Medovníčky ako hobby

25. mar 2013  • 
fotoportrét
fotoportrét
ewellina
4
Registrovala sa 14. júla 2010 na modrykonik.sk. Pridala 3853 príspevkov. Má 7 priateľov.
 Sú tu nejaké žienky, ktoré sa venujú tejto krásnej záľube? Ozvite sa. emoticon Nemyslím teraz len také napečenie pred Vianocami a ozdobenie orieškom... Myslím skôr na také seriózne venovanie sa tomuto koníčku, vytváranie takých medovníkových umeleckých dielok.
20. nov 2012 o 16:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
 Pridaj príspevok
fotoportrét
fotoportrét
miminkaaa3
3
Registrovala sa 3. augusta 2012 na modrykonik.sk. Pridala 12 príspevkov. Má 14 priateľov. Nitra.
  • Romanko1 rok a 10 mesiacov
 @ewellina

ahoj, ja sa venujem zdobeniu pernickou...preco sa pytas?
20. nov 2012 o 20:09  •  1 dieťa - čaká bábätko, termín má v decembri 2012  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
ewellina
4
Registrovala sa 14. júla 2010 na modrykonik.sk. Pridala 3853 príspevkov. Má 7 priateľov.
 @miminkaaa3 Jééj, ahoj. Tak som myslela, že keby sme sa našli viaceré také mamičky, mohli by sme si v tejto téme vymieňať skúsenosti a potešovať sa navzájom svojimi dielkami. emoticon Teším sa, že si sa ozvala. emoticon Už dlho sa tomu venuješ?
20. nov 2012 o 20:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
dm1
45
Registrovala sa 19. februára 2009 na modrykonik.sk. Pridala 11042 príspevkov a 6 albumov. Má 30 priateľov. Ilava.
 @ewellina az teraz som nasla tuto temu emoticon. prave idem vecer dozdobovat velkonocne medovnicky. Pre mna su medovnicky neskutocny relax a veeelmi rada ich zdobim emoticon
18. mar 2013 o 20:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
ewellina
4
 @dm1 Aj pre mňa je to zdobenie relax. Príprava cesta a pečenie už trochu menej. emoticon Všimla som si, že v téme o marcipánových tortách sa občas povie niečo aj o medovníčkoch, ale sú to podľa mňa dve dosť rozdielne veci.
18. mar 2013 o 21:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
dm1
45
Registrovala sa 19. februára 2009 na modrykonik.sk. Pridala 11042 príspevkov a 6 albumov. Má 30 priateľov. Ilava.
 @ewellina veruuu ani ja neznasam to pecenie rovnako pri medovnickoch ako aj pri tortach emoticon . No veru v tortach obcas niektore aj medovnickujeme ale veeelmi malo. Nejdes nahodou na stretko medovnikove do cicman v maji? ja idem a moooc sa tesim medovnikovch postupov na nete niet preto sa tesim ze spoznam vela sikovnych medovnikarok osobne a uvidim ich pri praci.
Uz mas na velku noc spravene nieco? potom pridaj fotoooo
18. mar 2013 o 21:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
ewellina
4
 @dm1 Počkaj, počkaj. emoticon Ja mám taký zvyk piecť medovníčky skôr na Vianoce. Neviem, na Veľkú Noc mi to akosi nepasuje, neviem, či naši slovenskí predkovia robili medovníčky aj na Veľkú Noc. No a v máji budem mať tento rok iné povinnosti. Kuk do môjho pasu. emoticon Inak by som rada šla a raz na niečo také snáď pôjdem, keď drobce trochu podrastú.
18. mar 2013 o 21:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
dm1
45
 @ewellina ved aj ja skor na vianoce ale prilezitost sa vzdy najde emoticon. ja len take kuriatka na ozdobu a tak a hlavne 3d medovnikove vajicka. A jeej veru som si nevsimla to budes mat prijemnejsie starosti emoticon
18. mar 2013 o 21:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
dannaniella
2
Registrovala sa 21. decembra 2010 na modrykonik.sk. Pridala 123 príspevkov a 1 album. Má 1 priateľa. Španielsko.
