Otrokom svojho dieťaťa

bubinko83
5. sep 2013

Možno ma niektore odsudite ale je mi to jedno.Chcem napisat len tolko že mam doma velmi uplakane babatko a už mi to začina liezt na mozog lebo akonahle ho položim na postel je neuveritelny plač.Je dojčeny na požiadanie ale zvadzame strašny boj zo spankom,je jedno kde spi a skym ,stale je nekludny.V noci detto ,stale sa ukludnuje prsnikom aj každu hodinku niekedy:Je to velmi naročne pre mna ,pretože spat chce len v kočiku a to sa tiež niekedy preberie po pol hodine a musim mu dat jest,nosit sa chce len na rukach nie v nosiči ani v lahu,takže pokial ho ma kto nosit je to ok ale ked som sama doma je to katastrofa a ja som v jednom strese ,proste nemam ist kedy ani na zachod lebo v kuse plače.Koliky už nemava ,davam mu aj kvapky.Neviem si rady ale absolutne neviem čo stym? či nechat vyplakat či čo? som nevyspata ,lebo nespi ani cez den a ked ano tak len v kočiku ktory sa hybe. ☹

danjelca
5. sep 2013

@bubinko83 dorazíš ma asi ale neurobíš s tým nič.Len vydržať.Nezmeníš to lebo on sa chce proste nosiť...skus ho postupne učit na nosič...mna doslova zachránil.

Vyplakať to nevydržíš ho nechať uvidíš srdce ti bude trhať aj ked to možno skúsiš..

nikolet_89
5. sep 2013

@bubinko83 ahoj no este je moc malinky dieta sa stale meni ak sa nezmeni po pol roku tak potom by som asi nechala vyplakat a skusala vselico mozne, ale teraz ti mozem poradit max to, aby si si nasla niaku kamaratku, sestru, manzela, babku kto by ti bol ochotny prist pomoct aspon raz za tyzden na noc aby si sa vyspala a taktiez nech ti ho niekto odkocikuje a ty si lahnes je to narocne, ked je dieta uplakane

bodka13
5. sep 2013

@bubinko83 no ak ste vylúčili aj zdravotné problémy , treba skúsiť "šatkovanie",ale píšeš že ani to sa mu veľmi nepozdáva tak by som možno poradila skúsiť dokrmovať- možno to nie je najsprávnejšie riešenie najmä ak si chcela výlučne dojčiť ale tvoj drobec mi pripomína môjho staršieho syna - pomohla fľaša, bol zasýtený a teda aj kľudnejší ... uľavilo sa bábätku,mne ale aj všetkým naokolo, lebo tá bezmocnosť bola hrozná 😒

lubikan
5. sep 2013

neskusala si lehatko?

ja som si ho pocas varenia davala do kuchyne na stol,aby ma mala videla a kecali sme o 100-200 ona ma videla,sem tam sa jej vareska usla,sem tam nejake sitko... 😀 ...

a hlavne sa ukludni....a ked ho aj nechas na posteli,prihovaraj sa mu,jemnym prijemnym hlasom...s babatkami sa treba stale rozpravat,s mojimi som prebrala aj prvu republiku 😀 .....

kuka221
5. sep 2013

No aj ja som to mala doma, ibaže som bola na syna sama, bývame ďaleko od mojiích rodičov, manžel celé dni v práci. ..
Reval celý deň aj celú noc, som už čakala, že susedia zavolajú sociálku. No prežili sme to malý aj ja. Nebolo to ľahké. A má taký hlasisko, že hučal na celý barák.
A čo sa týka spánku v noci do 3 rokov každú hodinu a pol bol hore. ☹

leporeloo
5. sep 2013

@bubinko83 ahoj, nuz je to uz raz tak, su deticky ktore su bezproblemove a su deticky ktore su skutocne narocne....
ty mas asi ten druhy pripad... ja by som sa na tvojom mieste na to snazila pozerat ako na vyzvu, verim ze je to nesmierne narocne ale myslim ze kazdy problem ma riesenie. ak sa rad uspava v kociku preco je to problem, to ti ho mozu vziat aj ini a ty mozes odpocinut... mozno treba skusit dalsi nosic, mozno mu tento nevyhovuje ale iny by si oblubil...
vies mne strasne pomohlo povadat si ze som tu plne pre svoje dieta a min prvy rok nebudem sa sustredit na nic ine, velmi som sa ukludnila a bola som ovela naplnenejsia... tvoj malicky je veelmi maly na vyplakanie a podla mna by to ani nepomohlo...skus spavat vzdy ked spi maly a hlavne sa upokoj... vies co taketo male deti sa menia stale uvidis ani nebudes vediet ako a budete riesit nieco uplne ine...

