Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

michaela3011
1. júl 2015

@margetakuska ahoj 🙂 a keby si jej spravila puncovu tortu??? 😎 ta potesi hadam kazdeho 😀 a mas pokoj s mliekom a s mliecnymi vyrobkami 😉

antenka1
1. júl 2015

@sasettka vauuu. Super. Aj teba si tam posadim 😉

margetakuska
2. júl 2015

@michaela3011 to je v podstate perfektny napad😁 vdaka este mam na to dnes aby som sa rozhodla to je este fuuuura casu😂

sikag
2. júl 2015

@antenka1 ano len kosticou takou ciernou ryhovanou

sikag
2. júl 2015

@sasettka vyzera to tak jednoducho 🙂 vyskusam. mas tie vykrajovacky co tam pouzivaju? ja ich zhanam

sasettka
2. júl 2015

@sikag ja len jednoduche hladam 😀 ee, nemam take velke, na tie stredove som pouzila take 5 listkove klasicke, som ich poriadne roztiahla 😝 ostatne listky uz boli velke kruzky, pekne po jednom ... ale Tana mi kupila tie velkeee na ruze, co sme pouzivali na stretku, tak na tie sa tesim 🙂

nika1985
2. júl 2015

@margetakuska ano tak mozes tam dat gustin a napr. kokosovy olej on ked stuhne bude to ako beton ja tym babam nahradzam maslo. Ale spytaj sa ak ma iba na laktozu mas to jednoduhsie

lvka
2. júl 2015

dievcata mozem sa spytat ako prevazate poschodove torty? mam z toho vzdy trosku hrozu tak teraz mi napadlo ci nemate na to nejaky dobry recept ;)

michaela3011
2. júl 2015

neviem ci to tak niektora robite, no dnes som skusila nieco "nove" pri kakaovom korpuse... vzdy ked pridam 1pl kakaa, tak 1pl muky odoberem,... to vie asi kazdy 😀 aaaale dnes som pridala trochu viac oleja a vody navyse, kedze kakao vysusuje 😅 a som spokojna s vysledkom 😜😎 robievate tiez tak kakaove korpusy??? 😅 😀 pekny zvysok dna 🌞🌞🌞

dush
2. júl 2015

Viete mi poradiť,pomýlila som si dátum odovzdania torty.Myslela som,že prídu v piatok,ale prídu až v sobotu podporou a ja sombju včera plnila a dnes poťahové.Bude v sobotu ešte dobrá?Suvtamncerstve jahody jogurtov tvaroh krem

monique82
2. júl 2015

@dush Ahoj, ja som minulý týždeň vo štvrtok urobila tortu so šľahačkovomaskarponovým krémom a čerstvými jahodami s poťahovkou. Rozrájali sme ju v sobotu, bola fantastická a kúsok ostal na nedeľu, tiež bola dobrá. Pokiaľ to je nonstop v chladničke, niet sa čoho báť.

dush
2. júl 2015

@monique82 je v chladničke stále.Ďakujem.

lisinovicova
2. júl 2015

@mia1111 Nádhera aj ja chcem takééé.

zuzu188
2. júl 2015
lvka
3. júl 2015

folklorna svadobna uplne na poslednu chvilu 🙂

silvialilien
3. júl 2015

Prosim vas tu farebnu stym chameleonom ste ako robili..? To farebne su potravinarske papiere jedlé?

tortova_vila
3. júl 2015

jeeej ani som nevedela ze tato stranka existuje. Trosku je to chaos a mate uz skoro 7000 stranok. Takze sa v tom tazko orientuje, ale inak SUPEEEER <3

nicoletta77
3. júl 2015

Ahojte tortičkárky. Ďakujem za predchádzajúce páčitká. Pridávam moje tri, ktoré som robila tento týždeň.

michaela3011
3. júl 2015

zdravim vas 🙂 pridavam moju vcerajsiu nocnu a dnes uz odovzdanu 😅 teplo sa na nej odzrkadlilo 😒 chudinka 😅
ruza bola povodne na drotiku, no neviem akym zazrakom mi zrazu z drotika odkvecla ked vysela a susila sa 😀 teplo na nu dolahlo 😀 takze, nakoniec bez drotikov 😎 😀 torta bola inak bleeeedulililinko zelena 🙂 len dako na foto to nevidno 🙂
aaaa pozor 😝 tento krat mi dali uplne volnu ruku 😎
prajem vam pekny vikend 😵 uzite si ho s rodinkou 😵 😵 😵 😵

michaela3011
3. júl 2015

@lvka tie kvietky tam mas nadherne 😵

lvka
3. júl 2015

@michaela3011 dakujem 🙂 uf..fotila som mobilom a na pc pozeram ze aka hrbolataaaaa...hned som ju isla pozerat jak ma tonvystrasilo ale je rovnaa 🙂 skoro som sa rozplqkala 🙂)) kamaratka VCERA ze druha svadba a ze tortu nemaju....no tak to nemozem tak nechat 🙂))) ja som este amater velky ale z tejto sa tesim 🙂
tvoja prekraaasna!

michaela3011
3. júl 2015

@lvka haha 😀 ja som moju tiez robila narychlo, nevytuhla ani poriadne v chladnicke... bola iba obmaslovana maslom... ziadne ganache... takze na mojej je tiez vidno nedostatky 😅 no beriem to tak, ze s tou tortou nejdem sutazit ale idem iba niekomu spravit radost 😵 nedostatky casom snad zminimalizujem 🙂 chce to len trenovat 😉 no paci sa mi na tvojej torte ako si sa stym pohrala 🙂 ladi to pekne 🙂

michaela3011
3. júl 2015

@lvka a dakujem 😉

lvka
3. júl 2015

@michaela3011 nevidim ani jeden nedostatok ! 🙂 tie fotky su perfektny napad
Budu sa brat v krojoch tak naschval je taka folklorna, obaja tancuju 🙂 raz ked budem velky profik spravim take stuzky z marcipanu! 😀

michaela3011
3. júl 2015

@lvka urcite to bude nadherna svadba 😵 a este taku originalnu tortu budu mat 🙂 ja by som inak tie stuhy nechavala takto origos, ziadne modelovane... takto tomu to dava celkovo iny kontrast 🙂

antenka1
3. júl 2015

Baby no co vam poviem. No nic vam nepoviem 😀 😀 😀
@sasettka @sikag @grasie asi si otvorím skolu varenia. Aj ked toto je studena kuchyna 😎

mojmacik
3. júl 2015

ahojte...a jedna odomna

mojmacik
3. júl 2015
miselka007
3. júl 2015

Ahojte zienky,potrebujem radu.Idem robit prvykat 3-poschodovu tortu na svadbu.Prilozim vam aj foto aby ste videli ze aku.A teraz chcem vediet ze aj sa nejak upevnuju korpusy alebo ich len mozem polozit na seba?A este prosim skusenejsie ze ake priemery by som mala spravit aby sa torta zmestila do 10kg? Moc vam dakujem 🙂 nie som este skusena v poschodovych

grasie
3. júl 2015

@sikag nááádherna, tie tvoje čisté línie, kvety jak živé 😵 😵 😵
@antenka som si cvrkla práve 😀)))) ty si proste majster, perfketnáááá je 😵 a tie zrniečka v paradakách to sú ozajstne nejaké však?? bo keby neboli a si ich šulkala, tak so to idem rovno hodiť 😝