Kedy chodia spávať vaše dvojročné deti?

chovancova27
19. máj 2013

Každý večer si vypočujem kázanie, že malý chodí neskoro spať... proste pred pol 10 večer nezaspí... cez deň spí od pol 12 obyčajne tie 2 hodiny, niekedy potiahne aj 3, mám ho teda cez deň budiť, aby išiel skôr večer spať? Kedy chodia Vaše 2-roč. deti spávať?

andreah25
19. máj 2013

Nie si sama, my sme na to presne rovnako, akoby som Tvoj príspevok napísala ja 😀 😀 😀

zuanach
19. máj 2013

snažím sa ukladať okolo 8., aj to sa mi už zdá neskoro, keď to porovnávam so známymi......ale zas ráno by som nechcela vstávať o 6tej.....

monyccka
19. máj 2013

o osmej. a ja som pokojne aj zobudila dceru, ked spala dlhsie ako do pol tretej (maximalne).

lenka142
19. máj 2013

My chodime cez den okolo tej jednej a zvykne potiahnut 2-3hodinky... niekedy menej a vecer medzi 20-21hodinou...obcas sa nam podari aj skor, ale to musi byt poriadne "vystaveny" 🙂 a samozrejme vyskytne sa aj den, ked zaspi aj okolo 22hod., ale to je malokedy

nadena1506
19. máj 2013

Ahoj no my chodime spavat o 20.00 alebo o pol 9 ale vstavame okolo pol 6 a doobeda spime nejake 2-3 hodky ale posledny tyzden zacina vymyslat tak dufam ze tiez nebude zmena v spanku.kazde dieta je ine skus ho nechat cim viacej vonku nech sa vyblazni ono to niekedy pomoze...........niekedy 😀 my ako oci rano otvori a to kolko razy este ani slnko nevyslo lieta a lieta a lieta mam pocit ze je na samodobijacie baterky 😀 😀 😀

andelok
19. máj 2013

Ja sice este nemam 2-rocne dieta (mala ma 16 mesiacov), ale planujem ju aj v dvoch rokoch davat spat tak ako teraz, t.j. okolo 20:00 najneskor. Ci sa mi to podari, to netusim 😀 21:30 mi pride pre take male dieta prilis neskoro, ale ked skor nezaspi, asi ho netreba nutit. Ja sa snazim dceru k tomu viest, ze proste plus minus o tej osmej si ideme lahnut a niekedy zaspi hned, niekedy jej to trva, ale neprotestuje. Cize si myslim, ze svoju ulohu zohrava aj zvyk. Ak nie je cez den unaveny a v pohode funguje, tak by som to neriesila.

julli
19. máj 2013

mne sa poslednú dobu uspávanie nejak vymklo spod kontroly a tiež zaspávame okolo pol 10 kojením do 10 a pritom mi okolo 9 krásne zaspával.malý má nejak veľa energie 🙂

79zuzana
19. máj 2013

Nasa princezna chodi okolo pol osmej alebo osmej a spi tak do pol osmej alebo osmej rana 😉 Cez den spi tri hodky minimalne. Asi bude spinkacik po mamke 😀

majulienka27
19. máj 2013

náš malý chodí spať okolo 21, cez obed spí dve tri hodinky a aj tak ráno vstáva o 6, doteraz chodil o 20 ale ked je vonku teplo tak sme von aj do 20(skor ho dnu nedostanem) a potom rýchlo večera, sprcha a hajde spať

patrisha2801
19. máj 2013

Kazde dieta je ine ... my chodime takisto spat okolo 20.00 ale pre zmenu vstavame pred 6tou, takze tiez ziadna slava 😉 ale zase uz vecer kludny 🙂)) detuchy co idu spat neskor, zase pospia rano a to ja zavidim 😀

barbora59
19. máj 2013

My mame 20 mes , na obed ide spat okolo 12-12.30 a tiež potiahne 2-2,5 hodky častokrát do tej 15 tej , večer chodil spat o 19 ale musím povedať že posledný týždeň , dva sa mu to niak začalo pretahovat do 20.30

xenicka13
19. máj 2013

Ja teraz naháňam baby do postele 😀

irresistible
19. máj 2013

Ahoj - kazde dieta je ine a ma iny biorytmus. Nasa dcerka (2r.) ma pomerne pevny rezim od malicka, lebo to tak vyslo a lebo jej to vyhovuje: cez den spi od 11:30 do 13:30, cez vikend je to obvykle o pol hodiny dlhsie, lebo moze a lebo je unavenejsia; vecer ide spat o 20:30 (lebo skor to proste nestihame) a vstava o 7:00, lebo musi; cez vikend trosku potiahne, tak o 15-30 minut. ALE, mam synovca, ktory kopiruje svojich rodicov a kym sa ho snazili davat spat "rozumne", robil strasny cirkus, aj niekolko hodin. Po case rezignovali a odvtedy chodi spavat priblizne s rodicmi, okolo 23:00 - bez slova protestu, vstava tiez s nimi okolo 9:00-9:30 a cez den niekedy spi a niekedy nie (ked spi, nebudia ho). Proste im to vsetkym takto vyhovuje.
Cize ak tebe vyhovuje to, aby ti chlapec isiel spat o pol desiatej, neries nikoho, kto ti chce nahovorit, ze je to nespravne. Ak to tebe prekaza, potom by som to skusila riesit kratsim dennym spankom. Plus by som sa mu snazila spociatku zabezpecit viac fyzickej aktivity, aby bol unavenejsi - ale to tiez nezabera na kazde dieta.
Kedy ti chlapec rano vstava?

