Problémy so zaspávaním bábätka

miamiamiamia
28. nov 2014

Ahojte, nas syncek ma momentalne 10tyzdnov a velke prproblemy so zaspavanim.. V noci spinka vcelku pekne v postielke. Cez den vsak len na rukach,zaspavanie sprevadza nosenie na rukach dost dlhe alebo dojcenie. Ked zaspinka nemozeme ho z ruk pustit,okamzite sa budi, najviac vydrzi 10min.a vsetko zacina odznova,casto uz ani nezaspi. Naposledy zaspinkal v postielke sam v porodnici. Este donedavna fungoval kociar,miloval prechadzky vonku,satka alebo auto. Odkedy vsak viac vnima,vidi a hybe sa neplati uz ziadny z vyssie menovanych sposobov. Pohrame sa,zacne plackat,beriem ho ma ruky,upokoji sa len vo vertikalnej polohe,to uz viem,ze je unaveny a chce spinkat. V lepsom pripade zaspinka do pol hodiny,v horsom placka,nevie prestat a dojcim ho,pricom zaspi. Viete mi poradit ako babatku pomoct zaspat samemu,pripadne aspon co robit aby sa nezobudilo po premiestneni z ruk,alebo napisat svoju podobnu skusenost,postreh...
Precitala a skusila som uz vsetko mozne,prosim tiez nepiste mi o metodach nechat vyplakat a podobne. Syncek ma herniu,ktora vychadza pri placi takze tento sposob neprichadza do uvahy.

livocka21
28. nov 2014

@miamiamiamia mne moj syn do piatich mesiacov spal cez den iba na rukach 🙂 🙂 🙂 10-tyzdnove babo ak proste chce citit mamu tak musi mat mamu...na vyplakanie je este maly....vedsa mu venuj, ved je este malicky 🙂 bud rada ze ti spi aspon v noci....

sense
28. nov 2014

10tyzdnove dietatko ta chce v prvom rade citit preto sa rado nosi....skus ho davat pravidelne co ja viem kazdu hodinkua skus si lahnut s nim ....nemusis ho na rukach nosit ja som sedela a malu mavala v naruci alebo som lezala pri nej ....a nic v zlom ale nemyslim si ze 10mes. dieta uz vidi natolko aby mu nevyhovoval ani kocik ani satka ...ale to je len moj nazor....lebo potom ako chodite von na cerstvy vzduch...a urcite nie som za vyplakanie...

anik128
28. nov 2014

No my sme mali podobny problem...aj s tym pruhom :( isty cas sme fungovali takisto na rukach, kedze sam v postielke zaspat...to nehrozilo. Potom som uz nevladala a dlhsi cas sme fungovali na fitlopte, neboleli ani ruky, ani chrbat, ani nohy 🙂 ked uz ale dosiahol istu vahovu kategoriu, lopta sa musela vypustit a uspavali sme v postielke...ale vzdy som musela byt pri nom, pokym zaspal :( no odkedy sa zacal staviat a lozit, bol to des aj v tej postielke...stala som tam polhodinu aj hodinu, kym zaspal, chrbat, ruky aj nohy dobolene...tak som to vzdala a teraz ho uspavam pri sebe v posteli, do 10 minut je KO, prelozim do postielky a je 🙂 skusila by som, byt Tebou, tu loptu...drzim palce!!!

sense
28. nov 2014

inak este ma napadlo mozno je dieta prestimulovane a preto ma problemy zaspat, my sme malu davali spat do tmavej izby nic co by ju mohlo rusit aj cez den sme stahovali zaluzie na takmer uplnu tmu a islo jej to jednoduchsie ako pri svetle ....

xlucia
28. nov 2014

kup si satku a mas po probleme. babo v ziadnom pripade nema byt samo. 9 mesiacov pocuvalo tvoje srdce a teraz by si chcela aby bolo same v postielke???

miamiamiamia
autor
28. nov 2014

Dakujem za postrehy.
@sense maly si vyslovene ziada nosenie-chodenie,kolisanie. Pokial si sadnem,lahnem placka. Ma 10tyzdnov, plakat ho v ziadnom pripade nenechavam, o tom prave pisem. Asi budes mat pravdu s tym prestimulovanim,je velmi hyperaktivny,velmi pohyblivy a reaguje na aj najmensie stimuly. Skusime tu tmu.
@xlucia satku mam od necelych dvoch tyzdnov,do mesiaca,mesiaca a pol ju miloval. Teraz nam moc nepomaha,chce sa hybat a v satke je obmedzeny,cize mi znervoznie este viac.
@anik128 tak to mame podobne. Verim,ze po operacii to pojde lepsie. Akurat sa desim tych 6hodin bez jedla a teda u nas asi aj spanku, ale nejak to zvladneme. Operovali Vam tu herniu inak? Alebo to nechali tak? Maleho planuju operovat ked bude mat tri mesiace.