reanda
5. sep 2013

@bubinko83 to spi v kociku aj v noci? nechce spat s tebou v posteli? ze sa nechce nosit v nosici, to sa stava, niekedy treba trochu vydrze a dieta si zvykne, moj maly tiez protestoval proti satke, ked som ho tam davala, ale to preto, ze nezniesol mat vnutri hlavicku, ked som mu vybrala hlavu von a dostal prso, uz sa ukludnil a zaspal.. a tiez nevydrzal v satke za bdela, iba ked spal, ale aj to sa uz zmenilo, odkedy viac vnima, uz tam vydrzi, aj ked je hore.. ved male babo sa stale meni a co dnes plati, zajtra uz nemusi, treba stale cosi skusat .. a to si ja opakujem vzdy, ked mame blbe dni a ked mi vsetko lezie hore krkom, ze zajtra uz moze byt vsetko inac, ze len chvilu vydrzat..
ten pocit, ze clovek je otrokom dietata tiez poznam, ale to je len tvoj dojem, lebo mas toho dost, to dieta za to nemoze.. ono ma svoje potreby a nemoze za to, ze je bezmocne a odkazane na teba, aby si mu ich naplnala.. ano, matky si casto pri detoch aj vytrpia, no ale je blbe rozmyslat tak, ze ja uz to kaslem, necham ho vyrevat, ja uz nebudem trpiet, nech si trpi ono.. ved je to tvoje babo predsa 😔

anjelicek26
5. sep 2013

@bubinko83 - no nas spi hodiny v tomto 😀 Raroha ako svet, ale ten bozsky klud 😀

https://www.youtube.com/watch?v=5RDh4Dk3qFY
palomka
5. sep 2013

presne takeho mam syna. stale mi hovorili, ze prestane ked bude pokrsteny, ked sa bude pretacat, sediet chodit....a neprestal a uz ma 1,5r 😀 tiez nechcel spat, len visiet na prsniku. bola som niekolko tyzdnov doslova zatvorena v spalni v jednej izbe, na posteli lebo som sa nemohla od neho pohnut. mala som babyvak ale v tom nechcel byt. sprchovat a na wc a aj varit som ho brala vo vajicku, inak sa nedalo. ked zaspal na mne a som ho prelozila hned sa zobudil. spal mi asi 5x po pol hodine na den...no nieco strasne. plus k tomu starsia dcera (vtedy 3r)....HOROOOR...kupili sme mu hojdacku kde mi prespal asj hodinu - aka to bola radost sa kludne najest 😀 v nosici bol tazky (ked sa narodil vazil 4,7kg) a v postielke nespal, asi iba 1x...ale nejako sme to zvladli, sama sa cudujem, ze obidvaja v zdravi 🙂 ked sme sa rano zobudili tak som sa zacala modlit aby uz bol vecer, vtedy vdaka Bohu spal, budil sa asi kazde 3 hodky.....teraz si hovorim, ze sa uz tesim ked bude mat 3r a pojde do skolky 😝 proste je to taky placko 😔 😀

