Čo robiť, aby dieťa spalo celú noc?

simina1507
7. okt 2011

Chcem sa spytat ci mi niekto nevie poradit ze co mam spravit aby mi maly spal celu noc.ma 5 mesiacov a asi 4 krat sa v noci zobudi aby sa napil cajiku

katy1979
7. okt 2011

zavolaj zaklinaca 😀 je tu tema kazde dieta sa vie naucit spat. ak mas na to nervy a veris ze je to v dobro tvojho dietata mozes to vyskusat. mne prvy prespal v 18. mesiacoch a maly este ani raz 😅 ale raz to pride

sante81
7. okt 2011

ja sa dnes večer pomodlím jeden otčenás a prespí ti určite celu noc.
môj syn sa budil v noci 2 roky niekolkokrát a nespala som 3 roky celu noc, nedalo sa mi ani ked som bola tehotna. to že sa nevyspíš patrí k dietatu , a budu aj horšie noci.

boise
7. okt 2011

Taku noc som este nezazila 😅 😀 a to uz budeme mat dva roky...Som vdacna za 4-5 hodin sustavneho spanku...neboj, po dvoch rokoch to uz ani tebe nebude vadit 😉 Ale chapem, zaskoci to kazdu spavolubivu maminu 😉

cicus13
7. okt 2011

Ahoj, no môj asi keď mal 14 mesiacov.....ale stane sa to tak raz, dva krát za týždeň 😉

emily_666
7. okt 2011

náš malý má rok a pol, a doteraz neprespal v kuse celú noc. To by ani nevadilo, keby sa len zobudil a zaspal, lenže on sa zobudí a potom je hore aj 2-3 hodiny. Jednoducho sú deti, ktoré v noci spia a nechajú spať aj svojich rodičov, ale sú aj také, ako moj, čo buntoší stále.
odporúčam ešte prečítať tému - každé dieťa sa vie naučiť spať - ja som nemala to srdce skúšať to na mojom synovi, určite by som nevydržala ho nechať plakať. Ale prečítaj si a uvidíš.

luna22
7. okt 2011

jáj, tak je môj sen 🙂 ktorý už 1,5 roka sa nenaplnil

mbrazd
7. okt 2011

moje deti boli hore aj každu hodinu a kojili sme, prva prespala noc ked som ju odstavila, zistila, ze kvoli cajiku sa jej neoplatí vstávať. Od 5-mesačného by som určite nečakala, že noc prespí, deti majú iný režim ako my. A či sa budú len kvoli čaju je tiež otázne, možno len potrebuje maminku 🙂

zuzka38
7. okt 2011

len 4x? moj ma 6 mesiacov a je hore kazdu hodinu a pol 😀 ja som si uz zvykla, je hladny, tak sa budi.. drzim palce 😉

bashka
7. okt 2011

jezismaaaria, kazdy den niekde otazka kedy dieta prespi celu noc. Ved ani kazdy dospely neprespi celu noc, ja teda nie napriklad. Zobudim sa, ci sa len otocim na druhy bok, alebo sa napijem, pripadne idem na wc...nespim celu noc...ci deti su z inej planety?

linddi
7. okt 2011

Moja prespala celú noc PRESNE keď mala rok 😀 , zato ja som nespala vôbec, lebo som sa stále budila a kontrolovala ju, či sa jej nič nestalo 😀

anelehka
7. okt 2011

jaj,moj maly prespal celu noc asi od 2,5 roka a budil sa aj 8 krat za noc,no neviem,ako mozu maminy takych malych deticiek chciet,aby im prespalo celu noc,myslim,ze to su len vynimky,ktore to dokazu... 😉

bastyna
7. okt 2011

Ahoj, ja tiež patrím k tým ,,šťastným" maminám, ktorých deti v noci nespia. Prvý syn spal celú noc od dvoch mesiacov, druhý prespal prvú noc prvýkrát, keď mal niečo vyše troch rokov. No a tretí má 1,5 a budí sa mi v noci niekoľkorát. Takže, chce to len vydržať, tá ,,šťastná" noc určite príde... 😀

