Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dada2007
9. okt 2012

@salonka1981 ja pečiem v kruhovej 24cm priemer zo 7 vajec.....plním 2x z pribináčikovej plnky(normál dva tvarohy, atd.)...ovocie.....cca 750-850 ide na potiahnutie plus zdobenie.......výška cca 10cm a váha celej torty sa mi pohybuje okolo 3,3 až 3,7kg

dm1
9. okt 2012

@salonka1981 vazia preto tak vela lebo je to vysoke 15 cm 😉 . Ja take vysoke nerobim prave kvoli tomu ze potom sa nakraja malo ale velmi vysoke rezy 😝

dm1
9. okt 2012

@daducha a aky ma datum spotreby prosim ta ta glazura?

bzucinka2
9. okt 2012

a ze ako super, ze som zabudla na tortu, co ma byt hotova zajtra, 🙂 este ze som si to dnes vsimla a do zajtra to stihnem 🙂

abriela
9. okt 2012

@nika222 red velvet tu letel tak pred pol rokom, mozno aj skor. Vacsina si ho chvalila, ale kazdy z nas ma ine chute.

alionuska
9. okt 2012

@makmitka33 ahoj..citronka je to tekute citronove ,co sa dava do caju..citronova stava v takej zltej umelej flaske..v Lidli maju v tvare citronika a stoji par centov. 🙂

daducha
9. okt 2012

@dm1 no prave ze 30.11.2012,ale podla toho co citam na zlozeni, ak sa s tym nazdobia aj vianocne pernicky, nic tomu byt nemôze.

mishulle
9. okt 2012

holky prosím, když budu chtít dělat růži na drátek, tak udělám třeba na 18 ten střed a pak postupuju normálně a pak až drátkuju zase lístky?

dadka212
9. okt 2012

kočky videli ste toto? vyzerá to fajn, hlavne na nejakú futbalku si urobiť tie 5 a 6 uholníky alebo iné vykrajovačky 😵

mishulle
9. okt 2012

@dadka212 s mojí šikovností bych se pořezala

mizulienka
9. okt 2012

dievcata ahojte, neviete, je niekde v akcii maslo? dakujem 😉

dada2007
9. okt 2012

@mizulienka viem, že lidl, CBA a coop to nie je.....tie som obehla včera predvčerom.....takže zostáva tesco a kauf.........budem vdačná, ak baby napíšu.....

pralinka25
9. okt 2012

ahojte dievcata robievate niektora tanto krem od stankapk - Osviežujúca jednoduchá plnka tvaroh + mascarpone:
750 g tvarohu (makkeho, ja som dala z lidla) 500 g mascarpone, 120 g cukru krupica, 2-3 lyzice citronovej stavy, 1 vanilkovy cukor. Vsetko dat do misy a zmiesat. Ak by bola riedka, mozete pridat trochu crem-ole.

potrebovala by som vediet ako je pevny a ci je tam potrebna aj ta citronova stava. mate s nim niektora skusenost?

dm1
9. okt 2012

@dadka212 ja som si podobne robial na pernicky na male okienka na chalupku. ale problem je trosku ten spoj ja som lepila paskou lepiacou a potom to pekne nevykroji

aduskatt
9. okt 2012

@dadka212 ja som si z plechovice vyrobila slzicku na vykrojenie stredov lupenov z kalixu🙂

aduskatt
9. okt 2012

@dada2007 tesco nema, bola som vcera

dadka212
9. okt 2012

@dm1 ja by som to sekundovým asi skúsila zlepiť 😝

aduskatt
9. okt 2012

@dm1 ja som pouzila zosivacku🙂

dm1
9. okt 2012

@aduskatt aj to som skusila ale nie je to pekne hladke lebo to neprilne pekne k sebe ked som vykrajovala musela som to skalpelom docistit

@dadka212 sekundove lepidlo neviem co urobi ked to budes umyvat pravidelne 😕

eliska22
9. okt 2012

kočky kupovali ste už niektorá pepermitovú arómu túto? http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/aroma-pep...
lebo chcem robiť takú tortu ako mala @simasa na stretku a ten link čo poslala, tak už tú aromu nemajú ☹
myslíte, že to bude ok aj s takouto?

mizulienka
9. okt 2012

@eliska22 ta aroma ide do cesta alebo do kremu? citala som, ked ste pisali o tej torte, ze bola vyborna, vyskusam aj ja 😉

eliska22
9. okt 2012

@mizulienka tou aromou poliala korpus, len si to zriedila s vodou 😉

mizulienka
9. okt 2012

@eliska22 citam, ze tu aromu dala aj do parizaku, ci zle citam?

mamina1978
9. okt 2012

@vlada111 Dakujem, to potesiiiiii 😉 😵 😵 😵 😵 😵 uz je v salke aj cokolada zmiesana s nescafe, aby to chutilo aj ako kavicka😉, listocky drotikovane ,namalovane aj ususene 😉 .......... len tie noviny neviem ako ☹ ☹ ☹ 😖 😖 😝 😝 😝

jakelina
9. okt 2012

@eliska22 já právě myslím, že tu aromu dala do krému a polívala sirupem, nějakým z Itálie dovezeným.

mariann2
9. okt 2012

@eliska22 túto arómu dávala simasa, nie http://www.pravacokolada.sk/sk/lorann-aromy/835... a píšu, že je dostupná , či sa mýlim? lebo aj ja sa ju chystám objednať

jakelina
9. okt 2012

@eliska22 polívala to mátovým sirupem ne tou aromou, tu aromu dát do pařížáku

pipka
9. okt 2012

@eliska22 tusim ten sirup vravela @simasa ze mala z talianska a ze ked jej dojde, je nahrata 😅
nechystate sa najblizsie niekto do talianska...na nakupy? 😕 😅 😀

miciatko
9. okt 2012

Babenky pekne prosim o vyskusany recept na parizske rozky, dakujeeem moooc

aduskatt
9. okt 2012

@pipka no, tak to aj ja by som potrebovala niekoho na nakup v Taliansku🙂))