Ako docieliť spánok u dvojmesačného bábätka?

timka6
27. dec 2012

Ahojte, mám takmer dva a pol mesačnú dcérku ktorú kojím, od narodenia máme problém s tým, že jej naspäť vyhrkne mliečko, aj si po papaní odgrgne, často veľmi hlasno a silno, prvý mesiac to bolo najhoršie, na ak chcem docieliť nejaký spánok doma, veľmi ťažko, pretože po napapaní sa vo vyvýšenej polohe začne celá vypínať, z čoho mi vyplýva, že ju to tam trápi, pretože hlavne vypína hruď a skrúca pusinku a preglga. No a ak si ju nezoberiem na ruky a znova nejako neučičíkam, príp. jej dám znovu prázdnejší prsník aby sa znovu nenahltala, tak sa mi tak či tak budí, skúšala som aj polohu na brušku, no budí sa. Tiež si ju nechcem naučiť zaspávať na rukách, pretože doma mi zaspí len tak. Najlepšie mi spí v kočári keď sa vozí, ale nie každý deň sa mi dá ísť s ňou von aj doobeda a poobede, mám ešte jedno dieťa a domácnosť. Skúšali sme aj gastrotuss, nutriton, z fľašky ešte piť nevie, takže všetko po lyžičkách, no z toho ju zase zapeká a nevie sa vykakať. Skúšam jej dávať teraz aj biogaiu, no myslím, že to chce čas, ale aj tak ak by ste mi niekto poradili, ako by sa to dalo zmierniť, budem rada, ďakujem za Vaše rady a názory.

marusik
27. dec 2012

určite to nie je dlhodobé riešenie, ale skús si ju zobrať do šatky... mne tak malá /9 týždňov/ najradšej spinká, rada spí aj na brušku... A dobre sa prisáva, keď pije mliečko? Myslím, či nie je zle prisatá a hltá veľa vzduchu....potom ju tlačí v brušku...

kika1111
27. dec 2012

náš malý má reflux, takže zahusťujeme mlieko nutritonom. tak jej skús dať nutriton lyžičkou - ale menej než je v návode na dávkovanie, lebo potom bude mať zabetonované bruško. Biogaiu dávaj denne len 3 kvapky (lebo je od troch mesiacov) - tým predídete zapekaniu.

luba41
27. dec 2012

@timka6 tiež odporúčam šatku na nosenie, ponosíš, pospinká si a máš zároven volné ruky na druhé dieťa a domácnosť. Mali sme skrytý reflux a nedávala som dcére žiaden Nutriton a pod. , načo pchať nejaké lieky už takému maličkému. To chce čas a vydržať 😉

timka6
autor
27. dec 2012

O tej šatke viem, no má teraz niečo vyše 6 kíl, je veľmi veľká, tak si to moc neviem predstaviť a učiť si ju nato, lebo keď bude ťažšia čo môj chrbát. A ten nutriton som jej dala len minimum, myslím, že biogaya ju nezapeká, a čo sa týka papania, tak dosť často papá veľmi nekľudno, skrča sa pri tom a veľmi často jej zabehne a tiež máme často štikutku, veľmi často pripapaní aj kaká, teda tlačí.
Luba41 a dokedy Vám to trvalo,kým jej to prešlo ?, tak si všímam, že dievčatá to asi veľmi trápi, pri synovi som nevedela čo to je, jeho zase bolievalo bruško.
Ešte podotýkam, že ona by chcela veľmi spať ale takto sa jej nedá, najlepšie v tom kočíku, ale budem, uvažovať nad tou šatkou, ďakujem, ešte prosím o Vaše rady,....

bubu1111
27. dec 2012

Aho aj mys me mali takyto problem, nas maly spaval iba v kociku a iba na cerstvom vzduchu, doma max. 20 min a v noci tiez bol skoro stale hore ☹ Uz si ani nepamatam ci som vobec prve dva mesiace spala 😀 priatel sa dokonca raz zobral a isiel o pol noci kocikovat, uz sme nevedeli co s nim .... tam pekne zaspal, ale ked sa vratil domov, zase sme nespali.... mal aj koliky, rteflux...pomohla biogaia a casom sa vsetko upravilo.... podla mna to chce len cas..... drzte sa ☹

