Sú tu mamičky, ktoré rady háčkujú?

kakona
7. sep 2008

sú tu mamičky čo rady háčkujú?

marfic
22. dec 2009

akzus a nenašli by sa nejaké predlohy u teba alebo kto by mal na vianočné ozdoby?
lebo ja som sa naučila háčkovať asi rok dozadu, aj som si kúpila časopisy Diana, ale sú tam samé okrúhle dečky a mne by sa hodil nejaký ovál alebo kocka či obdĺžnik, ale filetové ešte neviem. ďakujem

ankan
13. apr 2010

neviete niekto ako sa robia lastúrové oká pri hačkovaní?

ankan
26. aug 2010

ako vidím táto téma je asi tabu nakoľko sem nikto nepíše....

monkula
26. aug 2010

@ankan lastúrové oká? Ako to vyzerá? Myslíš mušličky?
Ak myslíš také mušličky, tak to urobíš do jedného očka napríklad 3 dlhé stĺpiky. Nemáš foto? ja mám doma veľkú knihu o háčkovaní, možno by som to tam našla...

monkula
26. aug 2010

a k téme, háčkované šaty pre Chiaru:

ankan
27. aug 2010

ahoj našla som to napísané na webe pri knihe o háčkovaní, nič bližšie tam nebolo napísané. Ešte som o takomto spôsobe nepočula. Klasické háčkovanie poznám. Myslím, že mušličky sú niečo iné.

ankan
27. aug 2010

snáď mi tento píspevok nezmažú no našla som to na tejto stránke http://www.sirion.sk/kniha/hackovani-v-otazkach... autorka o nich píše. No momentálne knihu nemajú a len pre lastúrové oká ju nechcem kupovať.... Nemáte ju niekto, alebo podobnú, kde sa píše ako ich uháčkovať?

vesi
27. aug 2010

@monkula ty sa teda nezdáš, nádhera, si skrytý talent 😀

dievcatko84
10. okt 2010

@monkula krasne satocky!!! Ak sa mozem spytat z kade mate navod? Rada by som take nieco pdobne urobila dcerke 😉 DAKUJEM!

zuzkapin
6. apr 2011

ak myslite muslicky, tak ja mam knihu Velka kniha hackovania - 500 klasickych a originalnych vzorov od Linda p. Schapperova a tam je toto:

cicimotinka
26. júl 2011

http://pleteniahackovani.blog.cz/en/gallery/hac...
dnes mi to vyhodil google... je tam toho dosť... 😀

ankan
27. júl 2011

baby poradíte mi či sa tento typ priadze "zrazí", alebo natiahne? 55% acrylic, 24% wool, 21% cotton. Tvorím väčšinou zo 100% bavlny, alebo akrylu a tak s takýmto zložením nemám žiadnu skúsenosť. 🙂 🙂 🙂

lucinocka
12. sep 2011

mne sa tka veelmi paci hackovanie, googlim navody a postupy, ale som z toho jelen.. asi budem radsej hladat videa na youtube..

lenocka23
18. sep 2011

Ahojte maminy, skusam obnovit tuto temu prosbou o pomoc.... vedeli by ste mi poradit nejaky postup na hackovaneho motylika? ale teda nie na "hmyz" ale na takeho co sa nosi namiesto kravaty.... dakujem krasne....

cicimotinka
18. sep 2011

@lenocka23 na čo to potrebuješ? ja také malé veci skúšam "od oka" a vždy sa to dajako podarí... niekedy síce po x pokusoch... ale dá sa... 😀

lenocka23
18. sep 2011

@cicimotinka ma to byt daarcek pre svokra, nosi motylov a hackovaneho este nema...maslela som ze najdem nejaky postup, ale asi bude najlepsie to urobit od oka ako radis... 😀 .-). zatial robim len ciapocky, kvetinky a jeden par papuciek, tak toto hadam zvladnem.... vdaka... 🙂

ankan
19. sep 2011

@lenocka23 ja by som skúsila obdĺžnik a v strede to "previazať" pásikom, ktorý uháčkuješ akoby náramok. Snáď to pochopíš, ako som to myslela. Ak nie skúsim nakresliť ...

lenocka23
19. sep 2011

@ankan hej, pochopila som... 😉 😀 dakujem.. tak nejak som to aj ja vymyslela, na previazanie samotneho motyla uhackujem, akurat tu snurku okolo krku budem musiet kupit, lebo hackovana by bola asi prilis hruba pod golier....

simik22
12. nov 2011

baby je tu niekto kto sa vebnuje hackovaniu? chcela by som sa to naucit? aky je naj sposob ako sa to sama naucit?

stardust
12. nov 2011

@simik22 videa na youtube 🙂

simik22
12. nov 2011

@stardust nasla som jedno super video na youtube, skoda ze bola po anglicky a nerozumela som vsetko

stardust
12. nov 2011

@simik22

https://www.youtube.com/watch?v=xBc0x47niUU


poklikaj si aj na ostatne videa od tej autorky 🙂 Je to v cestine 🙂

stardust
12. nov 2011
simik22
12. nov 2011

@stardust dakujem, popozeram ked budem mat trosku viac casu, napr zajtra... ja som uplny zaciatocnik :D

ansira
23. jan 2012

ahojteč mamicky, buduce mamicky a snažilky. Začala som háčkovať, celkom mi to ide, ale neviem ako sa hačkuje ušianka. Vedel by mi niekto poradiť, alebo poslat popis, alebo nejak mi helfnuť? ďakujem pekne

lenocka23
23. jan 2012

@ansira Ahoj, ja som robila ciapky asi takto: urobis si ciapku vhodnej hlbky (aby koncila cca v polke uska) v predu oznac si stred ciapky (oproti zadnemu svu) zmeraj dietatu vzdialenost krajov obocia a pridaj cca 4-5 cm... polovicu tejto vzdialenosti od stredu zacnes robit krytie usiek, teda uhackujes jeden neuplny riadok... je totiz dobre ak je zadna cast dlhsia, lepsie to sedi na hlavke... to samotne krytie uz uhackuj podla seba... ja som pri tejto ciapke hackovala DS tak ze som nerobila do spiraly, ale vzdy som sa vracala spat, teda ked ukoncis riadok, dalsi robis ako keby "v protismere", potom sa aj tie uska robia lepsie... no a nepichas do celeho ocka z predchadzajuceho riadku, ale len do zadnej nitky... napisala som to jak hotentot, lae hadam aspon trochu zrozumitelne... keby cosi, pytaj sa.... 😉 pre lepsie pochopenie pridavam foto ciapky.. 😉

ansira
23. jan 2012

@lenocka23 ahaa, asi chapaem, skusim a potom uvidim. Aj ty si to robila tak, ze v jeden riadok hackujes pod obe nitky, potom pracu obratis, a hackujes pod zadnu nit? ďakujem za popis, veľmy si mi pomohla. som teda zvedava- 😉

lenocka23
23. jan 2012

@ansira kazdy riadok hackujem len do zadnej nitky... potom je ta ciapka taka strukturovana... a menej sa natahuje, ale to moze byt aj tym ze je z hrubej vlny a podsita.... 😉 som zvedava na vysledok, dufam ze sa pochvalis.. 🙂

lenocka23
23. jan 2012

@ansira joj este som zabudla... celu ciapku som nakoniec obhackovala kratkymi stlpikmi...

ansira
24. jan 2012

@lenocka23 ja hackujem bez obratenia prace, ty to obracias po kazdom riadku? lebo podla toho obrazka mne sa zda , že ano. moja ciapka je tiež taka pevna, nenatahuje sa, aj sa bojim, že jej to bude tesné ☹