Vianočné dekorácie - nápady a tipy na vlastnú výrobu

iwuskaaa
25. okt 2011

Mamičky, keď prejde sviatok všetkých svätých, naše obchodné reťazce zaplaví ponuka vianočných dekorácií, ozdôb...priznám sa, už som aj teraz začala pozerať na rôznych stránkach ponuky vianočných dekorácií a našla som veľa takých, ktoré si môžeme vyrobiť sami. Bude to lacnejšie a s dobrým pocitom, budeme na seba pyšné 🙂 😀 , že sme niečo pekné dokázali.
Preto môžeme prispieť s nápadmi, tipmi a aj fotkami vlastných výtvorov 🙂 . Čo Vy na to?
Ja som vlani zhotovila vianočný stromček z tvrdého papiera, dozdobila lykom a kokosovým vláknom a rôznymi drobnými ozdobami. Odfotím a pridám neskôr na inšpiráciu pre ostatné mamičky 🙂
Tak mamičky, ak máte nejaké nápady, sem s nimi 😉 .

puhinka
21. nov 2011

@erni ,moc krásne 🙂

inak v auparku v da vinci majú vypredané polyesterové gulky,zvončeky aj srdiečka... 😀
na jednej strane som rada,že toľko tvorivých duší je okolo nás a na druhej mám nerv,že nemôžem urobiť svoje zvončeky s tých byvlniek a lepidla... 😒

tiffanka
21. nov 2011

@blumka ...ja som taká rada, že som naďabila na túto super tému... tie patchworkové gule nemajú chybu... samotné gule sa dajú kde kúpiť? V papierníctve? Hurá už sa tešííím 😀 ...aj ked toho času voľného mám teraz pomenej, ale sa budem snažiťniečo pekné vytvoriť...ako kedysi 😉

tinkaaa
22. nov 2011

@erni áno z polystyrénu 🙂 na nete nájdeš aj postup - ako píšem ja sa tomu venujem už 2rok - a je to taká moja závislosť - vždy ma poteší,keď mi niekto zavolá a povie,že chce sadu alebo len tak pár do okna ako dekoráciu 😉

blumka
22. nov 2011

@tiffanka, ja vsetko polystyrenove kupujem cez net, lebo mam skusenost, ze kamenne obchody to rychlo vypredaju, hlavne teda pred vianocami a velkou nocou. Ale skus popozerat aj v kvetinarstvach alebo ak mas niekde nablizku baumax, hornbach..
ja som vcera vytiahla moju minulorocnu krabicu s adventnymi ozdobami tak vam nieco pofotim 😉 toho roku sa chystam len na motane gule a zvonceky, na viac neostava akosi cas

blumka
22. nov 2011

zatial som robila len toto

adka7755
22. nov 2011

@blumka jéji...to je milé...to si ako spájala prosím ťa??

adka7755
22. nov 2011

@puhinka .-) ďakujem🙂 uvidíme,ako dopadnú ostatné výtvory potom,lebo ja nie som extra talent.-) toto bola asi náhoda 😀 😀

blumka
22. nov 2011

@adka7755 spendlikmi, na prvej strane dolu je postup 😉

erni
22. nov 2011

@puhinka to by som mala drahe ist po ne do auparku, 😀 ja si pockam na nejaky ten vypredaj u nas 🙂
@tinkaaa aha,su fakt pekne,na artmama som videla vselico,ale konkretne som postupy nesledovala,myslim,ze sa ti moc vydarili 😉 urcite to potesi,ked sa to ludom paci,ja tiez vacsinu rozdam 😀

mirocka2000
22. nov 2011

dievcata a lepite napriklad koralky lepidlom alebo tavnou pistolou....ja pistol nemam , ale pocula som o lepidlu...HERKULES 🙂 bude to držat?

puhinka
22. nov 2011

@tiffanka ,presne tie patchworkové gule sú Best !!! Aj ja sa na ne chystáme,ale teraz mali vypredané u nás :/
@blumka ,moc krásny stromček 🙂

