Ako odnaučiť spať dieťa v kočíku?

Ahojte mám taký problém môj syn ma 15 mesiacov a cez deň chce spinkať vyslovene len v kočíku a večer zasa zaspáva so mnou na posteli a tak ho prekladám do postieľky, no ale ani tam dlho nepospí max. tak do tej 1 hod rana a pýta sa k nám na postel. Prosím poradte mi čo stým ? Za všetky reakcie vopred Ďakujem a prajem pekný deň 🙂

xlucia
3. júl 2013

jednoducho, nedas ho do kocika. len si musi na postel zvyknut.

briketa
3. júl 2013

Denny spanok v kociari je podla mna len a len vyhoda, lebo nikdy nie si viazana, ze musite utekat odvsadial domov do postielky. A ta noc to mas takmer rovnaky vzorcek ako v kazdej inej rodine. Toto robi 98% vsetkych deti. Moznosti su jednoduche. Bud ho neuprosne ku vam nezoberies (neboj uz po troch nociach mu to bude jasne ze nevyhra) a budes si uzivat sukromia az kym nebude mat nejake dva roky a do postele sa vzdy prikradne sam a uz sa Ta ani
pytat nebude ;) Alebo si ho od zaciatku do konca nechas v posteli a nemusis ho nikam prekladat, ale pohodlnemu spanku na par rokov das dovidenia

ivush
3. júl 2013

Vôbec sa tým netráp, kým máte kočiar kľudne ho tam cez deň nechávaj spať ...keď sa už kočiara zbavíte, prirodzene prejde na jeden obedňajší spánok v posteli...🙂

cicamica1980
3. júl 2013
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

tak si priraz jeho postielku ku vasej manzelskej posteli /idealne bez bocnice/ a nechaj ho tam spat - ja by som takto skusila🙂

sampo
3. júl 2013

ja som tiez mala toto s malou, do 17 mes. spala len v kociku a potom akoby utalo, uz tam nechcela byt. Potom par mesiacov spavala este doma ako tak a od 2 rokov takmer nic ☹ Ja spim s oboma deckami v posteli v noci, ale nevadi mi to 😉 je to asi na rodicoch, co im je pohodlne a prijemne 😉

esti77
3. júl 2013

Rob tak, ako to cítiš, sama poznáš svoje dieťatko najlepšie. Naše drobce tiež spávali len v posteli s nami, aj teraz najmenšie drobátko sa rozťahuje na posteli, no nám to nevadí, ako písala maminka predo mnou. A keďže máme jednu z tých najväčších, vyspatí sme ráno všetci🙂. Je mi niekedy smiešne, keď sa v noci kukneme na malinkú a ona natiahnuté rúčky a nôžky ako hviezdička a my jej robíme "mantinely" 😀 . Spinkanie v kočíku má podľa mňa ešte aj výhodu v tom, že sa Ti dieťatko nezobudí s plačom na zemi, kým Ty robíš niečo iné a nemôžeš ho mať non-stop na očiach 😅 . Keby mu nebolo príjemné spať v kočíku, určite by v ňom nespinkalo. Možno to nie je príjemné pre Teba, keď sa pýtaš, ako odnaučiť, ale opýtala si sa seba, prečo ho chceš odnaučiť, keď je tam spokojné? - bez urážky, len na všetko by sa mohlo kuknúť z dvoch strán. Možno by sme ľahšie našli odpovede...

arizona
3. júl 2013

spanie v kočíku - má to viac výhod ako nevýhod 😉 ako tu väčšina píše, nie si viazaná na posteľ, takže sa nemusíš ponáhľať domov. a to že spí s vami? vadí ti to? či len preto, lebo ostatní hovoria, že to nie je správne... my sme tak spávali 3 roky a nikdy sme sa nebudili s tým, že nie sme kvôli malému vyspatí. skôr sme si to užívali - ráno sme sa mohli spolu váľať, rozprávať, nemuseli sme utekať so zalepenými očami do izbičky. pred 3. narodkami si vybral posteľ, ktorá sa mu páčila a od prvého dňa v nej spáva a sám a bez jediného slova. povedal, že je už veľký a už chce byť vo svojej izbičke 😉 a sme mali véééľký strach, lebo čo sme sa napočúvali, že to nie je správne, že ho len rozmaznávame, že s nami bude spávať do 18-ky 😝 😝
sem-tam sa k nám nadránom prisťahuje, ale ráno, keď odchádzam do roboty a on ešte spí, je to ten naj pohľad 😵 keď vidím, ako si odfukuje a aký je spokojný, hneď mám lepší deň 😵

veronikam
3. júl 2013

Ja som to urobila ked mal maly rok - dovtedy spaval iba v kociku cez den. V jeden den som ho jednoducho dala do manzelskej postele, a lezala pri nom. Trvalo asi 2 hodiny kym zaspal... Na druhy den hodinu, potom pol hodinu, a uz to bolo. Teraz ma dva a spi v posteli poobede aj 3 hodiny 🙂 .

