Šité hračky a iné tvorenie

lusil2005
16. feb 2009

Ahojte zienky! Okrem digiscrapbooku som tu nenasla ziadnu temu o takom tom nasom domacom tvoreni... Ako je to u vas? mna to na materskej zdraplo do pazurov a nepustilo ma to doteraz 😅 Mate aj vy nejake rady, skusenosti, postrehy alebo inspiracie z vlastnej tvorby? Sem s nimi!!! Do mojej manie zatial patri pletenie z papiera, pergamano, enkaustika, servitkovanie, sitie babik a inych hraciek, zdobenie medovnickov a najnovsie - podla sezony, kraslice! 😀 tu su moje vytvory, tesim sa na vase!!!! http://picasaweb.google.com/lucia.mizerakova

pastelka74
3. jún 2014

@snehovavlocka .....a predčím sa chránia?...že napodobňujú niekoho iného......?????????????...si zábavnááááá 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

snehovavlocka
3. jún 2014

@pastelka74 som rada, ze som ta pobavila, ja som o tej ochrane len napisala to, co zvyknu hovorit. ci napodobnuju alebo nie, to uz neriesim. ale silno pochybujem, ze si tu niekto nahana zakaznikov. keby som chcela nieco take kupit, kuknem na to portaly urcene, alebo skusim fb, google....
ale uprimne, nerozumiem, preco si sa tak rozhorcila nad mojim prispevkom. stale plati to, ze oficialny predaj je tu zakazany

lienok1
9. jún 2014

...rodinný anjel "KATE"...🙂

lienok1
15. jún 2014

a ešte jeden...rodinný anjel ERIKA...🙂

lienok1
23. jún 2014

...ešte jeden anjelík...NELLINKA 🙂

jajabajaja
25. jún 2014

este par drobnosti a konecne je hotova 🙂)

jajabajaja
26. jún 2014

maminky, poradite mi ako docielit,aby babika sama stala? /bez stojanu/

jajabajaja
30. jún 2014

z usiteho hava sme mali so synom obaja rovnako velku radost

79marry
1. júl 2014

@lienok1 Sú náááádherné!

nipohippo
1. júl 2014

@jajabajaja tak to sú ale fešáci - aj jeden, aj druhý! 🙂

jajabajaja
1. júl 2014

@nipohippo dakujeme, snazili sme sa 😉

jajabajaja
5. júl 2014

zienky, potrebovala by som nejaky dobry tip-ako docielit pri siti hraciek pekne telo? /nenariasene, nehrbolate...?/ je to vyplnou alebo latkou? sila som zatial z bavlny a stale a mi to nezda pekne...skusala som vyplnat na makssie aj uplne natvrdo. namakko to bolo zvlnene cele.Na tvrdo tiez trochu a naviac mi to roztahovalo svy....Skusala som vyplnat co najviac z jedneho kusu vyplne ale to mi tiez neprislo dobre-nevedela som sa dostat poriadne do malych ohybov,aby som to tam pekne "napechovala"....tak uz neviem....aky material a sposob pouzivate vy?

snehovavlocka
6. júl 2014

@jajabajaja no lepsie je naplno, ak mas bavlnenu latku na dekoracie, v oblukoch si svy dobre nastrihat.

kijara31
10. júl 2014

@jajabajaja ja vyplnam najviac ako sa da, nemam rada ked maju babiky "celilitidu" 🙂)) - presne treba v si svy oblukoch poriadne nastrihat - a do do malych ohybov napchavam vypln ihlicou po malych kuskoch 🙂

jajabajaja
10. júl 2014

@kijara31 no ved ta celulitida, hehe. pekne si to nazvala. a aku latku pouzivas? uplet alebo bavlnu? skor tensiu alebo hrubsiu latku....rozmyslala, ze mozno keby bola pevnejsia, ze by to tak nebolo vidno...

jajabajaja
10. júl 2014

@snehovavlocka to orbim,ale aj tak to nie je ono. trochu vyssi esom pridaval foto babiky- ta vystreta ruka je podla mna totalne hrbolata.....

