Nočný des u 8 mesačného dieťatka

lucia006
11. júl 2013

Chcem sa spytat ci ma stym niekto skusenost a ci nieco pomaha ak ma dietatko kazdu noc nocny des ,nocne mory ,alebo nieco podobne tomu,vsetko mozne sme skusali vylucili az nam doktorka na neurologii povedala ,ze sa stym nic neda robit ,ze pravdepodobne ma velmi zive sny uz teraz! 😖 zaspi krasne sam okolo 20:00hod, vpostielke do 5minut. A uz okolo 21:30 to zacne,place znicoho nic,zatvorene ocka ,strasne sa ruca,mrnci.neviem ho upokojit ,pochvilke prestane ,a to opakuje cca kazdu pol hodinku az do rana ,neviem si stym rady .od narodenia zle spinka ,ale toto je na nevydrzanie 😒 dakujem vopred

akramgad
11. júl 2013

ahoj neviem či pomôžem ale naša to mala tiež a nám poradila dr. vysadiť mlieko ( neviem či kojíš alebo dávaš UM já som dávala UM ) ako sme vysadili pred spaním mliečko tak zaspala pekne na celú noc bolo nám vysvetlené že asi má vnútorný reflux a mliečko sa jej nestihne spracovať časom to môže prejsť ....

albao
11. júl 2013

Mameame skusenost, ale v mensej miere, nie az takto. Ako spi cez den? Kolko razy a ako dlho? Ake ma prestavky medzi spankami?
U takto malych deti plati, ze cim lepsi a kvalitnejsi denny spanok, tym lepsi nocny spanok. Ti, ktori tvrdia opak o detskom spanku nic nevedia, odporucam si precitat nieco od Weisblutha, zial ale iba v anglictine pokial viem ...
U nas zabera pokojny den, vela spanku, rezim, pohodicka a naozaj vela denneho spanku. Potom je noc ukazkova. Avsak starsia dcerka ma k nocnym desom doteraz sklony 😒
Inak nam odporucali dva pripravky - homeopatikum Sedaliu sme este neskusali. MagneB6 nam zabera, davam pred spanim, ak bol mega-narocny den, alebo nebodaj vynechala denny spanok.

ssonia
11. júl 2013

Skus zmenit polohu postielky, popripade aj miesto.

lucia006
autor
12. júl 2013

@akramgad lenze on mliecko pije 4krat za den a vnoci dvakrat 210ml ,ked je hladny hlavne vnoci co ma spapat mieto neho?inak na gastro bol tam je vsetko ok

lucia006
autor
12. júl 2013

@albao myslim ze denny spanok je celkom ok spi 3 krat denne,okolo deviatej rano zaspi na cca hodku na obed na hodku a pol kedy ako a okolo piatej vecer este na hodku ,spi kludne nie ako vnoci,nema problem ani zo zaspavanim ,zeby predtym niejako plakal ,vcera neurolog.mi tiez povedals ze mam skusit magne b 6 ostatne veci ako homeo.sme uz vyskusali.

lucia006
autor
12. júl 2013

@ssonia uz sme postielku mali snad vsade,dokonca sme isli spat aj do svokrinej posteli ci nahodou nemame niejaky zly vzduch alebo co v spalni nasej

zszudorova
12. júl 2013

@akramgad ahoj. vysadit mlieko a co namiesto neho?

akramgad
12. júl 2013

@zszudorova
@lucia006 dávali sme polievočku cez deň mohla mliečko len nie na noc ale to bolo len u nás nám to pomohlo , niekedy pomáha aj zmena polohy postielky

lucia006
autor
12. júl 2013

@akramgad no tak mne zase musi papat vnoci mlieko,lebo aepon ponom je chvilku klud,aspon na tu hodinku,a zmenit polohu postielky som skusala uz kazdym smerom zial ziadna zmena 😖

