Hysterický plač dieťaťa po uložení do postele

ohnivec
21. okt 2014

Máme dcérku, ktorá má 1 rok aj 8 mesiacov. Od 13 mesiacoch spí sama v izbe, najprv v postielke a teraz v už v posteli (poschodovej). S uspávaním sme nemali problém, niekedy som ju nestihla ani poriadne obliect po kúpeli a ona mi už spala. Dnes večer nebola síce moc unavená ale potom ako som ju uložila a odišla z izby začala plakať, histericky kričať mamina a búchať na dvere. Vôbec neviem čo mám robiť, ale hlavne kde je príčina. Či ide len o vzdor, keď sa jej nechce spať alebo či má naozaj z niečoho strach. Nepoviem, kebyže zaspala, niečo sa jej zlé sníva a ona začne plakať ale teraz ani ešte nespala a už sa bojí, plače a kričí a búcha. Prosím Vás máte s týmto nejakú skúsenosť? dakujem

katarinamarkova
21. okt 2014

@ohnivec na ockach jej uvidis ci len skusa, ci sa ozaj niecoho boji....pozri sa na jej ocka, tie ti to prezradia 🙂
hmmm....mne to pride skor akoby sa jej nieco znepacilo, niecoho sa zlakla...deticky maju extrabohatu fantaziu a vidia, pocuju kadeco 🙂 - v tom pripade ju treba len dostat do stavu ze je vsetko ok, spravit jej pohodlie nechat zasvietene napr. na chodbe, dat oblubeneho plysaka, povedat jej ze o 5 min jej prides dat pusuku, prid....
ak ide len o vzdor - v podstate kludne postupuj rovnako....o 5 min prid za nou, dat jej pusku....potom jej povedz ze prides o 10 min. o 20 min. atd.
ani v prvom ani v druhom pripade ju nenchaj odist zo spalne, lebo ju tam potom uz nedostanes 🙂
samozrejme ak ju nieco boli, ci treba cikat tak jasne ze ano 🙂

siska53
21. okt 2014

@ohnivec pise sa hystericky plac 🙂) a suhlasim s katarinou..mozno male svetielko by pomohlo..
Ak tam predtym spavala ..mozno mala daky skaredy sen a si na to spomenula..moj maval okolo toho obdobia nocne desy a to spaval s nami (no to sa zobudil,to uz spal).

el6
21. okt 2014

ak to doteraz nerobila a stalo sa to prvýkrát, urcite by som to neriesila ako vzdor...skor sa mohla naozaj zlaknut nejakého tiena, teraz na jesen sa stahuje hmyz dovnútra cez rozne skarocky, mohol to byt nejaky pavucik alebo hocico, co mozno este nevie povedat...urcite by som sa snazila ju nejako upokojit, prip. dostat z nej co sa deje, nieco urcite povedat vie, nieco si vies domysliet...ak to nahodou bol strach a ty ju odbijes v zmysle nebud rozmaznana, moze sa to odrazit na jej dovere k tebe, ak to bol vzdor, laskavostou aj tak nic nepokazis...moja ma 23 mes a stava sa, ze k nam dopadaju rozne tiene...aj cez den obcas dobehne ze, videla starasidlo...inak veru aj tma, jak baby pisu....aj moja do urciteho veku bez problemov vbehla do izby aj po tme, teraz dokial nezaznem by tam nevosla, ani keby co chcela...alebo mozno staci dvere pootvorit, aby sa necitila od vas odclenena

siska53
21. okt 2014

@el6 nas 4,5r.sa v poslednej dobe boji ist dakedy do kupelne sam-musim ist s nim. Ale zato v byte zhasne svetlo a tesi sa z tmy. No ked zaspava,hoc aj muz je pri nom,svetlo musi byt.
Ja si zatial neviem predstavit,ze by deti spali samy v inej izbe. Ja by som.k tej malej asi sla a skusala zisit,co sa stalo..len ak este nerozprava(ako nasa),tak asi by nic nepomohlo,len tulkanie a skusila by som toho bubaka odohnat. Aapon ja to vsetko volam bubaky. 🙂

siska53
21. okt 2014

@el6 a mi napadlo,pred par rokmi,uz som malacez 30,som v noci nemohla spat a zrazu take divne zvuky..ja nervy,prestrasena,svetlo..patramco to moze byt,havo bol ale kludny..no a zistila som,ze tie zvuky sposobovali padajuce lupene tulipanov. Takze uplne chapem tie deticky,ked ja,stara koza,sa tak vyplasim!

