Mamičky - študentky na pôrodnej asistencii

ivetka_h
14. aug 2014

Ahojte mamičky, tehuľky 🙂 Je tu niekto, kto akurát študuje alebo má vyštudovanú porodnu asistenciu (PA)? Najlepšie v BA na SZU. Bola by som zvedavá na náročnosť štúdia (denného samozrejme) z časového hľadiska a tak isto na príp. skúsenosti s individ. štud. plánom, či sa to dá absolvovať aj popri detoch. Viem, že ak sa chce, tak všetko sa dá 🙂))))) ale naozaj ma zaujíme hlavne to, ako v skutočnosti prebieha študium popri detoch, individ. formou. Čo do obsahu štúdia si viem predstaviť, lebo už mám vyštudovanú fyzioterapiu (FT), z toho by som problémy nerobila, veľa vecí už viem z tohto študia 🙂 Ide o to, že aj keby individi, by som nechcela len odflaknuť nejako, ale naozaj sa naučiť, hlavne čo sa týka praxe, ved z FT predsa nemám tie zručnosti, ktoré PA musí mať a preto ma zaujima, ako často by som sa tam mala ukázať na cvikách, praxi.... atd, aby som si to naozaj osvojila. Dakujem za vsetky skusenosti, spomienky, pozitivne aj negativne, o ktoré sa so mnou podelíte 🙂

trgypadl
14. aug 2014

@ivetka_h ahoj,ja som sice studovala v rk,ale prax a cvicenia som mala vsetky povinne,tam sa jedna hlavne o odvedenie 40 porodov,pripadne 30 porodov a 20 asistencii,avsak mozu uz byt aj zmeny nejake.ja som mala tiez individualne studium,ale stravila som tam casu tolko ako moje spoluziacky

ivetka_h
autor
15. aug 2014

@trgypadl dakujem 🙂 aj si tie porody odviedla? som pocula totiz aj take, ze baby v BA k odvedeniu tých porodov moc sa ani nedostali..

trgypadl
15. aug 2014

@ivetka_h tak vacsinu si odviest musis,ono to je skor o tom,ze sa musis Ty do toho hrnut,lebo inac skusenosti nenaberies..ak by si na statniciach dostala ako vykon odviest porod,musis si vediet poradit

ivetka_h
autor
16. aug 2014

@trgypadl takze tak,ak by som sa ja nesnazila, im by bolo jedno, ako potom budem ovladat tie vykony, jasne. vdaka, pekny dnik!