Ako uspať mesačné bábätko?

zuzka1008
9. sep 2010

mám taký problém, malá mi zvykne zaspať len tak, že si lahnem k nej a ona dudluje prsník kým nezaspí, ak sa náhodou od nej vzdialim, alebo ju odpojím skôr, tak je hned hore, akoby ani nespala. Čo mám s tým robiť, máte niake osvedčené metódy?

geegee
9. sep 2010

ja mam pocit, ze vascina takychto malicky babatiek zaspava podobne. Ved pri prsniku im je najlepsie 🙂 Zostala by som pri tomto sposobe - moj syn tak zaspaval a nebol problem odnaucit ho od toho v urcitom veku /u nas ked mal 10 mesiacov/

bubinko83
9. sep 2010

ja si tiež myslim že je to ok.Aj moj synček tak zaspaval a mne to nevadilo.Horšie bude ked ju už ani na prsniku neuspiš 😀 Ale skušaj davat dudlik. 🙂

cherryblossomgirl
9. sep 2010

jednoznacne na prsniku.. je to pre nich 'stred sveta', maju tam pocit istoty a bezpecia.. mne trvalo par tyzdnov, kym som to pochopila, ale potom sme uz nemali ziadne problemy 🙂

ketkous
9. sep 2010

Nasa mala sice takto nezaspavala,ale ako pise geegee,kludne ostan pri tomto sposobe...neviem,ci davas cumlik,lebo nasa zaspava s cumlom...potom ma tiez caka odnaucanie 😖 Napadlo mi este,ze nasa sa narodila v zime,a vtedy sa jej super spinkalo pri otvorenom okne,cize aj cerstvy vzduch pomaha...

stvura
9. sep 2010

Preve tri mesiace to neries, skoro vsetky babatka tak zaspavaju {knizka Najlepsie miminko v okoli}, potom mozes pomalinky prekladat do postielky. Moj ma inac dva roky a stale mi na obed zaspi len pri cuckani didiky....

strapco13
9. sep 2010

ale ved vobec nemas problem 😉 ..pre babetko je to to najprirodzenejsie
dudlikom si iba pokazi prisatie
precitaj si:
http://dojcenie.wordpress.com/2010/05/11/o-dojc...

weronyca
9. sep 2010

Pridavan sa k tym,ktorych dieta zaspavalo na prsniku...nas navyse trapili koliky, a maly zaspal jedine tak.teraz uz ma pomaly 8mes. a odnaucil sa

cikyta
9. sep 2010

Zuzka-moc ti neporadím,lebo by som sama potrebovala radu.Ale pokial možno,čím skôr nauč malú zaspávať v postielke.Mám 16 mes.dcerku.Celý čas mi zaspí zásadne na prsníku a potom ju opatrne preložím do postielky.Či na obed,či večer.Ono by mi to až tak nevadilo,len ked sa večer po zaspinkaní zobudí po hodine a ja musím urobiť znovu "prsníkový" rituál a do rána hádam aj 8 x ! 🙄 tak to už nieje bohviečo.Ak by som ju mala celu noc na prsníku vo svojej postely,tak sa nevyspím aj tak.Neviem byť v jednej polohe,ani sa nenadýchnuť pomaly,neotočiť atd...Budí sa preto,lebo zistí,že nemá v puse prsník....Vôbec neviem,ako ju to odnaučiť....Je už velká,preto to bude hrozne ťažké 😔 Opakujem,kojenie mi nevadí,no tento spôsob uspávania ano ☹ Som nevyspatá,chodím už pomaly ako mátoha,nemá mi kto pomôcť,nočný spánok cez den nedobehnem... ☹ atd...atd...
Nenechaj si to zájsť tak daleko,ako ja 😔

(mne musela dcerka spinkať v polosede od malinkého bábätka skrz reflux...no a najlepšie bolo na prsníku.... 😔 )

oacka
9. sep 2010

zuzka,, ešte vyčkaj,to sa bude ešte všelijako meniť. moju uspávam každý týždeň inak. aj ona zaspí na prsníku, občas keď ju preložím do postieľky,tak spí, ale väčšinou sa zobudí... vtedy ju šupnem do kočíka takú polozaspatú a kočíkujem cez prechodovú lištu na podlahe,to ju uspí, ale trvá to aj 10 min, aj začína plačkať,ale potom zaspí. cucá si pritom ruku. tvoja nechce cumeľ? to by jej pomohlo, moja nechce. občas ju uspím na rukách za pochodu. furt je to iné. nič si z toho nerob, je normálne,že dieťa zaspáva na prsníku,aj na to ho máme.

zuzkat1
9. sep 2010

moja doteraz tak zaspava nevidim v tom problem,ma skoro 8 mesiacov

andreaka11
10. sep 2010

ja mam dvojicky. je to nadherny pocit, ked vam dieta zaspi v naruci prisate na prso, lenze ja som si to s dvoma babatkami nemohla dovolit. tak som ich odmalicka nechavala spat v postielke. je pravda, ze mi tam plakali, ale iny sposob som nepoznala. a som rada, ze som ich tak naucila.. su viac samostatne. ved aj ked plakavali, tak som ich nebravala naruky, lebo potom by som zanedbavala toho druheho. na tvojom mieste by som tvoje babo naucila na postielku, lebo neskor mozes mat problem ako pisala cikyta. zelam vela stastia!!!!!!!

