Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

stebota
3. sep 2015

@sustik Ja používam smartflex velvet a ten to nerobí skús ten.

pukica
3. sep 2015

@halienka prosim ta a ta vystuz musi byt zasadne plastova?cize ak by som mala drevene palicky vhodne ako vystuz nie su vhodne?

jakelina
3. sep 2015

@stebota kvůli ceně a prý je to lepší, není to tak křehké, jako jenom z gumpasty

halienka
3. sep 2015

@pukica nie, môže byť aj drevená, drevené paličky, len ja som si akosi zvykla ich dávať ešte do takých plastových slamiek, ani neviem prečo, niekde som to videla. Ale myslím že môže byť aj len drevené paličky. 🙂

mirinecka
3. sep 2015

@stebota ja používam gumpastu a je pravda že čo som mala poslednú várku bola mäkšia a lepkavejšia, tak stále si musím prášiť solamyl ten pomôže aby sa nelepilo, inak pre mňa na kvety je gumpasta top

antenka1
3. sep 2015

Tak som na chvilu spät dievcence. Lenze uz som aj zabudla co vsetko som chcela napisat 😕
@adrika202 velmi veľmi tu budu chybat tvoje torty. Bola si perfektnou inšpiráciou. Ale snáď aspon jednu dve tyzdenne prispejes. Hlavne sa vsak daj do poriadku a nech sa ti vrati laska k peceniu a radost z toriet.
To vlastne plati aj pre majku @maya30 aj pre @akzuzs .
Ja som mala počas prazdnin zakázané piec. Ked mi to drahý oznámil najprv som myslela že si robí srandu. Ale potom mi s kamennou tvarou povedal, že to mysli úplne vážne. Bola som z toho trosku vykolajena ale poviem vam ze nic lepšie som nemohla urobiť. Kazdy jeden horúci deň som mu ďakovala (samozreme len v duchu 😉 :-P )
Užívala som si pohodu a detičky. Je to naprd ked sa z pecenia stane povinnost a do kuchyne lezieme s nechutou :-/
A este som určite nezabudla na mimona od @pristela. Zenska tak ten bol DOKONALYYY 🙂. Uzasny. Raz ked budem velka a ty budes mat koopec volneho casu, ta prepadnem a naucis ma tak carovat s farbami 😉

nika266
3. sep 2015

Tak tu su moje tortičky tento týťdeň 🙂

dzejnus
3. sep 2015

dnesna 😉

mizulienka
4. sep 2015

ahojte, ozyvam sa po dlhom case, vyzera to tak, ze sa pomaly vraciam do pecenia 😉 chcem si kupit robot, rozmyslam medzi kenwood-om ale pohravam sa aj s kitchenAid-om....
mate niektora tento
Kenwood KMM 770 Major Premier

alebo KitchenAiArtisan?

dakujem za kazdu radu 😉

silvialetko
4. sep 2015

Zienky otazka na vas co davate na vrch ako penu ked robite krigel (pivo) dakujem za kazdu radu

veronkaj
4. sep 2015

@mizulienka ja som investovala a kúpila si kenwood ale už aj s indukciu Cooking Chef a neľutujem ale že vôbec, okrem bežného používania robota tú indukciu na krémy čo sa robia nad parou, bielka,,, ale aj varenie aj ked varím na ňom výnimočne šetrím si ho, Koľko krát aj ked sa krém zgrcne stačí jemnučko prihriať a ide to a pod. misa veľká, doporučujem. má veľký výkon čo oceňujem pri perníkoch, a kysnutom ceste, je celokovový aj vo vnútri.

mizulienka
4. sep 2015

@veronkaj prosim ta hodis mi sem konkretny link? a kde si ho kupovala? dakujem

ja si tiez radsej priplatim, ale chcem, aby bol kvalitny...peciem vela, nemyslim len torty, ale tak celkovo, pri 3 detoch musis mat stale nieco nachystane 😉

adrika202
4. sep 2015

@antenka1 no mne teda torty absolut nebudu chybať ,dorabam to co mam davno objednane ale s maximalnou nechutou ,ani tie torty nefotim ... normalne mi je az fyzicky zle už len pri pomyslení že mam piecť a zdobiť ... a teda kvoli jednej dvom tortam nebudem ani ruru zapinat a robit si bordel ,šak ja sa už nenormalne teším na to ako spakujem všetok ten tortový bordel do jednej velkej krabice a koooonečne budem mať doma poriadok 😀 a nehovorim už o tom že 1-2 sa mi ani neoplati robiť a tiež to že koho potom odmietnem ?? lebo to je stale tak 2 su uplne cudzie ale ,ozve sa taka znama ,rodina ,stala zakaznicka a z dvoch je hned 7 ... neviem či sa dokopem vobec spravit torty na konci oktobra mojim dvom krpcom ,maju narodky v rozpati 3 dni 😝 proste prišiel čas skončiť s tym ,už ma to nenaplna a nebavi a bez srdca sa to robit neda ...
ale dakujem za podporu aj ostatnym holkam ,je to mile 🙂 a s tym chlapom som žartovala 😀 😀 😀 teraz ked budem mať koooopec volneho času by som sa mala prisposobovať nejakemu chlapovi ?? ani nahodou 🙂 aj tak su všetci na jedno kopyto ( česť vynimkam ,ale tie ja nestretávam ) takže sa naozaj budem venovať len svojim detom a sebe a časom možno niečo vymyslim ale torty to určite nebudu 🙂 🙂

