Aprílčatká 2014

hotshot
23. júl 2013

Je tu niekto s termínom pôrodu apríl 2014? Dajte o sebe vedieť 🙂

katka2365
2. sep 2013

Tak aj ja mam termin v aprili ale zatial este nepotvrdeny ale asi koncom aprila.nech to rychlo ubehne a mame porod za sebou 🙂

papuckam
3. sep 2013

ahojte, testy vysli aj mne, podla poslednej ms by to malo byt v aprili, k lekarovi idem buduci tyzden, teraz ma dovolenku, tak snad mi to potvrdi... mozte aj mna pridat do sukromnej temy?

maaaaria
4. sep 2013

ahojte, nie je tu nejaka buduca mamicka z Trnavy? Rada by som zacala chodit niekam cvicit alebo co a partacka by sa zisla 🙂

dafy
5. sep 2013

ahojte ja mám termín 28 apríla 🙂

marse
5. sep 2013

Ahojte čakatelky. Mne to dnes mešká presne 29 dni. Test som nerobila. Zajtra idem na gyndu. Príznaky? Iba nafuknute brucho a naliate prsia. A tiež pociťujem bolesť v krížoch. Či je to tehu alebo nejaký problém sa dozviem zajtra. Ak by vyšlo termín by bol 15.4

aktiz
5. sep 2013

@marse a prečo si si nerobila test ? ja by som to teda nevydržala..bola by som zvedavá 🙂
a inak v nás sa aj ženský hneď pýta, že ako vyšiel baby test

marse
5. sep 2013

@aktiz nejako má to ani netrklo po pravde. 😀 skôr si aj tak myslím ze je to spôsobené stresom v práci a prechladnutim

katarina_br
5. sep 2013

Tak a je to potrvdené aj lekárkou! Som v 9 tt, srdiečko bije ako zvon a zatiaľ je všetko v poriadku. termín máme 10. apríla. Poprosím pridať do súkromnej skupiny 🙂

rencika8
5. sep 2013

@katarina_br ahoj mozem sa spýtať robili ti aj sono?

katarina_br
5. sep 2013

@rencika8 Ahoj, áno robila mi len sono (vaginálne). Bábo bolo už pekne vidno, kyvkalo nôžkami aj rúčkami...O mesiac mám prísť do poradne, bude brať krv...a dostanem už knižku 🙂

rencika8
6. sep 2013

@katarina_br ja som bola totiž v utorok u doktora aby mi potvrdil sono a on sa ma len spýtal kedy som mala poslednú ms , kedy som si robila test a na základe toho mi povedal že som v 8 tyzdni a na sono mám príst až o mesiac.

rencika8
6. sep 2013

@marse ahoj vyšlo ti že si tehu alebo?

katarina_br
6. sep 2013

@rencika8 Tak to sa pýtala aj mňa, ale potom robila sono aby sa presvedčila, čo to tam vlastne je 🙂 Či bije srdiečko, a niečo tam merala. Na základe toho mi povedala, že je všetko ok, bábo má 2 cm a všetko je v poriadku....A bral ti krv alebo ako zistil, že si tehotná? Len na základe toho, že si povedala o pozitívnom tehotenskom teste?

rencika8
6. sep 2013

nebral mi ani krv len sa ma popýtal kedy som mala posledný ms a kedy som si robila test a spravil mi ročnú preventívku a že keď prídem o mesiac na sono tak mi dá už aj knižku tak preto mi je to čudné že ty si len týždeň po a robila ti aj sono. Čo už mesiac vydržím 🙂

michala1515
6. sep 2013

ahote kocky, s radostou sa k vam pridavam a poprosim do sukromky 🙂
termin mam 28.4., momentalne som v 7. tyzdni

marinam
6. sep 2013

ahojte....termin sice presne neviem ale som v 8tt. takze okolo polovice aprila.Pridavam sa.Inak keby vsetko vyslo tak ja som narodena 10. aprila...To by bolo mat spolocne narodeniny.U vas vsetko v poriadku? Ja som spinila a dnes u lekara som dostala injekciu a duphik a ascorutin. Snad bude vsetko Ok. 😒

zdenka264
6. sep 2013

@marinam ahojky aj ja som zacala spinit v 7tt,dali mi duphaston,ale bojim,bojim x- 😢drzme palceky a dal ma na PN

rencika8
6. sep 2013

@marinam ahoj tak ja som na tom rovnako som v 8tt a predpokladaný termin by mal byt 15.4.ale neni to este isté . Nebýva ti zle?

dafy
6. sep 2013

@michala1515 tak to máme rovnaký termín 😀 😵

aadulik2110
7. sep 2013

@zdenka264 neboj, všetko bude OK 🙂 len sa treba šetriť, ja som tak bola pri prvom.... v 5tt som špinila na pohotovosti som dostala injekciu a keď sa to už potom neopakovalo, tak sa ma môj lekár spýtal, či si trúfam ísť do práce, tak som išla.... nakoľko som sa cítila fajn, špinenie bola len 1dňová záležitosť. Ale týždeň na to sa to opakovalo a to už som dostala duphaston a vypísal ma na PN.... celý prvý trimester som sa šetrila, ležala som a zvyšok tehu som sa cítila bezvadne a zvládala som všetko do samého konca. A teraz..... na to že niekoľko krát denne zdvíham a nosím to moje 10kg dieťa.... tak musím zaklopať, že nič - aj keď netreba to prechváliť 🙂 aby náhodou...