idealia
3. júl 2013

S našim Miškom sme na to museli ísť nekompromisne, tiež bol naučený zaspávať iba v kočíku. To znamená po večeri a cez deň uložiť do postieľky, chvíľku upokojovať hlasom a hladkaním, odísť a postupne predlžovať čas prípadného návratu. Ale najmä to celé bolo o tom, vydržať ten plač. Trvalo nám to asi 5 dní, odvtedy sa výrazne zlepšila kvalita jeho spánku. Pár zaujímavých tipov je aj v knižke, ktorú Ti môžem poslať na mail.

googlinqa
5. júl 2013

najlepsie by bolo ho to vobec nenaucit, tak neostava nic ine len pockat kym je maly vycerpany a takto ho ucit na postielku, po par dnoch mozno uz po dni je po probleme, ja som svoju nenaucila spat v kociku, to sa moze stat v tedy, ked si stale s babom vonku a ono si zvykne spat v kociari, moja si zvykala spat v postielke a kocik som pouzivala ako dopravny prostiedok

danielaaa212
5. júl 2013

Ja sa podelim o moj pocit 🙂. Nas maly ma osem mesiacov a spinka tiez v kociku aj cez den aj vecer zaspava a potom prekladam do postielky okolo desiatej a do rana do pol siestej pekne spinka v postielke. Ja osobne vidim spinkanie cez den v kociari ako vyhodu.. aj ked.. netvrdim,ze to je spravne ci nespravne. Nas syn bol velmi placlivy ked sa narodil a nic ine mi neostavalo. devat tyzdnov sme nespali takmer vobec .. a nenaucit na kociar sa nedalo.. bud by si to odniesli krize, alebo si to odniesol kocik. co vyhralo je asi jasne. odvtedy si na to zvykol.. a vlastne aj my. pospievame, pohrkame.. o tri minuty je tuhy... obcas to trva 15, ale aj tak... hrkame 15 minut, co niektore maminky musia s dietatom lezat aj dve hodiny. uvidime.. mozno sa to zmeni.. nehorovim,ze to co je dnes je zabetonovane nastalo.. alee zatial je to tak.. a milujem grilovacku o siestej vecer, tak ako dnes :D.. a maly uz snival svoj sen :D. Mozno by stalo za opytanie, ci to naozaj vadi tebe.. ze je to nepohodlne pre teba.. alebo sa to nejak prejavuje na malom.. alebo si len myslis,ze by to malo byt spravne.. myslim si,ze spravne je len to, co vyhovuje danemu dietatu a rodicovi. Vzdy si precitam, ci vypocujem vsetky nazory, ale rozhodnem sa podla vlastneho srdca.. pocitu... nech sa tomu hovori uz akokolvek. co plati na moje dieta.. nemusi platit na ine. a ak ho naozaj chces oducit, tak tak ako pisali baby.. bud spinkat v posteli.. alebo vydrzat plac.. kazdy den oddalovat prichody k postielke.. a asi to pojde len tak.. nekompromisne.. a tvrdo .. aaaaaa prajem vela stastia 🙂

simca06022011
5. júl 2013

No ja by som dala hocico aby mi mala zaspala cez den v kociku :( od pol roka absolutne.. nemozem ist nikam, doteraz som fixovana k bytu... cez den spi od 12tej do minimalne 15tej, niekedy aj dlhsie... a mozem sa zbesniet. Ked potrebujem nieco vybavit obed jej viem dat vonku, ale vyspat sa nevyspi, mame doma peklo aj do polnoci potom... :( Ja by som to cez den asi neriesila, spanok sa detom skrati a prejde ich to... vecer by som proste zatrhla spanie v kociku a po kupani by sa islo do postele (u nas je tento ritual + flasa mlieka a spime do 5 minut). Vo vlastnej postielke.. ale ako pise prvy prispevok... mala od 2 rokov (skoro presne) vylezie z postele a spi v nasej... mozeme ju v noci prelozit...

meggieerika
9. júl 2013

moj maly bol vyslovene kocikovy typ.......... spanok u nas----- jedine v kociku....... ale ako sme casom presli na jeden denny spanok, naucil sa spat v posteli.... lahla som si k nemu sa spolu sme sa uspinkali........ potom si tento ritual zacal vyzadovat aj vecer...... takze spal potom s nami, bo sa stavalo to, ze ked som ho prelozila do postielky, znova sa zobudil.......... tak sme spinkali vsetci traja spolu ako hamburger nasej manzelskej posteli.......lenze on sa brutalne roztahoval, to som niekedy fakt spala na 10 cm, povedali sme si dost a kupili mu ozajstnu velku postel..... odvtedy spi tam, sam.................takze neboj, naucisa ti spat v posteli....... ked to zvladol aj moj.... boooze kolko som sa nachodila........... 😀

skriatok123
14. jan 2018

@idealia Mohla by si mimi,prosim poslat tu knizku na mail renatafrancekova@gmail.com? Budem ti velmi vdacna ;) 🙂