Termálne kúpaliská v Maďarsku. Kde a ako tam je?

janinah
18. máj 2009

Ahoj,otázka skôr pre prešovčanky,košičanky,východniarky 🙂 chodíte do Maďarska na termálne? Kam? Kde sa Vám ako páči? Prípadne kam s deťmi k vode na jednodňový výlet na východe?

lindulienka
19. máj 2009

Janinah, super, ze si zalozila tuto temu 🙂, ja som tiez na nou rozmyslala ...

My chodievame do Madarska na kupka, no termalne moc nemusime 😒
Mozem odporucit: Miskolc- Barlanfurdo, Tiszaujvaros - to je blizko. Debrecen a Hajduszoboszlo - to je trochu dalej, ale stoji to za to vykupat sa tam. Su tam velmi pekne aquaparky za rozumne ceny 🙂 . Vsade su aj termalne bazeny. Pekne kupka su aj Eger a Mezokovesd, ale tam sme neboli. Buduci mesiac ideme vyskusat Nyiregyhazu - kupko aj ZOO 🙂. Info najdes aj na: http://www.madarsko.sk/

Co sa tyka vychodu, kamoska si velmi chvalila kupalisko v Trebisove a vraj aj vo Vranove je nejake nove kupko. Neviem vsak ako su na tom s detskymi bazenmi 😒, ja som tam nebola.

janinah
autor
19. máj 2009

lindulienka,dík za info, chodím s deťmi do Pavloviec,to je od Prešova smerom na Vranov,je tam bazén pod lesom a hore na kopci penzion s koníkmi,páči sa nám tam,len cez víkend nátresk-kopa ľudí

roasha
28. máj 2009

tiszaujvaros,mezokovesd,eger salok-vsetky super

roasha
29. máj 2009

Tiszaujvaros,od 15.5.zacinala sezona,napustili aj vonkajsie bazeny,atrakcie pre deti/morske vlny,virivky,tobogany/,bola den pred tym bola sanita vsetkych bazenov,tak boli cistucke,vonavucke.cena sa v sezone zvysila z 1100na 1400Ft/pokial si dobre pamätam/

Mezokovesd-boli sme v aprili,bolo super pocasie,tak sme boli vacsinou vonku,niektore bazeny su robene tak,ze maju okraj urobeny ako lehatko/ste vo vode/,a ma to masazne trisky,tak sa pekne vo vodicke cele opalujete.aj vo vnutri je niekolko bazenov/virivkovy,dechtovy..../cena tiez orientacne 1100Ft

Eger salok/wellnes/tak tam je neskutocne mnozstvo bazenov,atrakcii pre deti,bazeny od 10-40Ctobogany,smykacky,masazne bazeny,bazeny s okruhliakovym dnom....aj cena je ale vyssia/da sa vybavit kolektivna zlava,ale inak je to tusim 8800Fta neviem ci len na nejake 2-3hodky/a tam treba davat pozor,lebo od skrinky je taky cipovy naramok,za vsetky sluzby/jedlo,pitie//sa plati na konci,len sa to priratava na ten naramok,tak aby ste na konci neboli sokovani,ked to deti potajomky presvihnu. 😀
co sa mi tam ale nepacilo,je,ze satna je spolocna/damy,pani/,tak by bolo blbe prezliekat sa pred skrinkou,musite cakat na kabinky.
inak naHU kupaliska naozaj nemozem povedat nic zle,a nasi sa teda maju co ucit.

pepies
19. máj 2010

ahojte, neviete mi poradit nejake dobre ubytko v Egri? radi by sme absolvovali nejaku vikendovku aj s nasim drobcom cez leto.
dakujem. 😉

cka
28. jún 2010

Ahojte, ja by som privitala aj info ohladom nejakych inych atrakcii v Madarsku ako su termalne. Napriklad ci ste boli v SOSTO v ZOO, ci neviete o nejakom ubytku tam, alebo nieco podobne. Takisto z KE, niekde poblizku. My sme boli pred rokom a pol v Budapesti na predlzeny vikend, odporucam, krasne mesto, da sa tam vela pochodit, babo v kociari, a aj dobre a kvalitne vystravovat.

