Čo všetko potrebujem na háčkovanie?

lili777
15. feb 2012

Chcela by som sa naučiť háčkovať, len neviem čo všetko si mám k tomu kúpiť. Nejako sa tie háčiky asi aj rozlišujú. Kto mi poradí? A aký typ bavlny?

milacik65
19. nov 2012

Dakujem 🙂 hadam sa mi nieco podari 🙂

lucka654
19. nov 2012

@emily84 No je to zháčkované tak že: nahodíš DS a pretiahneš len raz, zasa nahodíš a pretiahneš len raz,....takto 5x. Na háčiku ti zostane 5 očiek, nahodíš priadzu a pretiahneš všetkými piatimi. daj vedieť ako to ide. držím palce 😉

emily84
19. nov 2012

@lucka654 aha, dakujem, vyskusam a dam vediet... 🙂

lucka654
19. nov 2012

@emily84 nie je začo.dúfam, že to bude ok 🙂

vevuska22
1. dec 2012

@editpiaf najlepsie je to len skusat postupne najskor sa naucit retiazkove ocko a potom dalej

bybi
1. dec 2012

Ahojte kocky, tak ste ma namotali ze pojdem dnes do mesta kupit hacik a vlnu a idem skusit ciapocku pre malu tiez 🙂 Ja som kedysi hackovala este ako mala, ale ziadne zazraky a uz vobec nie take krasne veci ako niektore tu 🙂 Ale urcite vyskusam 🙂

skarabeus1111
1. dec 2012

hacik, vlnu a pevne nervy a chut sa nevzdat ani po prvych nepodarkoch 🙂

emily84
1. dec 2012

@bybi Tak drzime palce a potom nas informuj ako ti to ide a samozrejme budeme cakat na foto tvojho vytvoru 🙂

emily84
1. dec 2012

@lucka654 Ahojky, no uz som ako tak dorobila tie papucky, no vacsie ocka boli aj tak. Myslim, ze robim chybu v utahovani, raz utahujem viac, potom menej, musim najst poriadny balanc.
Inak som spravila 3 lebo, druhu v poradi som tak utahovala, ze bola asi o 2 cisla mensia ako prva 😝 - takze este musim urobit jednu "utahovanu" a bude pre kamoskine mensie babo 🙂

emily84
1. dec 2012
bybi
2. dec 2012

@emily84
Tak prikladam moj az druhy pokus, kedze prvy sa moc nevydaril. Ciapka bola velka aj mne 😀 este by som chcela sal dnes spravit, ale to uz budu opacne farby, cerveny s ciernou kvetinkou, kedze na Vianoce dostane moja mala cerveny kabatik 🙂 A ciernej uz nemam tolko asi 🙂

bybi
2. dec 2012

No a ta fotka, aby som nezabudla 🙂

bybi
2. dec 2012

Tak som miesto salu rozparala tu mega cipaku a spravila novu 🙂

emily84
2. dec 2012

@bybi Parada, krasne 🙂 Podla coho hackujes?

bybi
2. dec 2012

@emily84 Dakujem 🙂 tie zakladne capicky som hackovala podla jedneho linku co tu bol, na druhej som si to uz upravila podla seba a tu kvetinku podla seba. Toho Mickey Mousa som nasla obrazok na nete, tak som skusila 🙂

emily84
3. dec 2012

@bybi mohla by si mi poslat link na toho Mickeyho, je to super 🙂

bybi
3. dec 2012

@emily84 jasne 🙂 tu je link http://www.etsy.com/listing/70325893/crochet-mi... , ale navod tam nie je. Ale ked sa na neho pozries, tak ho ani neni treba. A len si velkost prisposobis 🙂

bybi
4. dec 2012

babule pozrite tu, mozno sa to niekomu hodi. Ja si to urcite pozriem 🙂
http://picasaweb.google.com/zGalbovka/Hackovani...

petrife
9. dec 2012

Ahojte, dievčatá, všetky vaše výtvory sú úplne super, pri niektorých sa mi ani veriť nechce, že sú to prvotiny. Aj ja som sa rozhodla, že idem skúsiť háčkovať, hádam sa aj mne podarí niečo také pekné. Ale mám jednu otázku. Koľko vlny spotrebujete na takú jednu čiapočku? Bude mi stačiť jedno klbko alebo mám kúpiť viac?

moon1979
9. dec 2012

@petrife 100g klbko uplne stačí aj na dospelého

petrife
9. dec 2012

@moon1979 ďakujem pekne, tak budúci týždeň idem na nákup 🙂

bybi
12. dec 2012

Ahojte babule. Aj sem niekto chodi? Ja som vcera dokoncila dalsiu ciapku a nateraz som skoncila s ciapkami, lebo ich tolko ani nevynosi 🙂 ale chcela by som skusit suknu. Nemam ale ziadny navod, tak uvidim ci mi to pojde len tak... ak nahodou niekto mate navod na suknu, tak sem s nim. Dakujem 🙂

emily84
12. dec 2012

@bybi ahoj, no ja sem obcas mrknem, ze co je nove, no nemam pri malej velmi cas na hackovanie, jednu ciapku som spravila i so salikom, tak ma teraz co na zimu nosit 🙂 mame aj zopar kupenych, takze ciapok dost, inak neviem co by som este robila, lebo ja len tak nieco lahke... 🙂
No daj foto, som zvedava na tvoje vytvory 🙂

bybi
12. dec 2012

@emily84 pridam, len mam fotku v mobile a teraz som na tablete, tak skusim ci sa da aj z mobilu pridat 🙂 mna to nejako chytilo, tak ked mam chvilku tak hackujem. Ale tiez uz mame ciapok dost🙂

bybi
12. dec 2012

@emily84 tak ide aj z mobilu 🙂 tomu zodpovedaju aj farby - mobil kvalita 🙂

emily84
12. dec 2012

@bybi Ta je paradna, ty asi nebudes zaciatocnicka, vsak?
Ja som chcela robit tiez takuto co uska zakryju, no netrufla som si. Je to o dost zlozitejsie? Mas k nej navod?
Mozno by som aj ja vyskusala... aspon ti ked tak mozem napisat o radu 🙂

bybi
12. dec 2012

@emily84 to je moja tretia ciapka, takze zatial sa povazujem za zaciatocnicku :D ked som bola mala som trosku hackovaly,a, ale to je uz 20 rokov dozadu 🙂 ja skusam a hovorim si ze 2-3 riadky a budem vediet 🙂 tuto som par krat parala kym to bolo ok... a nie je to tazke tie uska. Pohladam navod a poslem ti 🙂

bybi
13. dec 2012

@emily84 emily tu je ten navod na ciapku: http://www.mimibazar.sk/navod.php?id=1568 Skus, verim, ze sa podari 🙂

emily84
15. dec 2012

@bybi Dakujem, snad mala bude posluchat, aby som mohla obcas pohackovat 🙂

bybi
16. dec 2012

@emily84 v pohode. No ty mas este malicku malu, pri mojej sa uz da... dam jej hracky, pustim telku a kecame a a pri tom hackujem 🙂