6 mesačné dieťa sa budí v noci každú hodinu

nikahzv
28. jan 2012

Ahojte maminky.Mam doma skoro 6 mesacnu dcerku a vstavame v noci kazdu hodinu.Uz zacinam byt zufala,mala sa zobudi zo strasnym krikom a v krcikoch,potom sa po 10-15 minutach ukludni a zaspinka,ale zase len na maximalne hodinu hodinu a pol.Pri tom cez den toho vela nenaspi.Nemate s tym niekto skusenosti???

p.j.jacky
28. jan 2012

Ahoj,Nepises ci kojis,co mala papa na veceru...nemozu to byt zubky?Ako dlho trva toto budenie?Aj my byvame na tom tak ze 3 dni spi ukazkovo a potom 2-4 noci sa budi splacom.U nas to su zubky a tiez nam to zacalo tak od 6m.Potom to moze byt aj tym ze vstrebava zazitky z celeho dna co zazila.....

nikahzv
autor
28. jan 2012

Este stale kojim,akurat na obed davame zeleninove prikrmy.Trva to uz asi od konca tretieho mesiaca.Ked sme zacali s prikrmamy tak sa to zlepsilo na par noci ale uz je to zase tak ako aj bolo.Uz ani neviem co je to suvisly spanok ☹
Zubky nam este nejdu,aspon som nic nezbadala,ale keby to boli oni tak uz hadam za 2-3 mesiace vyjdu von.Ja uz fakt neviem... ☹
Doktorka tvrdi ze je vsetko v poriadku,ale mne to uz nepride normalne.Hlavne ked pocuvam zo vsetkych stran ako vsetky deticky spinkaju celu noc alebo sa budia len 1-2x...

viki2912
28. jan 2012

zubky!...

cherryl
28. jan 2012

moj takto buntosi tiez asi od 4,5mesiaca niekedy kazdych 20 min niekedy 1,5hod intervali ale ziadne krce alebo bolesti proste tazko zaspava a lahko sa budi oci neotvori len sa nervozne prehadzadzuje ,kope,bucha a place 😠 zuby to asi tiez nebudu vsat to trva uz 3mesiace 🤐 ale nastaste mam druheho a ten mi prespi noc 🙂 takze sa nestazujem 🙂@nikahzv

nikahzv
autor
28. jan 2012

Tiez si nemyslim ze su to zubky.Na dasienkach este nic nebadam a su stale ruzove.A tiez to trva uz treti mesiac.A tiez su intervaly nepravidelne.Raz 15 minut potom hodina,vecsinou sa ukludni len kojenim,len sa bojim aby mi nezacala extremne priberat

nika1987
28. jan 2012

Ahoj....aj moj to robi..teraz sme nespali dva tyzdne poriadne....a nemoze byt hladna?

raona
28. jan 2012

@nikahzv môžu to byť zúbky - trvá dlho kým sa prederú von, ale aj to že je zvyknutá, že ju v noci kojíš, skús na večeru dať kašičku aby sa viacej zasýtila...ked sa v noci zobudí, miesto prsa skus vodičku alebo čaj, moja prvá dcérka sa prestala budiť v noci, keď som úplne vypustila nočné kojenie...

renatka100
28. jan 2012

@nikahzv nechcem ťa vystrašiť ale naša malá sa budí tak 3 x za noc a v horšie dni aj 6 x a ma už rok. Je kojena a to je asi problem, moje mlieko jej nestačí a UM nechce.

poleva
28. jan 2012

podla mna je hladná

klara9
28. jan 2012

moze byt hladna...v 6. mesiacoch deticky viac rastu (potrebuju viac mliecka)...ale nemalo by to trvat viac ako tyzden. Teda ak dojcite, ak nie tak to mozu byt aj zubky. AKo sa chova cez den?

majka1981
28. jan 2012

@nikahzv okolo 6. mesiaca sa aj moj syn vela krat budil, po vecernom kojeni aj po pol hodinke.
mozu to byt aj zuby, to trva kym sa vsetko vnutorne pripravi.
skus jej na veceru dat kasu, mojmu synovi to pomohlo a spava kludnejsie.
neboj sa extremneho priberania, to pri kojenom dietati mozes vylucit, pokial papa ine "rozumne" veci.