sofik
2. júl 2010

Baby keby ste mohli poslať aj linky aby sa to dalo aj pozrieť 😉

cka
2. júl 2010

zajtra ideme...dam potom info 🙂)

sofik
3. júl 2010

@cka som zvedavá na info 🙂

cka
5. júl 2010

@sofik Ahojte....
tak mame za sebou uspesny vikend v Sosto.....prvy den plazove kupalisko Sostofurdo....je tam detsky bazen s roznymi hlbkami, teplota vody okolo 32stupnov, mocia sa tam vsetci, ale da sa to v pohode zvladnut. Druhy den sme boli v Aquaparku, uzasne atrakcie pre decka, asi 5 smykaciek, rozne hlbky vody, hracky, rodicia mozu sediet iba na okrajoch bazena, deti mozu byt vo vodicke, co je fajn, aspon tam nik z dospelych necikal 🙂). Plavcik na to daval pozor. Pre dospelakoch je tam 2xtobogan a 2xsmykacka, vlny, kruhovy beh, ci ako sa to popisujue, proste tlak a bezite vo vode s ostatnymi, dalej bazen s termalnou liecivou vodou teplota 36stupnov, ten je spojeny aj s vonakjsim bazenom. Je to tam uzasne, super vybavene, dobre ceny. V teb den sme boli aj v skanzeme, bolo krasne.
Treti den sme boli v ZOO a Oceaniu, a v Tropickom dome, je to novinka od jari 2010, krasa krasa krasa. Kludne sa pytajte, odpoviem, ked najdem otazky, ale urcite len a len odporucam. My sme boli s rocnou dcerkou a neskutocne si to uzila. A co starsie deti, uziju si to urcite viac, nevahajte. 🙂)
A nasa dcerka bola hviezda v bazene, potapala sa jedna radost. Z vody je uplne hotova. Takze chodte chodte chodte.

ventil
18. júl 2010

cka Ahoj. 😀
Mam zaujem o take iste zazitky ako vy s dcerkou.Mozes dat este neake info pre ubytovanie a aj neake ceny Aquapark, Zoo , Oceanium .... ????
Ak mas este nieco zaujimave pre 3 rocneho syna co ste chceli vidiet ale nestihli tak daj tip.
Chcel by som tam vziat manzelku a syna.
pls ak mas odporucanie hlavne na dobre ubytko tak pls sendi sem alebo na email ventilisko@gmail.com

Za vsetko velmi pekne dakujem
😀 😀 😀 😀 😀 😀

cka
30. júl 2010

@ventil Jooj, ospraveldnujems a, poslala som e-mail...zial, sme rozcestovany, tak az teraz som nasla, ze si cchel info. Dufam, ze nie neskoro. Vrelo odporucam, hlavne pre syna to bude zazitok, uz ma viac rokov, takze sa mu bude vela veci pacit. Nasa mala ma 1 rok, takze iba sem-tam ju nieco zaujalo, ale zato my sme si to s manzelom uzili. 🙂

sofik
2. aug 2010

Ahojte 🙂 tak mi máme za sebou víkend v Madarsku - Hajduszoboszlo a možem len odporučiť, velké mestečko, nočný život, veľké termálne kúpalisko a aquapark s množstvom atrakcií a bazénov od výmyslu sveta s roznymi teplotami vody, veľký výber z možností ubytovani - od privátov až po drahšie hotely, kto tam pojde neoľutuje určite.

lucia32
11. aug 2010

My sme teraz boli v Sarospataku, čo sa týka termálneho kupka, boli sme spokojní, jediné negatívum celého pobytu bol privát...takže dávam link, bacha na to...my sme sa len pridali ku kolegovcom, mali zaplatený celý dom ( samo, že sme zaplatili 1/3 z ceny) ale nikdy viac ... Sarospatak, Maďarsko, privát 6786 http://www.centraleuropetravel.com/sk/madarsko/...
Na obrázku to síce vyzerá normálne, ale foťak dokáže velmi klamať....kuchyňa žiadna, len pidi kútik so starým plyňakom, snaď ešte z čias Ferenc Jožka...najväčší gol bol, že nám predposledný deň došla plynová bomba a riešenie žiadne...teda prišla nejaká pani, priatelka majitelky a že si to máme odšrobovať a ísť kupiť plyn. bombu na benzínku...no určite!!!!!
Kebyže nemáme vlastné drevo umrieme od hladu? Ten záhradný gril, je len pidi grilik, pri ohnisku asi len 10 mini polienok...šli sme až o 1 deň neskôr ako známi...tak sme niesli ešte všetko čo trebalo....
Wc a sprcha spojené, žiaden komfort, skôr ako na záhradnej chatke, postele - zbité truhly z dosák a na tom matrace....terasa je na 1. poschodí, pochybujem, že by sa niekomu chcelo bežať po úzkych schodoch si tam dať rannú kávu...to už radšej vonku....