zuzanockamt
27. dec 2012

@timka6 navrhujem kupit babysatku, ergonosic a uspavat takto, budes mat volne ruky, dieta sa ti vyspi, zvisla poloha je zaroven dobra aj na reflux

luba41
27. dec 2012

@timka6 alebo nosič, ten má väčšiu nosnosť a môžeš nosiť vpredu aj vzadu aj neskôr. My sme kvôli refluxu používali do pol roka kočík velmi málo. Mne sa nosenie páčilo, nosila som všteky tri deti / síce tie prvé dve na rukách/ ani jedno si nejako "nezvyklo". Proste mi to pripadalo normálne nosiť detičky, kým sa ako tak nezačnú pohybovať samé. Práve to štikútanie, grckanie je spôsobené "menej šetrnou manipuláciou s bábätkom , možno silnejším tokom mliečka. A refluxové som mala obe baby / chalan nemal také problémy/ a prešlo to do konca 5 mesiaca 😉

ikuza
27. dec 2012

mne sa osvedcila tzv. hacka http://www.fler.cz/zbozi/hacka-latkova-kolebka-... Nedam na nu dopustit.

zumasi
27. dec 2012

tiez mozem odporucit satku.. maly mi v nej spal aj tri hodiny.. a da sa to zvladnut aj teraz, ma uz cez 7 kg, sice ho uz nenosim tri hodiny 🙂 ale je to aj tak setrnejsie na chrbat ako nosit na rukach

lucinocka
27. dec 2012

@timka6 mne v 2 mesiacoch nespala ani cez den ani v noci 🙂)) trapili nas krce v brusku, stale cosi prehltala naprazdno ked lezala..skusili sme vsetko mozne a nemozne a jedneho dna utalo a dieta prespalo cely den, pol noci a odvtedy je to ok..🙂 Osobne by som neucila na ziadne satky ani nosice..nie je nad to, ked po kupani sa mala napapa, dam ju do postielky, zhasnem svetlo a ona spi.. ked vidim ostatne mamicky ako nosia / a deti su stale tazsie a tazsie/ som rada, ze som na zaciatku bola neusprosna, lebo sa mi to teraz vyplatilo 😉

timka6
autor
28. dec 2012

@lucinocka A kedy nastal u Vás ten zlom ? Aj ju kojíš, alebo jej dávaš umelé mliečko ? Lebo moju nemôžem naučiť na fľašku, nevie z nej piť, skúsila som zatiaľ dva druhy cumlov, po lyžičkách mi čajík vypije.

lucinocka
28. dec 2012

@timka6 ked mala 2 a pol mesiaca, vtedy sa to zlomilo..predtym nespala ani v noci ani cez den, rev ze bubienky trhalo, my sme z nej boli na prasky, ja som ju uz ani vidiet nechcela.. prestala som kojit, nechcela sa mi uz ani prisat na prsnik, nejak si spojila v hlavicke ze ked bude na cicke potom ju bude boliet, chytala zachvaty ked ma videla, potrebovala som celu armadu ludi kolo seba na kojenie co mi ju ukludnovali..tak som zacala s tym hippom.. ani moja nevie na klasicku flasku..ja som jej kupila od tomee tippee, co maju cumle ako prsnik a prisaje sa s pusinkou na nich ako na cicu a super.. zrazu prespala cely den.. len som jej teplotu merala, ze ci jej daco je alebo co sa stalo, nemohla som tomu uverit..
Ale my sme nikdy nemali problem so zapchou, ona mi kaka pri kazdom papani, ako taka riedka zlta prazenicka..neviem ci to tymi combiotikmi, ale chvalabohu je za nami... este som asi dva tyzdne odsavala a davala jej mliecko cez flasu, ale po kazdom papanim krce..tak som mlieko davala psovi co som odsala, aj ten z toho blul 😀 tak som vylievala a pomaly prestala laktacia..