aliza
5. sep 2013

@bubinko83 mozno ma tu baby odsudia, ale ja si myslim, ze problem moze byt v dojceni. Mala som ten isty problem s dcerou, plakala takto nonstop 6 mesiacov, tiez bola 12 hodin denne na rukach a na prsniku....proste katastrofa. A teraz viem, ze bola obycajne hladna, zrejme som nedojcila spravne alebo neviem.... Ale akonahle zacali prikrmy, dieta sa mi zmenilo o 180 stupnov, pekne spavala cez den aj niekolko hodin, predtym max. 5 minut na prsniku. S malym som mala podobny problem, ale musela som prestat dojcit, presiel na UM a odvtedy akoby utal, uplne vymenene, spokojne a kludne dieta, do 6 mesiacov vobec nezaplakal. Takze na tvojom mieste by som si dala skontrolovat dojcenie, ci je vsetko ok, ci nahodou netaha len predne mlieko a pod., ci nie je hladny. Mozno ma skryty reflux a akonahle ho polozis, tak sa mu vracia kyselina a to ho boli, preto chce byt na rukach. Ak ma babo daky problem, nieco ho boli a tak, tak sa pyta na prso, to je jedine, co pozna, cim sa ukludnuje, ale paradoxne, dalsim cucanim mlieka sa problem len zhorsuje a tak sa babo zase pyta na prsnik, aby si ulavilo a tak dalej.... je to zacarovany kruh. Zdrave a dobre najedene 4.m. dieta by nemalo plakat vacsinu dna, nieco nie je u vas v poriadku, satky a kresielka to nevyriesia. Nedaj sa odradit, ze je to normalne.

pragmaticka
5. sep 2013

ja by som vyskusala na tvojom mieste detskeho osteopata..

bubinko83
autor
5. sep 2013

@lubikan davam ho do vajička v kuchyni ale nechce tam byt .
@palomka no ale tvoj spi aspon v noci ,naš vymyšla aj v noci a pokial zaspim zas je hore 😖
@reanda nespi v kočiku v noci ,pri mne spi ved to by som nespala ani 15 minut v kuse keby ho musim davat do postielky.

katrinka8
5. sep 2013

@bubinko83 - ahoj, a aky mas nosic? Mozno mu len nevyhovuje poloha... Nasa bola tiez "nekludna", ked mala lezat, len sa nosit. A ja hlupa o nosicoch ani nechyrovat (resp. mi to nenapadlo), tak som ju furt vlacila na rukach, lebo vsetko chcela vidiet, potom bola kludna ako baranok. Mne pomahala taka blbost, ale hovorila som si: Je to len docasne, je to len docasne, prejde to... Proste Ta malicky potrebuje citit, je to prirodzene pre take malinke babatko. Teraz by som tie casy rada vratila, mala ma uz 3 roky a riesime ine veci 🙂 Neboj sa, ked zacne byt pohyblivy a samostanejsie (lozenie), uz ho to caste nosenie prejde, lebo bude chciet sam objavovat svet. Teraz, pi tom vycerpani sa Ti to moze zdat nekonecne obdobie, ale naozaj je pravda, ze ten cas tak leti, ze ani sa nenazdas, a pojdes s malickym do skolky a bude Ti smutno za tymto babatkovskym obdobim.
Dostala si v porodnici babybag? Je tam knizka od narodenia po 1. rok (tak sa to tusim vola) - je tam kapitola o spanku babatiek od narodenia po cca rok. Nam to velmi pomohlo, asi v tom obdobi 3 - 4 mesiacoch som si to pozrela (keby som o tom vedela, tak to urobim ovela skor a vyhnem sa problemom), je tam dost dobre popisane o principe bdenia a spania, o fazach spanku atd. Skusala som sa tym riadit (ide hlavne zo zaciatku o pozorovanie babatka, ako a kedy je tak akurat unavene) a podla tych faz ukladat babo na spanok. Dolezite je to "tak akurat", lebo ked je unavene malo, tak nezaspi, lebo este nechce spat, ak prilis, tak zase z tej unavy zaspat nedokaze - cize hnev a plac ako vysity. Z 20-minutovych spankovych intervalov po polhodinovych a viac uspavaniach sa asi do tyzdna (kym so to vypozorovala), stali normalne vyse hodinove spanky - bez placu a bez vyplakania, proste som sa len snazila zistit, kedy uz prisla ta minuta, ze "dost aktivit" a "nie prilis vela unavy" - a vtedy som ju dala spat. Zaspala do 5 minut, stacilo posediet pri nej, pohladkat chvilku a uz spala... Ak nezaspala nahodou do tych 10, maximalne 15 minut, tak som ju vybrala, este som sa s nou hrala dalsich 10 - 15 minut a skusila to znovu. Obvykle to zabralo, potom uz zaspala bez problemov hned. Ale ono sa to tiez casom meni, posuva sa to - ale signaly unavy ostavaju. Skus, mozno Vam to pomoze. A ked bude maly spat, sup-sup pospat s nim 😉 Drzim paste, nech sa podari. A hlavu hore, nie si sama mamina, ktora toto preziva, zlepsi sa to, uvidis 😉

