Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bzucinka2
30. máj 2010

@petusko ved ta torticka je krasna, co sa ti nepaci, podla mna nema chybu a este je s laskou robena, tak neviem co sa stazujes 😉
@lelou tiez krasne torticky, mnam, az som na ne chut dostala 🙂
inak baby odkial objednavate farby, kde su cenovo najlepsie a ste s nimi spokojne? 🙂

bianca
30. máj 2010

@zdenallicka super.Dakujem za odpoved.Akurat sa bojim odpalovaneho cesta.Ja nemam trpezlivost 😀

cessy
30. máj 2010

@zdenallicka dakujem za foto 😉

zdenallicka
30. máj 2010

Bianco, to je fakt rychle...🙂 Jakmile ti vre voda s maslem, vsypes najednou jednu mouku a ta tekutina ti to pohlti... Vznikne behem par vterin koule testa a tu vareckou ruzne valis po hrnci a proparujes - za minutu nemas co delat...🙂

Proparovani testa je krasne ukazene tady (je to vyroba plasteliny) - asi od 2:30..

http://loskutak.nova.cz/clanek/hobby/domaci-mod...

zdenallicka
30. máj 2010

Cessy, neni zac..🙂

zuzkaprofant
30. máj 2010

@bianca salkovy nechcem bo som robila medove teraz tak sme prejedeny chcela som daky jogurtovy krem ale neviem ako sa robi tak poradte bo v urotok pridu kamosi tak ich chcem prekvapit dnes s muzom ideme modelovat vcielku maju 😀

bianca
30. máj 2010

@zdenallicka tu cast som presne videla.Neviem preco ale bojim sa toho 😀 urcite vyskusam.Musim najst alternativu kde sa dava malo sus.mlieka lebo tu na Slovensku je nenormalne drahe.Musim si zvyknut na ine ceny.Este mangel slubil ze ma bude zasobovat tak som spokojna lebo dat 120 sk za krabicu je podla mna nenormalne vela

@zuzkaprofant jaj.To budes mat tazke lebo jogurt ma v sebe dost tekutiny.Skus ho rozmixovat s malom a dat do chladu no mozno kocky poradia neaku super specialitku.Cakam s perom a papierom

zdenallicka
30. máj 2010

Zuzko, ja jsem delala tvarohovo-pudinkovo-slehackovy, byl moc dobry.. Recept mas o stranku nebo dve vzad... 🙂

A tady mas odkaz na jovokrem:
http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=16&t...

A dalsi s tvarohem:
http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=16&t...

Jogurtova slehacka:
http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=16&t...

deni_v22
30. máj 2010

@bianca, neviem, kde presne byvas, ale v pase mas, ze si od Bardejova, nemate niekde blizko predajnu Sabinovskeho Milk Agra? Ja potahujem torty s ich susenym mliekom http://www2.milkagro.sk/index.php?page=234&type... , je sice plnotucne, ale ide to v pohode, ono bezne stoji cca 3 eura a casto ho maju v akcii za 1,99 co je celkom vyhodne, vlastne polovica ceny toho krabicoveho..

bianca
30. máj 2010

@deni_v22 dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem.Teraz sme kupili byt priamo v BJ a hned pod oknami mam Milk Agro.Fakt velmi dakujem.Pojdem pohladat

alcapalca
30. máj 2010

Ahojte dievcata, nemate niektora fotopostup na figurku sasa? 🙂

zdenallicka
30. máj 2010

Anibas, to je super odkaz!!! Mam ulozeno, diky...🙂

zuzkaprofant
30. máj 2010

@zdenallicka dakujem uz to mam prepisane no ja robim od obeda vcielku maju poviem vam sa to dako nepodoba ale snaha je tu 😀

co poviete hody sa mramorovy korpus, tvarohova jogurtova napln a cerstve jahody a dzem jahodovy 😀
alebo parizsky falosny krem jahody a dzem co poviete ktora kombinacia bude dobra

a inac neviem ako to robite ze mate take krasne torty toto je moja druha ale poviem vam ze nic moc muz mi ide kupit plastelinu ze sa na nej mam ucit modelovat 😀 😀tak som ho uz zamestnala modeluje mi vilka ked jje mudry zajtra dam foto len sa potom nesmejte 😀

petusko
30. máj 2010

@zuzkaprofant, asi neskoro pisem, ale ja v lete zvyknem do zakuskov robit namiesto maslovej plnky taku tvarohovu, 1 kocka tvarohu, jedna kysla smotana a jedna sladka smotana vyslahana so stuzovacom, vsetko zmiesam a cukor podla chuti.
akurat to ma jednu chybicku, ze ten tvaroh zostane taky hrudkovity, ale na chuti to neubera.

