Odkedy môžu deti jazdiť na koni?

456ester456
24. apr 2013

Dobry den, odkedy mozu deticky jazdit na koni?

mawka
24. apr 2013

@456ester456 ahojky, cim skor. vobec nepocuvaj reci ze az od 7 rokov a podobne. a kludne posad na kona aj dvojrocne dieta. vobec to neskodi, ak je pod dohladom a na koni urcenom na vozenie alebo vyucbu deti. dbaj na "korytnacku" na chrbate a prilbu. a samozrejme, ked sa jedna o male dieta, tak ponika mensieho. poznam x ludi, ktori boli u koni od perinky, nic sa nestalo. dokonca so citala clanok, kde jena ceska vozila uz rocne dievcatko na koni a ta mala ked mala tri roky aj vyhrala nejaku detsku sutaz, je to perfektne.

monika1308
24. apr 2013

ja som jazdila od 5 rokov 🙂 ale mohla som začať aj skor, videla som aj menšie deti jazdiť 🙂 len aj veľkosť koníka treba prisposobiť dieťatku, keď je dieťa malé, tak na malom poníkovi a postupne ako bude rásť tak aj na koníka treba dávať vačšieho 🙂

renab
24. apr 2013

záleží na tom, čo si pod jazdením predstavuješ a tiež aj od toho, kde to chceš realizovať, lebo veľmi záleží aj od výcviku koňa. ale napr. takú voltíž si viem predstaviť od tých cca 5-tich rokov.

katkavrazelova
3. máj 2013

ahoj syn má 4 roky a jazdí už pol roka a vobec žiaden poník to nieje ale kladrubský vraník vysoký koň do koča samozrejme má prilbu jazdí vo vesternovom sedle pod dohladom.a ked už sme u toho tak malá má rok aj pol a už sedela na koni 🙂koň samozrejme musí byť dobre vycvičený a zvyknutý na deti.

sofia17
3. máj 2013

ahoj ja s dcerou chodim do jazdeckeho klubu, zacala sa vozit par koleciek v 1,5 roku - samozrejme som ju pridrziavala. Ju to velmi chytilo a ako 4 rocna si uz vedela maleho ponika sama ovladat - absolvovala vycvik. Bezne chodia na koniky aj batoliatka napr. na Hippoterapiu ktoru podla veku absolvuju bud spolu s rodicom ktory sedi na koni, alebo ide rodic popri nich a pridrziava ich. Dôležite je ako tu pisu baby, aby bol konik kludny a dobre vycviceny, zvyknuty na pracu s detmi.

macocha
4. nov 2013

Ahojte a viete mi niekto povedať, kde v BA a okolí vezmú aj také deti a prispôsobia im tréning? Ja som sa pýtala iba v Petržalke a tam mi teda povedali, že od cca 8 rokov... môžeme chodiť na vozenie, ale chcela by som ozaj jazdenie pre malú.

babulina
4. nov 2013

V areali zs tupolevova jazdia aj mensie deti, dcerini spoluziaci chodili uz pred 5 timi narodeninami

zlte_kuriatko
2. apr 2014

ahojte pridám aj ja svoju skusenosť, my sme s dcérou boli prvý krát na jazdení ak sa to dá tak nazvať, prešla s poníkom celkom dlhú trasu vozila sa asi 25min. 😉 a o mesiac ide mať dva roky. ja si myslím, že čím skor tým lepšie. ju to celkom chytilo, poníka sa nevedela dočkať a bola celá nadšená, len už jej potom bolo dosť dlho na tom chrbte 🙂

evina313
2. apr 2014

@macocha viem že v Marianke je jazdecký klub

marse
2. apr 2014

moje dcery zacali ked mali tri roky, mladsia vytrvala do dnes, starsia presla n ainý kruzok. 😉

nivi
2. apr 2014

@macocha ja som s mojou chodila od jej 3 rokov do Rusoviec.

ancovec
2. apr 2014

@evina313 nemas daky kontakt na ten v marianke?

dancas
2. apr 2014

za EU na májovej pony team, tam jazdia od 3 rokov na poníkoch, normálne jazdecké hodiny, samozrejme, podľa veku a úrovne jazdca

evina313
2. apr 2014

@ancovec bohužial nie, len viem, že tam deti chodia, ale tiež neviem od akeho veku 😉

evina313
2. apr 2014

aha, čo som našla 😉
http://jkmarianka.sk/

klarionela
2. apr 2014

sestra davala holky na kone na chvilu uz ked umely sedet.....a pokracovala stim vzdy je drzala a nekto drzal kone , sem tam se prosly....a teraz uz urco jezdej samy:D:D

horse12467852
27. apr 2015

Ja to tiež neviem chcela by som kona,ale ževraj mam ešte malo rokov mam 9 no neviem prosím poradte mi........... 🙂

hu.hu
27. apr 2015

Nasa dcera jazdi od 3,5 r. A je to super ! Ma z toho velku radost ! A my tiez 😵

horse12467852
1. máj 2015

takže myslite že možem jazdit aj ja? 😵

sonador
1. máj 2015

@horse12467852 koňa môžeš mať od koľko rokov chceš ale najskôr sa nauč jazdiť a všetko okolo toho až potom si kúp koňa. Je to pre tvoje a aj jeho dobro 🙂

horse12467852
1. máj 2015

@mawka Vážne?
🙂

horse12467852
1. máj 2015

@sonador ok 🙂

123sandrika
21. júl 2015

Ja mam 11 a pojdem zo sestrou a tatinom k jeho kamaratovy do chocholnej na ranc a ja by som strasne chcela naučit jazdit ale neviem ci mozem aj sama Ked sa to budem ucit
Za ake kolvek rady vam z celeho srdca ďakujem 🙂 🙂

123sandrika
21. júl 2015

A este prosim vas od kolkych sa moze jazdit ked som bola mala strasne ma to chytilo a otravujem tatina aby my kupil kona starat sa o to viem a jazdit sa v chocholnej mozno naucim prosim poradte

123sandrika
21. júl 2015

@horse12467852 najprv sa nauc o konika starat potom sa nauc jazdit a mozes mat aj ranc ked toto vsetko budes ovladat smelo do toho

lilianka279
20. sep 2015

Začala som jazdiť od dvoch 😀

mici111
16. jan 2017

@nivi ahoj, chcem sa spytat, ake mas skusenosti s jazdenim v rusovciach, my chodime do stupavy, ale hladam nieco blizsie..tie rusovce ma zaujali..tak ze ako to tam prebieha a tak..moja ma 6 rokov a na kone chodime asi 1,5 roka..dakujem

luc3455677
4. jan 2019

Viem, že to sem nepatrí. Ale potrebujem pomoc. Keď už mám 18 rokov a chcem si kúpiť koňa musím mať súhlas od rodičov? Respektíve musia o tom vedieť?

mici111
4. jan 2019

@luc3455677 to ako vážne myslíš? vieš čo všetko obnáša chovať koňa??? ak áno, tak táto otázka mi príde z cesty..ak máš 18 rokov a túto otázku myslíš vážne, tak koňa rozhodne nekupuj.. 🙄