Nočné zaspávanie dvojmesačného bábätka

nanka3
5. okt 2014

Ahojte, mam problem s nocnym uspavanim drobca, prebudi sa na papanie, asi 15 minut papa, potom mi najcastejsie odspi na prsniku, vtedy by bol idealny cas dat ju do postielky (aj ked si nie som ista, ako dlho by vydrzala spat, taka pokakana, pretoze je zvyknuta na to, ze hned ako kaka/cika tak ju prebalim), ale kedze pocas papania kaka alebo sa prebudi na to, ze kaka, tak mi to neda a po papani ju taku napoli spiacu prebalujem, potom akoby ozila, nie a nie zaspat, a to sa jej neprihovaram, ani inac neroztylujem a je aj 2 hodiny hore. Nie som zastanca cumlov, ale na uspanie sa mi celkom osvedcili, akurat v noci je to dost o drzku, ked jej dam cumel a ona ho kazdu chvilku vypluva a potom mrnci.... takze skacem z postele aj 20x, kym konecne zaspi. Nemate nejaku radu/fintu, ako dieta uspat? V porodnici nam vraveli, ze prebalovat pred krmenim,lebo dieta casto zaspi pri dojceni, no ale u nas sa to takto neda, ked kaka pocas jedenia... a nechat ju pokakanu do dalsieho kojenia, to mi nepride ako dobry napad, navyse, ked viem, ze place, ked je pocikana/pokakana....

silvia62256
5. okt 2014

Ahoj, ja mam 6 tyzdnovu mrnusku a tiez nam v porodnici radili prebalit pred kojenim, len co s toho ked pocas kojenia sa mi vacsinou strasidelne pokadi ;)
Takze to robim tak ze dam cecat z jedneho prsa, odgrgne, prebalim, tiez sa pritom vacsinu preberie, tak si ju este ulozim k sebe a dam cucnut az s druheho prsa, to ju pekne uspi, a aj ked nie uplne, aspon ju to skludni natolko ze ked ju aj prelozim do postielky tak sice este vyvaluje kukadla ale zachvilku sama zaspi.
Ma v postielke nejaku hracku? Alebo nieco naco sa moze pozerat? Lebo nam aj to pomohlo. Hanka ma zavesenu taku lienocku a ked sa jej nechce spat tak s nou debatuje, steboce aj 15 minut a potom pekne zaspi aj bez dudla, a to sme inak tiez dudlovi...

oladuna
5. okt 2014

Ahoj.mam 9 mesacne dvojicky a urcite treba prebalovat pred krmenim inak ti v noci tak skoro nezaspi. Nase dievcatka potom od piatich mesiacov prespali celu noc takze si voskoro oddychnes! Ohhh a aby som nezabudla - nase nechceli dudel uz od zaciatku

mimi8814
5. okt 2014

a preco jej miesto cumla nedas radsej prsko?

nanka3
autor
5. okt 2014

@silvia62256 ahoj no tiez to robim ako Ty, dam z jedneho prsnika potom prebalim a ponuknem aj z druheho, ale vacsinou jej staci z toho jedneho a z druheho uz nechce, v lepsom pripade by debatovala, ale niekedy spusti strasny vresk, vtedy sa jej snazim dat opat pit a vobec nechce prsnik ani do ust zobrat, len sa jeduje, vtedy zaberie len nosenie na rukach a ked sa trochu ukludni, opat skusam davat papat ale opat nechce, tak skusam cumel, ten tiez obcas chce a obcas nie, ale nerozumiem tomu placu aleboe skor tomu vreskotu

nanka3
autor
5. okt 2014

@oladuna no rada by som prebalovala pred papanim, akurat mam to 2 haciky 1) po prebudeni strasne vresti, co by sa cez dalo zniest, horsie je to v noci a po 2) kaka asi 5 minut po zacati papania, takze ju nechcem dat spat, ked viem, ze je pokakana

nanka3
autor
5. okt 2014

@mimi8814 ano, to je prve, co stale skusim, ale nechce pit len vresti, darmo jej hlavu pritlacam k ciciku, este vacsi rev spusti, najprv som myslela, ze jej netecie, ale robi mi to aj vtedy, ked z toho prsnika este nepila a je plny... ja uz fakt neviem, co vtedy robit