Ahojte,tak ja som dnes začala,ale stihla som len stromček...fotku pridám za chvíľočku,musím ich prebrať.. 🙂
zajtra pokračujem,hlavu mám plnú nápadov,len aby som nezabudla na všetko,alebo aby ma nepustila kreativita 🙂

puhinka
22. nov 2011

@mirocka2000 ,žervaj by to mal držať ten Hercules...tavnú pištoľ doma nemám,tak som zvedavá,čo ti poradia baby 🙂

blumka
22. nov 2011

@mirocka2000 ja som prave dnes popriliepala herkulesom ozdoby na motane zvonceky tak uvidim ci to bude drzat. mam aj tavnu pistol ale sa mi ju nechce vytahovat 😅

@puhinka dakujem, je to velmi jednoduche a hlavne rychle 😉

tinkaaa
22. nov 2011

baby určite ten herkules - to je vše lepidlo 🙂)) - čo sa týka gúľ a pomôcok tiež kvantum riešim cez internet - pri tých 10-kach čo ja spotrebujem nemám význam ich kupovať v kamenných obchodoch 🙂
pridávam niečo z mojej tvorby 😉

puhinka
22. nov 2011

@blumka ,ja viem,ale v jednoduchosti je predsa krása 🙂

blumka
22. nov 2011

@tinkaaa krasne veci, ten stromcek som sa pokusala robit ale nemam na to trpezlivost 😅

puhinka
22. nov 2011

@tinkaaa .ty vado,veď to je úplná nádhera,krásne 🙂

tinkaaa
22. nov 2011

@blumka - ja mám hovorím moja závislosť :D - ale už sa obzerám po niečom inom vianoce prejdú medzitým útlm a potom zas na veľkú noc - akurát som dnes počítala min. rok som urobila na veľkú cez 120vajíčok 🙂 z patchworku 😉

tinkaaa
22. nov 2011

@puhinka ďakujem 🙂 - ja sa už teším,keď dáte niektorá niečo zo svojej tvorbičky o čo sa obohatím a možno aj vytvorím - 🙂
ešte k tej tavnej pištoli - ja ju nemám - dlho o nej uvažujem ale tak zatiaľ som len lepila možno časom a potom sa podelím so skúsenosťou 🙂

blumka
22. nov 2011

@tinkaaa no tak to si sa teda narobila.. 😉

tinkaaa
22. nov 2011

@blumka pre mňa to nieje robota ja to robím s radosťou veľmi ma to napĺňa

blumka
22. nov 2011

@tinkaaa 😉 to chapem...ja pri takychto veciach relaxujem

puhinka
22. nov 2011

sú tu dve fotky,čo mi mm nakúpil a niake potreby , aj na iné,na čo sa chystám zajtra,potom sú tu fotky,ako som postupovala,nepoužila som lepidlo Hercules,pretože ho nemali,ale toto lepidlo sa zatiaľ javí byť v pohode,uvidíme pri gorálkach 🙂 a tiež foto somnou

puhinka
22. nov 2011

a ešte som videla také srdiečka z papiera,čo sa dajú niekde zavesiť a zakomponovať,tak som skúsila zatiaľ takto

adka7755
23. nov 2011

@blumka Ďakujem🙂 nevšimla som si...-)

puhinka
23. nov 2011

Ahojte,dnes sa chystám na šité srdiečka a hviezdičky...nekupovala som látky,len som prevetrala skrine a dúfam,že mama ma nezožerie,že som jej urobila poriadok v starom posteľnom prádle...hádam nie,veď sa nepoužívali strašne dlho a dosť páchnu od skrine,ako dlho tam boli :D
všetko dopodrobna fotograficky zdokumentujem 🙂

puhinka
23. nov 2011

tak som to nestihla dokončiť,ale niečo sem pridať môžem...

puhinka
23. nov 2011

foto,kde je odfotené všetko,čo som za dnes stihla -nevšímajte si ten došlapaný stôl,syn mi tam stepoval
papierové srdiečko,presne tak má vyzerať
a potom je tu postup,ako som to robila,vykašlala som sa na maminé plachty a použila som moju zásteru starú a staré tričko z roboty a vyplnila som to tými hrudkami,čo nebola práve najlepšia voľba,ale môžeme to poňať aj tak,že to také hrudkovité akože má byť 🙂 takže presne tak som to chcela,ešte na to prišijem nitky 🙂

blumka
24. nov 2011

@puhinka pekne, sikovna si, ja sit neviem... 😉
a toto je moja tvorba