miamiamiamia
autor
28. nov 2014

A baby nic v zlom ale z niektorych odpovedi citim istu negativitu. Syncekovi sa venujem aj ja aj manzel 24hodin denne na 100%a to obaja. Manzel vsak raz za cas odchadza pracovat na projektoch a to sme sami,je tazke potom zvladnut si odskocit na toaletu,najest sa atd.pokial babatko spinka neustale na rukach,pripadne prsniku a cas ked bdie sa mu venujem. Nie je to o tom,ze chcem babatko odlozit do postielky, len.hladam sposob ako mu poskytnut aspon raz za cas oddych aj inak. Zaroven nas caka operacia pred ktorou nebude moct papat 6hodin co pri dnesnej situacii,kedy zaspi a upokoji sa pri noseni a kojeni ma desi.

lady511
28. nov 2014

@miamiamiamia ahoj,,toto velmi dobre poznám..s tým rozdielom že naša mala nespala poriadne ani v noci o 1 v noci zaspala a o 4 bola hore,,cez den to boli tiež 10minutovky.,,a taktiež na rukách,,riešila som to nasledovne,,bud u nás fungoval kočík alebo ruky,,ked chcela len na rukách,,tak som ju pohojdávala,,spievala,,jemne som si sadla s nou na postel,,stále som jej spievala,,po 2-3 minutkach som s nou prešla do taého pololahu,,,stále s ou na rukách,,ostala som tak zase 2min,,potom som ju velmi jemne položila na chrbátik takým štýlom že moje ruke mala pod chrbátikom ktoré som jemne vytiahla,,niekedy fungovalo niekedy nie,,,ale velmi na nu zaberali uspavanky ,,,ludové riekanky,,a hlavne od mojho chlapa ked ten spieval,,spala ako drievko 🙂

katrinka8
28. nov 2014

@miamiamiamia - ahoj, máš ešte malilinké bábätko, je úplne prirodzené, že Ťa chce stále cítiť pri sebe aj napriek tomu, že doteraz bolo "zvyknuté" zaspávať samé v postieľke. Viem, že je to (zažila som aj so svojim synčekom, a to bolo po dcérke, ktorá mala ukážkové zaspávanie aj spanie od narodenia v podstate), ale skús zmeniť pohľad na vec. Synček ako novorodeniatko tiež takto "zrazu" odmietal spávať ako asi 3-týždňový v postieľke (mimochodom, doteraz má nejaký zvláštny senzor na postieľku, keby som ho totálne tvrdo spiaceho položila do nej, tak spustí rev na celé mesto, spí s nami, nevadí nám to, vychutnávame si bábätko 🙂 ). Mal obdobie, keď zaspal len nosením na rukách. Povedala som si, že priorita č. 1 pre mňa (a vlastne pre celú rodinu) je pokojné = vyspaté bábo. Proste urobiť všetko preto, aby zaspal - čo najskôr. Ak to má byť na rukách, bude to na rukách. Tak som ho nosila. Netrvalo to dlho, ozaj do tých 15 minút zaspal, hoc boli dni, keď som aj pol hodinu s ním pochodovala po izbe a ešte mu aj do uška spievala uspávanky. Pomáhala mu napr. hudba, najskôr zaspal pri Uspávankach do postieľky od M. Podhradskej a R. Čanakyho. Potom zrazu to prešlo zaspal proste na prsníku a bolo. Nebolo ho treba viac nosiť. Každé takéto obdobie sa raz skončí, prejde to, netrvá večne. Toto bola pri dcérke a aj teraz už pri oboch často je moja "mantra" - JE TO LEN DOČASNÉ - keď mám nervy, tak toto mi pomáha sa nezblázniť 😀 😀 😀
Teraz má rok, zaspí buď na prsníku alebo si ľahne a asi tak 786x sa prehadzuje hore-dole, a potom zaspí 😀 (musím byť síce pri ňom, ale vôbec mi to nevadí, vychutnávam si tie chvíle, lebo viem, že ani sa nenazdám, a budem mať doma veľkého chlapca, ktorý pôjde do škôlky a bude mi za tými spoločnými chvíľami smutno - viem o čom hovorím, dcérka nám strašne rýchlo vyrástla z tých bábätkovských čias, možno preto si oveľa viac vychutnávam tieto veci so synčekom, lebo tuším, že to tiež tak rýchlo ubehne).