katey
5. okt 2014

@nanka3 ja by som to urobila asi tak, ze by som babatko najprv nakrmila, aby neplakalo.. potom v polospanku a nie uplnom napapni by som prebalila a dalej dokojila k zaspaniu. dala by som si juk sebe do postele, dojcila po leziacky a popri tom spala 🙂

nanka3
autor
5. okt 2014

@katey obycajne ked vidim ze mi zaspava, tak idem prebalit ale uz len to ze ju zlozim z ruk na postel ju preberie.... Skusala som kojit aj poleziacky, ale nejde mi to, mala mi chyce len bradavku a mika hlavou, zle sa prisava.... aj ked ju kojim posediacky, tak ju musim drzat v pevnom objati... Verim, ze kojit poleziacky musi byt super, ze si pri tom zena aj zdriemne, ale u nas to nehrozi. Bola u mna aj laktacna poradkyna a ukazovala ako dojcit poleziacky, vraj dieta ma lezat na chrbte a ty sa drzat na rukach nad nou, dat jej prsnik a az ked ho dieta chyti, tak sa s nim prevali na bok. Priniesla si so sebou babiku a na nej mi to ukazovala lebo moja malicka uz nechcela papat, ale potom ked odisla som to skusala a teda mne to vobec takymto sposobom neslo. Takze som si lahla na bok, pritiahla malu k sebe ( tiez lezala na boku) a tak som jej skusala davat, ale jedine co som dosiahla boli bolave bradavky ..., 😔

vodavodickova
5. okt 2014

@nanka3 no my mame tento isty problem...tiez v noci nevieme zaspavat,tiez kvoli kakaniu a tiez nemozem kojit poleziacky,lebo to sa akurat tak jeduje...niekedy zabera,ked ju nakojim este v polospanku,ze sa k placu ani nedostane,ale potom ked pocujem,co sa deje v plienke,tak velmi tazko ju nechavam zaspat dalej pokakanu...

nanka3
autor
5. okt 2014

@vodavodickova ved toto, keby som ju nocula kakat, tak ju ani nerozbalujem, ale myslim, ze pokakana by asi ani nezaspala

siska53
5. okt 2014

@nanka3 tak ju prebal a daj znova na prsnik. A nechaj si ju u seba v posteli,nech si cucka prsnik,kolko potrebuje.
Ja som to casto tak s malou robila,ze som si ju nechala uz v posteli,ked sa v noci prebudila a zaspali sme obe,ani neviem ako.
Moji sa sice velmi nebudili,akurat dcerka mavala koliky, a ked ju to chytilo v noci,tak sme boli aj hodinu-dve hore. Ale v bezkolikovych nociach a i neskor,ked bola starsia,tak som to riesima takto. A v den ockovania a par noci potom,ci v pripade nadchy spi automaticky pri mne. A to doteraz,aj ked sa uz nedojcime. Aj teraz,je prechlzdnuta,idu jej zuby,tak ju ani do postielky nestahujem,lebo obcas si zaplace. Tak ak este nespim,idem ju pohladkat,ak to trva dlhsie a vidim,ze ked ma citi,tak sa teraz uz ani neozyva. Uz je na tom lepsie,tak dnes uz uvazujem o presune do postielky. A to uz ma 2,5r. Prosto lepsie zaspala (a teda i ja),ked ma citila pri sebe.

Neviem,co ti pisali ostatne,ale ja ti radim toto. Ono zas aj moja si obcas spravila len tak zurku..no nadsena som vtedy nebola,lebo mam este o 2roky starsieho drobca a toho nezaujima,ze som "zurovala".. Ono to ale prejde,len este vydrzat a dat si ju do postele.

siska53
5. okt 2014

@nanka3 tak to musis pockat,jednoducho jej dat opat prsnik po prebaleni.hoci aj posediacky..potom ji opatrnucko polozit. No treba vystihnut ten spravny okamih. Viem o tom svoje...dakedy som na 5x kladla,az som to robila tak. Ale ja som dojcila na boku,ale tak,ze som uplne nelezala najskor,ale bola v takej vyvysenej polohe.jemne zdvihnuta na ruke,az neskor som si aj lahla.

katka1981
5. okt 2014

U nas to bolo este lepsie. Pred papanim sa prebalit nedalo, lebos trasne plakala od hladu a po napapani sa pokakala a ked osm ju prebalila, za kazdym sa aj povracala 🙂 Rokmi sa to zlepsilo.

oladuna
5. okt 2014

@nanka3 nema nahodou koliku ked tak vresti?