 ahoj. Ja sa tomu venujem, resp. venovala som sa v španielsku. kde som mala svoj stánok a maľovala s deťmi a predávala svoje pokreslené. Bola som za to platená a navyše ma to bavilo, nuž ale keď vidím aké sú ceny tých medovníkov tu na Slovensku..hahaa..no nemyslím, že by som v tom pokračovala. Jedine pre vlastné potešenie a výzdobu rodiny. Mne sa najviac páčili na vianočnom stromčeku..len drobučké medovníčky a biele svetielka. Veľmi krásna tvorba je na stránke úľuvu. Cenu tak nádherne urobeného medovníka vie posúdiť len ten, kto taký vytvoril. Vždy som hovorila, keď sa kupujúcim zdali drahé : "ak mi namaľuješ rovnako pekný ako ten môj, dám ti ich obe zadarmo.."hm..keď to skúsili, celkom dobre sme sa zabavili..
18. mar 2013 o 22:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
dm1
45
 @dannaniella to mas veru velku pravdu malokto dokaze ocenit malovany medovnicek ale vlastne celkovo rucnu robotu. Preto medovnicky robim len znamym a priatelom ako darceky. Inak tiez som prvy rok mala na stromceku vianocnom medovnicky 3D gulky a ine a velmi sa mi to pacilo len hand made ozdobky. Nemohla by si vlozit obrazky nejakych svojich pernickov prosim? ze ake sa robili v spanielsku pre zaujmavost emoticon
19. mar 2013 o 13:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
dannaniella
2
Registrovala sa 21. decembra 2010 na modrykonik.sk. Pridala 123 príspevkov a 1 album. Má 1 priateľa. Španielsko.
 ahoj, no veľmi medovníky pofotené nemám, ale skôr stánok. to chodíme na stredoveké trhy, preto ten štýl. emoticon
19. mar 2013 o 14:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
dm1
45
 @dannaniella jej to vyzera super mam rada take tradicne trhy emoticon a super ze sa tam dalo aj si to skusit aspon ludia videli ze to vobec nie je jednoduche
19. mar 2013 o 18:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
dannaniella
2
 @dm1 ahoj, tak ma napadlo, sa ťa opýtať na to akou technikou ty maluješ. teda, u mňa je problém v tom, že malovanie veľmi dlho trvá, pretože sa mi stále kornútok upcháva drobnými hrudkami cukru. ja malujem kornútkom z plastikovej fólie, a snažím sa teda o veľmi maličký otvor. Môžeš mi prosím poradiť, ako by som zabránila tomu upchávaniu? lebo myslím, žeby to trvalo o polovicu kratšie. ďakujem.
19. mar 2013 o 22:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
dm1
45
 @dannaniella no ja zdobim takym sackom malym co ma ten uzatvaraci patent hore takze klasika sacok z papiernictva je taky pevnejsi a bez zvaru dole. Odstrihnem si manikurkami opatrne roztek a zdobim. proti upchavaniu je velmi dolezite aky cukor pouzijes ja pouzivam iba povazsky cukor a preosievam niekolkokrat. Aj tak sa obcas hrudka najde ale tomu nezabramin na 100%. Neviem ake tenke linky chces robit ale na take klasika mriezkovanie a zdobenie mi to staci. Napr. tu este min.velkonocne 3D tento rok som este nestihla odfotit emoticon alebo na svadobnom srdiecku mriezka
19. mar 2013 o 22:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
dannaniella
2
 @dm1 wááw..no úžasné. tie vajíčka sa mi super páčia. prekrásna práca, taká jemná. nádherné. aj ideš predávať niekam na trh? ja som tiež robila dvojvrstvové. no a naposledy som riešila zdravšiu náhradu cukru na zdobenie. išlo mi o to, že medovníky boli bez cukru, len veľa medu, proste natural, teraz popular..heheheh...no ale ten cukor neviem nahradiť ničím - zatím.
19. mar 2013 o 22:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
dm1
45
 @dannaniella dakujem no na trh veru nie ja to robim len doma ako hobby a tiez aj peciem torty tak mi na to nezostava moc casu tak som rada ze stiham popiect a ozdobit aspon pre nas a znamych
25. mar 2013 o 14:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to

Podobné diskusie