedy prespí úplne celú noc, tiež sa zobudí a dokáže byt aj 2h hore, spí v postielke, aj ked ho nevyberiem je schpný s atam mrvit aj 2h niekedy ho dam do postele k nam a tiež sa mrví aj hodinku, dve a to si ho nevsimame ked tak dam napit, cez den pospí 2,3h a vecer chodí oklo 21h spinkat záleží ako sa zobudí ale vždy musí byt aspon 5h zobedený poobede aby vecer zaspal unavený, už sm evselico vyskusali ale poobede ho urcite budem davat spat a on si to aj vyžaduje nevedela by som si predstavit ze by poobede už nespal, a sestrin má 3 roky a pobede už nespáva od dvoch rokov a tiež sa v noci budí oni si asi myslia že aj v noci sa môžu pohrat

andrea235
autor
20. dec 2014

@danielita18 hej hej, ja som aj myslela, ze asi nejake figle na to nebudu...ale aspon ta podpora a pocit, ze nie len nasa nespava🙂 presne ako pises.. ja ked ju vecer davam spat tak je evidentne ze je unavena, oci ledva otvorene, ale nevie sa upokojit ulozit, stale musi niecim hybat. A v noci to iste. Ale asi nam nic ine nezostava, len vyckat. A keby som ju nedala spat cez den tak zaspi hockde. Treba ako minule - v jedalenskej stolicke pri cakani az nachystam 🙂

timea7
20. dec 2014

maminky skúste znížiť teplotu v miestnosti, kde dieťa spí, aj pod 20 stupňov a tak ako tu už bolo písané, neprihovárať sa dieťaťu, nerozsvecovať, spýtať sa, či chce napiť a koniec.

danielita18
20. dec 2014

@andrea235 tak to teda nám sa ešte nestalo aby nám hocikde zaspal a ani neviem či to zažijeme 🙂, ale spánok cez den si vyzaduje, doobeda ideme von a vraciam sa domov chvilu pred tym ako má ist spinkat a malý príde domov postaví sa k postielke, vypýta dudel,plienku a povie tam prebalím lahne a spí a vecer pravidelný cirkus, blázinec

danielita18
20. dec 2014

@timea7 my to aj tak robíme nerozsvietime ani sa neprihovaram dam napit alebo dudel a je vybavený lebo keby sa rozsvieti tak konec bolo by po spánku ale on je aj tak schpný sa mrvit aj dve hodiny a stavat sa v postielke a keby ho dam do postele tak s Panom Bohom