Poruchy spánku u bábätka

babulka82
11. okt 2013

Mam pol ročne babatko plne kojene a od narodenia mame problem zo spankom ,spi malo a kratko.Je uplakany a niektore dni sa doslova preplače do druheo spanku.Je to hrozny pohlad,hladny nieje ,bruško ho už nebolieva.Pri zaspavani sa mrvi,mece rukami,kope nožkami ,preguluje sa na bruško a plače.Niekedy pomože až zviazanie do zvainovačky pevno.Potom sa ukludni a zaspi.Potom pride dalši problem že sa zobudi po pol hodine a zas s krikom lebo je unaveny a zobudi sa neviem prečo.Je jedno či je doma ticho alebo sme vonku.On ako keby nikdy nespal,ale len drieme.Niekedy sa mi zda že spi tvrdo a zrazu vyplešti take oči na mna že sa až zlaknem,vobec sa neprebudza .Bud spi alebo vyplešti očička a je dospane a hned je čuly.myslite že je to normalne alebo to mam riešit niekde u lekara? 😒

bibisk
11. okt 2013

@babulka82 My mame doma to iste. Mala ma teraz 9 mesiacov. Od narodenia strasne malo spala, take podriemkavanie, 15 minut na rukach, 15 minut v postielke, na gauci a tak to bolo cely den, akurat v noci bol pokoj, kedze bol ana umelom mlieku, tak krmena zo zaciatku dvakrat za noc, potom raz. Od pol roka sa to zmenilo. Sme sa prestahovali, tak asi to bude tym, ale tak uz by si mohla zvyknut. Cez den spi dvakrat. raz na obed po hodinke a pol a to je rekord :D a ku veceru v kociku hodinku. V noci prvca cast spanku od tej deviatej do prveho mlieka, cca 1 hodina rano pokojny spanok, potom od mlieka, od tej cca 3 hodiny sa vkuse zryva, place prehadzuje. Spat musi s nami na posteli a to je spim na pridanom gauci a ona s manzelom, pretoze vkuse cestuje po posteli, sa bojim ze ju prilahnem a vkuse ju musime cicikat. Nic sa nevyspime :( aspon ze ten denny spanok sa zlepsil. Urcite ked vam babo zacne lozit a sa viac unavi aj z hraciek aj z pohybu bude lepsie spat, to vam zarucujem. Aspon u nas to tak bolo. Ale radila som sa aj s lekarom a tak. a vraj to je teraz normalne, deti su velmi vnimave, chcu vsetko vidiet a pocut. Nasa tiez robi toto co vase babo, tvrdo spi v kociku a naraz oci ako z hororu hned si sadne vysmiata a uz je po spani. Proste sa neprebudza zaspata a tak. Teraz som si kupila knihu Když díte nechce spát a su tam dobre veci, musim rychlo docitat a nejak ten spanok poriesit :D Vela trpezlivosti vam prajem, nebojte, ono sa to urcite zlepsi 🙂