A čo bolo najstrašnejšie, neskutočne veľké množstvo múch...no hrôza, v tej pidi kuchynke ich bolo snaď milion, liezli po všetkom....no fúúúj, pchali sa aj do izieb....ráno nás budili 😝 Pri zotmievaní zas komáre, aj ked tie sú asi po záplavach všade...ja som bola teda okusaná statočne....tie pekné referencie si môžu strčiť niekam....aj keď by som im napísala silno pochybujem, že by to uverejnili...

cka
11. aug 2010

@sofik jeej, super, chystame sa tam okolo 15 septembra, chceme si spravit 5dnovy vylet, aj do Debrecenu by som chcela...boli ste? Parada, a ubytko ste hladali na mieste, ci ste nieco mali? Za kolko a ake ste nasli? Vdaka.

cka
11. aug 2010

@lucia32 Uff...tak to nezavidim.....inak, my sme tiez boli riadne dostipany v Sosto, uz som povedala, ze budem sosebou brat ten Rapid Raid do zastrcky, ale ci funguje, to neviem. Ja som bola taka dostipana, ze som mala stipance vo velkosti CD na nohach, manzel nic, bo on si stale dal pivko a povedal, ze na pivo neletia, a dcerku nastastie schulenu v postielke nenasli. 🙂
Inak, tie ubytka, po skusenosti v Sosto treba riesit ubytko tak, ze ist, a pozreit si to, kde sa mate ubytovat, a ak je to spatne, tak odist a hladat dalej. Mam znamych, co tak robia, a stale nieco vyberu. Netrva im to ani dlho. Takze aj my to uz budeme aplikovat.
Ahoj

lucia32
11. aug 2010

@cka jedna smola, že my sme prišli o deň neskôr a ubytko už bolo zaplatené...ale môjmu mm sa to hneď na prvý šup moc nepáčilo a nakoniec mal pravdu 😝 Moja mama, sestra, bráško a moja staršia dcera boli v Sarospataku pred 2 rokmi, mali iný privát a tí boli spokojní...bol to normál dom, kde polovicu prenajímali a v polovici bývali majitelia... http://www.limba.com/sk/madarsko/ubytovanie/pri...

akdarka
11. aug 2010

Hajduszoboszlo je skveleeee! my sme mali privat zajednany dopredu, je to tam dost vytazene. v Debrecene sme neboli, ale nevynechajte vylet na "pusztu" tam je nejaka 2hodinova prehliadka na kococh so zastavkami pri zvieratkach, mozete sa povozit na konoch s pomocou madarskych betarov, ktori tam robia prehliadku. pridam par foto 🙂 na jednej je aj mapa ten prehliadky narodneho parku - puszta

jazminn
11. aug 2010
sofik
12. aug 2010

@lucia32 tak to ste mali dovolenku ☹ my sme si radšej ubytovanie hľadali na mieste a je tam toho voľného ešte dosť a to sme boli začiatkom augusta 😉

robivet
12. aug 2010

@lucia32 Ahoj Lucia chcela by som sa ta spýtať ako to je keď ideš do Maďarska na dovolenku s malým dieťaťom,tebe stačí občianský preukaz ale čo malému, stačí mu rodný list? alebo treba mať pas?

cka
12. aug 2010

@robivet ja som kvoli tomu davala robit pas a malu som si dala zapisat do mojho. Rodny list nestaci, nie je to podla predpisov. Pokial ja viem, treba mat dieta v pase.

mm1
12. aug 2010

@robivet musíš mať pas, buď že bude zapísané dieťatko u teba, alebo mu dáš spraviť samostatný pas... má ho potom na dva roky.

dianocka
12. aug 2010

sofik,kupalisko a aquapark v Hajduszoboszlo su spolu?kolko je vstupne?ubytovanie st esi nasli priamo na mieste?ked neviem po madarsky ,nie je problem s anglictinou?

sofik
12. aug 2010

@robivet treba mať pas alebo dieťa zapísané v pase 😉
@dianocka kúpaliská a aquapark sú v jednom areáli ale vstup sa platí zvlášť pre kúpaliská 1400 forintov a 2800forintov pre aquapark. s angličtinou a nemčinou nebude problém, my sme takisto nevedeli ani slovo po madarsky 🙂

dianocka
12. aug 2010

@sofik,diky a vstupne je na cely den?oplati sa ist radsej na kupalisko alebo do aquaparku?mam tiez 3 rocnu dcerku,tak by ma zaujimali hlavne nejake atrakcie pre nu.ubytovanie je niekde blizko kupaliska?dakujem

sofik
12. aug 2010

@dianocka vstup je na celý den, my sme tam boli 3 dni takže sme boli jeden den len v aquaparku a potom na druhý den sme boli len na kúpaliskách, skúste jedno aj druhé. 🙂 Ubytovanie je všade naokolo v celom meste aj v blízkosti kúpaliska. My sme si našli asi 10 minút peši od kúpliska 😉

dianocka
12. aug 2010

@sofik,su to vsetko privatne domceky? a cca kolko stoji prenajom na jednu noc?mestecko je pekne?