Keď deti majú netradičné záujmy

sumba
23. aug 2015

🙂 Rozhodla som sa vytvoriť túto tému ,aby sme sa navzájom pobavili na tom, čo zvláštne majú naše deti radi 😀 Môjmu synovi by som kúpila aj modré z neba ,najkrajšie odrážadlo, lego atď. ale čo z toho ,keď miluje koše ?? Obyčajné smetné bedne,alebo tie recyklačné farebné... tie proste miluje 😀 😀 A kanály.. keď sme na prechádzke musíme otvoriť každý kôš a preskúmať každý kanál 😀 Ako je to u Vás??

lilimoni
23. aug 2015

Moja zasa bratislavska MHD. Cisla spojov a odkial a kam chodia 😀

sense
23. aug 2015

Mojja dcerka musi vzdy skontrolovat vsetky auta a ich pneumatiky na parkovisku pri panelaku...

mojaniku
23. aug 2015

pekná téma 🙂 môj drobec mal dlhé obdobie, trvalo to asi rok, kedy miloval byť vrátnikom. Hocijaké dvere, dvierka, bráničky, púšťal deti na ihrisko a zas von. Fotobunky nie, lebo väčšina z nich ho nezasenzorovala, ale klasické dvere boli jeho mániou. 😉

siska53
23. aug 2015

@mojaniku moj mal obdobie tyh samootvaracich,neskor zas tie otacacie... A oste obdobie na prechadzke sme okrem.pomenuvavania znaciek aut ho museli aj nadvihnut,aby videl znak aj na volante auta.🙂
No a klasika - smetiari.

leanax
23. aug 2015

môj drobec všade kam príde kontroluje či majú práčky a keď ideme okolo OKAY predajne tak vbehne do predajne a skontroluje všetky pračky... 😀 už aj predavači ho poznajú 😀

zuzik307
23. aug 2015

moja kontroluje manzela, ked soferuje...ked zaparkuje, volant musi byt "rovno", inac mala reklamuje 😀

cawes
23. aug 2015

Moj maly spava z ponozkami na rukach.

Kontroluje ma ci som si ocitila topanky pred vstupom do bytu 🙂

jabadaba
23. aug 2015

@sumba 😀 u nas ficia tiez zumpy. Kazda tema sa zvrtne na zumpu. Vonku nevynechame jediny poklop. Potom plynove ventily ci hydranty - tie zabudovane v chodnikoch, vzdy pri nich mame zastavku. V garazi mavame opakovany vyklad co vsetko ide tymi potrubiami pod stropom a kde to konci. 😀 Dalej elektromery a skrinky s poistkami. A samozrejme s nimi suvisiace oznacenia, mame doma nalepky pozor vysoke napatie kadetade po dverach....skrat je skrat a zakazana nebezpecna zona nepusti. 😀

jabadaba
23. aug 2015

@lilimoni 😀 budem sa u nej asi musiet poinformovat, lebo co som doma aj som zabudla kde co jazdi. Uz sa v zmenach Dopravneho podniku neorientujem. 😀

lilimoni
23. aug 2015

Ona ta hned zaskoli 😀 este aj take vie, ze ked namiesto elektriciek ide autobus, tak ma pred cislom napisane X 😀 😀 😀

jabadaba
23. aug 2015

@lilimoni moje nervy, na tvoju dceru sa budem teda obracat. Odbornicka na slovovzata! 😀 😅

vevesh
23. aug 2015

U nas je mania na "feuerwehreinfahrtzugang "- znacky pre vstup hasicov (mame v okoli zmapovane vsetky) 😀 skumanie vsetkeho druhu exkrementov 🙄 🙄 🙄 este, ze to nechytaju.. 😲 a slimaaaaky vsetkeho druhu, robia na zahrade (aj v skolke) "slimacie skolky " 😅

