Strašný plač 21 mesačného dieťaťa po spánku

limenka
30. júl 2015

Ahojte maminky píšem sem lebo som už veľmi zúfalá a vôbec nevládzem. Mame doma syna 21mes a veľmi zle spinka a čo je najhoršie s revom ale doslova stáva či ráno alebo poobede a veľmi nekludni spánok má 45min intervaloch sa budí pričom by ešte spal úplne to na ňom vidieť. Robí to už niekolko týždňov aj cez noc sa zobudí a tiež to iste. Podotýkam neni to nočný des alebo take dačo je vždy plne hore a vie čo chce aj keď je noc. Spáva s manželom v deckej a ja s dcérou v spálni nakoľko ju kojím a má len 1mes. Venujem sa mu koľko len možem zapájať ho do všetkého čo môže aj on manžel koľko krát dcéru strazi doma a ja aj von ideme spolu aj okolo malej ho zapájať a čo ako zákon chvalnosti robí veľmi napriek pchá si prsty do úst a všetky zuby mame od 16mes. Keď má nejakú činnosť tak ok ale keď má ako keby nervy v teda to robí ale ja už neviem ako to zvládať lebo mi to srdce trhá keď viem ako trpí a neviem mu pomôct. ☹

timea7
30. júl 2015

@limenka aj keď sa mu venuješ maximálne, môže to byť reakcia na narodenie sestričky. Nie je ani dobré, že ty spávaš s malou v inej izbe, ako on. Chápem, že chceš, aby sa vyspal aj manžel, ktorý ide do práce, aj syn, ale syn sa môže cítiť odstrčený. A vôbec to nemusí mať súvis so sestričkou, niekedy stačí, keď dieťa niečo vidí, a zle si to vysvetlí a desí ho to dlhé týždne. Dospelý si to niekedy ani neuvedomí, čo všetko je napr. vo večerných správach, v upútavkách na filmy, citlivé dieťa na to môže takto reagovať. Dokonca aj na dej niektorých rozprávok, aj klasických. Na jeho zvýšenú nervozitu - skús obmedziť na nevyhnutné minimum sladkosti v akejkoľvek podobe a snaž sa ty byť kľudná. Viem, že je to veľmi, veľmi ťažké, máš toho dosť, ešte aj malé bábätko, ale dieťa sa väčšinou skľudní, keď dospelý reaguje s pokojom, rozpráva tichšie, jeho pohyby sú pomalšie. Je to ťažké, ale dá sa to naučiť. Tvoj synček má toho teraz veľa naraz - obdobie vzdoru, sestra, viac vnemom počas dňa, ktoré musí spracovať, ale myslím, že je to len prechodný stav, že keď sa uistí, že ho milujete rovnako, ako keď bol jedináčik, keď obmedzíš to sladkosti, ako som ti písala, v byte bude kľud, TV, rádio minimálne, ale to asi ani nepúšťaš, keď máš malé rádio - mesačné.

lindsey
30. júl 2015

Skúste spat všetci spolu.je to oveľa lepšie. Mam odskúšané....

limenka
autor
30. júl 2015

@timea7
On spáva s tátom tak cca 4 mes lebo som mala dosť broblemovy posledný trimester v tehu a musela som spať sama nakoľko keď maly tak vykríkol mala v brušku sa strašne zľakla ako ja bola strašne brušku podráždená a neveľmi sme obe spať ale vždy tam je táto teraz už aj pri zaspávaní musí byt s ním táto inak amok placu
Skúšali sme nepozerať tv ani rádio a nič stále to iste a to ešte nebola mala na svete keď prišla tak si musíme stále zvykať no hlavne mu vysvetlujem že keď pohladká babo je Dobráčka a tak a zároveň ho pohladkam aby vedel že aj maminka ho má rada. A sladkosti ver tomu neje vôbec sladké len keď tak na raňajky maslo a lekvár a to len aby sa nepovedalo alebo puding no mliecko to musí inak by sme večer nezaspali. No ja fakt neviem čo už mám skúsiť nakoľko už aj muž má toho dosť a nevládze

limenka
autor
30. júl 2015

@lindsey
Kebyže spíme všetci spolu to by sa fakt nikto nevyspal nakoľko syn má fazi keď ľahko spi a presne tie hodiny sa mi mala budí na jedenie alebo pomojkanie a na to by sa zobudil a keď zase ráno je krpec hore tak mala by spala tak spíme takto

timea7
30. júl 2015

@limenka tak to potom zle spáva dlhšie, keď píšeš, že vykríkol, keď si bola tehotná. Čo na to lekárka? Zdá sa mi to pridlho, určite by so to nebrala na ľahkú váhu, ´ja som myslela, že to je teraz keď máte bábätko.