anesim
28. jan 2012

@nikahzv neviem, či už dávaš večer aj kaše, moja krásne spávala, od druhého msiaca sa budila len raz, ale keď som začala dávať večer kašu, tak tiež bola v noci každú chvíľu hore. Raz keď bola chorá, tak večer kašu nechcela a spala normálne. Potom som jej skúsila dať kašu a zase hore, tak sme nakoniec kaše večer zrušili a pekne sme sa vyspali zase všetci. Kojila som ju aj raz v noci do dvoch rokov 🙂

stanusa999
28. jan 2012

Tak my mame skoro to iste, teda to iste hlavne v tom, ze som na pokraji zrutenia z nasho spanku-nespanku ☹ Moja mala ma tiez 6 mes, a spanok ani neviem co je...teda velmi tazko zaspava, stale otaca hlavickou z lava doprava a vypadne jej cumlik, ten hned pyta spat, v noci jej ho podam aj tych 30 krat 😕 ☹ kojim ju, ale hladna nie je, lebo ked ju dam na prsko, tak proste papat nechce, kojim ju 2 krat v noci, to uz mame zvyk, ze je to okolo 01.00 a okolo 05.00..ale je strasne nepokojna, zubok mame jeden, tak zrejme ide aj ten druhy...a ani cez den toho moc nenaspi, vydrzi byt hore aj 6 hodin 😒 Ja by som ju skor chcela oducit od cumla,ale nemam to srdce nechat ju plakat 🙄

nikahzv
autor
29. jan 2012

@nika1987 uz som aj nad tym rozmyslala ze je hladna,ale ked cez den jej staci kolko razy 1x za 3-4 hodiny,niekedy sa stane ze pyta az po piatich..

nikahzv
autor
29. jan 2012

@raona Ked ona mi vodu ani cajik vobec nechce.Este som rozmyslala ze by som vyskusala jej to mliecko trosku zriedit,ci? 🙂

nikahzv
autor
29. jan 2012

@klara9 Cez den je dobrucka ako medik.Hrajka sa,skeri sa, no vysmiata vecsinou od ucha k uchu.Aj spinka celkom dobre ked ju dam na terasu spat.Vtedy spi aj 2,5 hodiny v kuse...

nikahzv
autor
29. jan 2012

@stanusa999 S tym cumlom to velmi dobre poznam.Kolko razy spim s rukou v postielke,lebo ked jej cumlik vypadne tak koniec sveta...
To nam niekto poradil,ze s cumlikom bude lepsie spavat a nebude zaspavat na mne,lebo vtey si ani neodgrgne a teraz by som bola najradsej aby sme ju na ziadny cumel neucili....
Ale ako vravis,nemam to srdce jej ho nedat ked pusinku zacne otvarat na prazdno a hladat cumlik

agathokleous
29. jan 2012

@nikahzv moja mala spinkala pekne do toho 5-ho mesiaca, ze sa budila raz- dva x na kojenie, potom akoby mi vymenili dieta, nespinka a nespinka doteraz, je kojena, papa prikrmy, ovocie , kasicku na olovrant a budi sa mi tiez takto. a to uz ma 9 mesiacov, hladna nie je urcite, lebo ako jej dam prsko tak len dudluje. a tiez cajik ani vodicku velmi nechce. takze sa uz trapime pekne dlho, a zubky nemame ziadne. Ona vecer zaspinka a o pol hodku je hore s placom toto sa opakuje do polnoci asi 3-4 x, a potom to iste do rana. 😒 treba to asi len vydrzat a dufat ze to prejde

evik35
29. jan 2012

Ahojte mamičky,chcem sa poradiť.Moja malá má 19 týždnov,3 týždne už nekojím :( .Pred 2 dnami sme začali s mrkvičkou na obed a večer kedže sa bidula každe 3 dodiny mi doktorka nakázala davať večer kašičku.Tak som je urobila prvý den polovičnu davku... a včera druhý den celú(130 ml)spinkala mi 4,5 hodiny,potom som jej dala UM ale vypila len 70 ml a o 3 dodky bola zas hore ale vypila len 40ml ????Malá celkovo ani cez den nespí dlho,len 40 minut,ale doktorka mi povedala že by už mala spať 6 hodín v noci...???tak neviem ...UM používam France lait 1,myslíte si že je málo sýte??existuju nejaké sytejšie mlieka na noc??Alebo to je len tým že je iná,ja to skôr beriem tak že každe dieťatko je individualne,len jej chcem dobre.A navyše sa aj budí sem tam s krčikmi,tak v noci cvičíme, 2 x denne jej dávam čajík na prdíky...čo robím zle????