megika1
5. sep 2013

dojčíš a nie si v pohode,prechádza nepokoj na bábo ☹ ....ma v prvom momente napadlo ...potrebuješ radu odborníčky

lubikan
5. sep 2013

@bubinko83 no ved vajicko neni 2 x pohodlne 😉

lubikan
5. sep 2013

v noci ked kojis,po nakojeni ho davas naspat do postielky? alebo ostava pri tebe?...ja by som ho kludne nechala celu noc pri sebe

kubankakubanka
5. sep 2013

,už je dosť veľký na to aby si zvikol,ty musíš byť proste velmi dôrazna aj ked je to ťažké svoje robí aj únava,a treba vystihnúť čas kedy má ísť spať lebo ked to prepasieš je to v,,,, toto som zažila pri prvom teraz pri dvoch dalších som nechala poplakať ,ukludniť ked to bolo dlho atak dokola,,a prišla odmena,,,uvidíš pri druhom 🙂

culia1
5. sep 2013

Ahoj, ja ta vobec neodsudzujem, naopak ta chapem. Moj krpec proste jacal, krical, vrieskal, kocik ani vidiet, otca tiez, prso kazdu hodinu. Ja som si vravela, ze mam proste domace vazenie. Ked mal maly 3 mesiace, tak som ho pomaly zacala ucit na manducu, kazdy den som ho tam strcila tak na 5-10 minut a postupne som casy predlzovala. Na kocik si dako doteraz nezvykol, vydrzi maximalne polhodinu. Aj so zaspavanim sme mali problem, proste mi chcel zaspat len na prse, alebo na rukach, co ma otravovalo. Potom som to vyriesila manducou, alebo uspatim v kociku. a vyvrieskavat som ho nechala az po roku, lebo vtedy dieta uz dobre vie, co sa od neho chce a je aj dobre prespekulovane na to, aby dosiahlo svoje.
a pravdou je, ze dieta sa mi kazde tri mesiace menilo, cize zostava mi este jedna rada, proste vydrzat nejake obdobie. Viem velmi dobre, ze kazdy den je v tomto stave dlhy, ale jedno ti mozem s istotou povedat, vsetky tieto stavy su docasne!
Drz sa!

reanda
5. sep 2013

@aliza ano, moze byt nejaky problem aj v dojceni... tam pomoze laktacna.. ale to, ze dieta trapi reflux, nie je v skutocnosti vobec pravda, babatka este nemaju tak kysly obsah zaludka, aby ich to po grckani palilo a bolelo.. babatkam grckanie nevadi.. a tym padom ani caste cuckanie na prsniku

reanda
5. sep 2013

@culia1 k tvojmu prispevku by som chcela napisat len tolko, ze chovanie tvojho dietata bolo uplne normalne.. to tvoje bolo nenormalne, nie je totiz vobec prirodzene, aby dieta matke liezlo na nervy za to, ze chce byt s nou.. ale tym ta nechcem odsudzovat, nie si jedina, mne tiez, bohuzial, obcas moje deti lezu na nervy.. no len tolko som tym chcela, ze je to problem nas matiek, nie nasich deti

bubinko83
autor
5. sep 2013

@lubikan mam ho celu noc pri sebe 🙂
@kubankakubanka je to moje druhe dietatko ,mam ešte jeno 5 ročne.Ale ten bol bezproblemovy čo sa tyka spania a papania.

bodka13
5. sep 2013

@lubikan 😀 tak aj dejepis ste mali .... mňa sa svokra často pýtala,či ešte vládzem rozprávať - tiež potreboval počuť aspoň môj hlas,aby bol relatívne v pohode

bubinko83
autor
5. sep 2013

@aliza ja kojim ale myslim že tam problem nieje kedže pribera normalne a mliečka mam dost.Um som skušala ale vobec to nechcel ,lebo je napapany .On len potrebuje cuckat niekedy len tak naprazdno.
@megika1 ano je to možne ale niekedy som fakt bola v pohode a bolo to to iste .