marcelatje
28. dec 2012

Niektoré mamičky majú šťastie a majú detičky ktoré stačí položiť do postieľky a spinkajú. Niektoré majú tiež šťastie, že detičky majú, len s tým spinkaním je to horšie 😀 Deti si negatívne návyky tvoria až okolo štvrtého mesiaca. Maličké bábätká plačú lebo niečo potrebujú. Je im zima, teplo, cítia sa osamelo, nevedia zaspať, sú hladné, alebo sa chcú len pomojkať je veľa dôvodov prečo plačú, ale nie je to bezdôvodne. Chcú sa nosiť lebo SÚ TAKÉ nie preto že si zvykli.......... netreba paušalizovať, každé dieťa je osobnosť a čo pomáha jednému jemusí platiť pre druhé. Už som nevedela čo mám s mojim bábätkom robiť, lebo stále nespinkalo, len plačkalo. Šatka pomohla, veľmi 🙂
http://www.nosenie.sk/?jazyk=sk&kateg=130

zuzkag2
28. dec 2012

@timka6 ahoj, ak sa mozem spytat, ako ste skusali ten gastrotuss? lebo to co opisujes mne pride ako tichy reflux, cize babatkus a vracia potrvava len do hltana, obcas teda aj do pusinky, ale je to ako keby kyselina, co mavame my dospeli. nas maly ma tichy reflux, a spraval sa presne ako pises, az sme nasadili gastrotuss po kazdom papani, a musim povedat, ze sa to uplne odstanilo. v noci spi 4 a 3 hodiny, cez den uz menej, ale nie kvoli kyseline...nam AR mlieko robilo zle, lebo je tazke na zaludok a je vhodne pre klasicky reflux...pre tichy je skor nevhodne, lebo zatazuje zaludok, je v brusku dlhsie, tak je z neho aj viac kyselina. dokonca aj ten nutriton na zahustovanie neviem ci je vhodny na tichy reflux, tiez robi taky beton, co moze byt dlho traveny...

timka6
autor
28. dec 2012

@zuzkag2 Včera som jej dala ten gastrotuss po dlhšej dobe, ale žiadna pozitívna reakcia, veľmi zle zaspávala, no dnes sme boli vonku asi jeden a pol hodinku spinkala bez problémov v kočíku, sem tam sa trošku pomrví, ale keď sa vozí, tak to utrasieme a spí ďalej,prišli sme domov, dospávala ešte na balkone asi hodinu a potom sa napapala a znova zaspala a spí už zase niečo cez hodinu, takže dnes funguje dosť dobre, nič som jej nedávala, stále ju kojím.Ten problém je, že ak chcem aby spala doma od začiatku dňa, tak by sa stále budila, a pritom skúšam všeličo, odgrgnúť, nechám na rukách aby dobre zaspala,niekedy jej nechám cicík nech si dudká aj pol hodinu, no aj tak sa po pár minutach zobudí. Hladkám ju, sem tam má dosť zelenú stolicu a potom sa zase krásne dokaká. Večer zaspáva medzi 6-7 hodinou a potom sa budí na papanie okolo jedenástej, odgrgne si a spí ďalej, a nad ránom okolo 3-4 je dosť nekludná, vždy tlačí nad ránom, niekedy má problém, ale pomôžem jej a uspím ju a vstávame okolo siedmej, no už o pol deviatej chce znova spinkať....

lienkad
12. jan 2013

@timka6 Ahoj mi s tým spaním máme to iste.Moj synček ma dnes presne 2m a spinka kadejako to na minutu a je hore a to ho uspím na rukách a vinku prespí aj 3h, a tiež pri papaní sa skruca ako by ju tlačilo niečo, a ked sa vykaká tak potom je kludnejší, no nieekdy som myslela že mám malo mlieka?Ešte stále tak spáva?

timka6
autor
14. jan 2013

@lienkad Toto isté mi robí občas aj malá, no ja si myslím, že nie je hladná a uspávam ju na rukách, a ako ti priberá ? Možno ho trošku bolí aj bruško. S tým spánkom to máme také všelijaké, teda hlavne cez deň, doma mi spí tak maxim. hodinu, zatiaľ dosť dobre v kočíku, keď bola menšia prespala mi aj 4-5 hodín, aj s papaním v spánku,ale v poslednej dobe nás zase trápi nafúknuté bruško a máva, alebo mávala min. týždeň veľmi zelené stolice, boli sme aj na výter, výsledok ešte nemáme, ale myslím, že tam nebude problém, sa mi zdá že sa to trochu zlepšuje,no nechcem zakríknuť, a v noci sa mi dosť budí na to že tlačí, a nejde jej vytlačiť stolicu, tak jej veľa krát aj pomáham, býva veľmi nafúknutá. Čo sa týka toho, že sa jej mliečko vracia späť hore, to akoby ustúpilo, no dúfam, že sa to nevráti. Dnes má presne tri mesiace.