Ako naučiť štvorročné dieťa spať samé?

marrya
3. mar 2015

mala tvrdi ze sa boji spat sama...teda vzdy si s nou idem lahnut no akosi sa mi nedari aby spala sama.....ma ja zasvietenu lampicku a aj pootvorene dvere...neviem istu dobu som ju aj " motivovala" tym ze vzdy cosi dostala ked sa sama vyspinkala...neviem
vzdy mi robi drakoty ked ma ist sama spat a nikdy sama nejde...ako na nu,mate rovnaky problem?

m.i.r.i
3. mar 2015

a spavala ti sama doteraz a az teraz nechce? Ci ste zaspavali stale s nou?
Moj syn zaspaval sam od narodenia..od babatka, pusinka, zhasnut svetlo, dobru noc a spal...zacal ale tiez vymyslat tak okolo 4 roku...dovtedy ziaden problem, ani s tmou ani so samotou..ale odrazu ze on sa boji tmy, ze musi mat svetlo - tak sme tiez zacali nechavat otvorene dvere a svetlo na chodbe...nedavno som mu kupila taku malinku prenosnu lampicku do rucky....ale pokracuje to s tym, ze preco my s tatkom sme dvaja a on musi spat sam...ze on bude mat zle sny - s tym mi chodi kazdy vecer ked lahne, ze jemu sa zle sniva ( samozrejme sa mu nesniva, kedze este nespi, len nahne do postele), tak mu rozpravam aby na nieco pekne myslel, vzdy nieco vymyslime na co pekne ma mysliet ked zavrie ocka...teraz ma 5 rokov a taky rok to takto uz trva..ale zas on zaspi sam...ja tam s nim nie som....nikdy som s nim nezaspavala a on to vie...takze on povymysla, nechame svetlo, napravime perinku, porozpravame sa na co pekne ma mysliet, este ma zopar krat aj zavola kym zaspi..ale zaspi vzdy pekne sam...

marrya
autor
3. mar 2015

@m.i.r.i no ja som si ju tak sprosto naucila ze vzdy sme spolu spavalai,iba ked bola uplne malucka tak spavala sama

no to mas super!!!! aj ja by som take cosi brala

magdalenkami
3. mar 2015

v 6-7 r. to prejde.....a preco ma zaspavat sama ked sa boji?nevyryvam ani neutocim-aby to tak nevyznelo-len neviem aky je problem lahnut si k nej kym zaspinka

doty1
3. mar 2015

Moja krpaňa má 5,5 r. a chodíme s ňou spávať stále a spáva s nami aj v jednej posteli. Keď sa jej spýtam, či by nechcela skúsiť spať vo svojej izbičke, tak vždy odpovie nie, mne je s vami dobre a bolo by mi tam smutno. Ja osobne si nemyslím, že som si ju tak "sprosto" naučila a ani to nejak zvlášť neriešime. Podľa mňa keď príde jej čas, tak zaspí aj sama a aj vo svojej izbe. Ale načo to siliť, keď chce byť večer jednoducho s nami. My si prečítame rozprávku, porozprávame sa , pochichoceme a ide sa do hajan.

magdalenkami
3. mar 2015

@doty1 suhlasim,ja mam 4 deti a u nas su to najkrajsie chvilky dna-rada obetujem vecerne serialy.....

marrya
autor
3. mar 2015

@magdalenkami ako ja s tym nemam najmensi problem lazkat si k nej len chcem aby uz spinkavala sama....
pretoze si myslim ze uz by aj mohla ked ma 4 rocky 🙂

marrya
autor
3. mar 2015

@doty1 ty kokos kebyze spi s nami tak to by ma nacisto porazilo....ako to by sa nikto z nas nevyspal to vazne

ivet1371
3. mar 2015

Ja som rada ze spime spolu.Dali sme 3 postel.ja si uživam každu chvilu ved nebudu spat s nami do 18 rokov😉

magdalenkami
3. mar 2015

@ivet1371 my mame tiez 4 postelove letisko,nikto nikoho neutlaca-je to super pocit,ked sa pritulia a zaspinkaju,ze?tak rychlo vyrastu....

ivet1371
3. mar 2015

@magdalenkami presne ako pises ja sa čudujem mamičkam ze im deti vadia.a myslia si ze to je rozmaznanost

aduskatt
3. mar 2015

no, ja mám teda dosť rokov, o hodne viac ako štyri a tiež sa bojím spať sama🙂 spím s manželom.......dúfam, že nepremýšľa celé manželstvo, ako sa ma v posteli zbaviť🙂

aduskatt
3. mar 2015

a inak - syn sa dobrovoľne sám odsťahoval zo spálne keĎ mal desať..