stastnevydatam
10. sep 2010

suhlasim s tym, ze ten rezim a zaspavania babatka sa bude mesiacmi menit.. my mame takmer 3 mesacne,uz spinkava o trosku menej cez den, ale takmer vzdy zaberie prechadzka v kociku na vzduchu, alebo ak si k nej lazkam a hladkam ju po tvaricke...neucili sme ju zmolit prso, aj ked je to pre miminka upkojujuce (sesternica si malinku naucila tak na prsia ako nahradu dudlika, ze aj ako starsej jej musela poskytovat prso len na zmolkanie kedykolvek den,noc aj ked mliecko uz netieklo)...drzte sa a pekne chvile

magua
10. sep 2010

ahoj, mam 4,5 mesacnu dcerku, na prsniku nezaspavala, ale mali sme problemy so spanim, zaspavala mi na rukach, ked som jej spievala pesnicku a pohupovala som s nou... mali sme totiz silny Moorov reflex,teda hrozne sa budila rucickami, tak som si precitala knihu od Dr.Karpa - Nejstastnejsi miminko v okoli a zacala som praktizovat balenie malej do kuklicky a pomohlo... upokojila sa a zaspala, takto sme spali az do nedavna a teraz uz krasne spinka v postielke, po kupeli jej dam papat a ulozim do postielky, to je okolo 20 hod., ked sa jej este nechce spinkat, tak sa tam prehra sama az kym sama nezaspi, pustame jej vecer uspavanky z MP3, sem tam zamrnka, ked chce dudlik, ale uz si na tento rezim tak zvykla, ze ked ju nestihnem dat do postielky v naucenom case, tak spusti plac a place, az kym ju tam neulozim.
Ces den zaspava sama, alebo pri nej lezim ja a snazim sa ju upokojit, potom odidem, ked je uz kludna.
Drzim palce, aby ste si nasli svoj najlepsi sposom ako uspat babatko... chvilu to trv,a, kym zistis, co zabera... 🙂

lenocka84
10. sep 2010

mam 4,5 mesacneho synceka a od malicka zaspava sam. jemu staci ze na neho chvilocku hovorim, viem vystihnut moment kedy sa mu chce spat, a tym padom to zaspavanie ide same.niekedy staci drzat babo za rucku, pustit jemne hudbu, a mat klud.
moj maly zaspava skor ked je viac hluku, ako telka moze byt, ale pesnicky z premietacky minimalne
inak v uplnom tichu nezaspi.
mesacne babo by podla mna malo spinkat uplne same, jednoznacne neucit na prsnik ani na spolocnu postel.
neskor s tym mozu byt problemy.(ked mal maly mesiac ani som nevedela ze ho mam, tolko spinkal)
drzim palce nech sa Vam dari.

krasnulka
10. sep 2010

Ja som prve dieta uspavala poobede tak, ze som si lahla k nemu a spali sme obaja. Ale trvalo to do roka a pol a bezo mna ani spat nechcel. Kedze som nemohla spat s nim, s niekolko dnovym placom sa naucil zaspat sam. U dcerky som bola chytrejsia. Od malicka som ju davala spat do postielky, dala som jej latkovu plienku k ličku a hned zaspala. Teraz zaspi len ked hraje radio a to dost hlasno. Vecer mi obe deti pekne sami zaspali od malinka a to aj bez radia a bez uspavania. 😀

salvinka
10. sep 2010

aj ked je pravda ze pre tak malinkate babo je tvoje prso vsetkym na svete, ty mas tiez narok na chvilku oddychu.. a ak to bude takto pokracovat tak to moze skoncit ako uz opisovala cikyta.. aj ked kazde babo je ine a jedinecne.. neskusala si dudlik??
moj bol tiez taky ze by len zuzlal a zuzlal az som sa nasr...la a odvtedy zaspava s cumlikom a dokonca prespi skoro celu noc! skusaj ako to bude vyhovovat vam, drzim palceky!

stacinka
10. sep 2010

Ahoj, my sme mali donedavna rovnaky problem. Mala si zo mna robila osobny dudlik a ked som ju uspala a vzdialila sa, zacala plakat a dozadovat sa svojho dudlania. Dlho som odolavala dudliku, ale asi pred tyzdnom som s tym sekla. Prinutilo ma k tomu aj to, ze mi vdaka tomuto neustalemu dudlikovaniu mojho prsa pila viac, ako mala a priberala ovela viac, ako je bezne.. plus si zacala cucat palec.. a to neodnaucis len tak.
Tak som jej v sobotu strcila dudlik do ust a lutujem, ze som to nespravila uz skor.