littlebaby
29. jan 2012

@evik35 nic nerobis zle kazdemu dietatku chuti nieco ine , mojmu malemu na brusko robila na noc lepsie kasa od Hipp vola sa prvni kase pro kojence a je od 4 mesiaca je perfektna a zasiti tak skus to 🙂 a to ze ma dieta uz spat 6 hodin vkuse v noci je individualne kamoska ma 11 mesacne a 3x za noc je hore na kojenie 🙂

cmulinko
29. jan 2012

@nikahzv neviem co by som ti poradila,ked sama mam tento problem a to uz som mama 2 starsich deti...vyskusala som vsetko mozne aj nemozne a aj tak to u nas nepomaha.manzel robi iba nocne smeny cize som s 3 detmi doma v noci sama....mala sa mi budi kazdu hodinu...ma 8 mesiacov a k tomu mensi syn ma budi na cikanie a najstarsi syn ma budi,ked mu spadne paplon....ani neviem co to je spat aspon 4 hodiny plnohodnotneho spanku bez budenia....uz som jak chodiaca mrtvola...hlavne rano,ked manzel pride z prace a ani sa ma nemusi pytat ako sme spali v noci.

evik35
29. jan 2012

Veľmi pekne dakujem za rady a skusenosti 🙂 tak to ti cmulinko nezávidím :( j a by som to asi nezvladala kedže manžel je v zahraničí:(
Ja podávam prvu kašu od HAMI...mne osobne to nevadí že musím vstávať ale naša doktorka a sestrička sa čudovali ,že to by vám malo spať 6 hodín!! a čo teraz ked nespí....asi jej to tak vyhovuje,ja som len mylsela že či neexistuju nejaké sytešie mlieka aj keby som nerada prechádzala na iný druh ,lebo to nerobí dobre...ale nie su nahodou tie 2-ky UM od 6.mesiacov už sytejšie?

p.j.jacky
29. jan 2012

@evik35 ahoj.Mne mala spapa kasu cca 150 ml a niekedy za 2h si vypyta mlieko a vypije cca 50ml.Nevadi ked si pyta mliecko,aspon ju mas cim ukojkat...a ze ti dr povedala ze by 6m babatko malo prespat 6 hodiny? a to ako na to prisla?Ja som napriklad bola u mojej dr a pytala sa nas ako spavame,tak som povedala ,ze tak vseliako..povedala mi ze je minimum babatiek co prespia celu noc alebo 5hodin v kuse.Su vynimky.Netrap sa ze tvoje dieta nespi 6 hodin,nieje na baterky...
@nikahzv mlieko by som urcite neriedila,aky by to malo vyznam?ved by to bol grc 😒 (prepac) .ani mlieko ani voda...a cumlik si ja osobne nemyslim ze je zla volba.Ked bude mat cca 8m uz si bude vediet cumel dat sama,teda aspon nasa uz vie.Ma okolo seba aj 5 rovnakyc a len naciahne rucku a sup do pusinky.Treba vydrzat...raz je lepsie raz horsie 😉
Babatka uz zacinaju vnimat okolity svet a v noci prezivaju to co sa im udialo za cely den.Aj preto byvaju v noci nepokojne,placlive,alebo sa chcu hrat.
Moja dcerka ked sa naucila tapuskyt,tak pri zaspavani tapsala...dokonca aj v noci tapsala a ked zacala rozpravat baba...dede...(co mame teraz novinku)tak v noci zacne baba...dede..baba...ťuťuťu..najprv som myslela ze je hore..bola ale v momente aj zaspala..nic som nerobila,ani cumel nedala,len som pockala co bude dalej...teraz vie pápá a uz spi a hned sa otoci a robi pápá a v momete je zasa tuha... 😀