prinzesz
23. aug 2015

krasna tema, moj miluje vsetky MHD, (zijeme v Prahe) takze denne bus, metro, elektricka musi byt.. a potom dokaze sediet este na zastavke a pozerat sa ako tie busy jazdia, nastastie tam to ide rad radom 😀 takze sa nenudime, no a dvere.. on mi vlastne ukazal kolko druhov dvier tie elektricky a busy maju 😀 som si nikdy nevsimla 😀 😀 😀 a som tym uz poznacena aj ja, totiz na trase metra C chodi jedno metro, ktore je reklamne polepene bankou Equabank, kazdy vagon ma inu farbu, on ho miluje! .. chce sa v nom aj vozit samozrejme, ale nie vzdy sa mi to hodi, a takto som sla sama niekam a doslo toto metro, ja som sa taaak potesila 😀 😀 😀 potom mi doslo, ze som sama..

lilyianka
23. aug 2015

ja sice deti nemam,ale sestra ma dvoch synov,,,,,toho prveho odmalicka fascinoval vietor,stromy,a ppd...teraz je v puberte a robia s nim rozne clanky do novin ohladom meteorologie,cize sa tomu venuje dlho a ten druhy,mensi musel chodit kazdy den na stanicu a hlasil tam vlaky,,,,,vedel vsetky osobaky,rychliky,prichody,odchody,nazvy vlakov aj miestankade prechadzaju.....potom mal obdobie kedy doma robil svate omse 😃

ava11
23. aug 2015

Moj nema az take netypicke hobby-zvierata, ale asi nie je uplne bezne, aby 3-rocne dieta behalo po ihrisku a vykrikovalo: Ja som agama!! 😀 😀 (pre rovnakych neznalcov ako som ja, je to jaster). A potom este miluje kamene, denne z prechadzky prinesie plne vrecka. Uz sa pokusil dovliect aj kus asfaltu 😀

sumba
autor
23. aug 2015

@jabadaba Žumpy 😀 Tak to je nám celkom podobne u nás aj hydranty... a musím dávať veľký pozor na všetky poklopy lebo zvykne sa pokúšať všetko otvárať a pýta sa ... čo tam býva ?? 😀
@leanax My keď ideme okolo elektro predajní tak musíme zájsť pozrieť tiež vysávače, malý keď mal rok dostal svoj prvý vysávač lebo už od bábatka miloval vysávače /tie koše,kanále atď. ho chytili až teraz 😀 / Ale najradšej má tie veľké priemyselné vysávače a sranda je, že rád pozerá reklamné videá na vysávače Karcher 😀 😀

sumba
autor
23. aug 2015

@ava11 Nádherné, to bude neaký biológ 🙂 Mňa sa raz jedna pani pýtala, či nemám pocit že mô syn je tzv. Indigové dieťa to sú take nadpriemerné vnímavé a inteligentné deti a už v rannom veku ich zaujímajú kvety a príroda a tak a mne bolo smiešo povedať, čo toho môjho zaujíma ! 😀 😀 😀

leteku
23. aug 2015

@lilimoni jej na tomto ficime aj my, vsetko co sa tyka mhd. Mapu mhd studuje denne. Ked si ma vybrat co ideme robit tak samozrejme vozit sa najlepsie novou elektrickou, citame knizku o mhd dokola ( inac strasna nuda). Doma mame vozobnu Jurajov dvor s mnozstvom elektriciek a autobusov. Fanatik to je.