zuzkaprofant
30. máj 2010

@petusko nie v pohode pises ja len postavicky si pripravujem a idem piect akurat ten korpus a zajtra budem plnit lebo dnes nemam miesto v chladnicke 😀

petusko
30. máj 2010

no ja som doteraz tlacila do mraznicky aj chladnicky zakusky z oslavy, sestra ma nabalila ako zo svadby 😅
inak moja torta mala uspech, aj vzhladovo, aj chutovo 🙂 lenze ja trpim "monkovskym" syndromom, staci, ze sa mi nepaci nejaky detail, ktory si okrem mna nikto ani nevsimne a ja uz mam stres a nervy, ze sa mi to vooobec nepodarilo 😅 😝

anibas
30. máj 2010

tá tvarohovo smotanová plnka je fajn - ale nemôže ísť pod poťah - rozpustí ho 😉

hejdita
30. máj 2010

http://www.tortyodmamy.sk/?q=3d-torty/diviak-de...
tak tu moj vytvor dedovi pradedovi 🙂 boli prekvapeny pacilo sa 🙂 buduci snad bude krajsi 😕

zuzkaprofant
30. máj 2010

@hejdita krasny je ako si ho farbila s cokoladou?

hejdita
30. máj 2010

kakaom 😀 az v noci som premyslala ze ako som ho mala nafarbit az uz bol hotovy 😅 😀 😀 😀

zuzkaprofant
30. máj 2010

to si marcipan kakaom farbola ked dobre rozumiem, ja uz ma korpus upeceny obila som mramrovy snad bude dobry zajtra kupim cerstve jahody krem daky urobim potahnem marcipanom a hotofo

alcapalca
30. máj 2010

Anibas dakujem mooooc, som sa tu uhladalaa nemohla som nic poriadne najst, fakt vdaka
Este jednu radu by som poprosila, tie figurky ked robite, napr. ten saso ze je dost farebny, nie je lepsie urobit to v jednej farbe a potom vymalovat ci musim si predtym zafarbovat MMF, kazdy maly kusocek

benjik
30. máj 2010

Ahoj ženy, můžu se na chvilku vetřít k vám? Tohle téma mám už z půlku přečtené a moc mi všechny vaše rady a nápady, které si tu předáváte pomohli k rozhodnutí,že spáchám také svůj první potahovaný dort. Odvahu mi dodalo,že z úplného začátečníka se tu díky vašim postupům po pár dortech stává člověk schopný konkurovat profi cukrářům. Všechny vaše dorty jsou nádherné a já jen tiše doufám,že se vám časem alespon trochu přiblížím.
Berušku jsem dělala komplet dnes pro dcerku předčasně ke Dni dětí. Není dokonalá, je znát, že je narychlo dozdobená.Růžičku jsem dělala už včera a také prvně. Kortus je piškot na australský čajový koláč, náplň z kaštanů a banánů a potah marcipán desetiminutovnka.

alionuska
30. máj 2010

Hedita ten diviak aky brutalny??? 😀 😀 Super.

Benjik,tak vitaj medzi nami.... Myslim,ze tvoa prva torta dopadla velmi dobre a casom budes robit stale krasie torticky...na rodinnych prislusnikoch si to natrenuj a potom vypekaj o sto sest!! Najvacsia radost z prace je vtedy,ak vidis radost v ociach svojho dietata..a myslim,ze to tvoje sa torticke velmi tesilo!!!! LEN TAK DALEJ!!!! 😉 😉

hejdita
30. máj 2010

alionuska 😀 ze brutalny 😀 ale dakujem potesi to od teba 😉 podla toho super sudim ze v dobrom slava zmysle 😕 😅 😀

benjik
30. máj 2010

alionuska: děkuji,máš pravdu největší odměnou bylo jak se Nel rozzářila,když ho viděla. No na trénování budu mít ted příležitostí ažaž začíná nám maraton narozenin a svátků.

