Kedy dať dieťatko do vlastnej izby?

lucinka82
17. jún 2014

Malinka ma 1 rok a spi katastrofalne. Uvazujem ze by som ju dala do svojej izbicky, ci sa jej to nenapravi a nezacne lepsie spinkat? Ona sa okolo 2 zobudi, mrvi sa, placka, nevie sa ulozit, stale na mna docahuje, len neviem ci to nie je skoro. Nemate prosim skusenosti? dakujem moc

lucinocka
17. jún 2014

@lucinka82 ked zle spi, tak by som nedavala...ja som cakala, kym vyjdu zuby a kym zacne spat celu noc...spi vo svojej izbicke od minuleho tyzdna a je to super, prve 2 noci sa budila , ale bolo aj hrozne teplo a dozrali ju komare, ale potom uz super, prespi celu noc, prve rana kricala mama , mama ked sa zobudila a teraz uz ani nekrici, ked sa zobudi zacne sa hned hrat a ja pridem po nu 🙂

strihalka
17. jún 2014

no mi dali Viki do vlastni izby v 6mesisich....a len dobre sme udelali...presne se budila v noci a pote jsme zjistili ze ji vadilo nase prevalovani, muzovo chrapani...proste jak byla ve svem pokojicku, zrazu prespala celou noc..🙂 ja jsem len za prestehovat

jaja1979
17. jún 2014

@lucinka82 My mame tri deti a vsetky sme presunuli do vlastnej izby v cca 7 - 8 mesiacoch. Dovtedy nespavali dobre, casto sa v noci budili na kojenie, az ma to jedneho dna dozralo, prestahovala som postielku a mali sme pokoj. Zistila som, ze sme ich v noci rusili - ci uz ked sme isli spat, prezliekanim, muzovym chrapanim... Dcera aj syn spali od prveho dna az do rana a posledny synator, tomu to trvalo trochu dlhsie - chodila som za nim niekolko krat za noc, ale trvalo to len asi dva tyzdne a potom si zvykol prespat celu noc. A boli sme uchraneni od oducania v skolkarskom veku, pretoze odmalicka boli zvyknuti spat sami. Teraz mam jednu skolacku, predskolaka a skolkara a momentalne maju maniu spat spolu, tak spia spolu. Neriesim, aspon im je veselsie. Ja som zastanca nazoru, ze rodicia maju byt sami a deti tiez. A vyspime sa k spokojnosti vsetkych.

liz_lemon
17. jún 2014

moj syn spi sam od 4 mesiacov, tiez si myslim, ze deti su vyrusovane rodicmi, takto mame vsetci klud

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martuska46
17. jún 2014

ak máte voľnú izbu tak to skúste čo najskôr.od kedy je syn sám,spí celú noc, nebudí sa,alebo presnejšie nebudíme ho :0) večer počkám kym zaspi a keď v noci zaknučí hneď som pri ňom aby sa nebál...ale to je málokedy.

danielahamar
17. jún 2014

staršieho som dala, keď mal dva roky a mladšieho, ked mal cca pol roka mimo spálne.. starší spával dobre, mladší, to už bol iný oriešok, ale behala som, sem a tam a hlavne som ho neuspávala na rukách a nie v našej posteli, aj ked bola zázračná a vždy keď som ho tam položila, tak spal bez mihnutia oka, ani vláskom nepohol až do rána 😀 , ale som za, aby deti mali svoje izby

asimama
17. jún 2014

maly mi spava vo svojej izbicke od 10 mesiacov..naucila som ho zaspavat sameho..a zaspava sam doteraz..v noci som sa nabehala..ale mal pokoj vo svojej izbicke aj on..a my tiez 🙂

veverina
17. jún 2014

My sme dali dvojicky ked mali 4 mesiace a to rovno do podkrovia do izbicky,male krasne spinkali cele noci a my tiez 🙂

ajana1
17. jún 2014

nas maly spava asi od dvoch mesiacov vo svojej izbicke. a to som bola jedna s tych co maleho dlhsie drzali spolu v izbe. a hned ako sme ho dali do izbicky zacal daleko lepsie spavat. Namiesto kojenia 3-4 krat pocas noci ho nakrmim len raz a aj to okolo 5 (spava od 7)

lucinka82
autor
17. jún 2014

baby dakujem moc, som myslela ze je skoro ale asi je uz neskoro....skusime a uvidime. Dakujem este raz...

