Koľko spia vaše 9 - 10 mesačné detičky?

lubina2
10. jan 2012

Ahojte maminy, chcem sa spýtať ako často alebo skôr koľko spia vaše 9 - 10 mesačne detičky. Naša zuzanka spi 2 - krát denne. Okolo tej 11- tej, to pospi 1 hod a potom okolo 3- tej a to tiez spi taku 1 hod. Večer chodi spať okolo tej 8- mej. No začala večer plakať keď ju ukladám spinkať. Príde mi, že nie je unavená. Tak premyšľam, že či jej nebude stačiť len jeden denný spánok a to na obed. Ale na druhej srane mi zase príde, že pre 9 mesačné dieťatko je jeden spánok málo. Aký máte názor, skúsenosti? Ďakujem

zebra41
10. jan 2012

My sme v tom case spavali este 3krat 🙂 Na dva spanky sme presli az v 11 mesiacoch

kukucg
10. jan 2012

Ak sa dobre pamatam tak tiez mi uz maly spaval len raz, neviem presne ci v 9m ale tak v 10-11 isto a od roka a pol uz nespava cely den, da to zabrat ale vobec nebol unaveny a to nechodieval spat skor ako o deviatej. Odkedy chodi do skolky, vstava o siestej, na obed tam spi, od nudy lenze vecer chodi spavat okolo jedenastej az... asi je zbytocne riesit kolko by dieta malo spat, len treba zistit co mu vyhovuje, niektore deti su spavejsie, ine extremne nespave 😀 ako moje

evka4
10. jan 2012

nasa v tomto veku spavala 2x - doobeda od 10 do 12 a poobede od 15.00 do 17.00 + v noci spavala od 21.00 do 8.00. Na jeden spanok presla ked mala 11 mesiacov a teraz spava 11-12 hod v noci a 2-3hod cez den. na jeden spanok sme ju naucili, ked zacala pred kazdym spanim vymyslat a strasne dlho trvalo, kym zaspala.

traktor
10. jan 2012

poviem stare zname..kazde dieta je ine..niektore potrebuje spavat aj 3 x cez den a vecer nema problem lazkat v pohode..dalsiemu staci 1 denny spanok a poznam deti, ktore v tomto veku nechceli cez den absolutne spavat..ale vecer uz okolo siedmej krasne spinkali 😉 ..ak vidis, ze su 2 spanky cez den pre nu vela, tak ju ukladaj len raz..mozno si ho aj predlzi a bude spat dlhsie, nie len tu jednu hodinku 😉

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kovkov
10. jan 2012

nasa mala ma 9 a pol mesiaca a väcsinou spi aj 3x za den - doobeda ,ked sme doma tak od takej 9:30 -11:30alebo trochu kratsie (ak som doobeda v meste s nou, tak nespi ide az okolo 12:00 prvy krat spat)potom po obede okolo 13:00-14:30 a este sa aj okolo 17-tej pyta na hodinku si zdriemnut a o 20:00 chce ist zas do postele vstava akolo 7:00 -7:30 a v noci ju asi milion krat musim kojit a potom chce spat uz len u nas.

tea333
10. jan 2012

v takomto veku spaval malinky 3x za den

k_a_j_k_a
10. jan 2012

Ahoj. Strasia spavala v tom obdobi este dvakrat, mladsia od 8. mesiaca iba raz. Skus ju dat spat iba raz a uvidis. Zo zaciatku to bude zle, dva spanky budu vela, jeden malo, ale zvykne si. Na druhej strane sa dostava do veku, kedy bude skusat, co jej dovolite a vecer bude vymyslat. Obe moje deti zaspavaju od malicka same, no mame obdobia, kedy si pred spanim aj pojacia (nehovorim o normalnom placi, ale o jedovani sa).

viera77
10. jan 2012

ahoj, moja mala ma prave 9 mesiacov a uz od siedmeho spi len poobede, max.2,5 hod. Nemame presne stanoveny cas, bud v postielke alebo vonku v kociku ked sa uz pyta. Mozno prave preto nam odvtedy prespi celu noc bez prebudenia 10 hodin. Ukladame ju vecer okolo 21.30 a to len preto, ze inak ako vyblaznena az do padnutia nam nezaspi...skusali sme ju ulozit aj skor, ale nikdy to nedopadlo dobre, o to dlhsie bola hore az sme ju museli uspat na rukach. Takto zatial, chvalabohu, ziadny problem so zaspavanim nemame.

lussy666
10. jan 2012

v tom veku sme mali jeden denny spanok od cca 11, 30 do 13, 30, s mensimi odchylkami je to tak doteraz🙂

vecer adelka zaspava medzi 19, 30 - 20, 00 🙂

nancy1974
10. jan 2012

my sme mali so spaním problémy od šiestich mesiacov, keď sme to upravili spala 2x za deň a v noci spala 12 hod. teraz má dcérka 11 mes. už spí len 1x denne a to niekedy len 45min. nočný spánok ostáva po starom. Každý sme iný spáč a to platí aj pre deti, treba si všímať kedy je dieťa unavené a dodržať ten čas každý deň. V múdrych knihách sa píše, že niektoré deti spia v tom to veku 13 hod. a niektoré 16 hod. 😀