alionuska
30. máj 2010

@hejdita jasne ze v dobrom!!!! 😉 😉
@benjik...ved to.my mame sviatok kazdy mesiac v roku...mam velku rodinu!!! 😀 vzdy je komu piect 😀

dm1
30. máj 2010

alionuska obdivujem ta ako to zvladas tolko tort ja som mala dost teraz 2 ked som naraz robila. Vsetky su krasne! a aj ostatne pridane torty

tu je prva na stretnutie nas majoviek z MK spolu so svojou dvojickou 😀 od @nikanika28 ktora robila na stretko taku istu

ceja
30. máj 2010

dievcence teda cokohmotu mam za sebou a teda na dlho mam dost 😝 .... nakoniec som ju nejako napatlala, ale na zdobenie uz som nemala sil.. moj zaver je, ze s hmotou sa neoplati potahovat, je tak dobra na ruzicky, tot vsjo.. polievanie cokoladou viem spravit hladke a je to tenucka coko oproti tejto mase (aj ked ma len par mm), teda viac mi na torte chuti co najcistejsia coko

inak bol to mramorovy korpus, jahodovy dzem a gastanovy krem s o zamiesanymi kuskami bananov (chcela som vela bananov) - tak potial to bola malina

no a ako to cele islo s tou hmotou (takmer do kosa): moja chyba bola, ze som ju zacala rano robit, mohla som si vyratat, ze to nestiham doobeda v pohode, lebo potrebujem navarit malej, nakrmit, prebalit a ist von, cize roztopila som coko, pridala som na 200g 3 lyz. cukroveho rozvaru... vyzeralo to slubne, ale len som to zamiesala, nemiesila som to bohvieako, nechala som to prikryte na stole a sli sme von... no a ked som sa vratila, tak samozrejme sa to uz nedalo vymiesit, cele sa to mrvilo, tak som to skusala ohriat v mikro, nad parou, ale niec, len sa to zohrialo, ale mrvilo sa to na prach, tak som pridala lyzicu cukroveho rozvaru este, samozrejme nepomohlo.. uz som to vzdavala, ale neviem co mi napadli, hodila som do toho kocku cery, pekne za to zacalo roztapat a spajat, tak som sa potesila a hodila som tam este dve.. co uz bolo vela, a zacalo sa mi to lepit, tak som znovu dala cukrovu vodu ale bolo to divne, tak som si povedala, ze asi uz je vela cukru, tak pridam este coko (100g)... bolo to moc makke a horuce, tak uz som sa rozhodla, ze idem na varenu odpalovanu hmotu a davam defin. zbohom cokohmote. dala som ju do chladnicky a medzi tym som odpalila vodu maslo a muku ale ked som to ochutnala, tak som tam velmi citila muku, tak ja ze toto na tortu nedam, tak som kukla na tu coko do chladnicky a pekne sa zacinala oddelovat od stien. este som po kvapkach pridavala trochu tej cukrovej gebuziny a luzicou som to "miesila" o steny kovovej misky. pochopila som, ze zaklad je v poriadnom premieseni, asi v tom som to spackala hned na zaciatku.. takze poriadne som to premiesila, od plasteliny to bolo este daleko, ale uz to nelepilo, len to bolo take velmi poddajne, ze ruzicka by hned odkvacla.. dala som sa do valkania.. najprv na celofane, potom na doske, podsypala som solamylom a nakoniec (asi 5 krat som to rozvalkala pokial sa dalo a premiesila - stlae sa mi to zdalo moc makke na to, aby som to preniesla na tortu) medzi dvoma celofanmi to slo, potom som horny stiahla, preklopila na tortu, este aj s tym povodne spodnym celofanom (teraz bol na vrchu) som uhladila a potom stiahla...

pred chvilou som ju nacala, tak ta hmota je na kamen, da sa po nej klopat, ale v poho sa kraja aj chuti normalne, ale ako som pisala na zaciatku, aspon som prisla na to, ze ostanem pri polievani cokoladou a mozno pouzijem niekedy cokohmotu na vyzdobu, inak eee

takze budem vas nadalej ticho obdivovat a krasne potahovane vytvory ponecham na vas 😉 . dobru noc koceny