Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dadka212
4. jan 2013

@fraufrt ja to dávam iba na poťahovú hmotu nie na krém a potriem spodok oblátky modekor gelom aj vrch....ten modekor tam tiež predávajú a to je všetko dozdobím poťahovkou...

fraufrt
4. jan 2013

@dadka212 Dakujem, uz len si vybrat...

dadka212
4. jan 2013

@fraufrt akurát dávali info na FB, že robia fotky aj na fondan 😕

fraufrt
4. jan 2013

@dadka212 kde by som si to mohla kuknut...ako to vyzera?

dadka212
4. jan 2013

@fraufrt neviem ešte to nemajú nahodené v e-shope, len teraz som si prečítala, že to robia ale len vo velkosti A4...

lucula73
4. jan 2013

prvá tohtoročná,ešte jednu dorobím večer... 🙂

jakelina
4. jan 2013

A ještě jedna dodělaná na večer. Už jsem takovou dělala a chtěla stejnou. Tak to je opruz. 😒

pristela
4. jan 2013

ach holky milujem male dedinske obchody s bajecnou otvaracou dobou 🙄 jeden druh tvarohu a za 250g 1,25€ 😠 pri tom kupujem normalne 500g za 1,15€ aach jooo, co neurobim pre maleho 🙄
sme oslavu presunuli o tyzden ale darceky chce teraz tak mu taku mini torticku urobim nech je stastny 😀

@jakelina ale je uuuuuuuuzasnaaaaa 😵 😵 😵

jakelina
4. jan 2013

@pristela juj děkuji, však na to tvoje auto se těším už teď.
Já jsem nachlazená, že se mi nic nechce. Ještě vám sem dám fotku pro pobavení, snad nevadí že to není dort, ale kukněte jaký máme letos betlém.
😀 😀 😀

anibas
4. jan 2013

@jakelina 😀 😀 😀 😀 no šikovného máš doma syna - u mojej mamy to vyzeralo takto pred rokom

anibas
4. jan 2013

@jakelina tortičky náááádherné a tá víla 😨 😨 😨 😨 😨 😨

dadka212
4. jan 2013

@jakelina 😀 paráda 😉

jakelina
4. jan 2013

@anibas ten betlém je snad padesát let starý, tak ho chovám jako oko v hlavě a malý zvířátka nakládal a vozil po bytě, tak jsem mu to zakázala, tak to vykoumal tak, že alespoň dá auta do něj. Chudáci tři králové čekají na neděli a stáli na tatře. 😀 😀 😀

nika1985
4. jan 2013

@pristela toto poznam u nas by si ani ten jeden nekupila ak nahodou ma tak je po zaruke 😠

pristela
4. jan 2013

@nika1985 tak to si mozem este gratulovat 😀 😀 😀

jakelina
4. jan 2013

@pristela já to mám tady na dědině to samé, ale v okruhu pěti kilometrů mám Kaufland, Globus a Lídl. Bydlím na strategicky dobrém místě pro nakupování. 😀 😀 😀

anibas
4. jan 2013

@pristela môžeš byť rada, že mali otvorené 😉 😉 a nečerpali dovolenku

yamahafazer
4. jan 2013

moja prva tohtorocna,ale ta farba nieje takato je to uplne ina modra taka belasa skusala som to fotit aj stym alobalom aj tak mi to ta moja sunka fotakova vobec neodfoti ako to je 😠

jakelina
4. jan 2013

@yamahafazer já jsem to taky zkoušela s tím alobalem, ale ta fialová se mi stejně fotila špatně. Asi je to v rukách a ne ve foťáku. 😝

pristela
4. jan 2013

@jakelina @yamahafazer
ženy ale alobal tam nieje na to aby vam odfotil spravnu farbu 😀 😀 😀 len , aby vam zmizli tie čierne tmave torty 😀 😀

jakelina
4. jan 2013

@pristela já vím, ale já jsem nevěděla co dřív držet, jestli alobal nebo foťák 😀 😀 😀 a ještě jsem se musela u toho balancování bát, že si na ty berušky šlápnu 😀 😀 😀

pipka
4. jan 2013

baby prosiiiiiiiim, ako namiesam krasnu fialovu? ja som na nervy...sak ked som dala fialovu wiltonku, tak ta hmota je normalne seda 🙄
a ja potrebujem krasnu fialkovu...na rapunzel saty ☹ ☹ ☹ taku tu ruzovo-fialovu 😕 😒

yamahafazer
4. jan 2013

@pristela jaj tak cierne tmave torty nemavam moc lebo mne sa to stale odraza sa mi to leskne dost a na to aby mi farbu dobre odfotilo nevies co je?
@pipka ja davam fialovu a ruzovu inak sama fialova je skareda

pipka
4. jan 2013

@yamahafazer no ved aj to som dala, ze ssom pridala ruzovu...a furt je to take nejake "vyblite" 😝 🙄
v akom pomere davas ruzovu s fialovou, 😕

pipka
4. jan 2013

neviem ci nedam radsej ruzovu a kvapku modrej...ci? 😕

yamahafazer
4. jan 2013

@pipka ja ja budem robit na februar taku ,ale co mi poslali aku chcu tu figurku tak to je taka ina taka detska nie ako z rozpravky

jakelina
4. jan 2013

@pipka já ti ani neporadím, já jsem jednou míchala nějakou barvu a vyšla mi fialová 😀 😀 😀

kikina84
4. jan 2013

maminky poradte nejaku dobru napln do torty..ja som zvyknuta len na klasicke parizske kremy a este som neexperimentovala..Dajte nejaky typ na dobru mlsotu 🙂 dakujem pekne 🙂

yamahafazer
4. jan 2013

@pipka ja neviem ja stale len pridavam od oka trochu tej trochu tej dekedy sa mi nelubi farba s modrou som este neskusala iba fialovu a tmavu ruzovu