Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mamcas
2. sep 2014

@jakelina mas uplne neskutocne tie torty 🙂 ja sa ganache desim prave kvoli otacaniu, ale ked neotacas, mozno skusim 😉 len mi prezrad ako dowiahnes taky rovny ten vrch? Boky chapem, pravitko som kupila 😝 ale co s tym vrchom?

mamcas
2. sep 2014

@jakelina este ma napadlo,nenatocila si sa pri tom ganasovani este? 😀 😀 😀 tym by si mi tak pomohla, ze by som Ti hadam...hm...torticku upiekla 😀 😀 😀

lamps
2. sep 2014

@sikag
@lokalistin
@simasa dievčence moje sladké ďakujem za rady ste moje poklady 😵

jakelina
2. sep 2014

@mamcas vrch zarovnám taky tím pravítkem. Nemám to stoprocentně rovné tak jako když se to dělá jak se má, ale já fakt na to nemám čas a opravdu poctivě to dělám jenom u pár dortů se kterými se hraju. 😀 😀

jakelina
2. sep 2014

@mamcas zlatko to bych si musela si ten foťák nebo mobil dát do zubů a natočit. 😝 😝

sticker
2. sep 2014

@jakelina Majka no ako to Ty popisuješ, tak to vyzerá tak jednoducho..... Presne sa tiež bojím otáčania torty... A toho tuhnutia... Stačilo mi, keď som oblievala tortu čokoládou a to tak rýchlo tuhlo, na porážku 😒 Ale krásne rovné to máš.

pristela
2. sep 2014

@jakelina ooo parada , vysvetlila si mi to uuuplne super, kujeeem , ja bych to robila tiez bez otacania, nieje na to cas a tiez to potrebujem v rychlosti, tak si ma navnadila, ze asi vcul aj skusim mam len tri, jednu obdlznik tak bude casu 😀 este raz kujeeeem 😵 😵

pristela
2. sep 2014

@jakelina este mi siim sku napisat orientacne kolko čoko si minula na tu tortusku co si mi sem dala foto , len od oka, bo ja nemam absolut predstavu kolko to zožerie 😝

lawli
2. sep 2014

@daja55 Ahoj ,dúfam ,že nepíšem neskoro...robila som ju na krabičke od kakaa ....ručne som si šúľaľa prúžky...neviem či som ti tým pomohla 😨

lawli
2. sep 2014

@mimcak Ďakujem 🙂

lawli
2. sep 2014

@katarina51 ďakujem 🙂

lawli
2. sep 2014

@jachin ďakujem ,celkom fajn sa mi robila 🙂

lawli
2. sep 2014

@mimusa94 prepáč ,že píšem až teraz ,no nechodím tu často...beriem 10 € od kila ,takže v podstate nezáleží na tom koľko stála konkrétna tortička ,ale záleží na tom akú veľkú ju spravíš ty 🙂

jakelina
3. sep 2014

@pristela zlatko asi tak 30-40 deka. Jenom tak odhaduji, já nedělám z tabulkové čokolády, ale z čoček. Jenom nasypu do misky tak odhadem z pytle. Mám doma 10 kg velký pytel. 😀 😀 Záleží jak máš ten dort zarovnaný, čím rovnější i nahoře, tím míň stačí. 😉

pristela
3. sep 2014

@jakelina no snad som to pochopila :D takze obmazavas len touto coko "masou" ziadne ine obmazavanie na zarovnanie pod nu/ani maslo ani plnka/ aa este ma v noci napadlo, bo vsak hlava nikdy nespí 😀 do tej coko supnes len zostatky plniek maslovych abo parižu ? pribinak asi nie , ze ?
aaa uz davam pokoj 😀 😀 😀 😀 😀 jaj este nie , pockaj 😀 coko davas tmavu ci bielu? už som ticho 🤐 😀 😀

mimusa94
3. sep 2014

@lawli ahoooj uz ani neviem naco som sa pytala :D 😀

mimusa94
3. sep 2014

@lawli lebo tuu co som robila ja futbalovu tak som zobrala 60e tak sa pytam bo som sa dopocula ze vraj bola drahaaaaa 🙂

jakelina
3. sep 2014

@pristela pribiňák ne, jenom když mám v dortu máslový krém nebo pařížský. Takové krémy, co je v nich šlehačka na nebo máslo a zůstanou mi a nechci to vyhodit. Doma už to nechce nikdo 😝 😝 😝 Když nezůstanou, tak dám šlehačku . Tvaroh by mi v tom přešel tak nějak bléééééé, ale možná je to jenom můj pocit. 😀 😀

jakelina
3. sep 2014

@pristela dort klasicky naplním, ale nenechávám žádnou velkou mezeru, ani u pribináčkového, normálně to namažu až ke kraji a pak to uhladím a co nejvíc zarovnám.

