Nočný spánok 5 týždňového bábätka

nanka3
18. sep 2014

Ahojte zienky, moja mala dcerka (5tyzdnov) v noci od tej pol stvrtej do siestej rana vzdycha, mrnci, rozhadzuje ruckami, vrti sa, ale ked na nu pozriem, oci ma zavrete, neviete co by to mohlo byt? Stale ku nej skacem, ci je nieco nie je.... nemate podobnu skusenost?

ichbinich
18. sep 2014

@nanka3:
Mam, mali to obe deti. Ja som tomu hovorila "prdiaca hodina", lebo popritom aj poprdkavali. Mal to aj kolegov syn, takze ak teke nezvycajne to nie je.
Ak je inak spokojna a neplace, dalej prospieva, tak s tym netreba nic robit, a ako prislo, tak odide.
Vsetko dobre!

diana_81
18. sep 2014

@nanka3

inak skvely komentar @ichbinich 🙂

My sme to mali tiez... proste taky nepokojny lahsi spanok od skoreho rana, asi je to nejaka faza spanku. Ja spavam s malym a ked mal i cez den obdobie rozhadzovania rukami tak som ho davala spavat na brucho a pomohlo... takze toto som robila i nadranom a velakrat do teraz robim, ze chytim dieta a sup na brusko (lezim pri nom takze ziadne obavy z tej polohy nemam). On sa ako carovnym prutikom prestane vrtiet (obcas si skutocne par krat prdne 🙂) a spinka pokojne dalej.

kofoluska
19. sep 2014

@nanka3 Aj nas to mal a trvalo to niekolko mesiacov. Spal, ale prehadzoval sa, vrtel, vzdychal. Ked som to spominala doktorke, hovorila, ze to moze byt tym, ze sa nevie dobre vyprdkat. Odkedy sa zacal otacat a ukladat skor na bok a brusko, tak s tym problemy nemame. Tak vyskusaj dat spinkat na brusko a uvidis, ci to pomoze. Nemusis sa bat, ze sa jej nieco stale - nas nase mamy mali pokyny od lekarov len na brusko davat spinkat. 🙂

nanka3
autor
20. sep 2014

Baby, adi mate pravdu, malej treba vtedy kakat a preto tak vzdycha, pretoze, ked uz dost mrnci, zvyknem ju vybrat z postielky a ide sa papat, vtedy je to riadna kanonada 🙂 , rozmslala som aj nad tym, ci by nebolo dobre hned, ked sa takto zacne vrtiet a vzdychat, zobrat ju hned a pocvicit nozkami alebo pomasirovat brusko, mozno sa jej skor ulavi, lebo aj tuto noc vzdychala od pol druhej az do stvrtej s nejakymi prestavkami. Vy ste nieco robili alebo ste to len tak nechali prejst same?

miskoskulko
20. sep 2014

@nanka3 vyskusaj co Ti navrhla @diana_81 ...jemne otoc babo na brusko,aby sa nezobudilo...je lepsie ak sa nezobudi,lebo tym sa nenarusa spankova faza babatka...aby si babo mylne nezapamatalo,ze:,,Aha!Tak ked budem robit toto,tak ma mamina otoci a ak zacnem plakat,tak mi da rovno papat."...skus si pozriet knihu - Kazde dieta sa vie naucit spat 🙂

nanka3
autor
20. sep 2014

@miskoskulko ono to spanie na brusku by bol asi problem, kedze moja mala spi v perinke, inak totiz nevie zaspat, dost jej robia problem aj rucicky, bo tymi casto rozhadzuje a aj ked zaspi, rozhodi rukami a je hore a vyzera akoby prave spala 3 hodiny, cerstava ako rybicka a to pritom spala 10 minut, uz som jej skusala tie ruky zabalit do perinky, ale vtedy chyta hisaky, jedine vtedy jej ich viem dat do perinky, ked uz napoli spi a neprotestuje..... A davat spat na brucho dieta, ktore ma 5 tyzdnov sa mi zda byt skoro, neviem no, asi by som sa vyspala menej ako teraz, pretoze stale by som len pozerala, ci dycha a ci sa nahodou neudusila

miskoskulko
20. sep 2014

@nanka3 chapem Ta...nas drobec ma reflux,musela som ho polohovat,tiez mal Moorov reflex...to je to rozhadzovanie rukami a este stale to ma a uz ma viac ako styri mesiace... Kedze sa mi aj napriek polohovaniu dusil a z toho dvakrat tak,ze sme museli zasiahniut a pomoct mu,tak som nespavala a bol pri mne v posteli,nemala som odvahu ho nechavat v koliske...nakoniec sme priniesli postielku,dali dole bocnicu,prisunuli k nasej a spi tesne pri mne...vyskusala som ho dat na brusko,co to da a krasne spi...kojim a cez noc je hore len raz na papanie...uz sa stava,ze spinka aj celu noc...pouzivame ale pre istotu monitor dychu...ako je na brusku,tak nam nic monitor nehlasil a ako spaval na chrbatiku,tak sme mali 4x poplach a z tohp 2x naozaj nedychal,videli sme a aj videli,ze nedycha,tak sme s nim zatriasli a nadychol sa...kedze ma reflux a viac grcka a negrga mi cez noc,proste zaspi,ho dam ma brusko a ak nahodou grcne,ma pod sebou plienku a este ho jemne posuniem a utriem to pod nim...niektore deticky vyslovene neznasaju polohu na brusku...ja som to vyskusala a zabralo🙂 drzte sa a krasny den zelam 😉

nanka3
autor
20. sep 2014

Hej, viem, co je to Moorov reflex, ale aj tak s tym neviem nic urobit, musi z toho len vyrast, uz som poskulovala aj po ulitke, ale ked vidim, ze ani do perinky jej tie ruky neviem dostat, tak si vravim, ze ani ta ulitka velmi zmysel mat nebude. Inak monitor dychu mame aj my a som snim velmi spokojna, zatial nam nastastie nepipal, dufam, ze ani nebude, ale som takto spokojnejsia, hlavne teraz, ked mala odomna chytila virozu a ma zapchaty nostek.