muca1212
29. jan 2012

@nikahzv no ja mám už čoskoro 8 mesačnú kočku a tiež má dni kedy sa budí každé dve hodiny, kojím ju a podľa mňa to je preto, všimla som si že, čisto štatisticky, nekojené deti spinkajú lepšie, asi to je tým že nie sú až tak navyknuté na didu. Prečítala som toho dosť a najzhodnejší sa mi zdá názor, že babatka sa v noci často proste preberú a nevedia zaspinkať samé, preto si nás maminy - otrokov 🙂 zavolajú aby sme im dali didu aby zase spokojne zaspinkali s maminkou ( keď ju vezmem do náručia -reeevuuuu, proste len didaa) takže si myslím že to má proste upokojujúce učínky, lebo potom bez problémov zase zaspinka, kašu som jej na rady tiež začala dávať a nepomohlo v zmysle, že by prespala celú noc 🙂ja sa chystám na tú metódu z tej knižky: každé dieťa vie zaspať samo, ked sa to naučí a v noci sa preberie tak ma nebude už budiť, dufaaaaaaaaam 🙂 ale už som skúsila aj to že tam išla polovička a skúšal ju uspať a podarilo sa! 🙂 síce revalaaa a bojovala, manžel ju hladkal na chrbátiku zaspinkala a spala ´dalšie 3 hodiny, potom sa to zopakovala a zase zaspinkala, my to máme trošku zťažené že malá sa postavila už v 6 mesiacoch a pochoduje po postielke 🙂 takže tam vždy musíme prísť a položiť ju 🙂 a to su ineee nervy 🙂 ale už si zvyká. Snažím sa ju NEKOJIŤ vždy keď prídem za nou, aby si pomaly zvykala že dida je na jedlo nie na upokojenie a poviem ti zaberá to. proste ju hladkám a ona trochu sa vzpiera ale každým dňom toto zaspávanie trvá kratšie. Takže si proste naplánuj týždeň kedy bude doma aj polovička a nech tam chodí aj on a striedajte sa 🙂 a k tým zúbkom, ja som začala s týmto všetkým čo tu opisujem až v 7 mesiacoch lebo jej vyliezli zúbky dole aj hore takže som si bola istá že sa nebudú kvôli zúbkom, v 6 mesiacoch to fakt môžu byť zúbky a ani to nevieš, malej v 6 vyliezli dva 🙂 držím palce, vydddržaaaaať 🙂 čakám aj ja kedy už prespí celú noc, asi sa potom tak opijem, že budem spať 3 dni 🙂)

p.j.jacky
29. jan 2012

@evik35 ano mas pravdu...od 6ukonceneho mesiaca su UM 2...to ta tvoja dr neupozornila? A aj su UM mliecka na dobru noc.Ale tiez som o nich pocula ze nepomozu,aby dieta spalo v kuse....Nutrilon na dobru noc je,potom Hami 2 Hajaja,kase na dobru noc Hami,potom Hipp na dobru noc kase,Sunar-sunarka kasa na dobru noc a ma aj mliecka na dobru noc kuk na nete .Treba vyskusat ,kazde dietatko je ine.... 😉

evik35
29. jan 2012

🙂 dakujem jacky moja dr mi nehovorí nič ,iba ked sa spýtam a ked niečo neurobím ako napr.teraz ked som jej odpovedala kolko malá spí,tak povedala že kaše som mala podavať už davno.....ale ved kaše su od 4.mesiaca....no nakupila som jej viac druhov kašičiek,tak vyskušam a možno tá čo sa zamiešava do UM,nie do vody ju viac nasýti....uvidíme

Ešte by som sa rada opýtala,ako to máte s prdíkami a kakaním....čo používate pri zápche,nam zatial stačilo cvičenie ,čajíky a sem tam Espumisan L...

raona
29. jan 2012

@nikahzv riedť mliečko? to asi nie..
ale potesim Ta 🙂 vyrastie z toho, len to chce čas... viem o com hovorim 😉

stanusa999
29. jan 2012

@nikahzv A mne zase cumel nehcela od zaciatku, ale ja som ju chcela nan naucit 😕 , lebo nie je problem ju utisit, ked place, strcim cumel a je dobre 😅 a tiez som nechcela jej zakazdym vytahovat prsnik, aby sa ukludnila, aby si neurobila cumel zo mna, takze mam co som chcela 😅 neviem, ci by to aj bez cumla nebolo horsie, musela by spavat so mnou a mozno by som jej v noci prsnik davala tak casto ako cumel, ktovie 😕

nika1987
29. jan 2012

@nikahzv cez den je babatko zaujate hrami hrackami atd.....nepotrebuje uz tolko papat...v noci je v klude ..... Skus jej dat viac cez den. Ja by som to tak riesila

luciferkax
29. jan 2012

nechcem strašiť, al emôj bude mať pomaly rok, a bežne papá každú hodinku až dve, u dojčených detí je tovraj bežné 🙂