yarnie
30. júl 2015

Moja malá sa takto budievala najma po obednom spánku taká uplakaná cca 18 mesiacov a viac a pomohlo nám len vydržať, zobrať do náručia a aj polhodinu len mojkať, držať, kolísať... a ešte som počula takú radu, že šupnúť hneď po zobudení do pusinky maličkú kocku tmavej kvalitnej čokolády... len to sme my nemohli, lebo sme alergici... ale viem si predstaviť, žeby to mohlo pomôcť...

emilia25
30. júl 2015

Moj malý bude mať 3 roky a tiez vzdy ked sa zobudí hlavne po obede tiez vriesks ale u nás to je preto ze má nevidí v posteli pride ku schodom a place a kričí mama az kym nepridem a neodnesiem ho.a ked som s nim v posteli tak sa zobudks normálne.

kuriatkomm
30. júl 2015

Ťažko my - cudzie ženy na MK,posúdime vašu situáciu,nájdeme problém,keďže nevieme ako fungujete. Možno si začala robiť niečo inak,niečo narušilo jeho režim,ktovie. Moja dcérka mala tento problém,keď bola asi 3-mesačné bábätko,mala reflux,nemohla kľudne spávať,ale to je rozdiel,ty máš doma veľkého chlapca. Pokúsila si sa s ním o tom rozprávať? Resp aspoň nejakým spôsobom zisťovať od neho,kde je problém..? Radila by som sa s lekárkou v každom prípade.

limenka
autor
30. júl 2015

@timea7
On tých 45min intervalmi má od kedy je na svete asi som zabudla povedät vo všeobecnosti mi ani ako babo nesprával dobre najprv koliky 4mes 1zub 6mes 8 zúbkov a stoličky a očné sa tlačili 6mes cca tak skoro Firth nespal ale keď som zostala tehlu keď mal cca rok a začal raz spať cez deň 1,5hod spýtať ale so svojou prestávkou

limenka
autor
30. júl 2015

@emilia25
@yarnie
Sám to manžel keď hneď stane momentka ho prihovára líška sprepacenim až sa mu vtierkuje a nič a cez noc koľko krát musím ísť ja pestovať až v témy je kľud inak by ešte aj mala hulakala a u nás to je pravidlo keď jeden potrebuje mamu tak rruhy

lindsey
30. júl 2015

Za vyskúšanie nič nedáš. Možno fakt bude spat lepšie.A nebude sa budiť.možno sa budí podvedome že mu chýbaš. Napríklad moja má 4 r. Nebudi sa v noci.keď sme ju preložili do inej izby tak sa stále zobudila s plačom

limenka
autor
30. júl 2015

@kuriatkomm
ako sa mám pýtať 21mes dieťaťa niečo keď ešte nevie dobre rozprávať a dr. Povedala mame byt trpezlivý on pekne jedol nehovorím že negrckal ale dsetko podľa doktorov ok

timea7
30. júl 2015

@limenka to sa od narodenia budí každých 45 minút? Celú noc? Lekárka čo na to?

limenka
autor
30. júl 2015

@lindsey
Ja som s ním skúšala aj na našej posteli poobede zaspávať len nulový efekt lebo aj mala mi cca v tom čase má jesť tak pokus neúspešný a keď sme išli k nemu do postele robil to iste bláznili sa skúšala akože spi išiel za tatom

limenka
autor
30. júl 2015

@timea7
Keď videla zub povedala že on nebude dobre spávať a bude má t skoro zúbky aj tak bolo ja si fakt niekedy prípadom ako hodinárskej tak je presný celu noc teraz nie a keď mu išli zuby skoro furt teraz cez noc ako tak spi

timea7
30. júl 2015

@limenka podľa mňa to nemá so zubami žiadny súvis, môj syn mal ako trojmesačný dva zuby, šesťmesačný šesť, desaťmesačný desať a spával celú noc od štyroch týždňov. Keď mu išli zuby spal zle tiež, ale vo veku tvojho drobca som to skôr pripisovala tej žiarlivosti, alebo neschopnosti spracovať veľké množstvo vnemov počas dňa, ale teraz teda neviem. Ja by som asi skúsila inú detskú lekárku. Možno to časom prejde, jeho nervová sústava bude zrelšia, ale pre tvoj pokoj.

limenka
autor
30. júl 2015

@timea7
No môj názor je tiež že tá žiarlivosť ale ako to mám zosúladiť keď každý má potrebuje v teda akurát keď buď s 1alebo2 niečo idem robiť a v deti to mali nechápe alebo ja neviem ale jeden figel som mala keď bol maly stočila f fľašu s vodou a bol pokoj alebo hneď posadila a fungovalo to ale spi v postieľke kočíku už neobsadí tak je to horšie a ja fakt neviem čo robiť a už som aj tu čítala všeličo aj skúsila ale vôbec nič nefungovalo