pristela
3. sep 2014

@jakelina kujeeeeem a cmukááám 😵 😵 😵 si uuuzasnaa

swety1
3. sep 2014

Chcem ist robit malemu tortu na 4 roky poradte aka je dobraa??

jakelina
3. sep 2014

@pristela ale neblázni, však ty umíš všechno, připadám si trapně, že já ti tu mám radit. 😀 😀 Určitě hned první dort budeš mít hranu jak když střelí 😀 😀

sticker
3. sep 2014

@pristela @jakelina Baby ja si normálne skopírujem vašu konverzáciu 🙂 Lebo Žanetka sa pýta presne "moje" otázky 😀
A niektorá ste písali, že robíte mramor bez delenia bielok a žĺtok.... Tak nad tým premýšľam - objem to získa aj tak? Nie je "čaro" toho mramoráku práve v tom snehu? 😅 😀 Ja ho robím véééľmi často a tak z duše neznášam to delenie vajca na žĺtky a bielky 😒

lirio
3. sep 2014

@jakelina prepáčte, že vám do toho skáčem, takto robím torty aj ja, ale nikdy som ich nepoťahovala a chcem sa spýtať, či pri poťahovaní nepresvitá tmavá čokoláda cez biely marcipán, alebo poťahujete potom len zafarbenou hmotou a pod bielu poťahovku dávate zmes z bielej čokolády?

jakelina
3. sep 2014

@lirio poprosím o tykání, já potírám podle krému co uvnitř dortu. Pokud je tam bílý krém, tak i povrch potřu bílou čokoládou. Když je krém čokoládový, tak potřu tmavým ganache a bez ohledu na to, jakou barvu má potah. Ale pokud se bojíš, že to bude prosvítat, tak udělej z bílé čokolády.

pristela
3. sep 2014

@jakelina ty si číslo 😀 😀 😀 😀 😀 pche, furt sa tu učím nove vecicky ked citam 😀 😀
@sticker ja robim mramorak uz stale v roznych verziach jasna vec, skusala som raz bez oddelovania ale nemala som ho potom taky jemny, ale mozno som len spatne miesala bo baby co to tak robia pisali ze bol v pohode, ako aj ten moj bol v pohode ale nie taky nadychano jemny, @jakelina Majka tusin nerobi mramorak ale ma nejaky iny receptos bez oleja a tam neoddeluje vajka

lawli
3. sep 2014

@mimusa94 Pýtala si sa na cenu futbalovej tortičky...tak neviem či bola drahá ,ale pokiaľ mala 6 kg ,tak aj ja by som toľko vzala ...moja mala 8,1 kg (rozmer 25 x 35 cm x 11 cm výška + poschodie zrezané do šikma kruh o priemere 18 cm) ,zobrala som za ňu 78 € (teda toľko som pýtala ,ale pani mi nechala 80 €) ...pýtala som nenej ,lebo týždeň predtým som jej piekla tiež veľkú tortu - knihu (7,4 kg) 🙂 myslím ,že niektoré kočky tu na MK by brali za takúto tortičku viac 🤐

lirio
3. sep 2014

@jakelina ďakujem, vyskúšam

mimusa94
3. sep 2014

@lawli ja od kg neberiem..spocitam si suroviny a podobne a pripocitam robotu 🙂 mohla mat okolo tych 8kg si myslimm 🙂 a robis ganache ak sa smiem opytat? 🙂

pristela
3. sep 2014

@mimusa94 fuha, 8kg tortuska ti na suroviny +robota vysla 60€ ? hmm, to je nejak lacne, kde nakupujes 😀 ? aj ja scuuu 😀 😀 😀 ale nie srandu si robim , ale priratala si si tam aj energie?podlozku? papiere, lepiace pasky,saponat na umyvanie ruk, riadu,energie-umyvacka, rura,voda, mixer, chladnicka, mikrovlnka ,kuchynske utierky, ak podsypavas pri valkani tak aj to, farby ktore minies pri farbeni hmoty a je v tom este kopec veci ako aj pohonne hmoty ked ides nakupit na torty , alebo umyvanie pomocok a kuchyne po dotorovani, co sa nezda ale hodne moc to nadnesie cenu , ja ked som spocitavala co je okolo torty, suroviny boli v pohode ale vsetko okolo i ked niekedy centove zalezitosti boli dokopy mega 😖