Ktorý perspektívny odbor sa dá študovať externe?

jamal420
12. feb 2015

Čautee .. poradťe mi prosím nejaký perspektívny odbor, ktorý sa dá študovať externe ( poprípade s prestupom z denného štúdia po 1. roč na externé).Aby zahrňoval predmety ako angličtina, dejepis prípadne geografia. Matematika a fyzika mi veľmi moc nejde. Som rok po maturite na gymnáziu. Budem vďačný za akýkoľvek váš názor a vaše skúsenosti. Vďaka.

esterba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bajana
12. feb 2015

Tak tak...a tie perspektívne sú práve tie ťažké - s matikou, fyzikou, chémiou

lavinis
12. feb 2015

Urcite sa da externe studovat pravo.
Ci je to vsak perspektivne pri tom pocte pravnikov, co nase VS kazdy rok vychrlia, to je otazne.

Skus pozriet Brno. Lepsie moznosti, kvalitnejsia univerzita.

sednaja
12. feb 2015

@esterba či máš školu vyštudovanú externe alebo denne je úplne jedno, s perspektivitou to nič nemá

sednaja
12. feb 2015

@jamal420 právo je teda riadna hlúposť a nie preto, že ich je veľa......problém je, že sa nedostaneš do kruhu právnikov, ak tam nemáš rodiča alebo iného rodinného príslušníka............ ak máš rada angličtinu, tak by som sa dala možno na tlmočníctvo, príp. niečo podobné. V dnešnej dobe, ak ovládaš jazyk, tak ti stačí aj základné vzdelanie........... nemá zmysel študovať niečo, čo ťa nebaví......ja mám vyštudovanú školu, ale ak by som išla znovu, vyberiem si úplne iný odbor

jankapo
12. feb 2015

perspektiva je toto:
http://www.sme.sk/c/7642671/toto-budu-podla-sta... 😉
humanitne smery nic moc, resp.nic....to sa uz radsej nauc remeslu...fakt...dnes uz ani jeden jazyk (anglina) nic neni 😝 zial....

esterba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
saurian
12. feb 2015

@esterba ako ja neviem aku mas skusenost ty, ja som studovala externe, ale skusky sme mali normalne terminy s dennymi - rovnake pisomky, rovnake vyhodnotenie.

esterba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jeennyv
12. feb 2015

podla mna clovek si musi sam v sebe vyriesit k comu inklinuje a co by ho naplnalo, lebo to za teba nikto nevyriesi...perspektivita dnes nie je ziadna, nemyslim to nejak prehnane pesimisticky ale realne, vsetky tie cisla a rebricky su relativne, dnes to plati zajtra nemusi, ak perspektivou vidis financie urcite sam dobre vies aka je na svk situacia a to nema nic spolocne co vystudujes..... preto si vyber skolu hlavne v dosledku toho, kam sa chces svojim zivotom uberat...

vroni
13. feb 2015

Rozmyslam, ci existuje menej perspektivna kombinacia zaujmov ako anglictina, dejepis a zemepis... Tlmocnikov s anglictinou je na mraky, dejepis je mozno fascinujuci, ale moznosti zamestnania sa v odbore mizive a casto mizerne platene, zemepis - no este mozno geodezia alebo nieco podobne....

sednaja
13. feb 2015

@jamal420 prepáč, si mužského pohlavia a ja sompísala v ženskom rode......nevšimla som si 😀

zuzka_puska
13. feb 2015

vyber nieco, co ta bude bavit, aby sa ti dobre studovalo. Ked si sikovny, bude pre teba perspektivnym odborom asi kazdy odbor. dolezita je potom uz len tvoja sikovnost 🙂

sednaja
13. feb 2015

@vroni
@jamal420 dnes sa baviť o perspektivite je hlúposť....je to o známostiach. Kedysi boli potrební strojári, každý to študoval a teraz ich je kopa a nemajú prácu.....myslím, že trh je presýtený každým odborom, lebo dnes je výška ako kedysi matura - má ju každý.....je jedno čo človek vyštuduje, musíš v tom byť dobrý, musí ťa to baviť a dobré je mať známosti.......človek rokmi získa prehľad a ja osobne pozerám aj na praktickú stránku, aby človek napokon nebol otrok svojej práce.....dnes by som sa rozhodla pre inú školu, ale čas nevrátim 😉