Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
1. sep 2014

@lamps ale ved ty si sestra svojich detiiiiiiiiiiiiiiiiii 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 to nezaprieeeeš 😅 😵 😀 😀 😀

lamps
1. sep 2014

@pipka 😀 😀 😀 😀 😀 a ty ako pani učiteľka nevieš, že deťom posmievať sa nepatrí? 😀 😀 😀 😀 😀

sticker
1. sep 2014

@pristela Žanet s použitou tak robím, ale napr. načnem 4kg kýblik, odrežem cca kilo a to čo ostane nechávam v pôvodnom stave, aby som to zase zbytočne nemiesila. No a na tom mi to potom tak tvrdne. ale akože nie som z toho nejako na zrútenie 😀 😀 To som len tak na margo hmoty poznamenala 🙂

sissmiss
1. sep 2014

@pristela
@timuss hmmm, tak ja som tazky amater a zatial som spravila zo 10torticiek, ale aj mne sa zda ten smartflex teraz posledne balenie horsi. A to som tych mojich 10-12 tort piekla v kazdom pocasi, na jar, v zime, v lete, na jesen...pocas 1roka a zle sa mi robilo len s poslednym balenim. A fakt je ta dama zla na modelovanie? Kamoska tortarka mi ju odporucila ale ze musi byt top extra special neviem este aka, nestaci len obycajna dama top special, este daky dalsi superlativ tam ma mat, lebo som sa pytala ako sa jej modeluje zo smartflexu, mna to posledne modelovanie dost znechutilo, postavicka nebola velka, bola vystuzena, bolo to na jar, teplo nebolo ziadne, ale hned ako som modelovala a polozila tak sa tak nejako bortila sama do seba a vraskavela tym ako sa prepadavala do seba. Proste ta hmota akoby sa stapala dovnutra. A teda ona mi na to ze preto smartflex nepouziva lebo toto jej tiez robi...

jakelina
1. sep 2014

@lamps tak ty jdeš zítra do školy co?? A jakou máš aktovku a papuče, pochlub se. 😀 😀 😀 Děti tě tam propašují, jako starší sestru 😀

lamps
1. sep 2014

@jakelina 😀 😀 😀 😀 😀 Majka, ja som ti také chúďatko, nikto na mňa nemyslel, všetci dostali papuče, pomôcky, tašky do školy a ja nič 😀 😀 😀 Keď bol náš Jurko prvák som ho vodila do školy a spolužiaci sa ho pýtali, že či nemá maminku, keď s ním stále chodí staršia sestra 😀 😀 😀 😀, ale to bolo 7 rokov dozadu 😀

elfka.elfka
1. sep 2014

Baby, nebude nejaky kurz modelovania kvetov v kosiciach, presove, ci niekde na vychode? Aj sukromne ak su...Ak by ste o niecom vedeli dajte pls vediet vdaka

jakelina
1. sep 2014

@lamps tak já jsem ráda, že si mě zatím nepletou s babičkou, když někam jdu s nejmenším. 😀 😀

lamps
1. sep 2014

@jakelina ty máš od babičky ešte veľmi ďalekoooooooo

pristela
1. sep 2014

@sticker jo, presne viem o com vravis 😀 poznam , poznam 😀

jakelina
1. sep 2014

@sticker já to dělám jako ty a netvrdne mi. Normálně ten sáček znova přitlačím, aby vyletěl ten vzduch a pak zatočím a pevně utáhnu. Mám ho otevřený i tři měsíce a v pohodě. 😲 😲 😲

pipka
1. sep 2014

@lamps ale vieeeeeeem, ale to sa nedaaaaaaaaaaaaa 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ved kuknem na teba...na tvije deti a nepomoooozem si 😅 😀 😀

hrablica
1. sep 2014

Na objednávku-mramorové cesto, dve mascarpone plnky, jedna z horkej čoko, druhá z bielej čoko, višne

jakelina
1. sep 2014

@hrablica na tohle by mě nikdo neukecal, hned bych mu dala kladivo, ať si to vymlátí z hlavy 😀 😀 😀 Ty písmenka bych nechtěla dělat ani zanic

hrablica
1. sep 2014

@jakelina išlo to známym a keďže som totál amatér-začiatočník aspoň sa mám na kom učiť :-P ale tie písmenká mi zobrali asi dva roky života, to je pravda 😀

lamps
1. sep 2014

@pipka 😀 😀 😀 😀 😀 Janka, Janka, ty si taká veselá kopa. Deti sa s tebou určite nenudia, škoda, že si až tak ďaleko, ja by som sa hlásila do tvojej triedy 😀 😀 😀 😀. A teda neviem, či si nezmením profilovku, keď si pri pohľade na moje foto nemôžeš pomôcť