buuba
7. okt 2011

ahoj, nasa mala ma rok, doteraz sa budila raz, max. dvakrat za noc. pred spanim sa ale musi riadne napapat, nedavala som ziadne mliecne kase, lebo po nich bola o hodinu hladna. Najprv papavala na veceru zemiakovu kasu, ryzu s kuriatkom ... V noci spapa mliecko a kupujem jej keksicky do mliecka, nech to ma hustejsie (inac mlieko cez den nepije). Drzim palce, aby si si v noci pospala 🙂

macamac
7. okt 2011

baby-všetky máte môj obdiv a klobúk dolu,že sa to dá vydržať,keď sa bábo budí
moje deti už v pôrodnici spávali 6-8hodín v noci-sa každý čudoval 😕
a skutočne len prvé 2-3týždne sa budili raz za noc-a potom už spali ako dospeláci,či boli chorí,či šli zuby...pohoda, to asi po mne 😀
simi-odpoviem ti,neviem-a to asi nik. ja by som sa na učenie dieťaťa na spánok nedala,neviem, proste treba rešpektovať každého,i keď mne sa to ľahko hovorí. a je ešte aj tak pomerne malý,takže to k tomu patrí, neviem, či kojíš alebo chce len ten čajík. asi ako píšu baby-treba vydržať, všetko prejde, je to síce náročné- ale hlavne, že je zdravý 😉 🙂

tea333
7. okt 2011

necakaj ze to jednoducho pride hned. do polroka uz vobec nie.spankovy rytmus dietata sa moze zmenit okolo 8-10 mesiaca, ale aj nemusi.Ten cajik kludne davaj dalej ak ste tak zvyknuti, potom neskor po polroku mozte pomaly zniizovat pocet cajikov cez noc a mozno tu noc nakoniec prespi.
Mne ked sa dieta zobudi 4 krat, je to super noc.a to ma 13,5 mesiaca.Od malicka sa budil, su noci kedy spi prve 2 hod a potom je kazdu hodinu hore..inokedy sa v noci zobudi a uspavam po hodinu..a inokedy sa mi zobudi len 3-4 krat za noc. Vtedy som stastna a svieza mamicka.nenahovaram si ze sa to zlepsi 🙂

petbed
7. okt 2011

No môj spí celú noc od 2mesiaca/neni kojenec/. Myslím že je to o dieťati jedno je aktívne druhé je spáč každé je iné. Ale čaj som mu v noci nedávala len keď boli horúčavy alebo je chorý. No určite bude spať celú noc keď bude on chcieť, takže mamina pevné nervy ono to určite príde🙂))

edie63
7. okt 2011

Moja mala ako 5mesacna sa budila (a chcela mlieko) kazdu hodinu a pol. 😝 Prvykrat prespala noc ako 10mesacna. Teraz ma rok a niekedy prespi celu noc, niekedy je hore 3krat, mlieko nechce a ani caj/ vodu, tak ju musim uspat na rukach. Snad sa pomalicky dopracujeme k tomu, aby spala kazdu noc od vecera do rana bez budenia. 🙂

monika8971
7. okt 2011

moj mali ma teraz 5 mesiacov a davala som mu od ukoncenia 4 mesiaca detsku krupicu nestle davam mu 2 male cajove lizicky do sunara to mi vipije a o vosmej mi zaspi a zobudi sa az pol 5 rano ked ide muz do roboti ta krupica je sita zasiti mu brusko a prespi bez bedenia

monika15
7. okt 2011

v 5 mesiaci...... moj sa budil pravidelne na papapanie..... to je este skoro.... podla mna ho netreba tlacit do nicoho a hlavne nepretazovat brusko na noc s nejakymi krupicami......

sisaha
7. okt 2011

zase vtipna otazka....ale odpoviem.. Moja dcera ani v 2 rokoch neprespi celu noc...Vzdy sa najde pricina, ze ju nieco zobudi (zuby, teplota, zly sen ). Este si pockas..., ale neboj, utecie to ako voda.. 😀

stanislavao
7. okt 2011

nas simon ma tiez uz vyse 2 roky a zatial bola jedna jedina noc, co prespal od vecera do rana do pol 5. ale inak, je 2-4x hore.