zabina27
28. nov 2014

náš doma tiež veľmi nechcel spávať a vlastne stále spí skôr na prechádzke v kočíku, ale keď bol menší, uspávala som ho doma cez deň na fitlopte, pritúlila som si ho, hlavičkou hore, nie naležato, pohojdali sme sa a zaspinkal, potom som si s ním sadla na gauč a aspoň kukla telku, kým si pospal 🙂 a vychutnávala som si to 🙂 už má pol roka, na lopte síce zaspí aj teraz, ale už poležiačky si ho držím a potom spí aj keď ho položím a normálne mi už chýba to, že mi nespinká taký pritúlený na rukách 😀
presne ako píše katrinka8 , za chvíľu nám vyrastú, keď začnú loziť a behať, už sa nebudú chcieť nosiť 😉

anik128
29. nov 2014

@miamiamiamia nie, neoperovali...vraj do roka s tym netreba robit nic (samozrejme len vtedy, ak by ho to neohrozovalo)...mali sme sa snazit nenechat ho moc plakat a vraj sa mu to vstrebe...a aj vstrebalo v cca 2. mesiaci 🙂

sense
29. nov 2014

@miamiamiamia moja nebola typicke babatko co nakrmis a spi...mavala koliky a reflux prerevala do troch mesiacov od 07.00 do 23.00 spala len ked bola ozaj vycerpana....ale nastastie kocik u nas bol o.k....ale spala len kym sa kocik hybal....ja som to robievala tak ako nahle oci zavrela lahla som si aj ja...a domacnost pockala...a kym som s nou sedela a mala na rukach tak som sa kyvala s nou a potom ked uz spinkala som si s nou tak v naruci lahla....dodnes ked spi tak ze je pri niekom pritulena spi dlhsie ako ked spi sama...

a teraz s odstupom casu ti poviem takto po urcitej dobe sa mojkat ani nosit na rukach uz nechcela....apropo podla knizky od Bukovskeho deti kt. su v castejsom kontakte s matkou ked su malinke prezivaju separacnu uzkost neskor lahsie aj ta faza vyvoja trva kratsie....

miamiamiamia
autor
29. nov 2014

@anik128 a aky typ mal? Nas ma slabinovu, vyskakuje mu cotaz menej ale bolo mi povedane a co som si nacitala,sa vraj vstrebat nedokaze. Ale kamoskin syn bol objednany na operaciu,ked po mesiaci na nu prisli chlapcek slabunovu herniu uz nemal. Takze neviem... Prilis sa mi nepozdava operacia u tak maleho babatka na druhej strane trpnut pri kazdom zamrnkani.

anik128
29. nov 2014

@miamiamiamia fuu...tak aky typ, to neviem...ale zrejme inu, ako tu, co mate vy...nam hned povedali, ze by sa to malo vstrebat...az po roku keby nie, tak operacia. Ale trpnut urcite nemusis pri kazdom mrnknuti...nas drobec bol taky celkom uplakany typ babatka a neuskodilo mu to 🙂 kazali nam inak ten pupcek (kedze ho mal dost vypuknuty) stlacat a lepit leukoplastom...

nicolle21
30. nov 2014

necitala som sice uplne vsetko, ale podla mna to robis vsetko spravne.. ked sa chce dieta nosit, tak nos, len to skus robit v nejakej polohe, ktorou si ulavis ty.. napr ja mam problemy s krizami a velmi mi pomohol nosic (manduca) na nosenie po byte, aj na malu som zvladla ist s nosicom 😀 aj som si pozehlila, navarila, povysavala, pri monotonnom hluku mi maly zaspaval.. alebo som ho uspavala tak, ze bol sice na rukach, ale ja som nechodila (lebo chrbat odchadzal), ale sedela, resp bola som v pololahu a pohojdavala som sa, postupne stale menej a menej a nakoniec stacilo ho na seba len polozit a on zaspal sam.. teraz zaspava aj na denny aj na nocny spanok tak, ze je prevaleny cez velky vankus, na brusku 😀 stale mi to pripomina tu polohu ako zaspaval na mne, asi mu to tak vyhovuje
a take ze odbehnut si na wc.. kludne si odbehni aj ked bdie, urcite mate kresielko/lehatko, hraciu deku, cokolvek, par minut bez toho, aby ta videl v tomto veku urcite vydrzi, stale mu rozpravaj, aby ta pocul a hracky ho medzitym zabavia

cannella
30. nov 2014

@miamiamiamia poznam to a velmi dobre. Moja mala mala tiez velku herniu, asi ako vlassky orech, navyse silny reflux a velmi ziva. Dost plakala, zaspavala len na rukach a len u mna. Ked mala 3,5 mesiacika, tak jej ju, vdaka Bohu, operovali. Odvtedy nastal obrat o 100 % k lepsiemu. Bola pokojne mile usmiate babatko aj napr. silnemu refluxu. Uspavanie na rukach, vsak, zostalo. Stacilo jej, ale len uspat a mohla som ju polozit do postielky. Moja rada, skus vydrzat, maly za to nemoze, podla mna ho ta hernia boli, aj ked nam vsetci tvrdili ze urcite nie. A ako tu uz bolo spominane, jedine menej stimulov, hladkat, tichym hlasom sa prihovarat, stlmit svetlo