magdalenkami
3. mar 2015

@ivet1371 zivot s detmi uz nikdy nebude taky pohodlny ako bez deti.....ale urcite krajsi

magdalenkami
3. mar 2015

@aduskatt to bolo super,musim smiat...

aduskatt
3. mar 2015

@magdalenkami 🙂 ale ja sa fakt sama doma vnoci bojím🙂) keĎ je na nočnej, spím pri pustenej telke do rána🙂 proste niekto z toho nevyrastie🙂 ale inak som úúúúplne v pohode🙂

magdalenkami
3. mar 2015

@aduskatt a ako dieta si zaspavala sama?mozno su to nasledky 😉

aduskatt
3. mar 2015

@magdalenkami áno sama, len z rozprávania rodičov viem, že keĎ sa nedarilo, vyslúžila som si vyrevanie a potom výprask, aby som mala za čo revať....ale to si nepamätám🙂 keĎ som bola už veľká a doma boli všetci, tak samozrejme nebol problém zaspávať a spať sama, lebo som počula vedľa z obyvačky telku a hlasy🙂)))ale vlastne doteraz som sa nad tým nezamýšľala - teda do Tvojej otázky🙂)) proste je to tak, že mám nepríjemný pocit zo spania osamote, čo riešim manželom 😀 😀 😀 😀 😀

magdalenkami
3. mar 2015

@aduskatt no mam doma 2 knizky mojem mamy -dieta.-a tam veru tak radili ,a ked to mama robila inak bola neschopna a slaba matka

cecilka123456
3. mar 2015

@aduskatt ako keby som o sebe citala 😀. Muz ked ma nocnu chodim spat k mame. Inak ked som bola dieta spala som len pri telke a zapalene svetlo muselo byt, teda kym som nezaspala 🙂

ivet1371
3. mar 2015

@magdalenkami všetky take knižky by som otrepala o hlavu tym co ich pisali😀

aduskatt
3. mar 2015

@cecilka123456 k mame by som to mala Ďaleko😀 ja proste ostávam v obyvke pri telke a pohoda🙂

cecilka123456
3. mar 2015

@aduskatt ja mam k mame 10 minut pesko 😀. Raz som spala sama doma z malou a to som viac nespala ako spala. A to sme si kupili aj psa aby ma chranil 😀. Prd pomohlo a pes cestuje k mame z nami 😀

aduskatt
3. mar 2015

a práve preto, že viem, ako sa cítim ja potme a sama, nemala som problém s tým, aby som nechala mladého v spálni, i keĎ na svojej posteli s nami, dokedypotreboval a proste sa odsťahoval sám, zaspáva sám, ale pri svetle🙂 a nivysmievam sa mu, nevyčítam, neriešim🙂

aduskatt
3. mar 2015

No, ale to sme asi veľmi neporadili zakladateľke témy, ako vystrnadiť dieťa zo spálne😀

doty1
3. mar 2015

@aduskatt nedávno som sa rozprávala so švagrinou o tomto spaní detí s rodičmi (oni majú dvoch chlapcov, ktorí tiež chcú spať s nimi, tak pridali k manželskej postele a spia všetci pokope) a vravela mi, že ona vlastne nikdy nespala sama....keď bola malá spala s rodičmi, potom bol otec cca 2 roky mimo, tak spávala s mamou a potom spoznala môjho brata a odvtedy spí s ním 🙂 a teraz už aj s dvoma drobcami....takže ti úplne verím, že nechceš spávať sama 🙂

aduskatt
3. mar 2015

@doty1 syn spal s nami v spáli na svojej vlastnej posteli, takže sme sa ani netlačili, nám to proste tak vyhovovalo a vyhovuje🙂

marrya
autor
4. mar 2015

@magdalenkami mas pravdu...ja len ze v tej nasej manzelskej by sme sa rozpucili 🙂

aduskatt
4. mar 2015

@marrya my sme, ako som písala, dali do spálne vedľa našej postele synovu posteľ a tým pdáom sme sa nevyrušovali a vyspali všetci🙂

radacak
4. mar 2015

@aduskatt som natom podobné 😀 😀 a mala má 4.5 roka spinkavš nami od mala máme 3 postele..ako píšu baby za chvíľku vyrastú a bude nám to chýbať 🙂

crystal333
4. mar 2015

ja tiez mam 4 rocneho syna a spi s nami v izbe, akurát ze na svojej posteli... A je mi ho luto supnut do vedlajsej izby🙂