Teraz nas ritual vyzera takto:
Vzdy, ked ju kojim si lihame do nasej postele- ked vidim, ze uz nesaje, ale iba "dudka", tak jej zoberem prso a strcim jej do ust dudlik. Spokojne dudka a ja idem prec. Ked ho vypluje a zacne plakat, pridem, dam jej ho spat do ust a pohladkam ju, drzim ju za rucku, kym sa neukludni a potom zas idem prec. Na kazde jej zavolanie pridem a bud jej dam dudlik spat do ust, alebo ju pohladkam. Uz si navykla a dnes som ju dokojila, dala dudel a hned som odisla. Parkrat vyplula dudel a prisla som to napravit, ale vidim, ze uz pochopila, ze ked tam nie som, neznamena to, ze som odisla uplne a vzdy si ma moze zavolat a ja tam pre nu budem.
Ked dokoncime taketo uspavanie, prejdeme na system- nakojim a prelozim do postielky. Hadam to prezijeme🙂

fem
10. sep 2010

do 3 mesiacov sa z tohto este nemoze stat zlozvyk...v jej vedomi ste uplne spojene... prsnik este nie je prostriedok...od cca 4 mesiacoch sa zacina vedomie dietatka oddelovat od vonkajsieho sveta a tym aj od tela mamicky...skusaj nejaky ritual ,ak nahodou nezaspi, hladit rytmicky, rytmicky čš, čš, šepkať do uška, jemny spev...čokolvek, co možes pouzivat aj neskor, hlavne to ustal, vzdy to iste....ak zaspi na prsniku tak to je prilis skoro riesit, je malicka...ved len tak malinko dokaze byt bdela...alebo nekoj pred spanim ale vzdy po zobudeni , potom prebalit, aktivita, komunikacia a ulozit spinkat nejakym inym neznym ritualom...ktory som opisala 😉 ...ale je to proces...neide vsetko naraz

zuzanka.h
10. sep 2010

my sme napríklad nášho Jurka nosili na rukách. Nebola iná šanca. Mal otočený režim a zaspával nám najskôr o 3-tej v noci(ak sme mali šťastie). Keď nebol na rukách tak strašne plakal. až sa od plaču zachádzal. Dokázal plakať aj hodinu v kuse.... ( to sme na radu typu nechajte ho vyplakať skúsili iba raz) Inak všetci boli zhrození, že si ho naučíme na ruky, ale nie. Takto na rukách zaspával do 4 mesiaca a odvtedy sa sám pretočil a vadí mu nosenie pred spaním... Zaspáva už pri kojení a trvá to max. 10-20 min.
Inak ono sa to u detí mení. Tu by som sa prikláňala k tomu, že treba vydržať a dopriať dieťatku čo si žiada..... Mesačné dieťatko ešte nevie byť vypočítavé chce byť iba s mamou....

veronika81
10. sep 2010

čo by som ja za to dala, keby mi ešte zaspával na prsníku 😀 Nemusela by som ho naháňať po posteli a v postieľke mu dohovárať, aby si konečne (!!) ľahol a nestál na nohách 😅
Svoje večerné (aj obedné) mliečko si samozrejme dopraje, ale už na prsníku nezaspí. Keď bol menší, milovala som to 😵
Zuzka zatiaľ to nerieš, v tomto veku pre ňu nič iné neexistuje, iba ty a tvoj prsník, užívaj si to 😉

mirka285
10. sep 2010

ja malu davam spat do postielky,ale vidim na nej kedy ide na nu spanok,a musi mat pri sebe usinacka alebo plienku,ona si ju tak zozuzle na tvar a tak zaspinka...a davam jej dudel..

jarka_111
10. apr 2016
Používateľ jarka_111 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od jarka_111.

My mame tiežz problemy so spánkom, teda viac so zaspávaním. Vždycky len na rukách alebo pri mne v posteli, ale je to o nervy, stále sa budí, často. 😢 ja om z toho niekedy už zúfalá lebo 2 hodiny strávim len uspávaním. Popravde neviem už čo by pomohlo.

candii
10. apr 2016

To aj moj na prsniku zaspava len a ked ho odpojim a nespi tvrdo je hned hore ale treba si to zobrat aj tak ze pre deti je to uplne prirodzene zaspavat u mamy na prsniku.. a nie odkladat male babo do postielky.. take male dieta chce citit matku a nie tvrdu drevenu postielku..

kimmm1
10. apr 2016

Ja by som tak chcela aby mi zaspal na prsníku, ale ja to žiaľ nepoznám. Moj maly ma 7 týždňov a ked papa vzdy kaka a strašne sa puci a vzdy sa odpojí. Takze spi sam v postieľke alebo kde ho dam. Nic špeciálne som ho neučili, vie spat aj v nosiči, na posteli s nami alebo tiez v kočíku a aute.

anulienkalenka
24. apr 2016
Používateľ anulienkalenka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od anulienkalenka.

My mame sovičku a je to tá naj vec čo sa nám mohlo prihodiť ;) klidneusinani.pexi.cz/klidneusinani/?section=produkty&page=chytra-nocni-sovicka tie melodie su prekrasne a babatko sa k tomu krasne prituli a vnima zvuky, takze neplace🙂