radlinka
21. okt 2014

@ohnivec podla mna ta potrebuje a chce byt s tebou, je to normalne. Moj syn ma uz vysse 3r.a aj tak sa pyta v noci ku mne hoci ma sam izbicku uz od malicka, pekne sa naucil spat a nebol s tym problem... obcas sa vypyta k nam do postele, uz ho pocujem ako krici..Mami - Mami a pyta sa na ruky... tak si ho zoberiem - pomojkam a spi u nas az pokial sa neukludni. Potom ho zase prenesiem alebo si ho necham az do rana. Take male babo by som brala kludne k sebe, potrebuje teba - ako matku, preto aj hystericky plac a podobne. Ja to neriesim ze dieta smie ci nesmie spavat u rodicov (zvykne alebo nie) .. podla mna je to normalne, pyta sa na teba, boji sa, este je na svoj vek malicka, aby dokazala vnimat javy a predstavy okolo seba a pochopit to. Dieta jednoznacne hlada Matku a to je vsetko. 😉

zutera
22. okt 2014

Tak timto jsme přešli nedávno. 3 mesice spinkala sama v izbičke,večer jsem zhasla,dala pusku na dobrou noc a šla. Jeden večer stejný rituál já zhasla a stráááášny plač a křik. Zůstala jsem v šoku co se stalo.Lehla jsem si k ní než usla.Druhý den to samé jen jsem u ní nelezela,ale seděla jsem na kraji postele.Na třetí den jsem ji uložila nechala otevřené dveře a občas na ní zavolala-neboj maminka je tady jen musí pověst prádlo. Trvalo to asi 10dnu.Dnes už je v pohodě. Jen musí pořád mit otevřené dveře 🙂 Skus to taky tak,myslim že je to jen takové období

jolinka
22. okt 2014

@ohnivec Uplne male deticky casto povazujeme za "odvazne a smele" lebo sa neboja toho, coho sa boja starsie deti. Ale to nie je odvaha ale nevedomost 😉 😉 😉 😉

Bezne sa nam stalo ze sme dovysoka hojdali rocne babetko a to sa smialo, a 2 rokoch z tej istej veci bol panicky strach. alebo dieta bez strachu vybehovalo na cestu a zrazu sa aut velmi balo...Tvoja dcerka nabera rozum, teraz zacina chapat strach, to ze sa jej nieco moze stat, alebo ju nieco vylakat. Moj syncek tiez okolo 20 mesiacov, nechcel spat vo svojej posteli, stale ukazoval na postel ze je tam KUBO {susedov zurivy pes } 😒 😒 stale opakoval bojim Kuba, tam je Kubo...tak som vzala spat ku mne. 😉

ohnivec
autor
24. okt 2014

Dakujem za príspevky, zatiaľ sa nič nezmenilo ani pri uspávaní ani počas noci. Keď sa zobudí v noci (stále skôr a skôr) tak už ju tam manžel nedokáže uspať a udržať. My teraz v decembri totiž čakáme prirástok, ja mám veľké brucho a preto som nechcela aby sa moc po mne v našej posteli válala. Ale aj tak si ju berieme k sebe. Skúšali sme aj svetielko aj pootvorené dvere ale nič. Už keď ju ideme ukladať tak je taká nepokojná ale som pri nej až kým nezaspí.
Ešte neviem čo znamená že keď s v strede noci zobudí a ja prídem k nej tak ona má v ruke plyšáka a podáva mi ho. Vždy nejaký iný. To neviem vôbec čo znamená?
My sme totiž mali minulý týždeň taký zlý zážitok so susedou ona je trochu psychicky chorá a myslí si, že my z nášho bytu vysielame nejaké rádioaktívne vlny čo ju obmedzuje, že ona potom nemôže nič robiť. No a teraz klopala u nás a ja som bola z toho veľmi rozrušená, nechcela som vôbec ostať doma, bola som ako posadnutá, stále som na nu myslela a bála sa. A dcérka to možno cítila lebo odvtedy sú tieto problémy. Aj ked suseda je v pohode, citím, že na nás myslí v zlom. A keď necháme dcérku v noci plakať tak suseda býva pod nami tak to určite počuje a my ju nechceme dráždiť. Len neviem vôbec čo máme robiť. Ked si budem brať dcérku k sebe, tak potom zase budeme začínať odznova s učením na jej vlastnú izbu? Neviem si to predstaviť s druhým bábatkom. ☹