babatkavhojdacke
18. jún 2014

podľa mňa každé bábätko potrebuje rodičov, a ked už cíti, že bude vedieť aj sám prespať celú noc, tak odsťahuja dobrovoľne...., a ked kojíte, tak aj Vám je lepšie, že nemusíte vystúpiť ani z postele!

aduskatt
18. jún 2014

Nas odisiel sam, ked citil, ze je cas a prestal sa bat. Ziadne stresy, nervy, klud pohoda - mal desat rokov a prezili sme to pekne v pohode. Dovtedy mal svoju postel u nas v spalni 🙂 Nikto tym neutrpel

filipal
18. jún 2014

@kinna kedy ste tie deticky vlastne pocali?? 😲

mylittleone
18. jún 2014

mne sa tiež osvedčilo odsťahovanie do vlastnej izbičky keď mal malý 15 mes....dcéra má teraz 12 mes. a už sa jej tiež kráti doba spania s nami v spálni🙂))

monika2712
18. jún 2014

My sme maleho dali ked mal rok a 3 mesiace, dovtedy neprespal celu noc, no akonahle sme ho dali tam tak spi krasne celu noc, vobec sa nebudi, iba ak ho daco trapi, smad chlad a podobne.. dovtedy to bola katastrofa, mrvil sa cestoval po celej postielke, chcel ist ku mne. takze u nas to prospelo a co pocuvam od ostatnych tak cim skor tym lepsie, ze neskor s tym deti mozu mat problem a protestuju.

lucinka82
autor
18. jún 2014

@monika2712 presne toto robi aj moja, mrvi sa, cestuje, stale ma docahuje, strasne. Baby, a viete co? ja som ju nechala spat tuto noc samu, ja som spala v obyvacke a ona spala celu noc, je to normalne? teraz neviem ci to bola nahoda alebo nie 😀 😅

monika2712
18. jún 2014

@lucinka82 nebola to nahoda.. ako som pisala, u nas presne toto zabralo.. dovtedy bol sto krat za noc hore, vkuse sa prevaloval, budil, mysleli sme ze je hladny smadny.. a liali do neho mlieko uprostred noci.. zbytocne.. on proste potreboval svoj klud, vlastnu postielku, ticho.. ziadne prevalovanie sa rodicov, chrapanie muza a podobne.

jolly84
24. jún 2014

@lucinka82 juraj spí o vlastnej izbe od príchodu z pôrodnice. Môžem povedať, že sa mu spánok len a len zlepšuje. Celú noc prespi od 9 mesiaca. Teraz má len jeden spánok a to trojhodinový 🙂 už lepšie u vas?

lucinka82
autor
24. jún 2014

@jolly84 vies co, lepsie, len teraz ma sopliky a idu zase dalsie zuby tak trosku pomrnkava, ale myslim ze si casom zvykne. a na obed spi tak 2,5 hodky, klop klop 🙂

jolly84
24. jún 2014

@lucinka82 super, bude sa zlepšovať, moc držím palce 🙂

lucinka82
autor
24. jún 2014

@jolly84 kolko trva detickam kym si zvyknu?

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lencika
26. jún 2014

my sme dali dceru do vlastnej izby ked mala tri roky a myslim ze to bolo dobre rozhodnutie, lebo niektore kamosky mi radili ovela skor, ale ja som nemala ten pocit i ked si s nou este stale chodim lahnut ked ide vecer spat a rano dobehne k nam do postele 🙂))