kijara31
10. júl 2014

@jajabajaja ja pouzivam klasicku telickovu bavlnu a plnim dutym runom .... hrbole mavali ked som ich plnila vatelinom, bol sice lacnejsi, ale nevyzeralo to dobre....pridavam foto jednej mojej kocky 🙂

jajabajaja
10. júl 2014

@kijara31 aka peknucka. tie topanky su uzasne 🙂). aj vatelinom sa da vyplnat? to mi nenapadlo. vatelin je predsa lisovany v "platoch", ci?

kijara31
10. júl 2014

@jajabajaja dakujem, topanky su zo sekaca 🙂 - jj da sa vyplnat, trhala som si take pasy a tymi som ihlicou vyplnala, babiky boli take tvrde, pevne...

snehovavlocka
10. júl 2014

@jajabajaja a sijes na stroji? ak mas strojom site a dobre nastavenu nit, tak sa ti nerozidu svy, aj ked poriadne napchas tie casti. fakt byva hrbolate vtedy, ked je to take skoro plne, ale nie celkom. to musis vlastne tak nasponovat tu latku. tym, ze je napchata, je taka vystreta....inak uz neviem, co poradit. a do uzsich casti zvyknem runo tlacit bud ruckou z gulatej varechy alebo ihlicou, podla toho, aka uzka je koncatina....

jajabajaja
10. júl 2014

@snehovavlocka ano, sijem na stroji. mozno by som mala davat uzsi steh....ja to do uzkych casti tlacim tenkou oblou ruckou takej predlzenej lyzicky-tou aj pred vyplnani prechadzam svyky zvnutra 🙂)
a vdaka za rady 🙂

bezaz
12. júl 2014

@jajabajaja dobre drzi kanafas, ten je riadne pevny a urcite upravit steh na 1, max 1,5 steh..

jajabajaja
13. júl 2014

@bezaz dakujem. skusim to. lebo s tou bavlnou to nejde ani tak ani tak...ked som to vypchala prilis bolo to este horsie. musi to byt asi taka stredna zlata cesta. skor viac ako menej,ale zas nie prilis 🙂)

iva83
13. júl 2014

Zaujímavé online kurzy z pohodlia domova pre tých, ktorí radi niečo tvoria a učia sa novým veciam. Domáca homeopatia, Patchwork , Jedlé kytice, Zdobenie tort a veľa iných, veď posúďte sami.
http://www.kurzyproradost.cz/?a_box=sxrkbsxx

bezaz
13. júl 2014

@jajabajaja no toto je taka dilema... kedze chodim po kurzoch, vselico sa podozvedas 😉 jedni tvrdia, ze je naj vypchavat po malych kuskoch a druhy nazor je, ze po velkych 😀 😀 tak si vyber.. podla mna treba vyskusat.. pripadne ist naozaj na nejaky kurz, kde uvidis, ako to robia ini

fatima30
19. júl 2014

kočky ma niektora z vas stary sijaci stroj veritas?potrebovala by som vediet na co su pätky podla cisel konkrretne vam napisem🙂alebo odfotim????

bezaz
19. júl 2014

@fatima30 asi odfot, to mas istejsie 😉

blanockaa
25. júl 2014

@jankavrutky ahoj krasne hniezdo do postielky si usila, ja sa chystam tiez usit malej ale zatial som nenasla ziaden postup. Nemas nejaku inspiraciu pre mna ,, :D

jankavrutky
25. júl 2014

@blanockaa ahoj. to som šila už dávno. tiež som nemala návod,ale vedela som,že musí byť okolo celej postielky, lebo malý v noci putoval hore-dolu. tak som si len spravila 3,6 m pás na dĺžku a 30 cm na výšku a na boku som dala suchý zips na prichytenie, no môžu byť aj šnúročky. teraz by som to robila rovnako, len by som použila výplň, ktorá viac drží tvar. toto bolo zo starého paplónika, len akoby obliečka naň, a sa mi to dosť zosúvalo z paličiek. ak ťa ešte niečo zaujíma, kľudne sa pýtaj

montry
27. júl 2014

Ahoj dievčence, prosím Vás aké látky používate na telá bábik, na Tildu.Myslím materiál? Dakujem za rady.