marinam
7. sep 2013

Ahojte dievcata teda zeny chi chi. No bojim sa aj ja. Setrit sa velmi neviem ale mala by som sa naucit. Na PN ak to nebude potrebne, by som nerada isla. Som velmi aktivna a doma sa nudim. Ale ak to bude nevyhnutne pre mimi tak samozrejme ze pojdem. Zle mi byva, ale je to ako tazoba na zaludku. Nastastie nevrackám chi chi. Je to vase prve tehotenstvo? Ako to vnimate? Ja zatial neutralne. Asi preto, ze je to este cerstve.

zdenka264
7. sep 2013

@marinam
@aadulik2110 dakujem andulik za podporu,to lezanie je strasne narocne,ale strasne sa chcem vratit do roboty ak by sa dalo a teda vydrzim.A marinam,je to moje druhe tehu,ale pri dcerke som ani nevedela ako a kedy ten cas presiel,nebolo mi zle,vsetko bez vecsich problemov.tak dufam ze aj toto sa polepsi 😵

linda9
8. sep 2013

Ahojte, aj ja sa pridavam a prosim o zaradenie do sukromnej skupiny 😉

lili0110
8. sep 2013

Ahojte dievčatá, aj u mňa to vyzerá na apríl tak vás poprosím o zaradenie do súkromnej skupiny. 🙂

michala1515
8. sep 2013

@dafy 🙂 kedy ides teraz na poradnu? a ako sa citis? ja som dooost unavena a mam nevolnosti pocas celeho dna, no nic prijemne, ale tak vydrzim 🙂

katka2365
8. sep 2013

Ahojte baby je vam zle rano?mne nieje vobec az tak ze sa citim ako keby som ani nebola tehotna.na gynde som este nebola cakam za kartou od lekara kym dorazi novej gynekologicke

marinam
9. sep 2013

@zdenka264 tak toto je moje prve tehotenstvo. A mam pocit, ze cim je zena starsia, tym to vnima asi intenzivnejsia...Viac sa sleduje, viac sa setri, skratka vsetko je to viacnasobne...Prestala som citat rozne blogy a prispevky lebo sa tam nedocitam nic dobre...Takze jem co chcem, pijem co chcem {nealko myslim} a po navsteve doktora sa kus aj setrim. Vsetko treba, ale s mierou.
@katka2365 rano mi bolo zle hlavne v 6, 7 a 8tt...Teraz som v 9tt a je mi lepsie...Pocitujem este stale, ze som nafuknuta ako balon, ale je to uz tak o 50 percent lepsie....Len mi nerobi dobre sediet cely den v jednej polohe, tak sa po firme prechadzam :D :D :D

dafy
9. sep 2013

@michala1515 ahojky no mne v podstate ani zle není 😅 ..sem tam ma natiahlo z parfému ale uz je to v pohode 🙂 uvidíme dokedy 😀 na poradnu no ani neviem kedy min.tyzden ked som bola u mojej na sono tak mi rovno uz vypísala papiere do rizikovej poradne a este som tam nevolala 😕

jelsi
9. sep 2013

Ahojte všetky. Ja som nová a mám tiež termín apríl 2014. Zaradili by ste aj mňa do súkromnej skupiny? Ďakujem.
Ja sa cítim fajn, som približne v 8.-9. týždni, na sono idem až 25. 09. Zatiaľ si to užívam naplno. Už ste začali aj háčkovať/štrikovať, prípadne ste o tom rozmýšľali? 🙂 Už viem čo budem robiť v zime 😉 Držte sa všetky!

dijuri
9. sep 2013

Ahojte.Kazdej z Vas, ktora si objavila vytuzene //,gratulujem. Necakala som ani vo sne ze tak skoro ostanem tehu.Uz mam dve deti 7,3r. A neviem co robit.Staviame dom.Uver na krku.skolak a skolkar doma.ja som zacala prave pracovat.V july mi meskal tyzden.dostala som.minuly tyzden ci vyse som dostala ukrrutne krce.zistili ze mam plny zlcnik drobnych kamenov a uz som objednana na operaciu.pred tym vsak este gyn.vysetrenie.mam ist stredu to budu 3 tyzdne co som nedostala...dnes rano test z druheho mocu ihner pozitivny.pred chvilou tiez kedze hcg pocas dna klesa chcela som ci bude aj tak.mala by som byt v 7tt.neviem kedy sa to stalo.mna asi duch svaty oplodnil.ano v priebehu mesiaca dva krat s davanim pozor.mam vsetky priznaky ako s detmi navyse spavost.vecer bude kruty.neviem ako sa dohodneme a ci sa dohodneme.myslite ze ide o tehu alebo to ten zlcnik pomylil vsetko?aj ked ja som si stale myslela ze mi je zle zo zlcnika.dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre