30 minútové spánky 7 mesačného dieťaťa

darina_z
19. mar 2014

Ahojte, viem, ze tato tema tu uz bola niekolko krat spomenuta, ale rada by som skor otvorila diskusiu mamiciek 30minutovych spacov. Skor mi ide o zdielanie skusenosti tych, ktori to momentalne zazivaju, alebo to zazivali.
Moja dcerka ma 7 mesiacov a s 30minutovymi spankami prezivame uz od cca 3.mesiaca. Boli dni, kedy to bolo celkom fajn, ale bolo kopec dni, kedy je uz z toho clovek naozaj nestastny, hlavne vtedy, ked pozerate na to unavene dieta, ktore jednoducho nevie spat tolko, kolko by naozaj potrebovalo. Od cca toho oktobra som uz skusila takmer vselico, spat pri nej, nespat pri nej, drzat ju za ruku, skusala som, ci sa jej nepodari zaspat samej. Snazila som sa dodrziavat to, ze ked je dieta unavene, treba ho dat spat. Ked bola mensia, vzdy som ju ukladala po 1,5hodine, vela krat zaspala ako sibnutim prutika, uplne rychlo, bez akehokolvek placu, ale nikdy ten spanok netrval viac ako tych 30minut. S najlepsim vedomim, som ju zacala nosit v manduce, kde vie naozaj fajn zaspinkat. Este donedavna to bol jediny sposob, ako jej pomoct spat viac ako tych 30minut. Boli pripady, ze aj tam sa zobudila, ale dokazala pomere rychlo zaspat. Akonahle spi v postielke, doma, uz ju jednoducho opatovne neuspim. Uz som sa stretla aj s nazormi, ze je to aj pre tu manducu, pretoze ma cumlik a pod. Vec je ta, ze som si vedoma, ze moje dieta nevie zaspat same, zatial ju na kazdy spanok uspavam a som pri nej. Ale preco potom niektore mamicky uspavaju a deticky im krasne pospia aj 2hodiny?
Asi okolo 5.mesiaca sa situacia zacala trochu zlepsovat, ze aspon v kocari dokaze, co to pospat, uz sa stalo, ze skoro aj 2 hodiny pospala, ale nie je to vzdy zaruka. Su dni, kedy sa mi aj v kocari zobudi po 30min a viac uz nezaspi :( Momentalne zvazujem, kolko spankov by mala cez den spat?
Uz boli dni, kedy mi 3. spanok odmietala, inokedy krasne zaspinka. Napriklad dnes to boli 2 spanky, 1x doobeda - 1hodinu, poobede 40minut. Potom mam velku dilemu, kedy ju dat spat, kedze chcem cas ukladania na nocny spanok mat ako tak stabilny, cca okolo 8.
Mamicky, ktore s tym mate skusenosti, kolko spankov maju/mali vase deticky cca vo veku 7-8 mesiacov? Tie, co ste si tym presli, dokedy to takto trvalo? Kedy sa to zacalo zlepsovat? Skusme sa tak podelit o vlastne skusenosti, pripadne dat si rady, a tak si pomoct to nejak prezit 🙂

siska53
19. mar 2014

@darina_z ahoj,moj bol od narodenia horsi denny spac. V noci sa do 3m budil,raz,potom,uz,az na zopar vynimiek,prespal celu noc. No cez den to bolo horsie,tiez maval casto len 20-30min.spanky. Nakoniec smerom,k roku sme sa ustalili na,jednom poobednom spanku,aj to ho mal najkratsi zo svojich kamosov. Posledny zaspaval,prvy sa budil,kocikovali sme 3kamosky vzdy poobede.
bolo to narocnejsie,lebo on nebol a nie je z tych deti,co im,staci hladiet do stropu a neskor sa samy hraju. Mala som teda dost malo casu na domacnost,aj ma to,niekedy hnevali,ale vzdy som,si povedala,ze je,malicky. Vtedy som,nemala ziaden nosic,tak sme,sa,nosili na,rukach,alebo som sa hrala,s,nim,ukazovala atak,prosto bola v jeho blizkosti. I,ak on mi neskor uz okolo 16m (tehotna uz s dcerkou s nehoraznou unavou 🙂) ) obcas vynechal,uz i ten popoludnajsi spanok cca 1-2x do tyzdna,po 2.roku spaval,tak 3-4xdo tyzdna a po 3.roku zrusil spanok uplne,teraz spi poobede tak raz,za,mesiac. Do skolky nechodi (nedostal sa).
takze u nas sa to velmi nezlepsovalo,skor som si zvykla na to,ze jeho potreba spanku je nizsia a teda v case,ked mala spi,nemam klud na,domace prace,ci oddych,ale vsetko pri nom.
mala tiez ako babatko mala,obcas dni,kedy mala len 20-30minutove spanky,v pocte cca 4cez den,ale zas vedela i vie potiahnut i 3-4hodinky. U nej sa to neskor okolo roka ustalilo na jeden dlhy spanok poobede,teraz bude mat dva roky,tak to ju uz,nenechavam spat dlhsie ako do 15:00,lebo ked ano,zas nezaspi vecer.
vseobecne nejaky pevnejsi rezim sme nadobudli az po uplnom zavedeni 5jedal denne,cize okolo 9.m.
deticky su rozne,ked nemaju potrebu spat,tak,nebudu,ja som,ich uz len potom,cielene sa usilovala naviest na spanok az poobede,aby to bola taka pauza medzi dopoludnajsou a popoludnajsou aktivitou.
to je moja skusenost.