hoogy
7. okt 2011

haha si robis srandu....velmi malo 5 mesacnych babatiek prespi celu noc. moj maly sa budil este aj ako 1,5 rocny.az ako 2 rocny mi prespal uplne celu noc..takze len vzdrzat a na nic netlacit

annaopialova
7. okt 2011

ahojte dievcata presne tak ja mam rocneho syna a este sa nam nestalo aby prespal celu noc aj ja by som obcas chcela aby prespal no bohuzial mam smolu asi prespi vtedy ked to on bude chciet a nie ja pekny vykend

akika722
7. okt 2011

každe dieťa je ine a nikto ti nezodpovie tvoju otazku čo maš urobiť aby sa menej budil 😒
vydržať???
moje deti su zas opačne,ako na makovine 😅 obaja od 3m prespali celu noc bez zobudenia..starši ma teraz 3,5r a na obed zbožnuje spať..nenutim ho sam ide..a ak sa stane že v školke nespí tak doma zalahne o 18tej a spí do rana 😀
ale zas na druhej strane moje deti maju enegrie navyše,ked nespia neviem ktorym smerom pozerať 😖 😀
neboj,raz pride chvila ked ho budeš budiť aby už vyliezol s tej postele 😉
vydržať

hori
7. okt 2011

tak moja uz v tych 5. mesiacoch noc parkrat prespala... vzdy som za prespatu noc ratala taku, ked vydrzala do pol siestej rana... dnes ma 16 mesiacov a uplne prespi tak dve-tri noci do tyzdna, podla toho, ake ma prave obdobie... ono ak sa ti budi len na tie cajiky a potom hned zaspi, tak to je este dost idealne... su deti, ktore sa zobudia na cajik raz a potom zaspia az o dve-tri hodiny... 😉

ellysa
7. okt 2011

My v 16 m ešte stále nespíme celú noc, asi sa toho ani nedožijem 😅

bubu4125
7. okt 2011

aj my máme 5mesiacov a malá mi nikdy neprespala dlhšie ako do 5.00hod!
ked sme prišli z nemocnice, boli to každé dve hodiny, potom sa to postupne upravilo na 3hodiny, a teraz keď ju dám cca medzi 19.00-20.00 spať, tak sa nezobudí skôr ako o 01.00hod.budí sa potom od tvrdosti spánku od tej 01.00 do 5.00 vydrží.....a potom sa budí každé 3hodiny! a aj cez deň mi papá každé 3hodiny!

jaja29
7. okt 2011

Ahoj no tuto otazku som si davala naozaj casto a hladala som vsetky mozne rady "skusenejsich" ale nic nepomahalo. Syn mi zacal spavat celu noc az ked mal vyse tri a pol roka a vo veku tvojho dietata a trvalo to az skoro do roku a pol sa budil aj 15 niekedy aj 20 krat za noc a bola to hruza 😠 ale tak aspon som bola pri dcerke pripravena na vsetko ale mala je zlata a asi tak od dvoch rockov spinka celu noc 🙂 takze vsetko musi prejst su to nase deti chceli sme ich tak vydrzime a hlavne nech su zdrave nic ine nepotrebujem 🙂 nikdy som sa nedala na drahu cviceneho spanku ani na nenormalne vyplakanie sa typu az zaspi a vidis preslo to. tak pevne nervy a drzim palce 😎

kacenka1983007
7. okt 2011

ahojte baby,moj bude mat 16 mesiacov,a nemala som taku noc odkedy sa narodil aby sa mi nezobudil.ešte stále kojím a on sa mi zobudí niekedy aj po 2 hodinách.niekedy už mám nervy ale čo už.každé dieta je iné,moj prvorodeny synček,prespal skoro stále celu noc.Petko mi nechce spat ani cez deň.....

lienockaa
7. okt 2011

velky v 9 mesiacoch sa nebudil na kojenie..to ale neznamena, ze sa nebudil..aspon 1x za noc velmi dlho, mal nejake podivne place, neriesila som to..mozno zo zubov, mozno zly sen, neviem..ani teraz niekedy neprespi celu noc..mala sa budi casto, aj na kojenie, podla toho ako je teplo..