jakelina
1. sep 2014

@lamps dej si profillovku jak sedíš na nočníku 😀 😀

nika266
1. sep 2014

@elfka.elfka 20.9.robi kamka najake stretnutie v Prešove pozri si ich stranku

lamps
1. sep 2014

@jakelina
@pipka to sa vám smejká 😀 😀 😀 😀

jakelina
1. sep 2014

@lamps no však my víme, že ty se neurazíš. Buď ráda, že vypadáš tak mladě a my tě popichujeme z lásky 😀 😀 😀

lamps
1. sep 2014

@jakelina ja viem, už vás mám trošku prekunuté 😉

sulaiovamaja
1. sep 2014

@sticker Damu som mala predtym ale v cukrarskych mi ta pani hovorila ze nech skusim Smartflex a s nim sa mi ovela lepšie robilo, teda az na posledne 2 balenia a to som ho pri poslednej torte ani nefarbila, len som farbou natierala hotovu tortu, tak neviem co tomu je

pipka
1. sep 2014

@lamps tak ale zas pŕŕŕŕ, ne ze si sem das nejakeho elfa 😀 😀 😀

pipka
1. sep 2014

@jakelina tak taaaak my leeen z lasky Andrejka nasa 😵 😵 😵

lamps
1. sep 2014

@pipka
@jakelina dievčence sladké, to sú také milé srandičky 😀 😀 😀 😀 a aspoň je nám tu veselšie 😉, ale čo ma trošku trápi je to, že Žanetka je už dlhší čas akosi ticho. A inak ja som veľmi rada, že vás tu mám. Inak na net ani nechodím len sem a na fb idem kuk, čo kto napísal, lebo nieto času.
A mám ešte takú "dospelácu" otázočku 😀 😀 😀 na čom všetkom sušíte lupene kvetov? myslím hlavne také väčšie lupene. Lebo ja len na lyžičkách, ale potom sú tie kvety na jedno kopyto a nemáme doma čím jesť 😀 😀 😀 😀 a ešte jedna otázočka, poťahovala som znovu Smartom a mne sa zdá, že nie je taký krásny biely ako MMF alebo mi presvitá tá "omietka" pod poťahom?

pipka
1. sep 2014

@lamps zanetka zije, len nemaaa cas 😉 ale ona sa tu isto coskoro zjavi...zacne skola, chalani zacnu chodit z domu a hned bude casu 😀 😅 😉

a lupene...no ja teda moc nekvetinkujem 😅 ale take tie vacsie, co som aj teraz robila, ja susim na korenickach 😅 😅 😀 ja mam take korenicky s avokado, co su ako tie koreniace mlynceky a na tom mam foliu a kvietky 😅 😅
alebo aj v tych hovadinkach na vajicka na mäkko som uz susila 😅 😉

lucula73
1. sep 2014

@lamps ahojky,ja som videla vo viacerých postupoch ,že sušili kvety na tých umelohmotných lyžičkách,takých bielych,jednorazových,býva viac veľkostí tam ich je hádam a j sto kusov a to neni drahé....... 🙂

lamps
1. sep 2014

@lucula73 také mám doma, ale tie väčšie sú aj tak menšie ako antikorové na polievku. Ja by som potrebovala niečo také väčšie skoro ako žufaňa na naberanie polievky, ale kupovať toľko rovnakých žufaniek.... no neviem, musím niečo vymyslieť. Mám totiž v hlave predstavu takého veľkého kvetu, len tie lupene nemám na čom vysušiť. Raz som niekde videla, že lupene sušili na tých naberačkách, čo kedysi nosili ľudia z Ruska, ale také neviem nikde zohnať

halienka
1. sep 2014

@lamps ja mám ten istý problém s lupeňmi a furt vymýšľam rôzne "zlepšováky", na ľaliové som si vymyslela, že som takú tú tvrdú rolku čo ostane po papierových kuchynských utierkach, rozstrihla pozdĺžne na polovicu, vznikli mi dva "tunely", obalila potravinovou fóliou a dá sa to použiť aj zvnútra aj zvonka. Keď som potrebovala také lupene rôzne ohnuté, tak som si na tácku postavila asi 5 širších šálok a na ne len popritláčala alobal tak, aby mi vznikli aj rôzne priehlbiny akoby dovnútra tých šálok, no a na to som potom všelijako ukladala tie lupene. To sa dá použiť aj na sušenie hotového kvetu, do alobalu v priehlbine urobíš dierku a tam zapichneš kvet. Ale rada by som si vyrobila niečo trvalé a univerzálne, musím pošpekulovať 🙂

lamps
1. sep 2014

@halienka vidíš, dievča zlaté 🙂 🙂 🙂 🙂 veď ja si robím také držiaky na kvety, dám na pohár alobal a naň kvet, keď si ich urobím viac a do alobalu si urobím jamku, akú budem potrebovať... to by mohlo aj byť a lupeň môže byť aj väčší ako len taký, čo sa vmestí na lyžicu