Anglický jazyk v odbornej komunikácii - externé štúdium

eminka7
5. jún 2013

Chodite/ chodili ste tu niektora? zaujimaju ma Vase nazory, hlavne ci sa to da stihat popri praci a dietatku 🙂 budem vsak musiet dochadzat cez pol Slovenska, takze ci sa to oplati, bohuzial blizsie alebo nieco podobne v externej forme som nenasla. Mozno este UCM v Trnave...

eminka7
autor
5. jún 2013

este chcem dodat: ak by bola niektora taka dobra a vysvetlila mi,ako funguje externa forma...kedze je to len raz do tyzdna, ako sa stihnu prebrat vsetky predmety, kolko ich asi je a kolko treba kreditov...kdesi na ich stranke som sa docitala cosi o odbornej praxi...to som netusila,ze tam trebarobit (zrejme v poslednom rocniku Mgr prax) 😒 to akoze v nejakej firme? alebo ako to je, kedze externu formu si davaju hlavne ludia so zamestnanim,tak si nemozem dovolit zhanat si niekde inde prax ☹

katkaseiner
5. jún 2013

Neda mi nereagovat... tiez som absolvovala externe studium a teraz aj manzel studuje...
Neviem ako je to napr. na danej skole, ale na externom studiu ja som mala z kazdeho predmetu tak 1-2-3 dni prednasok (teda len soboty)... moj manzel ma tak max 1-2 dni, z niektorych ani tolko...
Ze ci preberiete vsetky predmety... to zavisi od danej skoly, ale poviem ti, nepretrhnu sa na tychto externych studiach.
Manzel ma tiez prax ale uz v 2.rocniku... tiez sme nechapali... studuje predsa, lebo si nevie najst zamestnanie ktore by ho bavilo a uzivilo. Keby vedeli kde pracuje, tak by asi ocami gulali...

grettka
5. jún 2013

externa forma studia funguje na kazdej VS trochu inak, v kazdom rocniku su inak robene studijne plany. Iny je pocet predmetov a inak robena skladba rozvrhu. Niekde su to vikendove sustredenia, niekde je suvisla blokova vyucba cez tyzden. Zavisi od skoly. Pocet kreditov je spravidla 60 na jeden akademicky rok, ale ako su ohodnotene kreditmi jednotlive predmety zavisi od skoly. Najskor sa tieto informacie dozvies az pri zapise. Najlepsie, ak by si sa obratila na studijne oddelenie prislusnej skoly a napisala im na mail svoje otazky.

monnmonn
24. feb 2021

@eminka7 presne toto som aj ja riešila - ako si robiť prax keď som na externom predsa preto , že pracujem..fakt by ma zaujímalo ako to funguje