kdezee
10. jan 2012

moj vtedy spaval 2x ...od 8mej rano do 10tej a od 13tej do 15tej .... +/-

makupcik
19. aug 2012

ahoj my mame skoro 9 mes. a 2x mi ho spavat davat nema zmysel, lebo pol hodiny kvici apol hodiny spi..tak chodi o 12tej spat vyspi 3 hodiny a hotovo..sice kvici este 15 min...ale zaspi a vecer spi od 20tej do rana do pol osmej..alebo siedmej ako vstane moja starsia bambula..lebo ta ho zobudi ako jaci :D

sya
30. dec 2012

maly mal 10 mesiacov a sme na dvoch spankoch o 11hod a o 15hod su to take hodinkove niekedy 2hodinkove spanky. a v poslednom case dost vymysla a lozi po postielke ako keby nebol unaveny zaspi jedine ked ho upokojim. tiez rozmyslam len nad jednym spankom.a vnoci spi od 20hod do 8hod ale o 02hod mame budika na mliecko a spime dalej.len neviem kedy je lepsie davat spinkat ci poobede alebo doobede.asi treba vyskusat a uvidim ako bude unaveny a kedy sa mi sam vypyta spinkat.

katulka253
2. jan 2013

ahoj. my mame 11mesiacov a spinkame 1xdenne od 10mesiacov. rano stava o 7-7.30hod. spinkat ide o 12,30hod.do 14.30hod. a vecer o 19.30hod uz spinkame...

sellysey
12. jan 2013

ked ti mala predobedom nieje unavena tak ju spikat dat nemusis,dAj ju spinkat len ked je unavena....nutit na spanie je narocne pre nu a aj pre teba....moj syncek ma tiez 9mesiacov o 18.00 sa okupkame potom sa zahrame a o 19.00 ideme spinkat uspavame na rukach trosku pospievame a uz ma zavrete ocka ..v noci je asi dva krat hore,rano vstava medzi 7-8,a potom este spinka asi okolo 11-2hod a este raz o 15-1 1a polhod...takze treba len vyskusat..drzim palceky 🙂

lucina7
12. jan 2013

naša má 10 mesiacov a spí doobeda o 9, 2 hod. a poobede o 14, tiež 2 hod. už je tak naučená. aj sa sama pýta, začne mrnčať. a ked ju uložím hned zaspí. večer chodí spať o 7 bez problémov. uložím ju do postele dám jej mlieko a ona sama zaspí. a ráno je o tej 6-7 hore. myslím si, že pre také mále bábo ešte je potrebné, aby spala 2x denne. 🙂 záleží aj od toho, ked ju dáš spať, či ti zaspí hned alebo ešte dlho vymýšla a je hore. ale držať malú zase nasilu hore je zbytočné. ved sama uvidíš.

mata128
12. jan 2013

no my mame 8,5mesiaca a spime 3krat.aj ked zasa spime 40min

monhla
7. aug 2013

Staršia so šťastím 1x denne cca 20 minút, mladšia aj 3x denne po hodinke. Takže vyber si! 😀 😀 😀 😀 😀 😀

vikusjk
7. aug 2013

Naša Simi bola vždy taký zdravý spachtoško, do cca roka spávala 3x denne po 1-1,5 hodine, a večer chodila spať okolo ôsmej, pričom spala do cca ôsmej - deviatej ráno. Teraz má 17 mesiacov a spí v jasličkách 2x denne po hodine - hodine a pol, a cez víkend doma spí raz, ale 3 hodiny v kuse. Nočný spánok máme nastavený na cca od 20:00 do 6-7:00.

ivka2286
22. sep 2013

Ahoj Lubina 2 moj maly samko ma 10mesiacou este spi 2x denne.rano vstava o 6stej.okolo 10pol11 spinka niekedy hodinku a pol niekedy aj 3 a potom poobede zvykne spinkat este hodinku a pol ,ak mi poobede nespi este aspon tu hodinku vecer je uz potom nervozny a zle zaspava.je velmi zivy a neposedny takemu dietatku to staci aby sa unavilo.vecer ho kupem okolo 6-pol7 aby sa este pohral a o pol 8 mi vecinou us spinka stane sa ze niekedy az okolo tej 8 pol deviatej lebo mu idu zubky.si myslim tiez ze je 2xdenne spat este potrebne.
🙂

gabikaadam
22. sep 2013

Ahojte dievčatá. Náš Dominik má 10 mesiacov a spí 3x cez deň, ale vstáva ráno pre šiestou. Potom zaspí okolo 8 do 9.30, tak okolo obeda do 13.30h a od 15.30 do 16.30h. Spať chodí o 19., ale vstávame v noci 3x na kojenie. Vstával už len dvakrát, ale teraz mu idú stoličky. Dlhšie hore mi vydrží, iba keď nie sme doma, inak ho po dvoch hodinách už musím dať spať. Každé dieťatko je iné. 😉

certikpetko
22. máj 2017

Presne takto aj môj malý spáva 2 niekedy aj 3 krát cez deň a v noci sa budí asi 8 krát cca

lucia1881991
3. okt 2018

Ahojte maminky chcem sa opýtať moja mala ma 10 mesiacov a davam ju 2krat spat okolo 9 a spi do 10:30 ako kedy a potom ju davam okolo 13:30 a to spi do 15:30 tiez ako ledy a potom az o 19stej ju ukladam a spi as do 6stej.Len cez den je strasne jedovata co sa pyta spat tak neviem ci ju mam davat 3 krat spat ked sa pyta