katey
5. okt 2014

@nanka3 no to je velmi zvlastny sposob ako ti to ukazovala.. Mne sa syn aj v porodnici prvy raz prisal tak,ze som si lahla ja na bok ruku som mala natiahnutu ako keby som si ju chcela dat pod hlavu a jeho sok tiez dala na bok,takze sme boli oproti sebe bruchami a tou natiahnutou rukou som si ho takto leziaceho len trosku pridrzala v polohe aku som potrebovala. Aj v tejto polohe sa ho da drzat aj velmi napevno. A ked uz bol vacsi,nedrzala som ho.. Skus vyskusat,aj ked to mozno na prvy sup nepojde jednoducho. pre pohodlie je dolezite aby si sa celym telom teda bokom,podpazusim aj vnutornM ramenom dotykala podlozky,lebo ked si vo vzduchu tak je to na prd 🙂 ked vyskusas daj vediet,ci sa to trosku nezlepsilo,drzim palce 😉

miskalevica
5. okt 2014

Neskac z postele 20x, spite spolu v jednej , ked ta bude citit nablizku bude spokojnejsia 🙂

nanka3
autor
6. okt 2014

@oladuna nezda sa mi bo kaka normalne pri kazdom kojeni, potom ju prebalim, trosku sa hrame a potom ten vresk, skor mi napadlo, ci nemoze mat alergiu na laktozu, bo zacne revat nejaky cas po kojeni

nanka3
autor
6. okt 2014

@katey vyskusala som dnes v noci, prisla som na to, ze ak ju prebalim a je taka nabudena, az prilis cula, tak ju neviem nakrmit poleziacky, pretoze stale mika hlavou hore-dole, tak som chvili cakala a ked som videla, ze je uz tosku kludnejsia, tak vtedy som skusila a slo to.... este s tym nie som celkom spokojna, ale je to uz lepsie

oladuna
6. okt 2014

Baby, citam tu ako vam malicke placu ked ich date z ruk dolu.ja mam teda dve a oni vobec takto neplakali.mozno preto, ze fakt boli naucene byt v postielke ked spali a nie vedla mna v posteli. Asi by som sa zblaznila keby mi moje dvojcata vrestali obidve ze ich dam dolu z ruk ja viem ze ono sa hovori ake je to puto medzi dietatom a matkou silne ked su stale spolu ale nepotrebujete sa aj vy trochu natiahnut v posteli a dobre si chvilu oddychnut ked nemusite rozmyslat nad tym ci je male hore alebo tak?

kofoluska
6. okt 2014

@nanka3 Nedavaj ju nazad do postielky. Problemom moze byt aj to, ze xce ostat pri Tebe, xce Ta citit. Je to uplne prirodzene, dietatko sa najlepsie citi pri maminke, ten pocit bezpecia nevynahradi nic. Ja som s krpcom "bojovala" so spankom niekolko mesiacov, potom som prestala pocuvat "dobre mienene rady" starsich a jednoducho zacal spavat so mnou v posteli. Manzel sa prestahoval do detskej a fungujeme tak dodnes, maly ma 14 mesiacov. Poviem Ti, odvtedy spime obaja ako dudok, dokonca mi zacal postupne spavat celu noc do par tyzdnov po tom, co som to takto spravila.
@oladuna A preco by som mala rozmyslat,ci je krpec hore alebo tak, ked je so mnou v posteli? 🙂 Ked je v postielke, nerozmyslas nad tym, co tam robi? 🙂 Mna rusilo skor toto - kym teda este spaval v postielke. Akykolvek pohyb, akekolvek zamrnkanie a uz som sa natahovala nad postielku. Takto ked nieco, len otvorim jedno oko, skontrolujem situaciu a spim dalej. 🙂 Poviem Ti, byvala som neuveritelne nevyspata a nervozna. Odkedy spi so mnou, vyspim sa ovela lepsie. 🙂

vodavodickova
6. okt 2014

@oladuna no ja nad tym,ci je hore alebo nie ani nemusim rozmyslat,proste vidim,ze v postielke hore je🙂 ale my mame este aj tichy reflux,takze hlavne pocujem ako prhlta a chrapci,lebo ma plny nostek a trha mi srdce,ked mi dieta chce spat a vidim ze nemoze...