livia76
4. sep 2015

@adrika202 tak nejak je to aj so mnou 😀 plne ťa chápem, ja som tak túto kapitolu uzavrela pred rokom. Teraz tak maximálne dcérke,neteri mužovi a mamine či svokre to je celé moje tortovanie počas roka 😀 konečne mám z toho radosť a nie nervy 😀

jakelina
4. sep 2015

@adrika202 mluvíš mi z duše, taky to tak mám. Já vše zabalila do krabic a i dort na křtiny si nechala upéct. Potom jsem pár jednoduchých dortů pro rodinu upekla, ale s nechutí. Teď mě na příští týden umluvil manželův bratranec na dort pro dceru a to se mi tak nechce, ani nevíš jak. Nemám doma ani kousek hmoty, tak musím kilo objednat a nabarvit plno kousíčků, to pak asi vyhodím, co s tím 😝 😝 😝 Nejde to odhadnout, kolik přesně člověk bude potřebovat 😝 😝

stebota
4. sep 2015

@silvialetko myslím že sú to bielka s cukrom šľahané nad parou na 1 bielok 7dkg kryš.cukru natrieš si to na pečiaci papier do tvaru aký potrebuješ a sušíš v rúre😉

pppeeetttaaa
4. sep 2015

ahojte, tak vcera som toho mala trosku viac, a este ma 2 cakaju..
@stebota diky za radu, fotila som ako si poradila 🙂

anicka5119
4. sep 2015

Tá prvá (zrejme svadobná) je prenádherná. A mohla by si mi prezradiť ako si robila na 1. poschodí tú fialovú bordúru? Je to otlačený vzor a obtiahnuté kráľovskou glazúrou, alebo úplne inak? Idem robiť svadobnú tortu synovi a práve takto dajako majú predstavu. Vopred ďakujem za pomoc

kathrin6
4. sep 2015

@pppeeetttaaa krasne torticky. Prispevok nado mnou pravdepodobne patri tebe 🙂

stebota
4. sep 2015

@pppeeetttaaa Paráda vlastne nám obom poradila Žanetka 😀 😀 😀

pppeeetttaaa
4. sep 2015

@anicka5119 ahoj, dakujem 🙂 to je jedla krajka

stebota
4. sep 2015

@pppeeetttaaa a akú hmotu na krajku používaš

pppeeetttaaa
4. sep 2015

@stebota teraz som pouzila Sugar Dress, lebo inu nemali, predtym som mala Magic decor, ale tato ke lepsia.. ked sa vysusi ostane kraasne leskla a pruzna.. aj ked sa dlhsie susi, tu magic som za 6-7 minut v rure mala hotovu, casto som ju upiekla.. ale tuto novu dlhsie treba susit ale ostane pruzna..

sollange
4. sep 2015

Na dnes jedna,ktorú som venovala pánovi,ktorý pomáha ťažko chorým detičkám resp.ich rodinám zbieraním finančných prostriedkov na zdravotné pomôcky a dnes ukončuje v KE svoj charitatívny beh🙂

mimusa94
4. sep 2015

babulky idem sa pochvalit s mojou prvou takouto valkou tortou 🙂 kedze nepeciem este dlho tak som mala velky strach dufam ze zajtra prezije cestu na svadobny stol 🙂))

nika266
4. sep 2015

@silvialetko ja som penu robila z rastlinnej šľahačky dam na konci ole puding kolko treba ,neveľa a drzi to

dzejnus
4. sep 2015

BABENKY,PROSIM VAS, NEJAKY POSTUP NA TU RUKUUUU??? SURNE, DAKUJEM VAM ,, NEMOZEM NAJST ☹
ROZMYSLALA SOM ZE Z BURIZONOVEJ HMOTY TO UROBIT,LEN AKO TIE PRSTY NO NEVIEM, PRETO BY SOM CHCELA NEJAKY POSTUP..DAKUJEEM MOC

dzejnus
4. sep 2015

este vas chcem poprosit nejaky krem recept aby bol biely,, na zdobenie dobryy??? diky moc za radyyy 😉

haannka
5. sep 2015

Ahojte...moja tohtotyzdnova

silvialetko
5. sep 2015

@nika266 normalne vyslahat slahacku a puding? Vyslahat?