timea7
30. júl 2015

@limenka ty ale teraz riešiš dve veci naraz - nepokojný spánok s výkrikmi a plačom je jedna vec a to, že syn žiarli a pri žiadnej činnosti nevydrží je vec druhá. S tým spánkom ti ja asi neporadím, skúsila by som to spanie v jednej izbe, skús to cez víkend, manžel to hádam prežije a deti tiež. Tam by mal zafungovať ten pocit spolupatričnosti . sme tu všetci spolu, máme sa radi, to nevadí, že sa občas pobudíme. Možno to je hlúposť, čo píšem, ale určite by som to na tvojom mieste vyskúšala. Čo sa týka toho žiarlenia, to je fajn, že si manžel berie dcérku a ty sa venuješ synovi, len jemu. Skús na nejaký čas zminimalizovať starostlivosť o domácnosť ako sa len dá. Nevar na dva dni, nežehli, obloky ignoruj, zapoj manžela ešte viac, ak sa dá aj babky, kamarátky aspoň na kočíkovanie. Malej je to ešte viac menej fuk, keď ju nakojíš, prebalíš, bude spokojná, prinajhoršom u teba v šatke a hraj sa so synčekom koľko môžeš. mrkni na stránku www.montessoridoma, je tam kopa úžasných námetov, zaujmú deti na dlhú dobu.

charlie1980
30. júl 2015

Takze si to zhrnme: Tvoj chlapcek mal tieto 45 min spanky od narodenia, potom sa preorientoval na 1,5h spanok so svojou prestavkou (nepochopila som presne, o aku prestavku ide). S manzelom spi rad, bez neho nemoze zaspavat, inak by mal Amok. Funguju tak asi 4.mesiace. Zuby ma vsetky, napriek tomu si pcha rucky do ust, robi naschval.
Podla mna: tvoj syn spi zle odjakziva, od narodenia.
S manzelom spi a zaspava rad.
Pcha si rucky do ust...to je to, Co robi naschval? Alebo robi naschval nejak inak ? Lebo aj moj syn si Este stale pcha rucky do ust.
Nie je to nahodou tym, ze tak ako je to teraz, tak to bolo vzdy, len teraz ti to proste viacej vadi, lebo si napr.unavena z dcerky (vstavanie, kojenie)? Nie si proste len unavena a tak sa ti to vymyka spod kontroly...? Medzi detmi mas skutocne maly rozdiel, preto s tym trebalo ratat....viem, ze teraz sa Este tazko hovori o nejakom Systeme alebo rytme, pretoze dcerka ma 1.mesiac, no myslim si, ze si to proste nevies Este zosuladit s dvomi detmi. Snad, ked bude mat dcerka dlhsie spanky, tak sa to nejak da na poriadok.

limenka
autor
30. júl 2015

@charlie1980
Syn neni až tak doslovne zlý sem tam má aj dobre dni
Prestávka bola myslená tých 45min hore a zase spi bez muža nezasi aspoň teraz inokedy spal tak na obed sme mu dali buď mlieko alebo vodu do fľašky
Rúčky si nepchal do úst ale robí to úmyselne keď mu poviem ruky nepatria do ruky ešte aj druhu si tam vypchávkou takze veľmi dobre vie čo robí
Ja keď kojím malú tak príde ku mne a všetky prsty v puse ale upozorníme ho na to ako bernardín je zaslintany niekedy
Vieš s trúfam tehu bolo neplánovane takze asi tak a mala spi zatiaľ fajn len okolo obeda keď má spať maly stále je hore a pricucnuta na mne a pestuje sa aká syna nemám ako dať spať lebo musím s ním ležať. Keď je tam aj mala chce ju mojkat a okolo nej sa krútiť alebo bláznia a skúšala som všetko len efekt žiadny
Inak cez deň si s oboma viem spraviť aj poobede poriadok len ten obed je strasny

limenka
autor
30. júl 2015

@timea7
Spi na nič ale cez deň ho zapájam do všetkého čo viem že môže
No spoločne spanie navrhnem mužovi a skúsime
Muž ako píšeš ja ju nákojim a prebalím a dáva pozor aj keď len na nákup vybehne na kočíku ale vidí že sme spolu aby som mu nedáva podnety na žiarlivostnú situácie
No babku mame len maminu a tá tiež vyťažená nakoľko bývame inom meste ako ona a svokra a ten tiež pracuje a kamošky mala som jednu a t ale tiež trhu a býva mimo nás tak som na všetko sama s manželom sem prídu mi pomoc len zase človek ktorý pracuje je obmedzený časovo a pozriem tu stránku a uvidím čo sa nám hodi

timea7
30. júl 2015

@limenka držím palce, časom to bude lepšie, keď drobec podrastie.

limenka
autor
30. júl 2015

@timea7
To mi hovoria všetci len keď je problém chcem to nejako riešiť a pomoc mu ale disk aspoň som mení sama

timea7
30. júl 2015

@limenka viem, že ti to konštatovanie, že keď podrastie príliš nepomôže.....skús to spoločné spanie a tú stránku, hádam sa to aspoň trošku zlepší. Držím palce.