levica23
6. okt 2014

ahoj. Ja som mala to isté s mojou dcérkou. V noci keď sa zobudila hneď spustila krik od hladu. Keď som ju kojila, hneď sa aj pokakala. No a samozrejme po prebalení bola čulá ako rybyčka. A toto mi nerobila len v noci, ale aj cez deň. Vždy keď papala, tak sa aj pokakala. Robila som to tak, že som ju začala kojiť a keď som počula, že sa pokalala, prebalila som ju, dala odgrgnúť a pokračovala zase v kojení. Potom si už len znova odgrgla a uložila som ju polospiacu do postieľky. Takto to trvalo asi 2-3 mesiace. Potom sa to zlepšilo. 🙂

oladuna
6. okt 2014

@kofoluska no pravdupovediac nerozmyslala som co v postielke robia lebo sme mali detektory dychu proti syndromu nahleho umrtia.v tej postielke viacmenej spali.jasne ze sa im pacilo na rukach ale nevrieskali potom ak sme ich dali do postielky aj ked este nespinkali.vacsinou sa pozerali okolo seba na hracky a tak.no a teraz su z nich uz velke dievky 9 mesacne a vobec nic im nie je 🙂

kofoluska
6. okt 2014

@oladuna Vsak ja netvrdim, ze detom, ktore spavaju v postielke nieco je 🙂 Ja len na zaklade vlastnej skusenosti vidim, ze nie kazde dieta sa dokaze samo v postielke upokojit a zaspat tam. A aj tu casto citam prispevky od mamiciek, ktore hovoria, ze kym jedno dieta im bez problemov zaspavalo od narodenia samo v postielke, druhe ani za nic a museli ho uspavat kdejako, na rukach, na fit lopte, v kociku ci jazdit s nim v autosedacke po meste.
Mne maly po polozeni do postielky nevrieskal - ani cez den ani v noci (pokial ovsem nemal nejaky problem). Ale jednoducho v nej nezaspal. Boli dni, ked som ho aj hodinu, hodinu a pol uspavala. Mali sme aj kolisku, tu som mala v obyvacke. V nej dokazal spat len do tej doby, kym sa nevedel otacat na brusko - cize prveho tri a pol mesiaca. Potom nehrozilo. Stavalo sa aj take, ze cely poobedny spanok spocival v uspavani dietata az prisiel cas ist kupat a vecerat a spat na noc. A to Ti teda poviem, to bolo ine rosambo okupat a nasledne nakrmit dieta, ktore mi poobede nespalo 😀
Jednoducho, co dieta, to ine, specificke, potreby. 🙂 Aj tu autorke temy mozeme len poradit z vlastnej skusenosti, co zaberalo u nasich deti, no sposob a system si musi najst sama. Musi sledovat reakcie svojho dietatka a podla nich sa zariadit. Ak dieta potrebuje v noci citit maminu blizkost, treba mu ju dopriat. Mozno v tom je naozaj cely problem toho, ze jej po krmeni tak dlho nevie zaspat. A mozno je problem niekde uplne inde.... To my nezistime. Mozeme sa len pokusit pomoct. 🙂

oladuna
6. okt 2014

@kofoluska no po takom vyklade sa citim ako v skole 😀

kofoluska
6. okt 2014

@oladuna Tak sadnut a pocuvat 😀

vlockasnehu
6. okt 2014

Ja som to robila tak, ze som nadojcila najprv z jedneho prsnika, potom som trosku pockala, najneskor do 15 minut bola pokakana, prebalila som, a potom som dodojcila z druheho prsnika, pricom babo zaspalo

katey
6. okt 2014

@nanka3 jeej tak super 🙂 inak mi tak napadlo,ze ak kojis po leziacky,tak za jazdy by ocko mohol prebalovat. My sme to tak robiki,kym sa maly v noci pokakaval.

silvia62256
7. okt 2014

Tak ja by som teda nemohla vystahovat s postelemuz a spat len s babom, ved sme rodina a kde je nejaky sukromny zivot? To by som urcite nerobila...

@nanka3 po papani a odgrgnuti jej skus troska pomasirovat brusko a pocvicit s nozickami, mozno ma zastavene vetriky, aj nasej Hanke to sem tam robi problemy ale troska pomackame brusko a uz to z nej ide jak zo stareho chlapa :D
Ako uz bolo povedane, zober jej prso skor, ked este vidis ze bude papat, a potom ju nechaj nech si docucka. Daj vediet ako sa vam dari.