asandys
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mia18112
19. máj 2013

Náš maly mal teraz 3 roky a ked sa nam podari a zaspi pred 22 hod, tak nechapeme co s nacatym vecerom!!!!! Ja som od porodu nevidela ani jeden film, resp. serial v TV......A rano sme hore uz 5.30 !!!!!! Dnes konkretne o 4.37 hod!!!!!!! Nechapem ako takto dokaze to male telicko fungovat, lebo aj mne dospelej je toto malo!!!!! Stastne to maminy, co maju uz o 20 hod pokoj. To som nezazila ani jeden krat za 3 roky !!!!!!!

maryanna
19. máj 2013

podla mna je dost neskoro ak take male deti chodia spat neskor ako o 8, pol 9. ved o pol 10 som uz pomaly aj ja unavena a suca do postele nieto este take mensie dieta ktore sa unavi skor a viac, aj ked na prvy pohlad znamky unavy nemusi mat. To ze nezaspi skor ako o pol10 je chyba zleho rezimu dna, zleho spankoveho rezimu dna, a navyku. treba si nieco precitat o spanku dietata a nastavit vhodny rezim. osobne si nemyslim zeby to dokedy spi poobede bol problem. Ja som syna nebudila poobede nikdy je to nezdrave zasah do imunity ale kedze mal taky silny navyk a tym padom aj biologicke hodiny nastavene tak ze vecer o 8 sa spi, tak mohol vstat aj o 4tej a o 8 siel spokojne do postele. keby malo dieta rezim spankovy spravny, bolo by rado ze moze ost o 8 spat a nie ponocovat do 10 lebo mu to jeho biologicky rezim nedovoli, urcite by si rado pospalo.

lucia20
19. máj 2013

Je jedno ci moje dieta ma 1,2 alebo 7 rokov. vsetky chodia spavat rovnako o 20,00. vstavaju az najskor okolo 7,30 ale najmladsia vacinou az po 9,00

mirka007
19. máj 2013

Nas o pol 8 kazdy den

asfodelka
19. máj 2013

teraz je 22:39 a my sa pokusame uspat maleho 🙂 zvycajne chodi spat okolo pol desiatej az desiatej.

googlinqa
19. máj 2013

suseda dava 3 rocneho syna o osmej spat a o siestej je hore

wewe22
19. máj 2013

o 20:00 cez leto koli teplu az o 21:00 treba aby deti mali rezim potom je den jednoduhsi a aj mamina ma cas oddychovat

nikolka2
19. máj 2013

O 8 vecer ...moj syn ma 3 a dcera 6 jej dovolím max do pol 9 ...rano vstavame do skolky ,,aj my ako deti sme tak chodili spat 😉

tehulka2011
19. máj 2013

moj chodi spat okolo desiatej vecer, cez den spi az po 15tej hodine, a mne to tak vyhovuje 🙂 😎

zuzkat1
19. máj 2013

Najneskor o 8mej...

vivusika
19. máj 2013

dcéra má 10 a syn 4 roky, obaja chodia spávať maximálne o 20.30 /syn ešte spí poobede cca 1.5 hod./ ráno vstávajú
o 5.45 😒

nanulik
19. máj 2013

Nas chodi okolo osmej, alebo pol deviatej. Niekedy ide neskor lebo sa stane ze cez den dlhsie spi. A dnes este o pol desdiatej vymyslal😝 raz cikat na nocnik potom cikat na zachod potom kakat potom pit potom take a hentake auto. V tomto mala postielka vyhodu 😀
A k tom budeniu, ja maleho niekedy jemne zobudim kebo ked spi od 12 do 15.30 tak mu nie je vecer rady. Tak okolo druhej mu otvorim dvere a zacnem nieco robit aby sa zobudil sam na zvuky.

katka0905
19. máj 2013

dcerka je sice trosku mladsiaj, ale chodi spavat hocikedy - ked chce. Vacsinou je to medzi 20-22,00, dnes to bolo az o tej desiatej. A spava s nami v posteli. Cez den spi tiez, kedy chce, ale minimalne 1,5 hodiny, maximlane aj 3,5... nikdy ju nasilu nebudim. Vstava stale rovnako, kratko pred siestou rano.

janinka444
19. máj 2013

Moje dvojčatá majú 2 roky a 9 mesiacov. Večer zaspávajú medzi 22.00-22.30 hod, ráno vstávajú o 7.00 hod. Popoludní spia od 13.30 do 16.30 hod. 🙂

ovecka84
19. máj 2013

Lianka ma coskoro 1 a 3/4.. a od malinkeho mala je to sova nocna, chodievala spat okolo 23h a pod. Momentalne sme ustalene na rannom vstavani okolo 8h (niekedy na budik ;)), na obed zaspava 13-14 a spi niekedy hodku, niekedy vyse dve.. A vecer podla toho kedy poobede vstala, zvacsa medzi 21-22h. Vynimocne skor, menej vynimocne aj neskor ;)

skolara
19. máj 2013

Dieta spi ako ho rodic nauci nase chodia okolo 20h. Mne sa nepaci ked deti ponocuju. Rastu a potrebuju spat. A rodicia potrebuju cas aj pre seba byt manzelia nielen rodicia.