5leni12
19. mar 2014

My sme mali podobny problem a trva doteraz(mala ma 16mesiacov). Okolo 7.mesiaca mavala este 3 spanky ale ziadny z nich netrval dlhsie ako pol hodku. Neskor presla na dva tiez po pol hodine(cca 9mesacna) a az na par vynimiek co trvalo asi mesiac kedy mi prespala 1,5-2hodky sme zase na dvoch polhodinovych spankoch za den. S tym nic nespravis,dieta vie samo kolko potrebuje spat. Aj ked ja na nasej vidim aka je mrzuta,placliva..ze by este aj pospala..ale nikdy sa mi ju nijak nepodarilo po zobudeni opat uspat. A v kociari to iste..maximalne 40min. A ked vidim kamosky ako im deti v tych kociaroch spia aj 2 hodiny a moja mi uz chce z neho vyskocit tak to je na nervy 🙂 takze nic ine ti nezostava len to nechat tak..mozno sa sama preorientuje na dlhsie spanky..

miranka1
19. mar 2014

Ja som si tym tiez presla:na sekundu 30 min.a dost.a potom bola len mrzuta a placliva.v domacnosti som neurobila vobec nic.je to mozno smiesne,ale mali sme doma tri kociky,co som si myslela,ze je to kvoli tomu,ze sa jej nepaci v kociku🙂 az jedneho dna proste nejak sama od seba prespala v jednom z tych kocikov viac nez 30 min.tak som sa tesila!Mala vtedy okolo 9 mes.dnes uz prespi skoro aj 2hod.,obcas dokonca aj viac.teraz ma rocik.neviem,ci to bolo ozaj kocikom,skor nie ako ano,mozno to bola prave nahoda,ale odvtedy pouzivam uz len ten ,zazracny,....co sa tyka ale spanku doma,tak to je horsie:viem,ze mam polhodinku na to,aby som nieco urobila,lebo potom precitne a ak hned nepridem k nej,tak sa zobudi.tak potom musim byt cely cas pri nej,lebo po tej polhodinke tvrdeho spanku je to uz take vselijake:mrvi sa,kruti,ale teda spi...o nocnom spanku ani nehovorim,to je stale dost hrozne,casto sa budi....
A ako casto spinkavala?naucila som sa,ze potrebovala spinkat kazde tri hodiny,tak som ju tak ukladala.vacsinou to vychadzalo na tri spanky,ked sa jej nepodarilo hned zaspat,tak sa to natiahlo na dva spanky.teraz ako rocna ide niekedy raz,niekedy dvakrat spat (podla toho,kedy sa rano zobudi).lebo teraz uz vydrzi byt hore namiesto troch 4hodiny a vecer dokonca aj 6hodin vydrzi.asi treba len cakat,kedy to pride na dietatko same,vravim,u nas to bolo zo dna na den,ako blesk z jasneho neba🙂

anjelik87
20. mar 2014

@darina_z ahoj. Moj maly bol tiez polhodinovy spac ☹ precitala som si o tom vela preco je to tak a zrejme preto lebo male deticky nemaju este dobre vyvinuty nervovy system a tak niektore nevedia prejst a lahkej fazy spanku do hlbokej. Moj maly tak spal tusim az do roka po pol hodine, do 10. mesiacov spinkal 3x denne po tych 30 minut potom uz len 2x denne lebo vecerny spanok uz odmietal. Teraz ma rok a pol a od 16. mesiacov spi uz len raz denne a to hodinu a pol! Huraaa dockala som sa! A v noci ti ako spinka? Moj sa kazdu noc budil aj 10 krat ☹ az cca posledne 2 mesiace je to uz len 2x. . Neviem co sa stalo... Este chcem napisat ako som mu pomahala aby spinkal viac ako tu polhodinu: ked som videla ze uz sa zobudza tak som prisla k nemu a dala mu prsnik (teda este aj doteraz zaspava na prsniku lebo ho kojim este ale teraz sa uz nebudi po pol hodine) a spal niekedy dalej. Takze neviem ako uspavas ty ale skus ju uspat znova. . Drzim palce! Vsetko raz skonci! 🙂

