Chcem pracovať ako vychovávateľka. Čo mám ďalej študovať?

leoni11
21. nov 2012

Mám ukončený 1. stupeň VŠ (Bc.) odbor socialna práca. Mám však záujem pracovať ako vychovávateľka v družine alebo v detskom domove. Chcem si doplniť vzdelanie, lebo so soc. prácou sa tam nedostanem, vedeli by ste mi poradiť akým smerom sa mám vydať? Je potrebné ísť znova na VŠ študovať vychovávateľstvo, alebo existujú nejaké doplnkové štúdia, kurzy...? Ďakujem

lea641981
21. nov 2012

ale sak stale strajkuju aj tu v topolcanoch od pondelka az do odvolania bude strajk 😒
naozaj to chces robit???nechces robit nieco ine? ved to nieje ani ohodnotene a uz deti ani nic neucia lebo nezarabaju poriadne 😢 😢 😢

elin20
21. nov 2012

Ja mam tiez Bc. soc. pracu, a Mgr. pokračujem na Katolickej univerzite v Ruzomberku, ucitelstvo pre primarne vzdelavanie+MS.

matozazzo
21. nov 2012

musis mat bud strednu pdg skolu - ak nie, dorobit si maturitu na pedagogickej strednej (2roky) alebo VS - predskolska pedagogika (da sa aj externe 2 roky tusim).. Inak si tusim len v 9. triede, co sa tyka ohodnotenia... Manzelova mamka ide do dochodku, cely zivot bola vychovavatelka a ma cca 500 v cistom. Ale ma SPDg skolu, ak mas VS, asi je vyssia trieda, len zase, ci sa ti to vyplati, lebo riaditelia kvoli rozpoctom na skolu vezmu radsej niekoho, komu platia menej s tym istym vzdelanim...

simca06022011
21. nov 2012

no neviem, ci je to rentabilne studium, ale tak urcite potrebujes vychovavatelstvo/predskolsa pedagogika. Ale mne sa zda ze vychovavatelky v niektorych jasliach to urcite nemaju🙂) Skus pozriet ci niekde neuvdis inzerat na volnu poziciu takuto a pozri si poziadavky🙂 Podla mna trh aj skolstvo je presytene "ucitelmi", ktori to studuju a robit nebudu.. alebo budu az v nutrnom priapde, ale deti nenaucia nic :( Mozno mas vnutorny pocit, ze to chces robit a mas tu pracu rada.. tak hor sa do toho, potrebujeme mile a dobre vychovavatelky 🙂))) Ale potom uvazuj radsej nad sukromnym zariadenim - vlastnym. Lebo v statnych bud nedostanes pracu, ak nemas znamosti, alebo nezarobis "dost"... aj ked v tejto dobe 500EUR v cistom zase nie je taka katastrofa... ved vacsiona slovakov viac nema...

mirka_aa
21. nov 2012

tak ja mam strednu pedagogicku skolu a nastupny plat vychovavatelky je do 400€ taze ked mas vysoku skolu,ja by som sla robit nieco co je zaplatene..aj ja som chcela robit vychosku,ale ako predavacka som zarobila viac tak som radsej predavala...a navyse,ked som si hladala pracu vychovavatelky,vsade mi ponukali len 60 % uvazok a tak,lebo vraj mi nemaju jak dat hodiny ked druzinu maju iba od 12tej do 17tej... ale tak ak chces ,tak dotoho...treba ti nejake pegagogicke minimum aspon asi..neviem skade si,ale myslim ze aj na nasej skole sa dalo dostudovat ten odbor...ja som z kosic,skola sa vola sukromna stredna odborna skola Bukovecka odbor učitelstvo pre MS a vychovavatelstvo..jednotlivo vychovavatelstvo sa myslim neda...a tiez myslim v Trebišove sa robi pedagogicke minimum...

raszuz
21. nov 2012

myslím, že ak by si chcela robiť v detskom domove, tak podľa nového už potrebuješ mať spravenú špeciálnu pedagogiku

sendy1977
21. nov 2012

Mgr. Katolícka univerzita - špeciálna pedagogika, keď chceš pracovať v detskom domove

tatalin
8. sep 2014

Ahojte, a ked mam skoncene gymnazium co sa mi viac oplati urobit si druhu maturitu alebo ist na bc. Na pedagogicku... ak by som bola bc. Pedagog tak by som mohla robit uz, ci si vyzaduju mgr.? dolezite pre mna ja aby studium.netrvalo dlho a este kolko stoji externe?

phulakova
11. sep 2018

v detských domovoch na niektorých miestach vyžadujú špeciálnu pedagogiku, ale nie všade, niekde je to sociálna pedagogika alebo sociálna práca. externé štúdium si musíte pozrieť na konkrétnej univerzite, sumy sa líšia.