mimikas
12. júl 2013

@lucia006 my mavame nocny des od 6 mesiaca, presne ako pises, maly velmi place ale nie je zobudeny, pomaha nam ze pred spanim mame taku hodinku klud, sme doma, papame, hrame sa spolu a mojkame sa obimame, uz nerobime nic aktivne ani nic co by ho mohlo neako vyburcovat, je to taky klud pred spanim, vacsinou sa ukludni, zhorsuje sa to pri zuboch, alebo ako uz bolo spominane ked mame narocny den, alebo ak cez den velmi nespal. Maly ma v izbe stale take slabe svetlo a dvere otvorene tak aby mohol k nam stale prist. Plus ma svojho maznacika, bavlnenu plienku ktoru nosi stale zo sebou a dava mu asi pocit bezpecia. Treba tiez nieco take najst co budes davat do ruky stale ked pojdete spat ale aj cez den, bude mat pocit ze to je ten bezpeny kusok ktory pozna. A ked je zle tal spi s nami v posteli a bje klud, bziadny nocny des nemame, dieta spi uplne v pohode

lucia006
autor
13. júl 2013

@mimikas mojmu nepomaha ani ked ho dame vedla seba 😒 unas ani neviem odkedy to trva ,lebo on nepi dobre odnarodenia ale vtedy som to pripisovala kolikam ,a teraz uz robi toto ze place a hadze sa zo zavretymi ockami on si chyta dorucky akurat paplonik ine hracky plienky nechce drzat vrucke ,snazim sa snim pred spanim len kludne ,no on je aj tak pred spanim stale nervozny.a cez den mi mame dost rusno skoro kazdy den 😖

miladaenjoy
13. júl 2013

@lucia0006 naša mávala nočný des pár mesiacov pred dvomi narodeninami. Niekde som čítala že takým deťom chýba železo, čo v našom prípade môže byť pravda, lebo mäso moc nechce jesť. Tak sme kúpili sirup s vitamínami kde je aj železo a musím povedať že problém je preč. Keď jej zabudnem sirup dať, tak pozorujem že je nekludná. Len tie sirupy sú pre deti až od roka.

lucia006
autor
13. júl 2013

@miladaenjoy hm tak to potom nemozem podavat ma len 8mesiacov.ale nemyslim,zeby mu chybalo,kedze masko papa 6 krat tyzdenne .uz neviem co mu je co mu chyba co mam zmenit,este vyskusam pondelok kupit magnezium na uvolnenie svalov a uvidime ci nastane niejaka zmena 😒

miladaenjoy
13. júl 2013

@lucia0006 viem čo prežívate, ja to už nechcem zaziť, ten des je strašný stav. Moja vtedy plakala, kričala, vzpierala sa, škrabala... Nie a nie ju utíšiť. Vraj to majú citlivé deti, čo si veľa všímaju a čo prežili cez deň spracuvávajú v noci. Hádam to u Vás rýchlo skončí.

lucia006
autor
13. júl 2013

@miladaenjoy presne to robi co opisujete vy 😢 lenze ja som ztoho uz strasne na nervy a vycerpana,cakam stale na zlepsenie a nic!!!! 😒

miladaenjoy
13. júl 2013

@lucia006 verím, ja som vždy z toho bola tak vydesená a plakala som ako som ju tíšila. Kričala zdesene mamaaaa, mamaaa a pritom ma odtískala :(
Desila som sa vždy keď zaspala kedy ju to chytí, tak viem čo prežívate.

lucia006
autor
14. júl 2013

@miladaenjoy presne.on
Ani nechce aby som ho mojkala,a tak neviem co snim a wom bezradna!!! ☹

hameeda
14. júl 2013

@lucia006 : no u nas pomahalo jedine zvysit hlas a dieta prebudit, normalne som musela na deti skryknut ich meno aby sa hned prebrali, potom bolo dobre, casom z toho vyrastli, a v kazdom pripade nechat male svetlo, to pomahalo u nas, treba skusat co pomoze

hameeda
14. júl 2013

inak moje deti to robili dost,a take ze menit postielku alebo nieco podobne to vobec nepomahalo, pretoze to robili aj ked sme spali mimo domu, dcera najstarsia to robila od roka tak do roka a osem mesiacov, syn v roku a pol do dvoch rokov, mladsi syn ma teraz dva roky a devat mesiacov a zacal to robit tak pred dvomi mesiacmi a este ho to drzi, mne to pripada ako niejake nocne mory pretoze sa v tej chvili akoby bal aj mna aj manzela, akoby spal a vrestal zo spanku alebo sa mrncal, ako som uz hore napisala u nas pomohlo a pomaha len dieta prudko zobudit