ivka.minnie
20. mar 2014

@darina_z Ahoj. Presne viem, co prezivas. Moj maly je taky isty a okrem toho sa aj v noci budi kazde 2 hodiny. Tak ako pises aj u nas problemy s 30minutovym spankom zacali okolo 3. mesiaca. Mesiac to bolo naozaj hrozne, dieta unavene nevyspate a ja tiez. Bola som zufala, tak som nas zbalila a isli sme ku svokrovcom do rodinneho domu. Dva tyzdne som ho davala spat na vsetky 3 spanky von a vzdy v priblizne rovnakom case. Odvtedy sa maly naucil spat v kociari a vzdy von. Aj teraz spi na balkone. Neviem preco je to tak, ale vonku spi doobedu 2 hod. a poobde hodinu a pol, co na 9 mesiacov asi staci. Vecer chodime spat o cca 19.00. Ak mi nahodou cez den zaspi dnu vstane presne o 30 minut, stalo sa mi to aj vcera. Preto uz spanok dnu zatial neriesim, ked sa mu dobre spinka vonku, tak nech...mozno ked pojdeme nlen na 1 denny spanok podari sa nam dnu....uvidime....Inak tiez som skusala nosenie v satke, ale problem so spankom to nevyriesilo.... Co sa tyka poctu spankov, tak nejak ku koncu 7. mesiaca sme presli na 2 spanky za den. Jasne , ze to nebolo zo dna na den... Tiez bol niekedy unaveny, ale treti spanok uz odmietal, ale nakoniec sa to upravilo samo. Zda sa mi, ze odkedy spi uz iba 2-krat denne je to lepsie. Drzim Ti palce viem, ze je to narocne mat doma nespavca....

luvika
20. mar 2014

@darina_z aj my mame teraz cez den rozne spanky, mame 7 mes. Ked sme boli na dovci v Tatrach, mal zraz krasny rezim, o siedmej vstal, siel spat okolo desiatej na dve hodinky, a dalsi spanok okolo tretej zas dve hodinky. Potom uz vecer pred osmou. Prisli sme domov a zas nic...dokonca sme zacali spavat ovela horsie nez predtym hlavne v noci :( mavali sme take 2-3 prebudenia, teraz je hore snad kazdu pol hodinu a nechce ani dudlik, ani nic, kope, odkryva sa, vrti sa, taha mi vlasy, pyzamo...predvcerom v noci mi uz vysli slzy z toho. No a najnovsie vstavame o piatej rano, o pol osmej odkvecne na hodinku, potom okolo 11.tej zas spi na hodinku, a potom este okolo tretej zas hodinka. Uplne rozhodene, zle...neviem, mozno je to zas nejaka faza...idu nam zubky uz horne, je aj vseobecne nervoznejsi cez den :( tak snad sa aj tvojej aj mojej ten spanok da co najskor dokopy...

gaby21
20. mar 2014

@darina_z Ahoj, moj starši bol takisto 30 minutovy spač, ani o sekundu dlhšie nepospal. Od šiestich mesiacov spaval dva krat za den po 30 minut, nikdy sa to nezlepšilo, v roku prešiel na jeden 30 minutovy spanok, v roku a pol nespal uz vobec. Trošku sa to zlepšilo ked začal chodiť do školky, myslim ze tam ma priliš vela podnetov, tak je na totalku unaveny, tam potiahne niekedy aj hodku, ale doma nespava uz vobec 😝

standu
20. mar 2014

@darina_z moja mladsia takto spavala, kym mala 4 spanky denne, do 7meho mesiaca. pol hodina a dost. potom vypustila 4ty spanok a tie tri sa troska predlzili, teraz ma 11m a spava 2x. doobedu 1apol hodiny zvacsa, aj to sa po pol hodine zobudi ale to ju uspim este tak, ze ju dokojim, vlastne inak ako na prse ju ani neuspavam. poobede spi cca hodinu. ked bola mensia nevydrzala byt hore viac ako 2h, postupne sa to takto upravilo. teraz je hore take 4hodiny.

evakliestikova
20. mar 2014

Aj moj synček tak spinkal. Presne, na sekundu 30 minut! Teraz ma 15 mes. a spi raz denne cca hodku a štvrť 🙂

marcelatje
20. mar 2014

@darina_z hlásime sa do klubu. Moja malá spávala hrozne zle a aj keď, tak na mne (nosič/šatka/ruky) a dosť mi aj plakávala. Tiež som skúšala hocičo až som dospela k rozhodnutiu že to proste nechám na ňu nebudem to siliť. A pomaličky, pomaly sme sa dopracovali k jednému spánku ktorý na začiatku trval 40 minút, ale teraz je tu už aj hodina! 😀 😀 😀 😀 😀 a 2x sa dokonca stalo že mi spala viac ako 2 hodiny a to som nevedela čo so sebou 😀
Kašli na múdre reči že je to kvôli nosiču či dudlíku robíš to čo si myslíš že je pre tvoje dieťatko najlepšie a vidíš že mu to robí dobre. Možno niekto poradí nechať plakať, ja na to nemám gule tak som nosila. Uspávam doteraz, sama mi zaspať nevie.

darina_z
autor
20. mar 2014

no ale sa nas tu odvcera celkom nazbieralo :( dakujem za kazdy prispevok 🙂
priznam sa, vela krat som uz rozmyslala nechat ju vyplakat, nech sa nauci sama stisit, ale tam to aj skoncilo..je strasne pocut dieta plakat, a kde je vobec zaruka, ci sa to naozaj nauci. Ale zase, neodsudzujem ani tie mamicky, ktore na tu radu dali..poznam pripady, kde ten spanok potom zacal fungovat. No ja som si uz niekolko krat povedala, ze to nebudem riesit, ale vzdy to skoncilo iba trapenim. Vcera ma to uz fakt priviedlo k slzam, ked som si to tak zratala, od tych cca 3 mesiacov, co tak blbo cez den spava, nerobim nic ine len riesim jej spanie, a potom mi vela krat unika aj to krasne cim si prave prechadzame..
no a kedze nekojim, neviem ju uz uspat kojenim :(
Ja sa zatial budem snazit udrzat ju na tych 3 spankoch, uvidime dokedy - dnes bol celkom fajn den - rano cca 2 hodiny od zobudenia si zdriemla na tych 30 minut, poobede sme sli na poradnu, a potom som este musela cakat asi hodinu k mojej alergologicke, to zaspala (po 4hodinach), a kedze mame lekara v nakupnom centre, tak spala vlastne v obchodoch, ale poviem vam spala 1,5hod, a potom som s nou sla este okolo 5 na prechadzku, a tak si podriemkala tych 30mint. Bala som sa, ako vecer zaspi, ale na moje pocudovanie zaspala chvilu po 8. Uvidime, kedy sa rano zobudi. Posledne dni spinkava tych 10hodin. Mala noci, ze potiahla 11hodin (neviem, mozno je to uz svetlom), tak rozmyslam, ci ju nebudem davat spinkavat aj o 7, no uvidime.

judu16
21. mar 2014

My sme maleho od 2 mesiacov nechavali zaspavat sameho a krásne si zvykol bez plakania.Od 2 mesiacov aj nam spal cez den len 2x po 30 minut ci uz v kociku alebo v postielke.Je to pre mamičku ťažké, lebo toho veľa nespraví v domácnosti, ale ako šibnutím čarovného prútika nam od 13tich mesiacov zacal sam od seba zaspavat az naobed a spal vkuse 4 hodinky.Potom uz len 3 hodiny a teraz ma 18 mesiacov a spinka 2-3 hodinky cez obed.Vecer nieje problem stale chodi spinkat v rovnaky cas a zaspava sam, prespi celu noc a spinka sam v izbicke.Každe dieťatko je ine, treba na tie naše poklady trpezlivosť 🙂Držím palce a pekny den🙂

galaxy
21. mar 2014

Aj ja sa hlásim do klubu 😀 Najprv som bola z toho nešťastná, lebo keď spinkala vonku,tak spala aj 2hodiny. Tak som s ňou chodila a kočíkovala hodiny. Teraz tiež keď vonku zaspí,tak 1,5h - 2h. Doma však cez deň 30min. Niekde som čítala,že dieťa potrebuje asi pol hodiny,aby sa dostalo,do tvrdého spánku, ale teda tým naším drobcom to asi nejde cez to sa preniesť. Už som to prestala riešiť,keby bola nevyspaná a umrnčaná nebolo by to ok,ale ona je vysmiata,tak jej to asii stačí. Buď to prejde,alebo nie ...