billam
5. sep 2013

@bubinko83 do vajíčka ho nedavaj ked ste doma!!! Vajicko je len na prepravu, buď v aute, alebo ked si v obchode....proste vtedy, ked sa s tym vajickom hybes. V pokoji moze byt velmi nebezpečne. Dieťatku klesne hlava na hrudnik a bráni v dychani.

kikuleenka
5. sep 2013

@bubinko83 a nemoze mat zdravotny problem? U nas sa z nekludneho a nespaveho baba vyklula intolerancia laktozy, do uvahy prichadza aj reflux (moze byt skryty), pripadne aj cosi dalsie. Prekonzultuj s lekarom. U nas po vyrieseni problemu 100% zlepsenie, tiez prave v 4 mesiacoch, ked som bola so silami v koncoch.

bubinko83
autor
5. sep 2013

@kikuleenka doktorka mi povedala že su to koliky a možu trvat aj do pol roka,zatial to nejak neriešila že pokial negrcka vobec.

bubinko83
autor
5. sep 2013

@billam bože ty si to napisala ako keby som ho išla v tom vajičku zabit 😀 ved tam neni pol dna,max. tak 10 minut a to som pri nom.

beatka.b
5. sep 2013

Chce to cas a samozrejme trpezlivost a vela vela lasky...ja som bola na dcerku sama(kym bol manzel v praci)..tiez som ju uspavala v kociku vsetky denne spanky a museli sme byt vonku(aj vo velkych mrazoch)do 8mesiacov a vecer som nosila na rukach do 6mesiacov.. akonahle som ju polozila bol rev..niekedy nocne uspavanie trvalo 3hodiny..a tiez boli noci ked chcela byt stale na prsniku, a este aj teraz sa to casto stava, hlavne ked idu zubky..teraz ma 15mesiacov, stale dojcim na poziadanie,uspavam pri dojceni, v noci po prvom zobudeni si ju nechavam pri sebe..teraz ked sa na to spatne pozeram stalo to zato, ze bola nalepena stale na mne 🙂 niekedy mi to trosku chyba..je sikovna, spolocenska, vsetko ju zaujima, skoro zacala rozpravat a od roka nenosi plienky...skus si najst niekoho kto ti babo vezme von kocikovat a ty si oddychnes..

cecil36
5. sep 2013

@bubinko83 pokial si vylucila nejake ochorenie (reflux, koliky, intolerancia na mliecko...atd) tak mas v podstate len dve moznosti. 1. Ako baby pisu musis nosit, nosit, nosit, spat s babätkom a byt mu 24 hodin k dispozicii a zvyknut si na to (z vlastnej skusenosti, ja som si na to nevedela zvyknut, lebo som zaspavala uz o 11.00 s horuckou salkou kavy v jednej ruke a s babom v druhej, co je dost nebezpecna kombinacia 😀 ) a uzivat si pritomnost babätka. Nevyhoda, ze chornicka unava a nevyspatost sa prejavia na tebe fyzicky aj psychicky. Ma to svoju vyhodu, ze si budes moct povedat, ze si spravila vsetko pre svoje dieta a obetovala si sa cela. Ci je to dobre alebo zle, nech kazdy posudi sam. Alebo moznost 2. Naucis dieta postupne pravidlam. Budes ukladat spat v pravidelny cas (v tomto veku cca kazde 2- 2,5 hodky), vecer kupanie, krmenie a ukladanie na spanok v presny cas na presnom mieste, aby si babo zvyklo, ze teraz je cas spat, jest, umyt sa...... Ano, zo zaciatku bude par slziciek na oboch stranach, ale nic strasne ako sa popisuje na MK, ze hyeny matky nechavaju vyplakat svoje dieta. Ja som ani jedno moje dieta nenechavala vyplakat, ale ani raz som k nim nebezala hned pri prvom zamrncani (toto bola parketa mojho muza a trvalo mi dlho ho tento blby zlozvyk odnaucit). A odporucam knihu A dost! Citala som prednenavnom a ani som netusila, ze svoje deti vychovama po francuzky uz 14 rokov 😀

cecil36
5. sep 2013

@kikuleenka u nas detto intolerancia laktozy, ale bohuzial zistena az v 8 mesiacoch, lebo syn ukazkovo priberal (vraj jeden z mala pri tejto diagnoze, ktory pribera). Ale bolo to 8 mesiacov sialenstva.