adelusha
23. aug 2015

Super téma 🙂
môj najstarší syn (7 rokov) prešiel uz viacerými koníčkami ktoré tu boli spomenuté, on je dosť extremista v takých veciach, ked ho nieco začne baviť, tak intenzívne sa tomu niekoľko mesiacov venuje a potom ho zas chytí nieco ine. Mal obdobie vlakov, trať prechádza cez susednú dedinu, tak sme tam chodili na vychádzky a po čase som mala naštudované odchody vlakov, lebo vždy chcel vidieť aspoň dva, takze som to musela plánovať tak aby sme nesedeli na stanici hodinu 🙂 potom vysvitlo ze jemu sa vlastne páci najmä to ako idu dole a hore rampy, vždy sa pred nich postavil a čakal kým doblikaju červene svetla 🙂
Veľmi skoro začal riešiť peniaze a ze co koľko stojí, je taký šetrný, ze ked boli s babkou a dedkom v Tatrach a mohol si vybrať hračku akú mu kúpia, tak sa pri každej jednej pýtal predavačky na cenu a potom pokrutil hlavou ze to nie, to je drahé, nakoniec si vybral plyšovu smoulinku, lebo ta bola najlacnejšia 😀
Bude toho aj viac, prispejem aj niekedy neskor 😉

peneloppe
23. aug 2015

@lilimoni

To aj moji zboznuju MHD a vypisuju si cisla a kam idu. Odpadnem!

leteku
23. aug 2015

Moj uz ma teraz jasno, ze bude vodic elektriciek.
@lilimoni - nasi by si pokecali

peneloppe
23. aug 2015

@lilimoni

Moj syn ma inak riadny prehlad. On ich uz vie skoro vsetky a ked nam minule prisiel dedko na navstevu a pricestoval na hlavnu stanicu tak ho bez problemov navigoval kde a ako ma ist ked chce ist do centra, ked Rovno k nam, len tak z hlavy to uz vsetko vie.

peneloppe
23. aug 2015

@leteku

Moj mladsi chcel byt dlho predlho rusnovodicom, vlaky su jeho zalubou uz roky. Mame velku zbierku a stale vylety na vlacikoch, kde len ideme tak obzerame, fotime vlaky.
Starsi teraz zacal MHD a mladsi tiez trosku sa zauiima o elektricky, zmena ale vlaky sa podla mna o chvilu opat vratia. 😀

leteku
23. aug 2015

@peneloppe - moj si to studuje, kde ma co konecnu a stale o tom rozprava. Dali sme mu urobit tricko s elektrickou, ktore musim denne prat lebo nosi len to. No a vodici, ktori mu dovolia vojst do kabiny autobusu su uzasni ludia. Zatvaranie a otvaranie dveri, zazitok ako hrom.

stardust
23. aug 2015

Moj si stale pocita peniaze. Isto bude z neho bankar.

peneloppe
23. aug 2015

@leteku

U nas je vsetko zazitok tiez. Moj sa hra na elektricku a s rukkou si na cele drzi cislo, a tak chodi a vydava zvuky ako elektricka. 😀 Inak je normalny.

Take tricko aj my hladame, s busom alebo elektrickou. Asi tiez dame vyrobit.

leteku
23. aug 2015

Nas krpec vie rozne zvonenia napodobnit a uci to logopedicku, kedze vzdy sa rozhovor zvrtne tymto smerom. Ja sa len vonku smejem ako ju poucuje, ze to robi zle. No sranda je s nim. Ale cislo na cele este nevymyslel.. Inac dnes sfukoval sviecku na torte a co bolo jeho prianie? Samozrejme elektricka . dostal tri nove a je najsrastnejsi.

peneloppe
23. aug 2015

my sme tiez jednu kupovali teraz na dovolenku aj jeden novy autobus 😀

ked sme boli v ZOO a mal jazdu na ponikovi, tak tiez cislo 5 na cele 😀

prinzesz
23. aug 2015

@leteku my uz mame tiez elektriciek po milu... a ked nahodou ideme okolo hrackarstva on okamzite vie kam ist pre dalsiu.. ako tie elektricky skladujete? jo a my mame aj cestujucich 😀 napchal tam panderlakov z clovece 😀 😀 😀 a tiez ma na elektrickach a busoch aj cisla liniek sme mu napisali 😀

leteku
23. aug 2015

@prinzesz no my mame uprostrd detskej velku vozovnu z lega duplo a tam elektricky spia, autobusy maju vyhradeny suflik. Sranda, ze je podobne postihnutych deti viac.