darina_z
autor
22. mar 2014

@galaxy Ahoj, ako si potom riesila akoze nejaky rezim. Moja mala mi tiez vydrzi spat v kociku cca 1,5hodiny (hoci len 1x za den). Dnes som si tak zvazila, ze by som jej predsa len nastolila 2 denne spanky, ze mozno sa dievca umudri, ale problem mam ten isty, ze doma tolko nepotiahne). Budi sa cca o 6, takze o 9.00 by mala prvy spanok (ak pojdeme von, to by snad mohla potiahnut tych 1,5hod), a potom opat von okolo 13,30-14,00, ale to sa este nestalo, ze by ten druhy spanok potiahla tiez 1-1,5hodiny. Vec je ta, ze co potom, ked bude uplne na nic pocasie? Potom zrazu ten den opat 3 spanky? Mame aj balkon, tam tiez vie niekedy potiahnut, niekedy nie, neviem na com zalezi, ale ten viem vyuzit len cez vikend, kedze nam uz vyse roka pod balkonom stavaju novu bytovku a je z toho celkom ruch, takze tak. Akosi ty potom riesila spanky doma?
Nemam problem kocikovat ani pocas dazda, ak zas velmi nefuci. Ale zas niekedy to vie poriadne o hubu. V nasom okoli som asi jedina mamicka, ktora kocikovala pocas dazda, snehu, na neodhrnutych chodnikoch. Niekedy mi z toho bolo celkom divne, ze iba ja mam take dieta, ktore nevie spat poriadne v postielke? Alebo im asi nestavaju pod oknami novy barak 🙂 dakujem 🙂

darina_z
autor
22. mar 2014

A ozaj skusala tu niektora z vas tuto kolisku?

https://www.youtube.com/watch?v=Oqb3Uy2CoB8

alebo hacku?
Mne to poradila kamoska, ale neviem ci by to mohlo zabrat uz u 7 mesacneho dietata. A pravdu povediac nestoji to malo, takze ak by to nezabralo, tak by mi tych penazi bolo celkom luto. Ale ak by to zabralo, tak som ochotna platit 🙂
A na tu hacku je zas potrebne vrtat do stropu...dakujem 🙂

galaxy
23. mar 2014

@darina_z ja som sabinke nerobila rezim ziadny. Davam ju spat az je unavena. Tiez som tak kocikovala, az kym sa kocik nezastavil spala. Ale potom mi to zacalo pripadat, ze ju uspavam a ona spi akosi umelo. Ved ona sama vie kolko potrebuje. Teraz vsak od 6m.ju ucim spinkat v postielke aspon cez den. Dotraz v nutri zasavala v kociku. Ale odkedy mala 6m. V kciu vnutri ani za svet. Uspavam na rukach. Aj je vonku pekne ideme von - 1x za den. Dalsie 2spanky su potom doma. Takze spinka mi doma 3x za den po 30-45min. Niekedy ale velmi malo sa stane ze spi aj 1.5hod. Ale z jej 30min. Spankov co ma doma si nic nerobim. Zmierila som sa s tym,jednoducho jej to staci. Vzdy je vysmiata a doruzova vspana. Takze asi tak. Keby bola umrncana musela by som kocikovat. Alae doma som ju ucila spat tak ze prvy spanok doobeda doma,dalsie dva vonku. Poto. Rano a naobed doma a potom vonku. Nakoniec 3x doma. Mna mna jedine co vsak trapi je to, ze pri jej spani nemozem nic robit. Hned by sa zobudila.

lucianakoniku
23. mar 2014

Ahoj, presne toto iste som zazivala aj ja so svojim synom ktory ma teraz rok. Prvy polrok zivota spal 2krat denne po pol hodiny. Doma nechcel vobec spavat, ked sa mi ho podarilo uspat, do pol hodky bol hore. Uspavala som ho rozne, na prsniku, hojdanim v autosedacke, hojdanim na rukach, spievanim, pustanim uspavaniek, niekedy som musela vystriedat aj viacero sposobov, proste to neslo. A ak sa aj podarilo, vacsinou z toho bol pol hodinovy spanok. Kocikovat sme medzi tretim a siestym mesiacom chodili max. raz denne lebo bolo horuce leto a nechcela som ho vonku uvarit. V kociku sa mu spalo lepsie ale tiez sme museli stale chodit, lebo akonahle sme stali, uz bol hore. Tiez som to dost riesila a bola z toho na nervy, ved si vies predstavit.
Ale ked mal cca 6-7 mesiacov, prisiel zlom a ono sa to paradne zlepsilo. Mozno preto, ze zacala jesen, vonku uz nebolo horuco, zacali sme chodievat na dlhe prechadzky a drobec zrazu prespal v kociku aj hodinu a pol. Mozno nam "pomohlo" aj to, ze ked mal pol roka, museli sme zacat cvicit vojtovku a ta ho unavila takze potom lepsie spaval. Od pol roka mi teda zacal spavat 2krat denne po hodinke, niekedy aj hodine a pol a dokonca neskor sme sa dostali do stadia kedy mal jeden denny spanok dvojhodinovy. Ked mal asi osem mesiacov, mala som chut si strelit sampanske lebo prvy raz zaspal sam v koliske. Aj ked odvtedy sa mu to podarilo uz len zopar krat, on je proste dieta ktore potrebuje uspavat, sam to stale nevie. Takze moja rada znie - vydrzat, urcite sa to casom zlepsi len si treba na to pockat, skusit chodit na dlhsie prechadzky alebo vyskusat nejake cvicenie s babatkom, na fitloptach alebo plavanie, mozno ho unavis a bude spat jak dudek ;) drzim palce 🙂

darina_z
autor
10. apr 2014

Ahojte, len chcem doplnit maly update za nas, keby si dobuducna pozerali tuto temu aj ine mamicky s takymto trapenim. Uz asi cca 2 tyzdne (teda nieco okolo 7,5mesiaca) sa u nas zacali diat zmeny. Malinka mi uz v kociku nespava viac ako pol hodiny, ale doma sa to velmi upravilo. Cez den si s nou vzdy lahnem do nasej postele, a teda stal sa velky pokrok, potiahne uz aj 1,5hodiny 🙂 spinkava teda 2xden, obvykle je jeden z tych spankov kratsi (30-40min), a ten druhy 1,5. Dokonca jeden den dala oba tie spanky po 1,5hodine, a zase boli aj dni, kedy spala 2x40min. Skusala som uz aj nechat spinkat samu, a jeden krat potiahla aj bez mojej pritomnosti tu hodku a pol, dalsi krat sa zobudila po tych 40min. Takze potom som to spravila tak, ze ked zaspi si idem po svojom, a potom si k nej opat lahnem. Ale vacsinou pri nej zostanem, kedze aj tak musim byt tisko, lebo ma ten spanok taky plytsi. Aspon si trosku oddychnej aj ja 🙂 takze tak, naozaj len vydrzat, uvidime ako to bude pokracovat dalej 🙂 snad som ju neprechvalila 🙂

naty_s
30. aug 2014

Ahoj..som vďačná za túto tému. Naša mala spí presne 30 minút a zacalo to presne koncom tretieho mesiaca. Aspoň viem, že v tom nie sme sami a že treba len vydržať 🙂

bibap
2. okt 2014

ahojte, ja mam presne to iste, zo dna na den presiel moj maly z krasneho spachtosa na totalneho duracela.. vstva o 6 rano a dopoludnia ma dva polhodinove spanky. Presne 30minut a dost. Som z toho na nervy :( zatial rezim ako taky nemame. Cez den spi asi 4x po pol hodine, vecer pada unavou o 19 a vacsinou spi do takej 2 v hnoci. Potom uz je hore kazdu chvilu... :(

bibap
2. okt 2014

zabudla som napisat ze ma dva mesiace... a uz takto fungujeme mesiac :( dufam, ze sa rychlo prestavime a snad si budem moct aj ja trosku pospat..

jarmila123
5. okt 2014

@bibap ahoj, ja mám 9 m dcérku, bolo to s ňou podobné ako opisuješ, zle začala spávať asi tak od 3 m, no za tů dobu si ma pekne vytrénovala, stále spáva iba po 30 až 40 min, čakala som že sa to zmäní skůsila som všeličo no nič nezabralo, tak som si na to musela zvyknůť! 😅 Teraz má 9 m a stále tak spáva, prispôsobila som sa k nej, no je to niekedy o hubu, lebo aj taká velká spáva cez deň 3 až 4 krát a ja stále čakám že sa to napraví 😀 a o nociach ani nehovorím, to sme sa nevyspali ani nepamätám 😅
Riešila som to aj tu na mk, no nikto mi nevedel poradiť, našla som len útechu, že niesom v tom sama! ☹

bibap
5. okt 2014

@jarmila123 dakujem za povzbudive slova.. ja tiez dufam, ze sa to upravi.... mozno ked prejdeme na UM.. tak moc drzim palce a napis ked sa vam to upravi 🙂

salome51
15. okt 2014

My zažívame to isté. Náš synček má 7 mesiacov. 30 minútový spánok je pre nás úspech. Sú dni kedy sa ráno okolo siedmej zobudí a nespí celý deň. Podľa doktorky je to ok, keďže spí celú noc. No s tým spaním cez noc je to tiež také ako kedy. Niekedy sa cez noc budí aj každú hodinu so srdcervúcim plačom ale má pri tom zavreté oči. Vtedy si ho vezmem k sebe a upokojí sa. Potom ho preložím späť do postieľky. To že cez deň nespí, resp spí veľmi málo by mi nevadilo, keďže doktorka ma uistila že je zdravý. Horšie je, že stále plače. plače doma, vonku, na rukách. Sám sa pohrá pár minút a opäť plač. Celá domácnosť mi stojí na bode mrazu a ja nemám priestor ani si umyť vlasy alebo sa pokojne najesť. Nikam s ním nemôžeme ísť, lebo stále plače. Aj to je podľa doktorky normálne a povedala, že ho to prejde. Už som vážne zúfala. Už som na malého aj kričala v zúfalstve. Nie som SUPERMAMA čo dokáže byť unavená a reagovať pokojne na ustavičný plač. Som len obyčajná mama ktorá sa nevie dočkať dňa, kedy to prejde. A tie hlúpe otázky okoloidúcich, alebo rodinných príslušníkov "prečo plače" sú tiež dosť otravné. Inak k tomu počtu spánkov. Takže ak spí, tak spí 2 - 3 x denne. Doobedný spánok ak sa nám občas podarí trvá aj 2 hodiny. Tie zvyšné max- 30 minút. A čo sa týka uspávania. Kým bol menší zaspal len na rukách a teraz jedine v hojdačke od Fisherprice. Sám nezaspal od narodenia nikdy. Ale som rada, že nie som jediná ktorá má doma malého nespavca.

siska53
15. okt 2014

@salome51 mama mi vravela,ze pod nami byval maly sused,ked som bola aj ja babo a on do roka stale reval. Ked bol suchy,napapany,aj sa mu povenovali,nechali ho tak a robili si svoje. Vtedy tusim nosice neboli. Po roku akoby utalo a plakal minimalne.
Takze sa skus obrnit,aj ked je to tazke a hoc aj v nosici/satke robte spolocne. Aj ked bude plakat.ved si s nim a venujes sa mu.
Mala mala len 3,5m.koliky,lahke to nebolo,robit som vsak musela,ved som mala 2r.drobca.

mataaa1979
19. okt 2014

My sme tiez od 3 mesiacov spavali 3x po 40 minut. Bolo to na nervy, lebo niekedy som ho vyse polhodiny uspavala a potom len 40min spanok. Uspavala som v manduce, inac nezaspal. Castokrat som ho nemohla ani vylozit a cele 3 spanky som ho musela nosit, takze som neurobila vobec nic. Od 9. mes. zacal spavat 2x. Tiez uspavanie v manduce, po 40 minutach sa zobudil ale potom som ho uspala znovu na cca. 30 minut. Neskor som ho naucila zaspavat aj v kocari, ale vzdy sa po tych 40 minutach zobudil ale dokazala som ho este uspat. 2x spaval do 18 mesiacov, potom presiel na jeden spanok, ktory trva 1,5 hodiny. Ale tiez sa vzdy, teraz uz po 50 minutach zobudi, a potom ho este uspim na cca polhodku...nespravis s tym nic. Su deti, ktore spavaju 2x po 2 hodiny a potom take ako tie nase, ktore spia 2x po 30 - 40 minut. Viem, ze je to tazke, ale nic s tym nespravis. Ani ta uzasna metoda nechat vyplakat nepomoze, skusala som, nepomohlo to. Len by si trapila dieta aj seba

zuzikak
31. okt 2014

Zeny je pol 5 v noci a my proste nespime. Nie zeby sme predtym ktovie ako spali. Ulozila som moju 6 mes. o 10 vecer. Jeden jediny krat spala 2 hodiny. Inak je hore kazdu boziu hodinku. Na minutu presne ☹ Nie nechce sa vzdy kojit. Treba ju vziat na ruky, nechat grgnut al. prehodit na druhy bok. Papa kazde 2 hodiny. Zaujimave je, ze cez den vydrzi aj 3 hod. nejest a v kociku by niekedy spalaaaaaa......Cez den mi spi tiez biedne, takze "prespana" mebude. (doobeda hodku, poobede hodku a na vecer pol hodky. Tieto hodinkove spanky v noci trvaju uz 2 mesiac a vzdy rano mam pocit ako ma to pomaly zabija ☹ Neviem co s tym ☹ Aj spolocne spanie sme skusali, no to je este horsie. ☹