lucia006
autor
14. júl 2013

@hameeda no ja som uz vyskusala snad vsetko,tiez zvyknem skriknut jeho meno ,niekedy to pomoze zaspi inokedy nie ,ale opakuje sa to aj 20krat za noc niekedy viac niekedy menej tuto noc to napriklad robil az od 4tej rana inokedy aj hodku potom co zaspi vecer az dorana to trva 😒 len cudne bolo aj doktorke ,ze uz taky maly a sniva trva to uz dost dlho a to ma len 8mes. 😖

indie6
16. okt 2013

@lucia006 u nás je toto budenie s plačom od začiatku 5 mesiaca... všetko možné už som si myslela, že to je... najprv, že hlad, že smäd, bruško, zuby, kŕče, ušká... prdy, grgy :D ale nakoniec aj tak nič z toho nie je príčina, a už ani neviem... potom vraj, mi povedal doktor, že sa budí, lebo chce mamu... ale budila sa aj keď s ňou spal tato. Teraz som zistila, že existuje niečo ako nočný des, a myslím si že je to ono... ona proste spí a zrazu skríkne, sme v obývačke, izba vedľa, a vždy sa strašne zľaknem, keď do toho ticha vykríkne. Keď má veľmi rušný deň, stane sa, že reve aj dve hodiny, keď sa v noci zobudí a nič ju neukľudní... boli sme týždeň u mamy, a tam mi revala každý deň večer aj v noci, dve hodiny, hodinu, kedy ako, podľa mňa si nevedela zvyknúť na nové prostredie, síce už sme tam boli, predtým sme takýto problém nemali, ale teraz je väčšia, a oveľa vnímavejšia... ona celkovo všetko veľmi vníma, asi to v noci spracúva... má už skoro 8 mesiacov, myslím, že je to trochu lepšie, ako to bolo... niekedy sú celkom dobré noci, inokedy zas horšie... No neviem, už som si asi aj zvykla na to... neviem, ako to napraviť, či len čakať, kým to prejde samo.. hmm

indie6
16. okt 2013

@lucia006 ahoj, a chcem sa ešte opýtať, či sa niečo zmenilo u vás, alebo či ste našli dáke riešenie...ďakujem

lucia006
autor
16. okt 2013

@indie6 moj maly uz bude mat teraz v oktobri rok a este stale to vnoci pretrvava,a poviem,ze som uz hotova,vela toho nenaspim vnoci ☹ co uz 😒

anaximenes
9. apr 2014

ahojte, som uz hotova, malinka mi nielenze zle spava (aj velmi tazko zaspava) a aby toho nebolo malo, poslednych par dni mava, presne ako tu opisujete, aj nocny des. problem je v tom, ze ona este len bude mat tri mesiaciky. zda sa mi to strasne skoro.. u mna uz ciste zufalstvo!

zuzkavel
17. apr 2014

Ahojte no ako by som o nas citala, najhorsie je ze k tomu vsetkemu sa pridalo aj to ze malej nestaci postielka musi spat s nami lebo potrebuje viac miesta akonahle je v postielke zacne sa tocit ako kura v pipigrile a udiera si hlavicku o postielku a hniezdo nepomaha vobec dnes som si to dokonca odsledovala po 3 hodinach isla spinkat jedla mliecko hodinu pred spanim ale trvalo jej 45 minut kym sa ukludnila, hadzala sa kopala nohami tlieskala nedajboze som sa chytila zacne kopat mna stipe ma skriabe bije ma a to mi robi kazdy den pri kazdomspanku zaspi najskor po pol hodine tazkeho boja ja uz nevladzem cez den ked spi vacsinou kludne ale v noci stale horsie i ked sa budi max raz ale to rodeo co robi pocas spanku je strasne ja som nespala normalne viac ako 2 hodiny uz niekolko mesiacov .... dufam ze to coskoro prejde skusim to magne ako ste tu pisali snad nam pomoze drzim pasticky nech sa nam deticky ukludnia a vsetci sa konecne aspon trosku vyspime

ester286
8. mar 2020

@lucia006 ja viem ze je to už po veeela rokoch, ale ako ste nakoniec dopadli? Kedy vám to skončilo. Bo moja mala presne to iste.... Tiež ma 8 mesiacov. Prosím dajte mi vedieť ak vám niečo pomohlo?

deniska_dena
7. sep 2021

@ester286 u nas to iste, ale predpokladam, ze pomoze len cas a vyvoj

ester286
8. sep 2021

@deniska_dena u nás to uz prešlo ❤️💪