matafilipova
14. nov 2014

@bibap ahoj, mozno by malemu pomohla ulitka- www.ulitka.sk, nase dvojicky v tom spinkávali krásne, pouzívali to do 9 mesiacov (od 7 tyzdnov v ulitke prespali celu noc-boli krmene z flase, tak sme vedeli, kolko toho spapali)
Zato starsia dcérka tiez spávala 2x denne po asi 30-45 min (a to sme ju museli uspavat na rukach) a este 1krat v kociku asi 45 min. Co by som vtedy dala za to, keby som mala ulitku 🙂

amaca
27. dec 2014

Ahojte, tiez mame problem so spankom. Do stvrteho mesiaca mala spavala ukazkovo, potom nastal zlom a zacala spavat 30minut ci doma alebo vonku. Momentalne ma 10 mesiacov a doma spava tak hodinku, vonku stale len tych 30min. Posledny tyzden vstava rano okolo 8.30, snazim sa ju co najviac unavit a pri kojeni zaspi okolo 12tej. Ak si pospi este okolo 17tej v kociku pol hodinu, vyvadza aj do 22.30. Ak ju uz poobede nedam spat, zaspi sice okamzite pri kojeni o 20tej, ale o hodinu je hore a bud funguje dalsie 2hodky alebo sa s velkym usilim snazim uspat ked vidim, ze napoly spi. Takze nie je dobre ani dat spat poobede ani nedat spat. Co poradite?poobede chodim este pre maleho do skolky takze kazdy den trpnem ako nam to so spankom vyjde....

gabuss
29. dec 2014

@darina_z

to je neskutočné. akurat som sa prihlasila na MK, ze idem otvorit diskusiu o "polhodinovych spacoch" a v kategorii spanok som nasla tvoju diskusiu 😀
takze opisem nase (ne)spanie: zacalo to od 4. mesiaca, ako sibnutim carovneho prutika zacal mat problem zaspat v kociku. vtedy spal len v kociku, ak doma, tak len par minut. preto som s nim chodievala von trikrat denne. avsak od toho zazracneho dna sa to vsetko zmenilo. musela som zacat spekulovat. mali sme obdobie, ze 3 mesiace nie len ze spal len pol hodinu, ale zaspaval neskutocne tazko. stalo sa mi, ze som ho uspavala aj hodinu, ci doma alebo v kociku. cca okolo 6 mesiaca prislo zlepsenie, obcas potiahol hodinu, hodinu a pol. ale trvalo to len chvilu. dnes mame skoro rok a stale je polhodinovy spac. zatial spi dva spanky denne - prvy pol hodina a druhy tiez, avsak ked sa zobudi, pribehnem do spalne, chytim ho a skusim ho este na rukach uspat. vacsinou sa to podari, no niekedy potom este pospi par minut, obcas aj pol hodku.
taktiez cakam, ze sa to raz zlepsi a bude pekne spat aspon hodinu - hodinu a pol. ale neviem ci sa dockam.
co sa tyka tvojej otazky, ako 7-mesacny spaval este tri spanky a zhruba na prelome 8. a 9. mesiaca sa preorientoval na spanky dva. prebehlo to tak, ze na treti spanok zaspaval velmi tazko, obcas sa stalo, ze nezaspal vobec. a to potom bol velmi dlho hore, kym siel spat na nocny spanok. tak som ho zacala na prvy denny spanok ukladat trosku neskor a tak presiel na dva spanky.
inac aj nas syncek nezaspava sam. uspavam ho na rukach, teraz vsak uz sedim na posteli, aby som neprisla o chrbat. ked bol mladsi, darilo sa mi si lahnut k nemu, prepchat ruky cez mreze postielky a tak zaspinkal. ale ako je starsi, uz nechce zaspavat ani tak. obcas sa nam to podari vecer, ale je to fakt malokedy. aj toho sa obavam, ze dokedy ho budem uspavat na rukach. vyplakat ho nemam to srdce. hadam ked uz bude viac chapat, tak mu vysvetlim, ze maminku boli chrbat a hadam ma da na milost a lahneme si spolu na postel 😀
neviem, ci som ti nieco pomohla, asi ani nie, ale aspon vies, ze v tom nie si sama.